Calgary – Colorado 5:1 (kon.) | Dallas – Winnipeg 3:5 (kon.) | Toronto – Boston 4:3 (kon.)
Montreal – Tampa 3:4 (0:1 po s.n.) | Detroit – Carolina 3:1 (kon.) | Florida – Pittsburgh 6:5 (kon.)
Columbus – Chicago 3:2 (kon.) | Washington – Buffalo 5:1 (kon.) | Arizona – Anaheim 2:0 (kon.)
New Jersey – NY Islanders 2:1 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 3:4 (kon.) | Nashville – St. Louis 4:0 (kon.)
Buffalo – Boston 4:1 (kon.)
Washington Capitals
5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Buffalo Sabres
Neděle 25.02.2018, 01:10 • Capital One Arena, Washington • NHL

Československá stopa v utkání:
    1. Michal Kempný (WSH) 0+0, žádná střela, čas na ledě: 16:59 (03:41:46)

Hvězdy zápasu:
    1. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 1+3
    2. Philipp Grubauer (WSH) 100%, žádná inkasovaná branka, 29 zákroků
    3. Alexandr Ovečkin (WSH) 2+0

Hotovo! Washington byl dvě třetiny lepším týmem. Poté se mu nepovedl start do poslední dvacetiminutovky tohoto zápasu, kdy se jediným hostujícím střelcem stal po bekhendové střele Reinhart. Avšak závěr už opět patřil Caps. Ovečkin dvěma góly uklidnil favorita duelu. Nejprve střelou zleva na lapačku Lehnera, poté tečí Carlsonovy střely. Buffalo také inkasovalo při powerplay, kterou mi krátké sekvenci hry v šesti proti pěti potrestal gólem do prázdné branky Eller.

59:57
    Jenže se kotouče dotkli Burakovsky či Orpik.

59:44
    Eller prohrál buly po levé ruce Lehnera s Josefsonem, ale hosté zapsali další icing.

59:36
    Gorges vyhodil kotouč po levé straně na zakázané uvolnění.

59:26
    Ještě Lehner přikryje kotouč lapačkou.

59:00
    Zřejmě Djoos vypálil zleva vedle zadní tyče.
    58:36 Alexandr OVEČKIN - 5:1

58:36
    Washington právě vstřelil branku!
    Carlson střílel zprava a ALEXANDER OVEČKIN přetlačil na středu Larsson, načež zakončil čepelí do levého dolního rohu branky. 5:1. Asistence: John Carlson, Jevgenij Kuzněcov.

58:10
    Josefson motal v útočném pásmu hlavu domácím protihráčům, ale stejně k zakončení bylo daleko.
    57:48 Lars ELLER - 4:1

57:48
    Hosté hráli bez brankáře v šesti proti pěti. LARS ELLER trefil z vlastní třetiny po ledě levou část hostující prázdné branky. 4:1. Asistence: Matt Niskanen.

57:22
    Stephenson a Chiasson v pravém rohu útočné třetiny šetřili čas proti (asi) dvěma soupeřům.

57:07
    Ovečkin zavezl kotouč do útočné třetiny a posléze byla střela Oshieho ze středu sražena hokejkou protihráče do ochranné sítě.

56:51
    Niskanen kooperoval na pravé straně s Oshiem, ale následně byla k vidění domácí ztráta.

56:22
    Už ne a navíc se Burakovsky vrátil na led, Buffalo si nevypracovalo žádnou větší šanci v přesilové hře.

56:10
    Scandellova střela zleva letěla vedle delší tyče, ale hosté mají nadále pásmo.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 1. Kuzněcov (Connolly, Orlov), 34. Burakovsky (Kuzněcov, Niskanen), 51. Ovečkin (Carlson, Kuzněcov), 58. Eller (Niskanen), 59. Ovečkin (Carlson, Kuzněcov) – 41. S. Reinhart (C. Nelson)

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Djoos, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Kempný – Ovečkin (C), Bäckström (A), T. Wilson – Connolly, Kuzněcov, Oshie – Stephenson, Eller, Burakovsky – Smith-Pelly, Beagle, Chiasson.
    Buffalo Sabres: Lehner (Ch. Johnson) – Beaulieu, Ristolainen, Scandella, C. Nelson, Gorges, Antipin – B. Pouliot, R. O'Reilly (A), S. Reinhart – Girgensons, Rodrigues, Okposo (A) – S. Wilson, Jo. Larsson, Pominville (A) – Nolan, Josefson, Baptiste.

Rozhodčí: McIsaac, Pochmara – Gawryletz, Murchison