Cagliari – Neapol 0:5 (kon.)
Cagliari Calcio
0:5 (0:2)
SSC Neapol
Pondělí 26.02.2018, 20:45 • Sardegna Arena, Cagliari • Italská Serie A • 26. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:16:45)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 2:7. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 12:5.

Utkání je u konce a hosté si odváží vysoké vítězství 0:5. I po pauze pokračovala převaha Neapole, která kráčela k výhře a cestou přidávala branky. V 61. minutě skóroval parádní ranou Marek Hamšík, v 72. minutě proměnil pokutový kop Lorenzo Insigne a skóre uzavřel v poslední minutě Mário Rui. Výhra hostů byla zcela zasloužená, dnes jsme viděli obrovskou převahu lídra italské Serie A. Neapol má nyní čtyřbodový náskok na druhý Juventus, Cagliari je na 14. místě s 25 body.

90+1
    90. Mário RUI - 0:5

90
    Neapol právě vstřelila branku!
    Vůbec mu to ale nepomohlo. MÁRIO RUI totiž tuto zeď hravě překonal a svou střelu zakroutil do míst, kde se Cragno nezvládl dostat. Ten pouze sledoval, jak míč končí v síti – 0:5.

89
    Po faulu na Zielińskiho budou hosté rozehrávat přímý kop a tohle bude opravdu nebezpečná standardní situace. Cragno si už staví bytelnou zeď.

88
    Nyní Maggio poslal velkou malou domů na Reinu, ten má kolem sebe spoustu prostoru, s rozehrou nemusí pospíchat.

87
    Maggio také neuspěl, domácí budou vhazovat.

86
    Insigne si všiml, že si do vápna nabíhá Zieliński a okamžitě mu poslal přihrávku. Ta prošla přes jednoho obránce, druhý v řadě již pas zvládl zastavit.

85
    Přesto se Neapol vydává ještě do útoku, volí pro to levou stranu.

84
    Hosté stále u míče a pořád kombinují na vlastní polovině.

83
    Už se opravdu hraje v pozvolném tempu, klid bez povzbuzování vládne i na tribunách.

82
    Neapol drží míč na svých kopačkách a kombinuje ve středu hřiště. Důvod pro bezhlavé útočení už hosté nemají.

81
    Na druhé straně si nabíhal Callejón, v plném běhu však Cragnovu branku minul snad jen o decimetry.

80
    Cagliari opět v útoku, domácí by rádi dali alespoň čestný gól. Centr z levé strany ale skončil v rukavicích Pepeho Reiny.

78
    Nepovedená přihrávka za obranu hostů, Pepe Reina má míč ve svém držení.

77
    Střídání v týmu Cagliari Calcio: ze hřiště odchází Nicoló Barella, přichází Alessandro Deiola.

Aleš Pur

Branky: 29. Callejón (Allan), 42. D. Mertens (Hysaj), 61. Hamšík (L. Insigne), 72. L. Insigne (pen.), 90. Rui

Karty:   35. Barella (CAG), 71. Castán (CAG) – 31. Koulibaly (NEA)

Cagliari Calcio: Cragno – Romagna, Ceppitelli, Castán – Faragò, Barella (77. Deiola), Padoin (59. Ionita), Pedro (C), Lykogiannis – Han (62. Cossu), Pavoletti.
    Náhradníci: Rafael, Crosta – Andreolli, Dessena, Cossu, Giannetti, Miangue, Ionita, Ceter, Sau, Deiola, Caligara.

SSC Neapol: Reina – Hysaj (74. Ch. Maggio), Albiol, Koulibaly, Rui – Allan, Jorginho (75. Diawara), Hamšík (C) – Callejón, D. Mertens (64. P. Zieliński), L. Insigne.
    Náhradníci: Rafael Cabral, Sepe – Ch. Maggio, P. Zieliński, Machach, Rog, Ounas, Diawara, Tonelli, Milić.

Rozhodčí: Piero Giacomelli – Alessandro Giallatini, Giulio Dobosz