Columbus – Washington 5:1 (kon.) | Montreal – Philadelphia 0:1 (1:2 po s.n.) | Tampa – Toronto 4:3 (1:0 po s.n.)
Colorado – Vancouver 3:1 (kon.) | Los Angeles – Vegas 3:2 (po pr.)

3. Mikko Rantanen (COL) 1+1 (05:49:17)

Statistiky: Střely na bránu: 28-32; Zablokované střely: 20-16; Vhazování: 38%-62%; Hity: 12-17; Přesilové hry: 1/5-0/2; Trestné minuty: 4-10.

Mikko Rantanen 24 sekund před koncem první třetiny využil přesilovou hru a uprostřed zápasu se prosadil znovu, jenže jeho gól nebyl uznán kvůli nedovolenému bránění brankáře. Avalanche v průběhu druhé části dvakrát orazítkovali tyč a v závěrečné třetině je mohl potrestat po samostatném úniku Jake Virtanen, jenže střela hostujícího útočníka skončila na tyči a hned vzápětí udeřil z protiútoku Nathan MacKinnon, který se prosadil ještě jednou střelou do prázdné brány poté, co Daniel Sedin vykřesal naději při hře bez brankáře. Konečný výsledek. Colorado Avalanche 3 Vancouver Canucks 1.

59:15 Nathan MACKINNON - 3:1

59:15
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Jeden z hráčů Canucks na pravé straně obranného pásma v blízkosti modré čáry podklouzl, čehož po krátké kolmé přihrávce od Mikka Rantanena využil NATHAN MACKINNON a střelou po ledě poslal puk do prázdné brány! Je rozhodnuto! Asistence: Mikko Rantanen.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:55
    Jacob Markström znovu naskočil na střídačku a Canucks to opět zkouší při hře bez brankáře!
    58:42 Daniel SEDIN - 2:1

58:42
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Alexander Edler od modré čáry nahodil puk do levého kruhu, kde DANIEL SEDIN z ostrého úhlu zamířil nad vyrážečkou Semjona Varlamova do sítě a snížil při hře bez brankáře! Naděje žije. Asistence: Alexander Edler a Henrik Sedin.

58:07
    Canucks se po nahození z pravého křídla ocitli na vzdálenější levé tyči ve slibné šanci, nakonec se ale ke střele nedostali, když jednomu z hostů přeskočil puk hůl.

57:42
    Colorado vyhodilo puk na zakázané uvolnění poté, co Vancouver odvolal Jacoba Markströma z brány!

57:25
    Erik Gudbranson po zpětné přihrávce Brocka Boesera napřáhl na vrcholu pravého kruhu k pěkné střele zápěstím, která mířila ke vzdálenější levé tyči, Semjon Varlamov ji ale pravým betonem vyrazil!

56:40
    Canucks se během 17 sekund dostali ke dvěma střelám, první z vrcholu levého kruhu ale Semjon Varlamov vyrazil pravým betonem, zatímco druhou z opačné strany podržel v náručí.

56:16
    Blake Comeau našel střelou z bodu levého kruhu pouze lapačku Jacoba Markströma, který pár okamžiků předtím rozbil přečíslení Avalanche dva na jednoho! Komerční přestávka.

55:25
    Vyloučený Jake Virtanen je zpět na ledě a Colorado po jeho vyloučení nevyužilo ani jednu přesilovou hru.

55:25
    Alexander Kerfoot vypálil na levé straně od hrazení a Jacob Markström bez problému puk podržel.

55:13
    Bo Horvat napřáhl na vrcholu levého kruhu v oslabení k dobré střele, Semjon Varlamov ji ale na přední tyči vyrazil vyrážečkou do rohu ledové plochy.

54:05
    Canucks zvládli poslední oslabení na jedničku a také během tohoto puk v pohodě vyhazují za bránu Avalanche.

53:25
    Jake Virtanen byl potřetí v zápase vyloučen, tentokrát za sekání, a Colorado si po reklamní přestávce zahraje pátou přesilovou hru. Zatím využilo jednu.

52:58
    Colorado mohlo udeřit potřetí, když z mezikruží jeden z domácích hokejistů mířil do levého horního rohu brány, Jacob Markström ale puk vyrážečkou vytáhl mimo!

51:57
    Jacob Markström dobře zasáhl proti střele Colorada z levého křídla a na opačné straně musel zasahovat během pár sekund dvakrát Semjon Varlamov, střelu Bo Horvata ale z vrcholu levého kruhu vyrazil, stejně jako pokus Canucks z opačné strany.

50:19
    Vancouver napřáhl od modré čáry k prudké ráně s příklepem, která nad ledem minula levou tyč brány.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:12
    Canucks napřáhli ke střele na vrcholu levého kruhu, kterou Semjon Varlamov bez problému ukryl v náručí.
    47:52 Nathan MACKINNON - 2:0

47:52
    Jake Virtanen se řítil do samostatného úniku, střelou zápěstím z vnitřního oblouku pravého kruhu pro vhazování ale orazítkoval pravou tyč a na opačné straně se po bleskovém protiútoku prosadil NATHAN MACKINNON, který se na levém křídle protáhl do útočného pásma kolem Troye Stechera a střelou zápěstím mezi tělem a pravou rukou Jacoba Markströma zamířil k přední tyči! Asistence: Gabriel Landeskog a Nikita Zadorov.

47:08
    Další zakázané uvolnění a opět odpískáno na straně hostujících hokejistů Vancouveru Canucks.

47:00
    Vancouver se ocitl pod tlakem a raději puk vyhodil na zakázané uvolnění. Prostor dostává reklamní přestávka.

46:47
    Colin Wilson se dostal po nebezpečném nahození z pravého křídla v levém kruhu ke střele, která byla tečována a nad ledem minula vzdálenější pravou tyč.

46:16
    Semjon Varlamov ve třetí části nemá příliš mnoho práce, to samé ovšem platí o Jacobovi Markströmovi.

45:21
    Avalanche z pravého křídla nahodili puk před bránu a Jacob Markström se nepříjemně srazil s jedním ze svých spoluhráčů, domácí ale naštěstí měli k puku daleko.

45:09
    Alexander Kerfoot dojel puk v pravém rohu obranného pásma a proti Vancouveru byl odpískán ofsajd.

44:46
    Nathan MacKinnon na pravém křídle vystřelil od modré čáry a puk byl přizvednut do ochranné sítě.

43:58
    Nikita Zadorov je zpět na ledové ploše a Vancouver dnes nevyužil ani jednu ze dvou početních výhod.

43:40
    Střela Sama Gagnera z vrcholu pravého kruhu byla zablokována a v mezikruží se dostal k ráně ze druhé vlny Jake Virtanen, jeho pokus ale nad ledem minul pravou tyč.

43:19
    Nikolaj Goldobin vypálil od modré čáry nepřesně a puk skončil v ochranné síti. Hra byla přerušena.

42:29
    Matt Nieto mohl v letošní sezóně vstřelit svůj druhý gól v oslabení, z pravého křídla ale vypálil nepřesně.

41:58
    Nikita Zadorov stáhl Sama Gagnera v pravém rohu k ledu a dostal dvě minuty za podržení.

41:58
    Sam Gagner napřáhl na pravém křídle z ostrého úhlu k prudké ráně, kterou Semjon Varlamov ramenem vyrazil.

40:45
    Patrik Nemeth dobře vypálil z bodu pravého kruhu, Jacob Markström ale puk vkleče úspěšně vyrazil hrudí.

40:23
    Avalanche vstoupili do závěrečné třetí části s jednobrankovým vedením a nyní se snažili prosadit v blízkosti pravé tyče, nakonec se ale ke střele nedostali.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 19-18; Zablokované střely: 12-9; Vhazování: 40%-60%; Hity: 10-16; Přesilové hry: 1/4-0/1; Trestné min.: 2-8.

Třetí třetina začne přibližně v 4:59.

V Pepsi Center zůstává skóre po 40 minutách velice těsné poté, co druhý gól Mikka Rantanena nebyl v polovině zápasu uznán kvůli nedovolenému bránění brankáře Jacoba Markströma. Semjon Varlamov je na domácí straně stále nepřekonán. Skóre po druhé třetině. Colorado Avalanche 1 Vancouver Canucks 0.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:41
    Nathan MacKinnon na pravém křídle pronikl do útočného pásma a střelou zápěstím od hrazení zamířil do náruče Jacoba Markströma. Hra byla přerušena.

39:29
    Oba týmy se v rychlém sledu dostaly ke střele a po zákroku Jacoba Markströma zasahoval Semjon Varlamov.

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

38:59
    Canucks na pravém křídle vystřelili od hrazení a Semjon Varlamov na přední tyči puk vkleče vyrazil.

38:31
    Nathan MacKinnon nahodil puk od modré čáry vedle pravé tyče a Vancouver se osvobodil za cenu zakázaného uvolnění.

37:05
    Další zakázané uvolnění, tentokrát ovšem proti hostujícím hokejistům Vancouveru Canucks.

36:51
    Ben Hutton vypálil od modré čáry a jeho střela byla v mezikruží hradbou těl Colorada zablokována.

36:28
    Avalanche se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti domácím se pískalo zakázané uvolnění.

35:54
    Nathan MacKinnon před vrcholem mezikruží zamíchal s pukem a poté napřáhl ke střele zápěstím, která ze stoje zamířila nad ledem vedle levé tyče brány.

35:11
    Proti Avalanche bylo odpískáno postavení mimo hru a po přerušení následuje komerční přestávka.

34:58
    Canucks na pravém křídle střelou od modré čáry mířili ke vzdálenější levé tyči, Semjon Varlamov ale dobře zakročil tentokrát pravým betonem a puk vyrazil!

34:18
    Gabriel Landeskog napřáhl na vrcholu mezikruží bez přípravy ke střele s příklepem, kterou nedokázal Jacob Markström vkleče udržet, a puk se ocitl za jeho zády! Alexander Edler si ho ale včas všiml a odpálil ho do bezpečí!

33:11
    Sam Gagner střelou z vrcholu levého kruhu mířil ke vzdálenější pravé tyči, Semjon Varlamov ale puk po skvělém přesunu dokázal vyrazit levým betonem mimo!

32:14
    Semjon Varlamov ukryl střelu Canucks z pravého křídla v lapačce a následuje komerční přestávka.

31:32
    Coloradu se nepodařilo rozehrát a puk podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění. Skóre: 1-0.
    31:10 Druhý gól domácího Mikka Rantanena nebyl uznán!

31:10
    Nathan MacKinnon nabral na pravém křídle skvělou rychlost a po pokrytí puku rychle objel bránu, zpoza které parádní přihrávkou našel na vzdálenější pravé tyči Mikka Rantanena, který bekhendem poslal puk nad lapačkou roztaženého Jacoba Markströma do sítě! Vancouver si vzal ale Coach Challenge kvůli nedovolenému bránění brankáře a gól byl odvolán!

31:00
    Canucks odehráli skvělé střídání, jenže zatím pálí slepými. Všechny jejich střely zamířily mimo.

29:45
    Avalanche pokračují v tlaku. Jacob Markström na přední tyči zasahoval proti střele z levého křídla.

29:00
    Matt Nieto se po nahození z vrcholu pravého kruhu ocitl před bránou ve velké šanci a stejně jako Nathan MacKinnon mířil do pravého horního rohu brány, jenže stejně jako v případě jeho spoluhráče se puk od horní tyče odrazil mimo a skončil v ochranné síti!

28:22
    Blake Comeau dnes nastoupil v dresu Colorada k jubilejnímu 700. utkání NHL. Blahopřejeme!

28:22
    Colorado se ocitlo na ose ledové plochy v postavení mimo hru a následuje komerční přestávka.

28:18
    Canucks dobře vypálili z pravého kruhu a po zákroku Semjona Varlamova pravým betonem se na opačné straně dostal na vrcholu levého kruhu k dorážce Brandon Sutter, jeho rána bez přípravy ale byla zablokována.

27:41
    Avalanche pálí o sto šest, většinou se ale jedná o střely z větší vzdálenosti, kterou jsou nepřesné.

26:24
    Carl Söderberg v rychlém sledu dvakrát vypálil na pravém křídle od hrazení, jeho první střelu ale vyrazil Jacob Markström, zatímco druhá minula přední tyč.

25:51
    Sam Gagner se ocitl před bránou po přihrávce Alexandera Edlera zpoza brány ve velké šanci, jenže bránu přestřelil a puk skončil v ochranné síti!

24:45
    Semjon Varlamov zasáhl proti střele Canucks z pravého kruhu levým betonem a jeho spoluhráči poté získali klid na rozehrávku, protože hosté odjeli střídat.

24:21
    Nathan MacKinnon napřáhl na vrcholu mezikruží k nádherné střele, která se od horní tyče odrazila zpět do hry! Puk těsně neskočil v pravém horním rohu brány.

24:10
    Na opačné straně zasahoval Semjon Varlamov, který zmrazil puk po nahození hostů pod lapačkou.

23:20
    Avalanche se na vrcholu levého kruhu dostali k nahození, které Jacob Markström lapil snadno do své lapačky.

23:11
    Vyloučený Jake Virtanen se podruhé vrátil z trestné lavice zpět na led po dvou minutách. Canucks v plném počtu.

22:21
    Vancouver zvládá oslabení skvěle a neustále vyhazuje kotouče za bránu Semjona Varlamova.

21:47
    Semjon Varlamov se vydal za svou bránu, aby bekhendem pomohl spoluhráčům rozehrát po vyhození Vancouveru.

21:01
    Jake Virtanen na pravé straně útočného pásma zbytečně fauloval Nikitu Zadorova a dostal dvě minuty za hákování.

20:52
    Avalanche předvedli krásnou kombinační akci, kterou zakončili před vrcholem mezikruží po pěkné zadovce střelou mířící do levého horního rohu brány, Jacob Markström ji ale vyrazil!

20:12
    Vstupujeme do prostřední části utkání v Pepsi Center, kde domácí hráči Colorada vedou nad Vancouverem 1:0.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-9; Zablokované střely: 6-6; Vhazování: 32%-68%; Hity: 4-7; Přesilové hry: 1/3-0/1; Trestné minuty: 2-6.

Druhá třetina začne přibližně v 4:02.

Jacob Markström až do samotného závěru úvodní části držel Vancouver skvělými zákroky nad vodou, jenže 24 sekund před přestávkou využil přesilovou hru Colorada prudkou střelou Mikko Rantanen. Skóre po první třetině. Colorado Avalanche 1 Vancouver Canucks 0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00
    19:36 Mikko RANTANEN - 1:0

19:36
    Jacob Markström u levé tyče dobře zasáhl proti střele Colorada od modré čáry, jenže domácí pokračovali v tlaku. Nathan MacKinnon udělal na vrcholu levého kruhu pěkný oblouk a poté přenesl hru krásnou přihrávkou přes šířku útočného pásma doprava, kde útočník MIKKO RANTANEN střelou bez přípravy napálil puk nad levým ramenem brankáře Canucks do bližšího pravého horního rohu brány! Colorado využilo v závěru úvodní části přesilovou hru a vede 1:0! Asistence: Nathan MacKinnon a Tyson Barrie.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:40
    Vancouveru se podařilo vyhodit a Semjon Varlamov u své pravé tyče rozehrával holí.

18:19
    Troy Stecher vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění a Colorado si v závěru úvodní části zahraje třetí přesilovou hru, která přijde na řadu po komerční přestávce.

17:28
    Oba týmy se v rychlém sledu dostaly do zakončení, Semjon Varlamov i Jacob Markström ale puk dobře vyrazil.

16:40
    Canucks vystřelili z vrcholu levého kruhu a s přispěním levého ramena Semjona Varlamova puk skončil nad.

16:11
    Semjon Varlamov dobře zasáhl pravým betonem a vpředu mohl na levém křídle udeřit střelou od modré čáry Nikita Zadorov, Jacob Markström ji ale našel v náručí. Po přerušení hry následuje krátká komerční přestávka.

15:31
    Vyloučený Jake Virtanen se vrátil z trestné lavice zpět na led a hokejisté Vancouveru hrají opět v plném počtu.

14:27
    Vancouver mohl udeřit v oslabení, Semjon Varlamov ale tvrdou ránu Troye Stechera z vrcholu mezikruží vyrazil a následnou dorážku Bo Horvata z levého kruhu zastavil!

14:09
    Nathan MacKinnon vystřelil z vrcholu levého kruhu a Jacob Markström jeho střelu vyrazil. Útočník Colorada poté vracel puk před bránu, kde ho brankář Vancouveru na vzdálenější pravé tyči zmrazil pod lapačkou.

13:31
    Jake Virtanen byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Colorado si zahraje druhou přesilovou hru.

13:05
    Avalanche na pravém křídle vystřelili od modré čáry a jejich střela byla přizvednuta do ochranné sítě. Po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.

12:10
    Patrik Nemeth vystřelil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho prudká rána zamířila nad bránu.

11:52
    Zakázané uvolnění proti Coloradu se nepískalo a Troy Stecher musel v rohu obranného pásma rychle hrát.

10:40
    Blake Comeau z levého kruhu zamířil nad bránu, zatímco Carl Söderberg mířil přesně mezi tři tyče, Jacob Markström byl ale připraven a zasáhl levým betonem.

09:34
    Tyson Jost napřáhl ke střele na vrcholu pravého kruhu, Jacob Markström ale na přední tyči vyrazil jeho pokus levým betonem a domácí hokejisté se vzápětí k dorážce nedostali.

09:16
    Další přerušení hry a další zakázané uvolnění. Hádejte, na jaké straně. Samozřejmě hostujícího Vancouveru.

08:50
    Canucks už jsou na ledě dlouho a rádi by vystřídali, jenže kvůli dalšímu zakázanému uvolnění nemohou. Rozhodčí přivezl Jacobovi Markströmovi novou hůl a můžeme pokračovat.

08:43
    Hokejisté Vancouveru se ocitli pod velkým tlakem a raději se osvobodili za cenu zakázaného uvolnění.

07:11
    Vyloučený Alexander Kerfoot je zpět na ledě a oba týmy v úvodu zápasu nevyužily jednu přesilovou hru.

07:10
    Canucks se po nahození z pravého křídla ocitli na vzdálenější levé tyči ve slibné šanci, jenže z blízkosti ani nadvakrát nedokázali překonat klečícího Semjona Varlamova!

07:00
    Alexander Edler pálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho následná rána ale byla zablokována.

05:49
    Henrik Sedin z pravého kruhu krásně přenesl hru doleva, kde bez přípravy pálil dvakrát Bo Horvat, Semjon Varlamov ale jeho první pokus zastavil pravým betonem, zatímco dorážka zamířila mimo a skončila v ochranné síti!

05:11
    Alexander Kerfoot dostal dvě minuty za vysokou hůl a první přesilovou hru si zahraje také hostující Vancouver.

04:42
    Jeden z hráčů Canucks se ocitl na ose útočného pásma mezi čtveřicí protihráčů a měl minimální šanci na úspěch.

03:45
    Vancouver se ocitl během úvodních minut pod velkým tlakem a nyní raději vyhodil puk na zakázané uvolnění.

02:57
    Jacob Markström před pár okamžiky skvěle zasáhl pravým betonem a vyloučený Alexander Edler je zpět na ledě.

02:15
    J. T. Compher se po nahození Alexandera Kerfoota z pravého křídla ocitl na přední tyči ve velké šanci, z otočky ale Jacoba Markströma překonat nedokázal!

01:56
    Nathan MacKinnon napřáhl na vrcholu levého kruhu po přihrávce z osy ledové plochy bez přípravy k tvrdé ráně s příklepem, kterou Jacob Markström podržel.

00:57
    Alexander Edler byl po zákroku Semjona Varlamova pravým betonem proti střele Canucks z vrcholu pravého kruhu pro vhazování vyloučen na dvě minuty za sekání.

00:28
    Colin Wilson se dostal v levém kruhu ke střele, kterou připravený Jacob Markström na přední tyči podržel.

00:01
    Puk dopadl na led a utkání mezi Coloradem a Vancouverem bylo právě zahájeno. Oba týmy se v letošní sezóně NHL potkávají potřetí a poprvé v Pepsi Center.

00:01

Tyler Motte a Jussi Jokinen přišli do Vancouveru v poslední přestupový den z Columbusu výměnou za Thomase Vaneka, který vynechal včerejší zápas.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Colorado Avalanche: Varlamov (Hammond) – Zadorov, Barrie, Nemeth, Girard, Siemens, Warsofsky – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Jost, Kerfoot, C. Wilson – Comeau (A), Söderberg, Nieto – G. Bourque, Toninato, Compher. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler, Gudbranson, Del Zotto, Stecher, B. Hutton, D. Pouliot, Biega – D. Sedin (A), H. Sedin (C), Boeser – Bärtschi, Horvat, Gagner – Archibald, B. Sutter (A), Virtanen – Goldobin, Dowd. Hlavní trenér: Travis Green.

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Marc Joannette. Čároví: Brad Kovachik, Bevan Mills.

Colorado se po skvělém začátku sezóny začalo i vinou zranění propadat v tabulce směrem dolů, v Centrální divizi ovšem ztrácí na čtvrtý Dallas jen pět bodů a má jeden zápas k dobru. Vancouver je na tom mnohem hůře, když se v Pacifické divizi a Západní konferenci nachází na předposledním místě před Arizonou, se kterou se střetl včera. Oba týmy se v letošní sezóně střetnou potřetí. Obě předchozí utkání se na začátku letošního roku odehrála ve Vancouveru, kde nejprve zvítězili domácí Canucks a poté hokejisté z Colorada.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 20. Rantanen (MacKinnon, Barrie), 48. MacKinnon (Landeskog, Zadorov), 60. MacKinnon (Rantanen) – 59. D. Sedin (Edler, H. Sedin)

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Marc Joannette. Čároví: Brad Kovachik, Bevan Mills

Diváci: 12654