FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
5:6 (1:2, 1:0, 3:3 - 0:1)
Florbal Ústí
Úterý 27.02.2018, 17:00 • ČPP Aréna, Ostrava • Livesport Superliga • 25. kolo

Ústí nad Labem zvládlo venkovní televizní utkání a veze si zpět na sever Čech dva body. Ode mne je to pro dnešek vše, u dalších on-line přenosů opět na počtenou! (18:56:33)

60:30 Viktor KOPECKÝ - 5:6

60:30
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Vymalováno! VIKTOR KOPECKÝ se vykroutil na malém brankovišti ze sevření, položil si Štěpána Laju, nad nějž pak poslal míček do brány. Asistence: Mikuláš Krbec

60:15
    Ostrava se brání ve třech proti čtyřem Ústečanům.

60:03
    Ústí vyhrálo čtvrté vhazování v řadě. Fibiger míří na střídačku.

60:01

Zápas bude pokračovat prodloužením.

60:00
    59:53 Michal SLÁDEK - 5:5

59:53
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Neskutečné! Pět pět! Tomáš Fibiger nevěřícně kroutí hlavou, jak je to vlastně možné. Eichner mířil přihrávku zprava doleva, kterou zachytil MICHAL SLÁDEK a lehkou tečí usměrnil míček do brány Ústí nad Labem. Asistence: Dominik Eichner

59:47
    Ostrava v šesti!

59:25
    Zvoní tyč ostravské brány!
    59:11 Wojciech MALAJKA - 4:5

59:11
    WOJCIECH MALAJKA se opět zapisuje na listinu střelců, když si poradil křižnou přihrávkou před bránu Fibigera. Asistence: Michal Sládek

56:00
    Čtyři minuty před koncem základní hrací doby to Ostrava zkouší v šesti hráčích v poli!

55:29
    Oddechový čas pro domácí.
    55:29 Lukáš TÄUBER - 3:5

55:29
    Studená sprcha pro ostravské FBC! Hosté založili rychlý kontr, z něhož vzešla přihrávka na LUKÁŠE TÄUBERA. Jeho rána do odkryté klece byla přesná a rozvlnila síť. Asistence: Josef Novák
    55:00 Mikuláš KRBEC - 3:4

55:00
    Pět minut před koncem základní hrací doby se Ústí ujímá opět vedení! MIKULÁŠ KRBEC obdržel zadovku od Chudiny, kterou zužitkoval nejlépe jak mohl. Mířil na bližší tyč. Asistence: Michal Chudina

53:41
    Novák uspěchal zakončení a poslal míček až k vratům sportovní haly.

52:37
    Kühnel selhal v jednoznačné šanci, když mu míček naservíroval Krbec. Brankář Ostravy následně krotil míček ve vzduchu.

51:45
    Stummer neváhal, napřáhl se u poloviny hřiště a namířil míček přímo do náruče Laji.

50:42
    Po klasické přestávce se pokračuje v tuhém boji těchto dvou mužstev.

50:12
    Odpočítává se posledních deset minut třetí části.

49:49
    Kühnel čekal na přihrávku, ale do rychlého protiútoku se najednou vydala Ostrava.

47:50
    Laja drží svůj tým od inkasování čtvrté branky, když včas sevřel nohy k sobě.

46:00
    Dva slepené góly jednoznačně přinesly oživení celého utkání. Uvidíme, jak to hráčům půjde nadále.
    45:45 Lukáš TÄUBER - 3:3

45:45
    Pár vteřin stačilo Ústí k vyrovnání! Fuchsig byl u všech zásahů svého týmu a druhou přihrávkou v zápase našel LUKÁŠE TÄUBERA, jemuž střela ze středu hřiště sedla parádně. Asistence: Martin Fuchsig
    45:22 Wojciech MALAJKA - 3:2

45:22
    Skvělá akce v podání domácích florbalistů, kteří se ocitli v jednobrankovém vedení! Jurdzin našel přesným pasem WOJCIECHA MALAJKU, který v prvním zápase po návratu z Polska posílá FBC do vedení! Asistence: Václav Jurdzin

44:39
    Karty se obrátily. Útočné tažení zahajuje ústecká obrana.

43:38
    Krbec měl na holi třetí gól Ústí, jenže po jeho výběhu z osy hřiště nedokázal zvednout střelu výš, než byla ruka Laji.

42:21
    Hrabal udržel míček na čepeli a může přetočit hru zpět na kolegy z obrany.

41:28
    Laja podržel Ostravu v těžké chvíli. Hráči v modrém míří dopředu.

40:15
    Do třetice všeho dobrého. Ústí opět dominovalo na středovém puntíku.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:18.

40:00

39:20
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny. Ostravané vyčkávají na své polovině.
    38:54 Jakub MENDREK - 2:2

38:54
    Vše je minulostí, domácí florbalisté minutu před koncem druhé třetiny vyrovnávají na 2:2. JAKUB MENDREK si našel správné místo, odkud ze vzduchu zametl míček za záda Fibigera. Asistence: Šimon Kuczera

38:29
    Druhá část tohoto utkání se blíží ke svému konci. Od dvacáté minuty se skóre ještě nezměnilo.

37:25
    Ústí nad Labem drží míček ve své moci a hraje s poklidem před svou bránou, kde roztahuje hru.

36:45
    Šimíček ani Mendrek neuspěli. Míček se nachází za mantinelem.

35:39
    Míček byl zcela volný na malém brankovišti po obrovské šanci Ostravanů!

34:47
    Chudina vzal veškerou zodpovědnost na sebe, ale Štěpán Laja mu včas zmenšil střelecký úhel.

33:22
    Daniš natáhl z dálky, míček byl následně tečován jedním z ústeckých obránců. Rozehrávat bude tedy Ostrava.

32:34
    Vojtěch Esterka rozjíždí akci svého týmu po levém křidle.

31:55
    Michal Miške stále nezasáhl do hry. Místo něj naskočil Filip Hromádka.

31:16
    Štěpán Laja pokryl střelu mezi nohy a může s klidem rozehrát.

30:15
    Po třiceti minutách vede Ústí nad Labem 2:1. Následuje krátká přestávka.

29:36
    Kolstrunk nepřesně rozehrál. Ústí ale nakonec udrželo míče.

28:58
    Michal Miške bude mít příští minuty opravdu bolestivé. Špatně došlápl a zvrtl si kotník. Snad se brzy vrátí do hry.

27:54
    Krbec se snaží zachovat míček na holích svého týmu. Hosté momentálně drží FBC v pasti.

26:51
    Ústečané přemýšlejí u své brány, kudy se vydat na polovinu soupeře.

25:36
    Sládek vracel Miškemu, jenže slovenská posila nestihla včas zakončit.

24:58
    Hrabal zkoušel uspět od mantinelu stejně jako v první třetiny, jenže jeho střela byla zblokována.

24:11
    Ústí hraje zbytečně komplikovaně. Hosté se špatně dostávají do útočného prostoru.

23:02
    Lukáš Täuber se ocitl v dobré příležitosti, ale bránu Ostravy nedokázal dostatečně ohrozit.

21:17
    Jakub Mendrek posunul přihrávku Hrabala na bránu Fibigera. Přízemní střela letěla těsně vedle tyče.

19:26
    A máme tady gól do šatny! DAVID STUMMER využil špatného bránění Ostravy, na poslední chvíli si stáhl míček před brankovou čáru a zavěsil za ležícího Laju. Asistence: Martin Fuchsig

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:04
    Mendrek ale netrefil zařízení.

18:02
    Ostrava má ideální situaci ke skórování!

17:37
    Ústí je zatlačeno na svou polovinu.

17:00
    Rozbíhají se poslední tři minuty první třetiny.

15:48
    Kuczera faulován Pavelkou, a tak je míček přisouzen Ostravě.

14:15
    Opět Klimscha! Tentokrát z voleje, ale také nic!

14:04
    Klimscha vystihl přihrávku obránců, ale proti Fibigerovi neuspěl.

13:53
    Ústí se drží s míčkem na holích.

12:12
    Laja naznačil dlouhý výhoz. Nakonec stáhl ruku k nejbližšímu obránci.
    11:31 Filip HRABAL - 1:1

11:31
    Je vyrovnáno! FILIP HRABAL si vyjel z bočního mantinelu, odkud prostřelil blok ústeckých florbalistů. Začíná se opět od začátku. Bez asistence

11:20
    Polská hvězda Malajka inkasovala tvrdý hit holí a těžce se zvedá z palubovky.

10:14
    FBC rozehrává z poloviny hřiště a hledá správný recept na soupeřovu obranu.

10:10
    Hra přerušena. Následuje klasická komerční přestávka.

09:23
    Na hřišti vidíme vyrovnanou pasáž hry, v níž se oba týmy snaží skórovat a najít si slibnou pozici ke střele.

08:00
    Menší závar před bránou FBC. Vše nakonec vyřešil zakleknutý obránce, jenž zablokoval poslední střelu Ústečanů.

07:02
    Šebesta to zkoušel z poloviny hřiště, avšak Fibiger střelu po zemi viděl.

06:46
    Jan Daniš se pokouší prokličkovat hostující obranou. Nakonec se píská nedovolený zákrok a Ostrava může vystřídat.

06:20
    Pavelka uklidňuje hru a začíná od své brány rozehrávat na své spoluhráče.

04:44
    Miške zkoušel v úniku využít svůj bekhend, ale s podseknutím si Fibiger poradil na výbornou.
    03:12 Martin FUCHSIG - 0:1

03:12
    Skóre utkání otevřeno! Po několikahodinové cestě do Ostravy se prosazují Severočeši, za něž se trefil do odkryté brány MARTIN FUCHSIG. Laja byl na jeho dorážku už krátký. Asistence: Lukáš Täuber

01:45
    U míčku opět Ostravané, kteří o míček následně přicházejí.

01:14
    FBC bude rozehrávat blízko ústecké svatyně. Na tuto situaci mění svou formaci.

00:05
    Úvodní buly vyhrálo Ústí nad Labem, které zakládá první útočnou akci tohoto zápasu.

00:01

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Laja (Klobučník) – Kubíček, Hromádka, Lipový, Jiří Šebesta, Jurdzin, Kuczera – Trulík, Klimscha, Hrabal – Eichner, Šimíček, Daniš – Sládek, Mendrek, Miške – Moravčík, Čonka-Skyba.

Florbal Ústí: Fibiger (Weissgarber) – Stummer, Esterka, J. Horák, Stibor, Kühnel, Täuber – Kužel, Kolstrunk, Josef Novák – Kopecký, Vl. Štorek, Täuber – Pavelka, Fuchsig, Chudina – Krbec.

Rozhodčí: Martin Both, Vladimír Černín.

Dobré odpoledne z ostravské ČPP Arény! Srdečně Vás vítám u sledování on-line přenosu mezi domácím FBC, které si na úterní pátou hodinu odpolední pozvalo do ringu nováčka soutěže ze severu Čech. Bude se jednat o velmi zajímavý souboj dvou týmů ze spodní části tabulky, jelikož Ostrava definitivně ztratila šanci, aby se podívala do letošního play-off. Jakými soupeři budou před televizními kamerami florbalisté z Ústí nad Labem, jenž potrápili nejednoho soupeře z první poloviny tabulky?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Petr Blakala

Branky a nahrávky: 12. Hrabal, 39. Mendrek (Kuczera), 46. Malajka (Jurdzin), 60. Malajka (Sládek), 60. Sládek (Eichner) – 4. Fuchsig (Täuber), 20. Stummer (Fuchsig), 46. Täuber (Fuchsig), 55. Krbec (Chudina), 56. Täuber (Josef Novák), 61. Kopecký (Krbec)

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Laja (Klobučník) – Kubíček, Hromádka, Lipový, Jiří Šebesta, Jurdzin, Kuczera – Trulík, Klimscha, Hrabal – Eichner, Šimíček, Daniš – Sládek, Mendrek, Miške – Moravčík, Čonka-Skyba, Malajka.

Rozhodčí: Martin Both, Vladimír Černín