Columbus – Washington 5:1 (kon.) | Montreal – Philadelphia 0:1 (1:2 po s.n.) | Tampa – Toronto 4:3 (1:0 po s.n.)
Colorado – Vancouver 3:1 (kon.) | Los Angeles – Vegas 3:2 (po pr.)
Columbus Blue Jackets
5:1 (4:1, 0:0, 1:0)
Washington Capitals
Úterý 27.02.2018, 01:05 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (03:39:55)

3. Cam Atkinson (CBJ): 1+2

Je dobojováno, columbuští hokejisté se se svými fanoušky před odletem na kalifornský trip rozloučili jasnou výhrou 5:1 nad Washingtonem. O vítězství Blue Jackets rozhodla už první třetina, ve které svěřenci Johna Tortorelly zasypali svého soka čtyřmi brankami a vyhnali Bradena Holtbyho z modrého půlměsíce. Domácí ve své útočné aktivitě nepolevovali ani v dalších dvou třetinách, ve skóre už se to ale výrazněji neprojevilo.

59:18
    Diváci v Nationwide Areně jsou na nohou, v poslední minutě zápasu už se na ledě nic převratného neděje a o výhře Columbusu je rozhodnuto!

58:51
    Ryan Murray zblokoval pokus Smithe-Pellyho do ochranné sítě, následovat bude buly po Bobrovského pravici.

58:05
    Capitals se sympaticky snaží o kosmetickou úpravu výsledku, z jejich kombinace v útočném pásmu ale zatím nepramenily žádné střely.
    57:18 Cam ATKINSON - 5:1

57:18
    Columbus právě vstřelil branku!
    A už je rozhodnuto zcela definitivně. John Carlson se nechal ve vlastním pásmu připravit o puk napadajícím CAMEM ATKINSONEM, který poté snadno zasunul kotouč do prázdné washingtonské svatyně. Bez asistence.

56:45
    Washingtonská branka zůstala prázdná, Washington tak hraje v šesti proti čtyřem hráčům Columbusu.

56:31
    Alexandr Ovečkin dostal nabito na svou předplacenou pozici na levém kruhu, tentokrát si ale Bobrovskij jeho dělovku z voleje pohlídal.

56:16
    Mark Letestu vyhazuje černou pryž až ke Grubauerovi, kam se pro puk vrací John Carlson.

55:39
    Až nyní sudí přerušili hru poté, co Bobrovskij zneškodnil Ovečkinovu ránu od modré. Josh Anderson (CBJ) už míří na trestnou lavici, a to na dvě minuty za krosček.

55:12
    Svěřenci Barryho Trotze mají ponechanou výhodu, Grubauer už rychle upaluje na střídačku.

54:20
    Po Atkinsonově nahození z pravého kruhu Philipp Grubauer pro jistotu přerušil hru a před námi je další komerční přestávka.

52:49
    Brandon Dubinsky dokázal tečovat Murrayho nahození z pravého kruhu, naštěstí pro Capitals ale ani po teči zkušeného centra kotouč nezamířil do prostoru mezi třemi tyčemi.

52:04
    Blue Jackets se málem dostali do přečíslení, Sedlákovi byl ale nakonec odpískán těsný ofsajd.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:20
    Ač byl tísněn dvěma hráči soupeře, Artěmij Panarin se přesto v mezikruží dostal ke střele, která byla pořádně štiplavá, Grubauer si ale dokázal poradit.

50:54
    Důrazný Devante Smith-Pelly se dostal k dorážce vlastní střely, ani napodruhé se mu ale nepodařilo na pozorného Bobrovského vyzrát.

50:08
    Po trmě-vrmě ve středním pásmu skončil puk mezi diváky, před námi je další komerční přestávka.

49:45
    Chandler Stephenson zavezl černou pryž do útočného pásma, tam ale neměl komu přihrát a o kotouč rychle přišel. Na opačnou stranu už vyráží Oliver Bjorkstrand.

48:47
    Domácí se z tlaku vymanili šikovným vyhozením puku tak, aby neskončil na zakázaném uvolnění, oba týmy teď v klidu střídají.

47:58
    Washingtonští hokejisté začínají vystrkovat růžky, další Ovečkinova střela ale mířila přímo do připraveného Bobrovského.

47:06
    Jevgenij Kuzněcov vyhrál buly pro Ovečkina a ten bez váhání vypálil, Bobrovskij ale jeho dělovku z vrcholu kruhů skryl ve své náruči.

46:48
    Artěmij Panarin na levém kruhu přenechal kotouč za ním číhajícímu Andersonovi, jehož skrytou střelu si ale Philipp Grubauer pohlídal a následovat bude komerční přestávka.

45:23
    Po Djoosově nahození od modré Sergej Bobrovskij pro jistotu přerušil hru.

44:27
    Jack Johnson zachytil nepovedenou rozehrávku Capitals ještě v útočném pásmu a nabil na pravý kruh Wennbergovi, po jehož střele Grubauer pro jistotu přerušil hru.

44:05
    Devante Smith-Pelly ve sprinterském souboji předčil Werenskiho, čímž odvolal zakázané uvolnění, pak ale jen odjel na střídačku a nechal puk domácím obráncům.

43:16
    Po Kempného rozehrávce se Chiassonovi nepodařilo protečovat puk do středního pásma, Jackets ale následně jen odevzdali puk Johnu Carlsonovi.

42:33
    Sedlákovo nahození z pravého kruhu nedokázal nikdo v modrém dresu tečovat a kotouč nakonec orazítkoval jen zadní mantinel.

41:30
    Už dlouho se hraje bez přerušení. Jackets sice drží puk v útočném pásmu, kombinují ovšem pouze v rohu kluziště a u mantinelů.

40:36
    Pierre-Luc Dubois si vzal puk v rohu kluziště a nabruslil si s ním až mezi kruhy, odkud ale vypálil nepřesně.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 2:59.

I ve druhé třetině byl k vidění svižný a útočný hokej se šancemi především pro Columbus, gólostroj domácího týmu se ale poněkud zadrhl, a tak stejně jako po první části platí stav 4:1. Blue Jackets vedou na střely 25:15 a bez potíží kontrolují dění na ledě, Capitals už to budou mít v závěru hodně těžké.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:06
    To nakonec vyústilo ve střelu Sonnyho Milana z vrcholu kruhů, Grubauer ale vytrčil svůj pravý beton včas a hosté se poté osvobodili.

38:44
    Werenskiho pokus od modré byl sražen do rohu kluziště, svěřenci Johna Tortorelly však ještě pokračují v kombinaci v útočném pásmu.

38:02
    Capitals se zatím brání bez větších problémů, nyní se jim podařilo vyhodit kotouč až k Bobrovskému.

37:08
    V závěru druhé třetiny si Jackets zahrají další přesilovku, Brett Connolly (WSH) půjde pykat za sekání Milana.

35:37
    Bobrovskij teď měl plné ruce práce, aby Ellerovu ránu z vrcholu kruhů udržel ve své výstroji, nakonec se mu to ale zdařilo.

34:18
    Domácím byl ale při přechodu do útočného pásma odpískán ofsajd, po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.

33:57
    Orlov vyhnal nepřesnou přihrávkou Niskanena z útočného pásma a protiakci Blue Jackets už pomalu zakládá Boone Jenner.

33:33
    Cole se zmocnil odraženého kotouče a ihned vypálil, Philipp Grubauer pro jistotu podržel puk ve své výstroji až do hvizdu sudích.

33:11
    Jevgenij Kuzněcov se prokousal do zakončení z předbrankového prostoru, jeho pokus ale neměl gólové parametry a Bobrovskij jistě přerušil hru.

32:15
    Michal Kempný to zkusil od modré, Sergej Bobrovskij si ale jeho střelu bez potíží pohlídal a přerušil hru. Před námi je další komerční přestávka.

30:44
    Capitals nakonec jen vyhodili puk na zakázané uvolnění, následovat bude další buly před Grubauerem.

30:16
    Andersonovu přihrávku do předbrankového prostoru si nedokázal nikdo v modrém dresu zpracovat, tlak Blue Jackets ale ještě přetrvává.

29:13
    Philipp Grubauer po dalším závaru před svou svatyní pro jistotu přerušil hru a následovat bude komerční přestávka.

27:47
    Ian Cole nabil do mezikruží Jennerovi, který ale střelou z otočky minul a hosté poté vyhodili puk až k Bobrovskému.

27:06
    Josh Anderson se z levého křídla prokličkoval až před Grubauera, z bezprostřední blízkosti ale nedokázal vystřelit přesně!

26:10
    Ani tato rozehrávka Alexe Chiassona nebyla vůbec přesná, pas na Stephensona byl příliš prudký a puk skončil na zakázaném uvolnění.

25:49
    Chiassonovu rozehrávku ve středním pásmu vystihl Oliver Bjorkstrand a poté radši uklidnil hru zadovkou na obránce.

25:04
    Sonny Milano, který odpykával menší Calvertův trest, už je zpět na ledě a okamžitě se zapojil do hry, tribuny bouří nadšením.

24:25
    Puk tentokrát letí až ke Grubauerovi, závěr dlouhé přesilovky Washingtonu vůbec nevychází.

23:54
    Columbuští hokejisté dostali kotouč alespoň do středního pásma a aktivně napadající hráči v modrých dresech teď znepříjemňují hostům rozehrávku.

23:20
    Teď měli Blue Jackets štěstí, Alexandr Ovečkin z levého kruhu napálil puk do tyče!

22:56
    Až nyní se hosté usadili v útočném pásmu, zatím ale jejich kombinaci chybí střelba.

22:02
    Wilsonův trest je u konce, a Capitals tak mají k dispozici tříminutovou přesilovku, protože Calvertův trest zněl na 5 minut + do konce utkání.

21:05
    Ve hře ve čtyřech na obou stranách to ani jednomu týmu příliš nejde, kotouč se bez efektu stěhuje ze strany na stranu.

20:01
    Braden Holtby tento zápas nedochytá, po čtyřech inkasovaných gólech jej střídá Philipp Grubauer!

20:01

Další třetina začne přibližně ve 2:06.

V první třetině jsme se rozhodně nenudili a k vítšzství mají mnohem blíže Blue Jackets. Na úvodní trefu Panarina sice bleskurychle odpověděl Ovečkin, poté už ale padaly góly pouze do Holtbyho svatyně, když washingtonského brankáře postupně překonali Milano, Letestu a Jones.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

20:00
    V samotném závěru první třetiny se u hrazení strhla hromadná šarvátka, v níž Matt Calvert (CBJ) způsobil Ovečkinovi krvavé zranění a vykoledoval si za to osobní trest do konce utkání. Dvě minuty za hrubost pak vyfasoval i washingtonský Tom Wilson (WSH).

19:24
    Hned tři bránící hráči Washingtonu nezvládli souboj o puk s jediným Modrokabátníkem, Pierre-Luc Dubois ale poté z bezprostřední blízkosti Holtbyho nepropálil!
    18:17 Seth JONES - 4:1

18:17
    Domácí se před první sirénou stihli ještě jednou prosadit. SETH JONES si na modré čáře narazil kotouč s Atkinsonem, zavřel oči a propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Cam Atkinson a Artěmij Panarin.

17:35
    Další komplikace pro Capitals, Brooks Orpik (WSH) si vykoledoval dvouminutový trest za nedovolené bránění.

17:16
    Kotouč vyletěl mimo hrací plochu, následovat bude vhazování poblíž domácí střídačky.

15:50
    Blue Jackets nepřestávají útočit. Z levého kruhu nebezpečně vypálil Pierre-Luc Dubois a Holtby měl co dělat, aby tuto jedovatici alespoň vyrazil.
    14:32 Mark LETESTU - 3:1

14:32
    Vítej zpátky! Letestu sice svou původní střelu z předbrankového prostoru nepřetavil v gól, poté ale Sedlák u hrazení vybojoval kotouč pro Calverta, který znovu našel MARKA LETESTUA v předbrankovém prostoru a ten už se tentokrát nemýlil, a prosadil se tak hned v prvním zápase po návratu do Columbusu! Asistence: Matt Calvert a Lukáš Sedlák.

14:10
    Murrayho rozehrávku ve středním pásmu vystihl Michal Kempný a okamžitě se s pukem vydal kupředu, jeho následnou ránu z levého kruhu ale Bobrovskij polapil a následovat bude komerční přestávka.

12:49
    Na konci povedené akce Blue Jackets stál Artěmij Panarin, jehož dělovku z levého kruhu si však tentokrát Holtby pohlídal.

12:10
    Oshie se po pravém křídle do útočného pásma neprotlačil a na opačnou stranu se okamžitě vydal Boone Jenner, jehož pokus od levého hrazení ale postrádal přesnost.

11:27
    Toto oslabení svěřenci Barryho Trotze bez sebemenších potíží ubránili, columbuští obránci teď pomalu zakládají další akci z hloubi vlastní třetiny.

10:43
    Wilson vyhazuje kotouč až k Bobrovskému a oba týmy rychle střídají.

10:07
    Pierre-Luc Dubois šikovným manévrem udržel domácí v útočném pásmu, za necelou minutu této přesilovky ale Columbuští ještě nevystřelili.

09:24
    Následovat bude další přesilovka Tortorellovy party, Nicklas Bäckström (WSH) vyfasoval dvě minuty za hákování Dubinskyho.

08:51
    Jevgenij Kuzněcov se z rohu kluziště natlačil do předbrankového prostoru, jeho následný bekhend si ale Bobrovskij pohlídal.
    07:53 Sonny MILANO - 2:1

07:53
    Vyrovnaný stav ale nevydržel ani minutu, v úvodu sledujeme prvotřídní přestřelku! SONNY MILANO zavezl puk do útočného pásma a najel si do mezikruží, kam následně obdržel přesnou přihrávku od Wennberga a bekhendovou střelou překvapil Holtbyho. Asistence: Alexander Wennberg a Seth Jones.
    06:57 Alexandr OVEČKIN - 1:1

06:57
    Washington právě vstřelil branku!
    Tak to bylo rychlé, ihned po vyhraném buly dostal ALEXANDR OVEČKIN nabito na své výsostné místo na vrcholu levého kruhu a Bobrovskij proti jeho dělové ráně neměl šanci zasáhnout. Asistence: John Carlson a T. J. Oshie.

06:54
    Až nyní byla hra přerušena poté, co Bobrovskij polapil Bäckströmovu střelu z mezikruží. Ryan Murray (CBJ) půjde pykat na dvě minuty za sekání.

06:15
    Capitals mají ponechanou výhodu a Holtby už peláší na střídačku.
    05:31 Artěmij PANARIN - 1:0

05:31
    Blue Jackets přesilovku bleskově využívají a ujímají se vedení. Seth Jones šikovně našel na levém kruhu osamoceného ARTĚMIJE PANARINA, který přesnou ranou z první překonal bezmocného Holtbyho. Asistence: Seth Jones a Cam Atkinson.

05:17
    Dmitrij Orlov (WSH) u mantinelu příliš okatě držel Duboise, Columbus si tak zahraje svou první přesilovku.

04:40
    Werenski si nedokázal zpracovat puk po nepovedené rozehrávce Capitals, poté mu ale vypomohl Seth Jones.

03:44
    Příležitost i na druhé straně. Na levém kruhu zůstal zcela osamocen Cam Atkinson, jehož následnou ránu švihem ale Braden Holtby dokázal polapit!

03:20
    První velkou šanci zápasu měl na hokejce Alexandr Ovečkin, který se povedenou kličkou zbavil Murrayho a natlačil se až před Bobrovského, jeho následný bekhend ale proletěl mimo!

02:39
    Lukáš Sedlák vybojoval touš za Holtbyho svatyní a poté nabil na střelu Jonesovi, jeho pokus z pravé strany si ale washingtonský brankář bez potíží pohlídal.

01:59
    Ian Cole nahodil kotouč do útočného pásma, tam se ho ale ujal hostující centr Lars Eller.

01:13
    Utkání začalo vcelku zvolna, až nyní byla hra poprvé přerušena, protože puk skončil na domácí střídačce.
    V sestavě Jackets nechybějí čerstvé posily Mark Letestu a Ian Cole, naopak Thomas Vanek dnes naskočit ještě nestihl.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, J. Johnson, R. Murray, D. Savard, Cole – Panarin, Dubois, Atkinson – Milano, Wennberg, J. Anderson – Jenner, Dubinsky, Bjorkstrand – Sedlák, Letestu, Calvert.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orlov, Niskanen, Djoos, Carlson, Orpik, Kempný – Ovečkin, Bäckström, T. Wilson – Connolly, Kuzněcov, Oshie – Stephenson, Eller, Burakovsky – Chiasson, Beagle, Smith-Pelly.

Rozhodčí: Rehman, Pollock – Brisebois, Cameron.

WASHINGTON CAPITALS

V nabité Metropolitní divizi se Washington i letos drží na prvním místě, nicméně druhá Philadelphia a třetí Pittsburgh ztrácejí na Capitals jediný bod. V poslední době svěřenci Barryho Trotze vcelku pravidelně střídají výhry s porážkami, v minulém utkání ale Washingtonští vypráskali Buffalo jednoznačně 5:1. Před uzávěrkou výměn Caps navíc získali dva české obránce, a to Michala Kempného z Chicaga a Jakuba Jeřábka z Montrealu.