5:6 (1:2, 1:0, 3:3 - 0:1)
Florbal Ústí
Úterý 27.02.2018, 17:00 • ČPP Aréna, Ostrava • Livesport Superliga • 25. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobré odpoledne z ostravské ČPP Arény! Srdečně Vás vítám u sledování on-line přenosu mezi domácím FBC, které si na úterní pátou hodinu odpolední pozvalo do ringu nováčka soutěže ze severu Čech. Bude se jednat o velmi zajímavý souboj dvou týmů ze spodní části tabulky, jelikož Ostrava definitivně ztratila šanci, aby se podívala do letošního play-off. Jakými soupeři budou před televizními kamerami florbalisté z Ústí nad Labem, jenž potrápili nejednoho soupeře z první poloviny tabulky?

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Laja (Klobučník) – Kubíček, Hromádka, Lipový, Jiří Šebesta, Jurdzin, Kuczera – Trulík, Klimscha, Hrabal – Eichner, Šimíček, Daniš – Sládek, Mendrek, Miške – Moravčík, Čonka-Skyba.

Florbal Ústí: Fibiger (Weissgarber) – Stummer, Esterka, J. Horák, Stibor, Kühnel, Täuber – Kužel, Kolstrunk, Josef Novák – Kopecký, Vl. Štorek, Täuber – Pavelka, Fuchsig, Chudina – Krbec.

Rozhodčí: Martin Both, Vladimír Černín.

00:01

00:05
    Úvodní buly vyhrálo Ústí nad Labem, které zakládá první útočnou akci tohoto zápasu.

01:14
    FBC bude rozehrávat blízko ústecké svatyně. Na tuto situaci mění svou formaci.

01:45
    U míčku opět Ostravané, kteří o míček následně přicházejí.

03:12
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Skóre utkání otevřeno! Po několikahodinové cestě do Ostravy se prosazují Severočeši, za něž se trefil do odkryté brány MARTIN FUCHSIG. Laja byl na jeho dorážku už krátký. Asistence: Lukáš Täuber
    03:12 Martin FUCHSIG - 0:1

04:44
    Miške zkoušel v úniku využít svůj bekhend, ale s podseknutím si Fibiger poradil na výbornou.

06:20
    Pavelka uklidňuje hru a začíná od své brány rozehrávat na své spoluhráče.

06:46
    Jan Daniš se pokouší prokličkovat hostující obranou. Nakonec se píská nedovolený zákrok a Ostrava může vystřídat.

07:02
    Šebesta to zkoušel z poloviny hřiště, avšak Fibiger střelu po zemi viděl.

08:00
    Menší závar před bránou FBC. Vše nakonec vyřešil zakleknutý obránce, jenž zablokoval poslední střelu Ústečanů.

09:23
    Na hřišti vidíme vyrovnanou pasáž hry, v níž se oba týmy snaží skórovat a najít si slibnou pozici ke střele.

10:10
    Hra přerušena. Následuje klasická komerční přestávka.

10:14
    FBC rozehrává z poloviny hřiště a hledá správný recept na soupeřovu obranu.

11:20
    Polská hvězda Malajka inkasovala tvrdý hit holí a těžce se zvedá z palubovky.

11:31
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno! FILIP HRABAL si vyjel z bočního mantinelu, odkud prostřelil blok ústeckých florbalistů. Začíná se opět od začátku. Bez asistence
    11:31 Filip HRABAL - 1:1

12:12
    Laja naznačil dlouhý výhoz. Nakonec stáhl ruku k nejbližšímu obránci.

13:53
    Ústí se drží s míčkem na holích.

14:04
    Klimscha vystihl přihrávku obránců, ale proti Fibigerovi neuspěl.

14:15
    Opět Klimscha! Tentokrát z voleje, ale také nic!

15:48
    Kuczera faulován Pavelkou, a tak je míček přisouzen Ostravě.

17:00
    Rozbíhají se poslední tři minuty první třetiny.

17:37
    Ústí je zatlačeno na svou polovinu.

18:02
    Ostrava má ideální situaci ke skórování!

18:04
    Mendrek ale netrefil zařízení.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:26
    A máme tady gól do šatny! DAVID STUMMER využil špatného bránění Ostravy, na poslední chvíli si stáhl míček před brankovou čáru a zavěsil za ležícího Laju. Asistence: Martin Fuchsig

21:17
    Jakub Mendrek posunul přihrávku Hrabala na bránu Fibigera. Přízemní střela letěla těsně vedle tyče.

23:02
    Lukáš Täuber se ocitl v dobré příležitosti, ale bránu Ostravy nedokázal dostatečně ohrozit.

24:11
    Ústí hraje zbytečně komplikovaně. Hosté se špatně dostávají do útočného prostoru.

24:58
    Hrabal zkoušel uspět od mantinelu stejně jako v první třetiny, jenže jeho střela byla zblokována.

25:36
    Sládek vracel Miškemu, jenže slovenská posila nestihla včas zakončit.

26:51
    Ústečané přemýšlejí u své brány, kudy se vydat na polovinu soupeře.

27:54
    Krbec se snaží zachovat míček na holích svého týmu. Hosté momentálně drží FBC v pasti.

28:58
    Michal Miške bude mít příští minuty opravdu bolestivé. Špatně došlápl a zvrtl si kotník. Snad se brzy vrátí do hry.

29:36
    Kolstrunk nepřesně rozehrál. Ústí ale nakonec udrželo míče.

30:15
    Po třiceti minutách vede Ústí nad Labem 2:1. Následuje krátká přestávka.

31:16
    Štěpán Laja pokryl střelu mezi nohy a může s klidem rozehrát.

31:55
    Michal Miške stále nezasáhl do hry. Místo něj naskočil Filip Hromádka.

32:34
    Vojtěch Esterka rozjíždí akci svého týmu po levém křidle.

33:22
    Daniš natáhl z dálky, míček byl následně tečován jedním z ústeckých obránců. Rozehrávat bude tedy Ostrava.

34:47
    Chudina vzal veškerou zodpovědnost na sebe, ale Štěpán Laja mu včas zmenšil střelecký úhel.

35:39
    Míček byl zcela volný na malém brankovišti po obrovské šanci Ostravanů!

36:45
    Šimíček ani Mendrek neuspěli. Míček se nachází za mantinelem.

37:25
    Ústí nad Labem drží míček ve své moci a hraje s poklidem před svou bránou, kde roztahuje hru.

38:29
    Druhá část tohoto utkání se blíží ke svému konci. Od dvacáté minuty se skóre ještě nezměnilo.

38:54
    Vše je minulostí, domácí florbalisté minutu před koncem druhé třetiny vyrovnávají na 2:2. JAKUB MENDREK si našel správné místo, odkud ze vzduchu zametl míček za záda Fibigera. Asistence: Šimon Kuczera
    38:54 Jakub MENDREK - 2:2

39:20
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny. Ostravané vyčkávají na své polovině.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:18.

40:01

40:15
    Do třetice všeho dobrého. Ústí opět dominovalo na středovém puntíku.

41:28
    Laja podržel Ostravu v těžké chvíli. Hráči v modrém míří dopředu.

42:21
    Hrabal udržel míček na čepeli a může přetočit hru zpět na kolegy z obrany.

43:38
    Krbec měl na holi třetí gól Ústí, jenže po jeho výběhu z osy hřiště nedokázal zvednout střelu výš, než byla ruka Laji.

44:39
    Karty se obrátily. Útočné tažení zahajuje ústecká obrana.

45:22
    Skvělá akce v podání domácích florbalistů, kteří se ocitli v jednobrankovém vedení! Jurdzin našel přesným pasem WOJCIECHA MALAJKU, který v prvním zápase po návratu z Polska posílá FBC do vedení! Asistence: Václav Jurdzin
    45:22 Wojciech MALAJKA - 3:2

45:45
    Pár vteřin stačilo Ústí k vyrovnání! Fuchsig byl u všech zásahů svého týmu a druhou přihrávkou v zápase našel LUKÁŠE TÄUBERA, jemuž střela ze středu hřiště sedla parádně. Asistence: Martin Fuchsig
    45:45 Lukáš TÄUBER - 3:3

46:00
    Dva slepené góly jednoznačně přinesly oživení celého utkání. Uvidíme, jak to hráčům půjde nadále.

47:50
    Laja drží svůj tým od inkasování čtvrté branky, když včas sevřel nohy k sobě.

49:49
    Kühnel čekal na přihrávku, ale do rychlého protiútoku se najednou vydala Ostrava.

50:12
    Odpočítává se posledních deset minut třetí části.

50:42
    Po klasické přestávce se pokračuje v tuhém boji těchto dvou mužstev.

51:45
    Stummer neváhal, napřáhl se u poloviny hřiště a namířil míček přímo do náruče Laji.

52:37
    Kühnel selhal v jednoznačné šanci, když mu míček naservíroval Krbec. Brankář Ostravy následně krotil míček ve vzduchu.

53:41
    Novák uspěchal zakončení a poslal míček až k vratům sportovní haly.

55:00
    Pět minut před koncem základní hrací doby se Ústí ujímá opět vedení! MIKULÁŠ KRBEC obdržel zadovku od Chudiny, kterou zužitkoval nejlépe jak mohl. Mířil na bližší tyč. Asistence: Michal Chudina
    55:00 Mikuláš KRBEC - 3:4

55:29
    Studená sprcha pro ostravské FBC! Hosté založili rychlý kontr, z něhož vzešla přihrávka na LUKÁŠE TÄUBERA. Jeho rána do odkryté klece byla přesná a rozvlnila síť. Asistence: Josef Novák
    55:29 Lukáš TÄUBER - 3:5

55:29
    Oddechový čas pro domácí.

56:00
    Čtyři minuty před koncem základní hrací doby to Ostrava zkouší v šesti hráčích v poli!