Columbus – Washington 5:1 (kon.) | Montreal – Philadelphia 0:1 (1:2 po s.n.) | Tampa – Toronto 4:3 (1:0 po s.n.)
Colorado – Vancouver 3:1 (kon.) | Los Angeles – Vegas 3:2 (po pr.)
Columbus Blue Jackets
5:1 (4:1, 0:0, 1:0)
Washington Capitals
Úterý 27.02.2018, 01:05 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (03:39:55)

3. Cam Atkinson (CBJ): 1+2

Je dobojováno, columbuští hokejisté se se svými fanoušky před odletem na kalifornský trip rozloučili jasnou výhrou 5:1 nad Washingtonem. O vítězství Blue Jackets rozhodla už první třetina, ve které svěřenci Johna Tortorelly zasypali svého soka čtyřmi brankami a vyhnali Bradena Holtbyho z modrého půlměsíce. Domácí ve své útočné aktivitě nepolevovali ani v dalších dvou třetinách, ve skóre už se to ale výrazněji neprojevilo.

59:18
    Diváci v Nationwide Areně jsou na nohou, v poslední minutě zápasu už se na ledě nic převratného neděje a o výhře Columbusu je rozhodnuto!

58:51
    Ryan Murray zblokoval pokus Smithe-Pellyho do ochranné sítě, následovat bude buly po Bobrovského pravici.

58:05
    Capitals se sympaticky snaží o kosmetickou úpravu výsledku, z jejich kombinace v útočném pásmu ale zatím nepramenily žádné střely.
    57:18 Cam ATKINSON - 5:1

57:18
    Columbus právě vstřelil branku!
    A už je rozhodnuto zcela definitivně. John Carlson se nechal ve vlastním pásmu připravit o puk napadajícím CAMEM ATKINSONEM, který poté snadno zasunul kotouč do prázdné washingtonské svatyně. Bez asistence.

56:45
    Washingtonská branka zůstala prázdná, Washington tak hraje v šesti proti čtyřem hráčům Columbusu.

56:31
    Alexandr Ovečkin dostal nabito na svou předplacenou pozici na levém kruhu, tentokrát si ale Bobrovskij jeho dělovku z voleje pohlídal.

56:16
    Mark Letestu vyhazuje černou pryž až ke Grubauerovi, kam se pro puk vrací John Carlson.

55:39
    Až nyní sudí přerušili hru poté, co Bobrovskij zneškodnil Ovečkinovu ránu od modré. Josh Anderson (CBJ) už míří na trestnou lavici, a to na dvě minuty za krosček.

55:12
    Svěřenci Barryho Trotze mají ponechanou výhodu, Grubauer už rychle upaluje na střídačku.

54:20
    Po Atkinsonově nahození z pravého kruhu Philipp Grubauer pro jistotu přerušil hru a před námi je další komerční přestávka.

52:49
    Brandon Dubinsky dokázal tečovat Murrayho nahození z pravého kruhu, naštěstí pro Capitals ale ani po teči zkušeného centra kotouč nezamířil do prostoru mezi třemi tyčemi.

52:04
    Blue Jackets se málem dostali do přečíslení, Sedlákovi byl ale nakonec odpískán těsný ofsajd.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 6. Panarin (S. Jones, Atkinson), 8. Milano (Wennberg, S. Jones), 15. Letestu (Calvert, Sedlák), 19. S. Jones (Atkinson, Panarin), 58. Atkinson – 7. Ovečkin (Carlson, Oshie)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, J. Johnson, R. Murray, D. Savard, Cole – Panarin, Dubois, Atkinson – Milano, Wennberg, J. Anderson – Jenner, Dubinsky, Bjorkstrand – Sedlák, Letestu, Calvert.
    Washington Capitals: Holtby (21. Grubauer) – Orlov, Niskanen, Kempný, Carlson, Djoos, Orpik – Ovečkin, Bäckström, T. Wilson – Connolly, Kuzněcov, Oshie – Stephenson, Eller, Burakovsky – Chiasson, Beagle, Smith-Pelly.

Rozhodčí: Rehman, Pollock – Brisebois, Cameron