2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0) Stav série: 1:0
HC ZUBR Přerov
Úterý 27.02.2018, 18:00 • ZS Eden • Play-off Chance ligy • Čtvrtfinále

To je z Edenu vše. Přeji hezký zbytek dne a znovu na shledanou. (20:39:28)

První bod zůstává v Edenu. Drama musel v prodloužení rozseknout až Doležal. Přerov byl blízko: Hosté hráli dvakrát v pěti proti třem, v prodloužení ale špatně vystřídali, což soupeř potrestal.

61:53 Zdeněk DOLEŽAL - 2:1

61:53
    Slavia právě vstřelila branku!
    Rozhodnuto. Sešívaní konečně rozjeli přesilovkovou kombinaci. Na jejím konci byl ZDENĚK DOLEŽAL, který z levého kruhu napřáhl přesně do horní rohu. Tím rozhodl o prvním bodu čtvrtfinálové série. Asistence: Martin Šagát a Marek Račuk.

61:21
    Šagát se snažil před brankou dorážet. Klimeš zvládl zakročit, i když do něj slávista plácl hokejkou ve snaze o dorážku.

60:42
    Hosté vyhráli buly a Novotný vyhazuje.

60:33
    Velká chyba Přerova. Hosté hráli v šesti, dvouminutový trest odpyká Procházka. Slavia v přesilovce 4 na 3.

60:11
    První střelu obstaral Šlahař. Frodl vyrazil betonem.

60:01

Desetiminutové prodloužení ve čtyřech začne za pár okamžiků.

Drama pokračuje. Poprvé ve čtvrtfinále uvidíme prodloužení. Přerov byl v závěru třetiny blízko rozhodnutí. Branky se nedočkali ani hosté, kteří odehráli přesilovku pěti proti třem.

60:00

59:47
    Přerov dohrává třetinu v útoku. Ke střele útočníky ale zatím obránci nepouštějí.

58:53
    Přerov je ale na koni! Slavia se dál brání.

58:16

58:11
    Šlahař chtěl pálit do odkryté klece. Šagát na poslední chvíli zasáhl.

57:50
    Frodl zasáhl, Šimon Kratochvíl ho následně dohrál, což si s útočníkem chtěl vyřídit Kubica. Rozhodčí je od sebe oddělili.

57:10
    Frodl se perfektně přesunul. Pšurný měl u pravé tyče slušnou šanci, ale mezírku mezi brankářem a tyčí nenašel. Slavia ve čtyřech.

56:49
    Novák vyhazuje.

56:16
    A hosté byli vyslyšeni. Holý dostává trest za krosček a Zubři mají k dispozici 45 sekund v přesilovce 5 proti 3.

56:16
    Na ledě zůstal ležet Procházka. Sudí se o dalším postupu radí. Přerovská střídačka požaduje vyloučení a hlasitě protestuje.

56:00
    Černý dostal puk na modré. Frodl jeho napřáhnutí dobře viděl a puk dokázal zachytit do lapačky.

55:23
    Slávisté dvakrát vyhodili. Z trestu alespoň pár sekund ukrojili.

55:02
    Pozor, Přerov má slušnou šanci rozhodnout v přesilové hře. Ondráček dostává dvě minuty za podražení.

55:00
    Zakázané uvolnění sešívaných. Bude se vhazovat po Frodlově pravici.

54:36
    Krátce poté střelu zapsal i Jiří Doležal. Klimeš máchl lapačkou a připravil Slavii o šanci.

54:29
    Stejně tak Jankovský na druhé straně ledu. Jeho pokus letěl mimo.

54:02
    I Přerov se dokázal usadit v pásmu. Novotný dvakrát vypálil z modré čáry, pokaždé mimo.

53:40
    Barák si uvědomil, že každá střela už může tým nasměrovat k prvnímu čtvrtfinálovému bodu. Vypálil dělovku a připravil dorážku pro Zdeňka Doležala. Ten v šanci neuspěl.

53:20
    Vhazovat se bude naopak před Klimešem. Přerov zahrál na zakázané uvolnění.

52:51
    Zubři se dál snaží hrát hodně fyzicky. Jdou do těla sešívaných. Kotouč jim jejich počínání v rohu pásma nevyneslo.

51:49
    Moc se nepřerušuje. Čas plyne dál. Dočkáme se ve třetí třetině rozhodnutí?

50:49
    Přece šance. Sešívaní nepohlídali na modré útočníka Zubrů. Ten našel Pláška před brankovištěm. Frodl musel řešit střelu z bezprostřední blízkosti.

50:07
    Žádný z týmů nechce udělat chybu. Bitva ve středním pásmu zatím nemá vítěze.

Dnešní utkání sleduje 738 diváků.

49:10
    Nakonec musel zasahovat Frodl. Kotouč poslal do rohu, kde ho znovu dojeli hosté.

48:16
    Sešívaní bojují s rozehrávkou. Kotouč drží za vlastní brankou a diváci se příliš nebaví.
    47:29

47:29
    Po uplynutí přesilové hry se do puku ještě opřel Barák. Klimeš ale proti jeho střele vyjel a kotouč zachytil.

47:19

47:15
    Konečně tlak, říkají sešívaní fanoušci. Novák měl dobrou šanci, když si sjel ke střele před brankoviště. Střela mu nesedla.

46:35
    Šagát dostal puk před branku. Byl ale tísněn obráncem a z bezprostřední blízkosti nedokázal zakončit.

45:51
    Přerov dokázal kotouč přistrčit alespoň do střední třetiny. Tlak sešívaných úspěšně přerušují.

45:24
    Holý napřáhl na modré. Jeho stela ale vyletěla nepochopitelně vysoko, skončila až v ochranné síti.

45:19
    Malina si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění. Slavia má k dispozici přesilovku.

44:37
    Novák mířil mezi Klimešovy betony. Ten se prohodit nenechal. Buly v útoku sešívaných. Po odpískání se strhla menší strkanice, začíná se přitvrzovat.

44:30
    Hra se kouskuje. Frodl nejdříve přerušil hru zákrokem, Zubři potom zahráli na zakázané uvolnění.

44:05
    Matouš Kratochvíl zkusil dobře vypálit. Prudkou střelu Frodl lapil.

43:38
    Sešívaní se pokusili o rychlou akci. Ta ale ztroskotala na pečlivé obraně Zubrů.

43:09
    Sešívaný kotel podruhé velmi nespokojený. Doležal upadl po zásahu holí protihráče. Vylučovat se nebude.

42:34
    Šagát schytal hit na modré. Slávista zůstal ležet na ledě a hledištěm hýbou emoce. Sudí vylučovat nebude.

42:18
    Novotný napřáhl na modré, Plášek byl připraven do tyčky. Moc nechybělo, aby do puku plácl a usměrnil ho do branky.

41:17
    Kubica s Jiřím Doležalem si vybojovali slibné dorážky. Kubicův pokus Klimeš v klidu zastavil, dál ale dorážel Doležal. Ten od skórování nebyl daleko.

40:34
    Kasík měl před sebou prostor a puk ihned vypálil. Klimeš betonem poslal kotouč mimo hrací plochu.

40:13
    Frodl hned v úvodu třetiny raději přikryl puk. Bude se vhazovat po jeho pravici.

40:01

Urputný hokej, který diváky ze sedadel zrovna nezvedal. Druhá třetina nabídla bitvu o každý kousek ledu. Vítěze ale přetahovaná ve druhé části neměla, oba brankáři za svá záda další puk nepustili. Rozhodnutí o zisku prvního bodu ve čtvrtfinálové sérii tak vzhledem ke stavu 1:1 bude muset padnout ve zbylém průběhu zápasu

Další třetina začne přibližně v 19:47.

40:00

39:49

39:12
    Slávisté sice jednou vyhodili, Přerovští jim ale ukazují, jak se má hrát přesilovka. Frodl musel čelit slušnému tlaku.

38:16
    Palovo nahození a obrovský zmatek v brankovišti, kam se natlačili snad všichni hostující útočníci. Frodl musel zastavit několik dorážek. Puk nakonec proklouzal těsně vedle pravé tyče.

37:49
    Moc dlouho se v pěti na obou stranách nehrálo. Sešívaní budou po zpackané přesilovce čelit oslabení. Za podražení je na trestnou vykázán Kubica.

37:42

36:28
    Udržet se v útočné třetině, to se hráčům v červenobílém nedaří. Zubři stihli už dvakrát vyhodit.

35:59
    I v oslabení dokázali hosté zaútočit. Po Šlahařově bekhendu byl Frodl rád, že kotouč zachytil a dokázal rozehrát.

35:42
    Slavia jde do přesilové hry. Pala obdržel dvě minuty za podražení.

35:25
    Račukovo nahození by sice s největší pravděpodobností letělo mimo, Klimeš si pro něj raději sáhl a přerušil hru.

34:47
    Vypadalo to, že se Zubři pokusí zakončovat po přečíslení dvou na jednoho. Sýkorův pas nakonec dokázal zastavit obránce Kolařík.

34:21
    Ryzák to zkusil z modré. Klimeš byl připraven a kotouč vyrazil betonem nad branku.

34:14
    Buly v útoku hosté se bude opakovat. Puk po buly zamířil na zakázané uvolnění.

34:08
    Klimeš nakonec museli čelit střele. Nahození ale v klidu přikryl lapačkou.

33:58
    Série nepřesných nahození. Kotouč několikrát za brankou dojeli obránci.

33:06
    Nedvídek zachytil puk v útoku. Příliš dlouho se ale rozmýšlel. Klimeš se na jeho ránu stihl připravit.

32:29

31:58
    Novotný se do kotouče slušně opřel. Frodl se musel roztáhnout, aby kotouč chytil do lapačky. Zasáhnout dokázal i přes skrumáž na brankovišti.

31:02
    Sešívaní drží puk v obranném pásmu Přerova. Zubři s rozehrávkou bojují.
    30:41

30:41
    Šlahař dostal ideálně nabito před brankoviště. Frodl se dokázal proti šanci bleskově přesunout. Přerovskému hráči střela navíc ideálně nesedla.

30:29
    Kasík navíc při snaze přerušit útočnou akci soupeře fauloval. Za nedovolené bránění dostává dvě minuty.

30:05
    K vidění byla půlminuta odehraná ve vlažnějším tempu. Sešívaní předvedli jen neúspěšné nahození.

29:35
    Matouš Kratochvíl odvedl svou práci dobře. Vyvezl puk, přes obránce dokázal vypálit a ještě dojížděl k Frodlovi, aby mu neumožnil rozehrát. Přerov vybojoval buly v útoku.

28:52
    Tlak sešívaných je u konce. Hosté vyhodili a pádí na střídačku, do akce jde čerstvá bránící čtveřice.

28:10
    Kasík pálil od modré. Krejčíkovi stačilo vložit do dráhy puku čepel a skórovat. Sešívaný forvard se ale nezorientoval optimálně.

27:49
    Černý v levém kruhu pro vhazování podrazil Krejčíka. Přerovský hráč už míří na trestnou lavici.

27:21
    Ihned po oslabení se na ofenzivní výlet vydal Račuk. V tandemu měl sice Baráka, zakončení ale vzal na sebe. Nezacílil přesně.

27:15

26:27
    Pražané následně bránění vylepšili. Už dvakrát vyhodili.

25:48
    Sešívaným fanouškům zatrnulo. Po odrazu od Frodlova betonu už měl Malina před sebou odkrytou branku, na poslední chvíli zakončujícího útočníka rozhodil Holý.

25:15
    Několik hraničních zákroků na obou stranách. Nakonec sudí trestají až Baráka, který si odsedí menší trest za podražení. Zubři v přesilové hře.

24:53
    Zdeněk Doležal zachytil puk na obranné modré. Nabral rychlost a chtěl se natlačit do zakončení. Nakonec musel vypálit přes obránce, který ho úspěšně stíhal.

24:01

23:39
    Slavia znovu ve vlastním pásmu. Přerov rozehrávku dobře napadá.

23:15
    A krátce nato si slávisté útočnou snahu sami přerušili ofsajdovým postavením.

22:54
    Skoro minuta z přesilové hry pryč. Zubři se dokázali osvobodit.

22:29
    Šagát se šikovně pokusil sáhnout do Barákova nahození. Puk zamířil těsně mimo tyče.

22:01
    Hosté hráli v šesti. Darují tak sešívaným přesilovou hru. Trest odpyká Kovařík.

21:52
    Slavia je sice v útoku, moc se do zakončení nehrne. Přerov k hráčům s pukem rychle přistupuje.

21:07
    Holý si odvážně s pukem sjel hlouběji do třetiny. Bekhendem ale vypálit nedokázal.

20:50
    Pražané v útoku zůstanou. Frodl přikryl puk lapačkou.

20:39

20:23
    Slavia začíná v přesilovce. Nahození červenobílých ale za brankou nikdo nedojel.

20:01

První třetina nabídla skvělý start domácích. Ti dokázali využít chyby Přerova a od osmnácté sekundy byli ve vedení. Poté ale museli domácí brániti i oslabení 3 proti 5. V něm se sice Zubří ještě neradovali, vyrovnat ale dokázal Goiš. Se stavem 1:1 se tak půjde do druhé části.

Další třetina začne přibližně v 18.55.

20:00

19:28
    Barák si dobře sjel z modré ke střele před brankoviště. Slávista s pukem si ho všiml, Barákovi před odkrytou brankou ale puk přeskočil čepel.

18:59
    Přerov vyhodil. Sešívaní to musí zkusit znovu z vlastního pásma.

18:39
    Slavia si zahraje v početní převaze. Gago musí, ač se mu to nelíbí, na trestnou za držení.

18:12
    Po Kasíkově střele z první se Jiří Doležal šikovně snažil doklepnout puk. Úspěšný nebyl. Po odpískaní následovala menší strkanice.

17:27
    Procházka šikovně nahazoval z úhlu. Brankář domcích vyrazil jen betonem, nikdo z útočníků ale na dorážku připraven nebyl.

16:58
    Úmyslný ofsajd sešívaných. Bude se vhazovat před brankářem sešívaných.

16:44
    Frodl máchl lapačkou a ulovil puk. Šlahařovu střelu dobře viděl.

16:26
    Hra se kouskuje. I sešívaní nedokázali ideálně rozehrát a je tu zakázané uvolnění i na druhé straně.

16:04
    Přerov se neúspěšnou přesilovou hru trochu přibrzdil. Hosté znovu posílají kotouč na zakázané uvolnění.

15:38

15:36
    Frodl drží Slavii. Další zákrok a do uběhnutí Doležalova trestu zbývají pouhé dvě sekundy.

15:02
    Kasík zpět na ledě. Slavia ve čtyřech.

14:48
    Střela Paly se svezla po mantinelu a dostala se až do středního pásma. Domácí střídají.

14:18
    Čtyři zákroky pro Frodla. Za Přerov pálil Sýkora, hosté to ale zkoušeli především od modré, kam červenobílí brankář dobře viděl.

13:38
    To je pro domácí nepříjemné. Přerov jde do dvojnásobné přesilovky. Doležal bude pykat za hru vysokou holí. Přerov má k dispozici necelou minut a půl v 5 proti 3.

13:27
    Frodl ještě zasahoval nemusel. Doležal kotouč dokázal obloukem vyhodit.

13:02
    Hosté se nebezpečně tlačili do brankoviště. Kasík jednoho z nich podrazil a obdržel od pánů v pruhovaném adekvátní trest. Přerov v početní převaze.

12:29
    Střeleckou bilanci vyrovnal na 6:6 Zdeněk Doležal, který to zkusil z pravého kruhu. Buly bude následovat po komerční přestávce.

11:59
    Přerov branka povzbudila. Hosté dál útočí.
    11:08 Jiří GOIŠ - 1:1

11:08
    Přerov právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno. Špatné vyhození Pražanů a hosté trestají. Chmelíř vypálil od modré. Nahození dokázal Frodl vyrazit jen před sebe. Mezi kruhy následně zaúřadoval JIŘÍ GOIŠ, který si našel puk a propálil brankáře Asistence: Lukáš Chmelíř a Tomáš Sýkora.

10:43
    Ryzák v tlačenici u mantinelu dle sudích neprokázal dostatečnou snahu hrát puk, a tak jsou slávisté vykázáni z útočného pásma.

09:40
    Další zakázané uvolnění Přerova. Hosté se k založení útočné akce moc nemají.

09:24
    Slavia se snaží dostat z rohu útočného pásma. Tam sešívané poslala teč Novákovy rány od modré.

08:53
    Ofsajd přerušuje přerovskou snahu o útok. Pokračovat se bude po komerční přestávce.

08:18
    Zubři si neodpočinou. Zakázané uvolnění vrací hru před Klimeše.

07:50
    Hosté v plném počtu. Slavia se ale dál drží v pásmu.

07:06
    Holého střela se otřela o Gaga. Přerovský hráč se na střídačku přesunul s velmi bolestivou grimasou ve tváři. Střelu ale úspěšně zblokoval.

06:44
    A znovu. Hosté střídají.

06:20
    Kasíkovu ránu zastavil Malina a hosté se osvobozují.

05:50
    První přesilovou hru si zahrají sešívaní. Sýkora v levém kruhu podrazil slávistu a už sedí na trestné lavici.

05:48
    Nahození ze střední třetiny se nebezpečně odrazilo od mantinelu, a tak Frodl kotouč raději přikryl.

05:36
    Další zakázané uvolnění hostů. Těm se rozehrávka nedaří.

05:11
    Ihned po buly pálil Holý. Jeho pokus byl ještě tečován. Klimeš si připisuje úspěšný zásah.

05:03
    Teď se pod tlak dostali Zubři. Klimeš sice zákrok vytáhnout nemusel, obránci i přesto raději vyhodili na zakázané uvolnění.

04:23
    Do puku se opřel až Novák z modré. Puk skrz skrumáž hráčů prošel, Klimeš musel zasáhnout.

04:13
    Slavia se probojovala přes střední pásmo. Ke střele se ale nemůže dostat.

03:38
    Dobře to zkusil Plášek. Slavia po jeho střela vyhodila přes všechny a hra se vrací před sešívaného brankáře.

03:31
    Slávisté se snaží držet soupeře v rohu pásma tak, aby hosté nedokázali vypálit.

02:48
    Přerov je i přes inkasovanou branku aktivnější. Zubři krouží v útočném pásmu.

01:46
    Gagova střela byla o něco nebezpečnější. Frodlovi puk vypadl, rychle ho ale dokázal zkrotit.

01:05
    První zákrok i pro Frodla. Ten si betonem dokázal poradit.
    00:18 Marek RAČUK - 1:0

00:18
    To je start! Přerovská obrana zaváhala a domácí se v prvním čtvrtfinále bleskově prosazují. Zdeněk Doležal zachytil za brankou puk a hned ho poslal před brankoviště. MAREK RAČUK nabídku spoluhráče využil a skóroval. Asistence: Zdeněk Doležal.

00:05
    Úvodní buly pro Pražany. Ty už se ženou do útoku.

00:01

V Edenu je vše připraveno. Po ledové ploše už krouží čtveřice rozhodčích zápasu.

HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – Barák, J. Novák, Kasík, J. Holý, Ryzák, Kolařík, Štibingr – Račuk, Šagát, Z. Doležal – L. Krejčík, Nedvídek, M. Kadlec – Jankovský, Šafránek, Šmerha – J. Doležal, Kubica, M. Ondráček.

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šimboch) – Malina, Chmelíř, Rosandić, M. Novotný, Pala, R. Černý, Běhal – Goiš, T. Sýkora, Šlahař – Milan Procházka, Pšurný, Plášek ml. – M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl, Navrátil – Plášek, Gago, Kovařík.

Rozhodčí: Sýkora, Veselý – Malý, Šimán.

Vzájemné zápasy v základní části
    11. kolo: Slavia – Přerov 2:0
    24. kolo: Přerov – Slavia 2:3
    37. kolo: Slavia – Přerov 1:2
    50. kolo: Přerov – Slavia 3:6

Jedno mají sešívaní s Přerovskými společné: Oba celky působí od svého postupu/sestupu v druhé nejvyšší soutěže třetím rokem a potřetí se ukážou v play off. Jenže letos jdou Zubři do play-off z o poznání lepší pozice. Pátá příčka dává jasně najevo, že přerovský klub má ambice prolomit brány čtvrtfinále. Pasování do role černého koně soutěže se tak zdá být oprávněné. Vždyť Přerov ukázal už v základní části, že dokáže o body obírat i favority. Urputný a fyzický hokej soupeřům zkrátka nesvědčí. Občas ale přerovský styl musí krotit i sudí, soupeř sešívaných je čtvrtým nejvyučovanějším týmem základní části.

Třetí rok ve druhé nejvyšší soutěži, potřetí na čtvrté příčce. Sešívaní znovu po základní části uhájili pozici mezi nejlepšími čtyřmi celky a začínají ve vyřazovacích bojích doma. Do play-off sice s největší pravděpodobností nebudou moc Pražané počítat se službami Lukáše Endála, který se vrátí do Havlíčkova Brodu, rozhodně ale budou muset být proti nim soupeři z Přerova na pozoru. Obraně velí Dominik Frodl, který je dle aktuální úspěšnosti zákroků druhým nejlepším brankářem ligy (po Novotném z Varů). Bodově táhl sešívané v základní části David Šafránek (10+25), z obrany pomáhal i Jiří Drtina (9+23). Ten se stal dokonce nejproduktivnějším obráncem ligy po základní části. Otázkou bude, jak se v sérii ukáže ofenzivní síla slávistů – v útočné činnosti to v základní části kolikrát skřípalo.

Přeji příjemný podvečer všem fanouškům hokeje. Konečně je tady play-off WSM Ligy! Záhy vypukne i čtvrtfinálová série mezi Slavií Praha a ZUBR Přerov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

David Soumar

Branky a nahrávky: 1. Račuk (Z. Doležal), 62. Z. Doležal (Šagát, Račuk) – 12. Goiš (Chmelíř, T. Sýkora)

HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – Barák, J. Novák (C), Kasík, J. Holý, Ryzák, Kolařík (A), Štibingr – Račuk, Šagát, Z. Doležal – L. Krejčík, Nedvídek, M. Kadlec – Jankovský, Šafránek, Šmerha – J. Doležal, Kubica, M. Ondráček.
    HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šimboch) – Malina, Chmelíř, Rosandić, M. Novotný, Pala (A), R. Černý, Běhal – Goiš, T. Sýkora (C), Šlahař – Milan Procházka, Pšurný, Plášek ml. – M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl, Navrátil – Plášek (A), Gago, Kovařík.

Rozhodčí: Sýkora, Veselý – Malý, Šimán