Boston – Carolina 4:3 (po pr.) | Pittsburgh – New Jersey 2:3 (kon.) | Washington – Ottawa 3:2 (kon.)
Florida – Toronto 3:2 (po pr.) | Minnesota – St. Louis 8:3 (kon.) | Winnipeg – Nashville 5:6 (kon.)
Dallas – Calgary 2:0 (kon.) | Vegas – Los Angeles 1:4 (kon.) | San Jose – Edmonton 5:2 (kon.)
Washington Capitals
3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Ottawa Senators
Středa 28.02.2018, 01:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (03:52:02)

Dnešní utkání sledovalo 18 506 diváků.

Zápas skončil, Washington potvrdil roli favorita a na domácím ledě porazil Ottawu ve vyrovnaném zápase 3:2. V první třetině padla jediná branka. Ač byla lehce lepším týmem Ottawa, prosadil se Washington, jmenovitě Jevgenij Kuzněcov. Krátce po přestávce se pak prosadil Tom Wilson a domácí vedli 2:0. Jenže Ottawa se brzy dostala na dostřel, když dokázal z přesilovky snížit povedenou střelou Mike Hoffman. Ale ještě ve druhé třetině si Capitals vzali zpět dvoubrankové vedení, svůj druhý gól v zápase vstřelil po objetí branky Jevgenij Kuzněcov. Ve třetí třetině dokázal brzy snížit překvapivou ranou z úhlu obránce Erik Karlsson, ale na víc už se Ottawa nezmohla a vyrovnat nedokázala.

59:55
    Ottawa ztratila útočné pásmo a tohle utkání už nejspíš prohraje.

59:37
    Grubauer byl po svém zákroku atakován a to se samozřejmě nelíbí obráncům Washingtonu. Takže se zase roztrhla rozmíška.

59:02
    Condon se raději vrátil do branky, ale při první příležitosti zase odjede na střídačku.

58:55
    Nyní se ale píská ofsajd Ottawy.

58:32
    Washington vyhodil puk, ale netrefil prázdnou branku. Zakázané uvolnění se nepíská.

58:05
    Ottawa to zkouší s odvolaným brankářem!

57:54
    Oddechový čas pro hosty.

57:54
    Matt Duchene ukázal své rychlé ruce, když se pohotovou stahovačkou dostal do střelecké pozice, Pak však nezamířil přesně a netrefil braku.
    56:42 Vránová největší šance v zápase.

56:42
    Jakub Vrána se dostal do obrovské šance, najížděl sám vstříc Condonovi. Jenže po kličce poslal kotouč příliš vysoko a přestřelil branku.

56:08
    Vrána sice zavezl kotouč do útočného pásma, tam ale neměl dostatečnou podporu a Smith ho o něj zase připravil.

55:26
    Orlov ještě ze středního pásma tvrdě vypálil, ale nedokázal trefit branku Ottawy.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 16. Kuzněcov (Oshie, Niskanen), 21. T. Wilson (Bäckström), 40. Kuzněcov (Niskanen, J. Vrána) – 27. Hoffman (E. Karlsson, Condon), 44. E. Karlsson (Claesson, Mark Stone)

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Niskanen, Orlov, Carlson, Kempný, Jeřábek, Orpik (A) – T. Wilson, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Oshie, Kuzněcov, J. Vrána – Burakovsky, Eller, Connolly – Smith-Pelly, Beagle, Stephenson.
    Ottawa Senators: Condon (C. Anderson) – E. Karlsson (C), Claesson, Ceci, Chabot, Harpur, Borowiecki – Hoffman, Duchene, Pääjärvi – Mark Stone (A), Pageau, B. Ryan – Gáborík, Z. Smith (A), Dzingel – Pyatt, O'Brien, M. McCormick.

Rozhodčí: Jackson, Rehman – Gawryletz, Murphy

Diváci: 18 506