Columbus – Washington 5:1 (kon.) | Montreal – Philadelphia 0:1 (1:2 po s.n.) | Tampa – Toronto 4:3 (1:0 po s.n.)
Colorado – Vancouver 3:1 (kon.) | Los Angeles – Vegas 3:2 (po pr.)
Colorado Avalanche
3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Vancouver Canucks
Úterý 27.02.2018, 03:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

53:25
    Jake Virtanen byl potřetí v zápase vyloučen, tentokrát za sekání, a Colorado si po reklamní přestávce zahraje pátou přesilovou hru. Zatím využilo jednu.

41:58
    Nikita Zadorov stáhl Sama Gagnera v pravém rohu k ledu a dostal dvě minuty za podržení.

21:01
    Jake Virtanen na pravé straně útočného pásma zbytečně fauloval Nikitu Zadorova a dostal dvě minuty za hákování.

18:19
    Troy Stecher vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění a Colorado si v závěru úvodní části zahraje třetí přesilovou hru, která přijde na řadu po komerční přestávce.

13:31
    Jake Virtanen byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Colorado si zahraje druhou přesilovou hru.

05:11
    Alexander Kerfoot dostal dvě minuty za vysokou hůl a první přesilovou hru si zahraje také hostující Vancouver.

00:57
    Alexander Edler byl po zákroku Semjona Varlamova pravým betonem proti střele Canucks z vrcholu pravého kruhu pro vhazování vyloučen na dvě minuty za sekání.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 20. Rantanen (MacKinnon, Barrie), 48. MacKinnon (Landeskog, Zadorov), 60. MacKinnon (Rantanen) – 59. D. Sedin (Edler, H. Sedin)

Colorado Avalanche: Varlamov (Hammond) – Zadorov, Barrie, Nemeth, Girard, Siemens, Warsofsky – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Jost, Kerfoot, C. Wilson – Comeau (A), Söderberg, Nieto – G. Bourque, Toninato, Compher. Hlavní trenér: Jared Bednar.
    Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler, Gudbranson, Del Zotto, Stecher, B. Hutton, D. Pouliot, Biega – D. Sedin (A), H. Sedin (C), Boeser – Bärtschi, Horvat, Gagner – Archibald, B. Sutter (A), Virtanen – Goldobin, Dowd. Hlavní trenér: Travis Green.

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Marc Joannette. Čároví: Brad Kovachik, Bevan Mills

Diváci: 12654