Chabarovsk – Vladivostok 5:3 (kon.) | Omsk – Novosibirsk 1:2 (1:3 po s.n.) | Jekatěrinburg – Čeljabinsk 1:3 (kon.)
Magnitogorsk – Chanty-Mansijsk 4:0 (kon.) | Ufa – Soči 3:1 (kon.) | Kazaň – N.Novgorod 5:2 (kon.)
Nižněkamsk – Toljatti 0:4 (kon.) | CSKA Moskva – Čerepovec 1:4 (kon.) | Minsk – Riga 5:3 (kon.)
Jokerit – Petrohrad 5:3 (kon.) | Viťaz – HC Slovan 5:3 (kon.) | Spartak Moskva – Jaroslavl 0:2 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
HK Soči
Úterý 27.02.2018, 15:00 • Ufa-Arena, Ufa • KHL

Statistiky: Střely na bránu: 23-41; Góly: 3-1; Vhazování: 30-27; Zablokované střely: 7-6; Hity: 13-15; Čas v útoku: 12:15-12:24; Trestné minuty: 6-16. (17:23:27)

Jegor Morozov sice uprostřed zápasu odpověděl na úvodní gól Linuse Omarka, který se prosadil v závěru první třetiny v přesilové hře, jenže Soči v závěru druhé části znovu inkasovalo, když Ufě vrátil ztracené vedení Joonas Kemppainen, a ve třetí třetině pojistil vedení domácího celku Vladimir Tkačov. Konečný výsledek utkání v Ufa-Areně. Salavat Julajev Ufa 3 HK Soči 1.

59:20
    Konstantin Barulin naskočil na střídačku a Soči se snaží zdramatizovat závěr při hře bez brankáře!

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:42
    Soči na levém křídle nemohlo pokračovat v útoku, jelikož se ocitlo v postavení mimo hru.

56:29
    Dvojice hráčů Soči se ocitla před bránou v obrovské šanci, Andrej Karejev ale vytáhl dva skvělé zákroky!

55:50
    Salavatu se dlouho dařilo puk vyhazovat, aniž by byla hra přerušena, nyní už z toho ale bylo zakázané uvolnění.

55:30
    Soči se nadechuje k závěrečnému tlaku a většinu akcí tahá po pravém křídle, jenže tomu chybí přesná střela.

54:05
    Hra je nyní hodně plynulá a přelévá se ze strany na stranu, ani jeden z týmů se ovšem nemůže dostat do zakončení.

52:31
    Do konce utkání zbývá odehrát necelé sedm a půl minuty a Soči vyhodilo puk na zakázané uvolnění.

51:00
    Hokejisté Soči předvedli za bránou po nahození z pravé strany skvělý forčeking, do zakončení se ovšem nedostali.

49:38
    Soči se dostalo ke střele na vrcholu levého kruhu, kterou Andrej Karejev bez problému podržel ve své náruči.

47:42
    Joonas Kemppainen a Arťom Čmychov jsou zpět na ledové ploše a oba týmy hrají opět v plném počtu 5 na 5.

47:39
    Jyrki Jokipakka střelou zápěstím z vrcholu pravého kruhu mířil vedle pravého horního rohu brány, Andrej Karejev ale pro jistotu zasáhl a předvedl pěkný semafor.

46:30
    Vladimir Tkačov vystřelil z levého kruhu a Konstantin Barulin jeho pokus ukryl v lapačce. Komerční přestávka.

45:42
    Konstantin Barulin ustál obrovský závar před svou bránou bez pohromy a Joonas Kemppainen se okamžitě pustil v mezikruží do Arťoma Čmychova. Oba hráči dostali dvě minuty za hrubost. Bude se hrát 4 na 4.
    45:21 Vladimir TKAČOV - 3:1

45:21
    Ufa právě vstřelila branku!
    VLADIMIR TKAČOV předvedl skvělý forčeking a po rychlé výměně puku s Antonem Burdasovem v levém kruhu pro vhazování si sjel před bránu, kde na vzdálenější pravé tyči sice trefil pouze lapačku Konstantina Barulina, který fantasticky zasáhl v rozkleku, následně se ale prosadil z dorážky, když zamířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Asistence: Anton Burdasov.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 19. Omark (Larsen, Burdasov), 39. Kemppainen (Hartikainen), 46. Tkačov (Burdasov) – 27. Morozov (Točickij, Akmaldinov)

Salavat Julajev Ufa: Karejev (Nalimov) – Panin, Larsen, Arzamascev, S. Garejev, Bartulis, Gončarov, Jelizarov – Kemppainen, Omark, Hartikainen – Lisin, Zubov, Fjodorov – Burdasov, Korotkov, Tkačov – Busarov, M. Majorov, Soloduchin – Kuzmin.
    HK Soči: Barulin (Šikin) – Blum, Jokipakka, Ščitov, Mamkin, Lisov, Čmychov, A. Malcev – Lapenkov, Lugin, Cvetkov – Collins, Padakin, Šmeljov – Tomilin, Starkov, Laričev – Točickij, Chlopotov, Morozov – Akmaldinov.

Rozhodčí: Sergej Kulakov, Denis Bodnar. Čároví: Jakov Palej, Anton Ponamarenko