11. Slovensko
    12. Jižní Korea
    "Rusko" nakonec potvrdilo roli největšího favorita a získalo zlaté medaile.

Střely na branku: 30:25

Němci byli tak blízko, tak strašně blízko od zlaté medaile. Vedení 3:2, dvě minuty do konce a přesilovka. To všechno ale Němcům nestačilo, což Rusové potrestali a berou ten nejcennější olympijský kov! Velkou zásluhu na dnešním vítězství Rusů mají Kaprizov s Gusevem, oba zaznamenali čtyři kanadské body.

69:40 Kirill KAPRIZOV - 4:3

69:40
    Olympijští sportovci z Ruska právě vstřelili branku!
    Olympijští sportovci z Ruska mají zlatou medaili! KIRILL KAPRIZOV dostal nabito na pravý kruh a dělovou ranou vymetl šibenici německé branky! Asistence: Nikita Gusev, Vjačeslav Vojnov.

69:20
    Pavel Dacjuk dostal přihrávku na hranici brankoviště, ale jeho pokus z bezprostřední blízkosti orazítkoval pouze brankovou konstrukci!

69:11
    Obrovská šance pro Olympijské sportovce z Ruska, podaří se jim využít přesilovky?

69:11
    Vyloučení v týmu Německo (Patrick Reimer – 2 min., vysoká hůl).

69:02
    Je za námi téměř deset minut prodloužení a k vidění byly pouze dvě střely na branku. Skutečně jde o defenzivní bitvu, která stále čeká na vítěze.

68:19
    Patrick Hager hledal skulinku mezi betony brankáře Košečkina, ten je ale rychle sklapl k sobě a střelu zachytil.

68:11
    Vojnov překvapivě vypálil z otočky, jeho střela ale nemířila mezi tři tyče. Do rychlého kontru míří Hager.

66:35
    Tak jsem to nejspíše zakřikl, neboť měl Kovalčuk na hokejce zlatý gól! Ruská jednasedmdesátka se fantasticky uvolnila, jela sama na brankáře, kterého si povedenou kličkou položila, poté ale nedokázala přehodit beton ležícího Aus den Birkena!

66:05
    Rusko si nahodilo kotouč do útočného pásma, nikdo pro něj ale nepokračoval, a tak mohou útočit Němci. Pro nezaujaté diváky je prodloužení mírně nezáživné.

65:14
    Danny Aus den Birken raději podržel kotouč před dotírajícím Kovalčukem. Buly po levici německého brankáře.

Radim Sochor

Branky a nahrávky: 20. Vojnov (N. Gusev, Kaprizov), 54. N. Gusev (Kaprizov), 60. N. Gusev (Zub, Kaprizov), 70. Kaprizov (N. Gusev, Vojnov) – 30. Schütz (Macek, Hager), 54. Kahun (Mauer, Ehliz), 57. J. Müller (Ehliz, Hördler)

Olympijští sportovci z Ruska: Košečkin (I. Sorokin) – Gavrikov, Vojnov, Kiselevič, Nestěrov, Zub, Zubarev, J. Jakovlev – Andronov (A), Kalinin, Kovalčuk (A) – Dacjuk (C), Kaprizov, N. Gusev – Širokov, Prochorkin, Barabanov – Tělegin, Mozjakin, Grigorenko – Kablukov.
    Německo: Aus den Birken (Pielmeier) – Boyle, Ehrhoff (A), J. Müller, Y. Seidenberg, Hördler, M. Müller, Krupp – Macek, Goc (C), Noebels – Reimer, Hager (A), Schütz – Kink, Mauer, Kahun – Plachta, Ehliz, Fauser – Wolf.

Rozhodčí: Lemelin (USA), Rantala (FIN) – Dahmen (SWE), Suominen (FIN)