Boston – Carolina 4:3 (po pr.) | Pittsburgh – New Jersey 2:3 (kon.) | Washington – Ottawa 3:2 (kon.)
Florida – Toronto 3:2 (po pr.) | Minnesota – St. Louis 8:3 (kon.) | Winnipeg – Nashville 5:6 (kon.)
Dallas – Calgary 2:0 (kon.) | Vegas – Los Angeles 1:4 (kon.) | San Jose – Edmonton 5:2 (kon.)
Washington Capitals
3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Ottawa Senators
Středa 28.02.2018, 01:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (03:52:02)

Dnešní utkání sledovalo 18 506 diváků.

Zápas skončil, Washington potvrdil roli favorita a na domácím ledě porazil Ottawu ve vyrovnaném zápase 3:2. V první třetině padla jediná branka. Ač byla lehce lepším týmem Ottawa, prosadil se Washington, jmenovitě Jevgenij Kuzněcov. Krátce po přestávce se pak prosadil Tom Wilson a domácí vedli 2:0. Jenže Ottawa se brzy dostala na dostřel, když dokázal z přesilovky snížit povedenou střelou Mike Hoffman. Ale ještě ve druhé třetině si Capitals vzali zpět dvoubrankové vedení, svůj druhý gól v zápase vstřelil po objetí branky Jevgenij Kuzněcov. Ve třetí třetině dokázal brzy snížit překvapivou ranou z úhlu obránce Erik Karlsson, ale na víc už se Ottawa nezmohla a vyrovnat nedokázala.

59:55
    Ottawa ztratila útočné pásmo a tohle utkání už nejspíš prohraje.

59:37
    Grubauer byl po svém zákroku atakován a to se samozřejmě nelíbí obráncům Washingtonu. Takže se zase roztrhla rozmíška.

59:02
    Condon se raději vrátil do branky, ale při první příležitosti zase odjede na střídačku.

58:55
    Nyní se ale píská ofsajd Ottawy.

58:32
    Washington vyhodil puk, ale netrefil prázdnou branku. Zakázané uvolnění se nepíská.

58:05
    Ottawa to zkouší s odvolaným brankářem!

57:54
    Oddechový čas pro hosty.

57:54
    Matt Duchene ukázal své rychlé ruce, když se pohotovou stahovačkou dostal do střelecké pozice, Pak však nezamířil přesně a netrefil braku.
    56:42 Vránová největší šance v zápase.

56:42
    Jakub Vrána se dostal do obrovské šance, najížděl sám vstříc Condonovi. Jenže po kličce poslal kotouč příliš vysoko a přestřelil branku.

56:08
    Vrána sice zavezl kotouč do útočného pásma, tam ale neměl dostatečnou podporu a Smith ho o něj zase připravil.

55:26
    Orlov ještě ze středního pásma tvrdě vypálil, ale nedokázal trefit branku Ottawy.

54:43
    Střelu Magnuse Pääjärvijo si brankář Capitals Philipp Grubauer pohlídal, ale musel ji podržet ve výstroji, takže před ním proběhne vhazování.

54:20
    Nahozený kotouč zmizel pod výstrojí brankáře Capitlas Grubauera. Pak zase vznikla menší mela před jeho brankou.

53:03

52:55
    Wilson mohl vstřelit gól v oslabení, když najížděl na Condona. Nedostal ale klid na zakončení a ani neměl tak dobrou rychlost.

52:30
    A další vyhození ze strany Washingtonu. Tahle přesilovka zatím Ottawě nejde.

51:53
    Ottawě se nedaří udržet puk v útočném pásmu. Tentokrát ho z něj rychle poslal pryč Tom Wilson.

51:29
    A znovu se podařilo domácímu týmu vyhodit puk.

51:12
    Washington vyhrál vhazování a ihned vyhodil kotouč.

51:03
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Brooks Orpik – 2 min., vysoká hůl).

50:47
    Domácí v plném počtu. Ottawa v přesilovce ani jednou nevystřelila.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:15
    Hoffman natáhl ke střele z vrcholku pravého kruhu. Tentokrát ale na rozdíl od druhé třetiny nebyl tak přesný a minul branku.

49:15
    Domácímu mužstvu se podařilo vyhodit kotouč pryč z obranného pásma.

48:47
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Matt Niskanen – 2 min., držení).

48:39
    Po pěkné kombinaci Nicklase Bäckströma a Alexandra Ovečkina se rozezněla tyčka branky Condona. Ale brankář Ottawy předvedl dobrý zákrok, protože nebýt něj, byl by to gól.

47:59
    Kuzněcov se tlačil důrazně před branku a snažil se překonat Condona, Ten ale puk chytil a hattrick ruskému útočníkovi nedopřál.

47:12
    Washington se sice na chvíli dostal v útočném pásmu k puku, ale vystřelit nedokázal.

47:02
    NIskanen nahodil kotouč do útočného pásma a odjel na střídačku.

46:20

45:39
    Ovečkin znovu operoval na modré čáře, kde dostal nabito. Ale znovu trefil jen prvního bránícího hráče Ottawy.

45:05
    Ovačkin dvakrát po sobě střílel z mezikruží, ale pokaždé jeho ránu obránci Ottawy zablokovali.

44:39
    Domácím unikl kotouč do středního pásma, takže musí založit novou útočnou akci.

44:20
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Zack Smith – 2 min., nedovolené bránění).
    43:14 Erik KARLSSON - 3:2

43:14
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Ottawa znovu prohrává jen o gól ERIK KARLSSON překvapil střelu z pravé strany z nulového úhlu asi úplně všechny, hlavně ale brankáře Grubauera, který nedokázal chytit puk. Pak ještě došlo za brankou Capitals k potyčce, ve které hrál hlavní roli dnes už poněkolikáté Tom Wilson Asistence: Fredrik Claesson, Mark Stone.

42:30
    Zakázané uvolnění Washingtonu. Vhazovat se bude před brankou Grubauera a domácí nemohou vystřídat.

42:18
    Po Orpikově zásahu se kotouč ocitl mimo hrací plochu.

41:48
    Grubauer chytil nahození ze středního pásma. Pak neměl komu rozehrát, tak rozhodčí přerušil hru.

41:19
    Condon znovu drží kotouč bezpečně pod svou rukavicí. Vhazovat se bude po jeho levici.

40:31
    Ovečkin si připsal první střelu na bránu. Jeho první pokus byl zablokovaný, opakovanou ránu už musel Condon vyrážet.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 3:04.

Druhá třetina už je minulostí a i po čtyřiceti minutách hry domácí Washington vede nad Ottawou, tentokrát 3:1. Washington měl výborný vstup do druhé třetiny, už po 43 sekundách hry se prosadil Tom Wilson. V 27. minutě už to ale bylo znovu jen o gól. Ottawa hrála dvojnásobnou přesilovku. Krátce po naskočení Kempného na led snížil na 1:2 Mike Hoffman. Těsně před odchodem do kabin ale domácím vrátil dvoubrankové vedení po rychlém objetí branky Jevgenij Kuzněcov.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00
    39:49 Jevgenij KUZNĚCOV - 3:1

39:49
    Washington právě vstřelil branku!
    Washington střílí gól do šatny! Tak tohle se domácím povedlo, těsně před koncem druhé třetiny si berou zpět dvoubrankové vedení. JEVGENIJ KUZNĚCOV ukázal svou šikovnost a rychlost, když objel branku a puk zasunul do odkryté branky. Condon se nedokázal tak rychle přesunout. Asistence: Matt Niskanen, Jakub Vrána.

39:30
    Orlov jen nahodil kotouč do rohu útočného pásma. Tam ho jeho spoluhráči nedokázali vybojovat

39:10

38:37
    A je tu další vyhození Washingtonu Capitals.

38:18
    Domácím se podařilo vyhodit puk a může vystřídat.

37:58
    Washington už je ve čtyřech.

37:22
    Hoffmanova střela byla zablokovaná a následně hned domácí vyhodili puk.

37:08
    T. J. Oshie se dopustil podražení Hoffmana a Washington bude hrát 49 sekund ve třech.

36:42
    Capitals dokázali vyhodit puk a můžou se zformovat a čekat na další útok ze strany Ottawy.

35:57
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 2 min., hrubost).

35:57
    Magnus Pääjärvi se snažil vyšťourat kotouč zpod Grubauera, což se nelíbilo hráčům Washingtonu a hned vznikla šavlovačka před brankou Capitals.

35:35
    Ovečikn ještě dnes ani jednou nevypálil na branku. Teď se na to chystal, ale znovu mu to hráčů Ottawy neumožnili.

34:36
    T. J. Oshie se dostal individuálním způsobem za modrou čáru. Pak se ještě pokusil o kličku, ta mu ale nevyšla.

33:32
    Thomas Chabot se dostal k puku u levého mantinelu. A hned z dálky vypálil a vybojoval alespoň útočné pásmo pro svůj tým.

32:19
    Jeřábek předvedl dobrý obranný zákrok, když nepustil přihrávku před branku svého mužstva.

31:47
    Gáborik byl s pukem za brankou Washingtonu a dlouho se rozmýšlel, komu nahraje. Nakonec našel jednoho ze svých spoluhráčů, který ale nedokázal překonat Grubauera.

30:23
    O'Shie chtěl poslat z pravé strany kotouč do jízdy na Kuzněcova. Toho ale natěsno hlídal Karlsson a k puku ho nedostal.

30:04
    Ovečkin předvedl nádhernou přihrávku na Nicklase Bäckströma. Jeho rána ale skončila jen na výstroji Mika Condona.

29:36
    Kempný získal kotouč u mantinelu, zbavil se Marka Stonea a přesně rozehrál.

28:20
    Grubauer si připsal jednoduchý zákrok a následně mohl Connolly vyvézt kotouč alespoň do středního pásma.

27:54
    Washington nikam nespěchá se svou rozehrávkou. Snaží se uklidnit hru a nepustit Ottawu do tlaku.
    26:25 Mike HOFFMAN - 2:1

26:25
    V době kdy už Kempný zrovna naskakoval do hry se Ottawa prosazuje a snižuje na 1:2. MIKE HOFFMAN mel dostatek času na to, aby zamířil, vystřelil na vyrážečku Grubauera a tímto pokusem brankáře Washingtonu překonal. Asistence: Erik Karlsson, Mike Condon.

25:22
    A další výborná práce u mantinelu v podání Niskanena a následně Bäckströmovo vyhození.

25:17
    Erik Karlsson pálil od modré a Grubauer si připsal úspěšný zákrok. Následně domácí dokázali vyhodit puk.

25:05
    Nisanen dokázal skvěle vybojovat puk a díky němu pak mohl Carlson jednoduše vyhodit puk.

24:51
    Pro Washington to bude ještě horší po Orpikově podražení Smithe budou hrát domácí minutu a 31 sekund ve třech proti pěti.

24:22
    Michal Kempný přidržel v obranném pásmu u mantinelu Jeana-Gabriela Pageaua a za tento prohřešek už sedí na trestné lavici.

22:52
    Píská se zakázané uvolnění Washingtonu.

21:10
    Kuzněcova mohl záhy navýšit na 3:0, ale místo toho, aby vystřelil po dokonalé kličce do prázdné branky, zajel nepochopitelně za branku.
    20:43 Tom WILSON - 2:0

20:43
    Washingotn má povedený vstup do druhé třetiny. Hned v její první minutě a z první šance střílí gól a vzdaluje se Ottawě na 2:0. Bäckström z levého křídla nahrál na střed TOMU WILSONOVI a ten dokázal střelou do horního růžku překonat Condona. Asistence: Nicklas Bäckström.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 2:07.

První třetina skončila, gól padl v hlavním městě Spojených států amerických jen jeden a vstřelil ho domácí tým Washington. Ten tak vyhrává nad Ottawou po prvních dvaceti minutích 1:0. Ottawa byla přitom v první třetině střelecky aktivnějším týmem a mnohokrát Grubauerovi zle zatopila. Ten ale dokázal chytit všechny puky. Největší starosti měl při dvou střelách Stonea z mezikruží. Jediný gól první části zápasu vstřelil Jevgenij Kuzněcov. Washington se prosadil krátce po ubráněném oslabení. Niskanen naskočil do hry ustál důležitý souboj u mantinelu, poslal puk O'Shiemu a ten následně volnému Kuzněcovovi, který překonal Condona.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:39
    Orlov vypálil od modré, ale jeho rána na Condona neprošla. Caps dál drží pásmo.

19:11
    Ovečkin zavezl kotouč do pásma a pak ho dokázal i proti přesile udržet a díky němu domácí kombinují v útočném pásmu.

18:26
    Thomas Chabot vypálil z dálky a puk byl navíc sražen mimo branku Grubauera.

17:58
    Cody Ceci se snažil dostat individuálním způsobem před branku Washingtonu. To se mu nepovedlo, ale Ottawa dál drží útočné pásmo.

16:36
    Washingtonu se nepovedlo dobře rozehrát, a tak se k puku dostal Magnus Pääjärvi, který čerstvě naskočil ze střídačky. Jeho ránu Grubauer zneškodnil.
    15:16 Jevgenij KUZNĚCOV - 1:0

15:16
    Washington se ubránil přesilovce soupeře a hned udeřil! Oshie už mohl pálit, ale moc dobře ještě viděl před brankou lépe postaveného JEVGENIJE KUZNĚCOVA. Tak mu nahrál puk a 25letý Rus bez problému překonal Condona a poslal domácí mužstvo do vedení 1:0. Asistence: T. J. Oshie, Matt Niskanen-

14:17
    Nakonec se do Ottawě povedlo a také rozjela velmi pěknou kombinaci. Na jejím konci byl Duchene. Ten se snažil ještě přihrávat, ale od jednoho z hráčů Washingtonu se odrazil puk na Grubauera. Ten si připsal skvělý zákrok a následně si poradil i s Duchenovou dorážkou.

13:39
    Capitals se podařilo dostat kotouč do středního pásma a hostům se nedaří se znovu dostat za modrou čáru.

13:04
    Niskanen v útočném pásmu zbytečně poslal k ledu Ryana a za to musí na trestnou lavici.

12:56
    Ottawa má ponechanou výhodu a je v útočném pásmu.

12:02
    Na druhé straně po Carlsonově chybné přihrávce dostal možnost nebezpečně vypálit Mark Stone. Ale nejproduktivnější hráč a také nejlepší střelec Ottawy nedokázal ani v tomto případě Grubauera překonat.

11:58
    Nicklas Bäckström byl sice v útočném pásmu osamocen, ale stejně dokázal nebezpečně zápěstím vypálit.

11:28
    Brooks Orpik ještě zachytil rukavicí kotouč v útočném pásmu a pak hned nahodil kotouč na branku. Nic nebezpečného pro Condona.

10:49
    Další, kdo prověřil připravenost Mikea Condona byl český útočník Jakub Vrána. Agresivně se natlačil před brankoviště, ale mezírku v Condonově postoji nenašel.

10:28
    Connolly dostal kotouč do tandemu a i díky tomu vyplaval volný na pravém kruhu. S jeho štiplavou střelou si dokázal Condon poradit.

09:38
    Bobby Ryan se natlačil před Grubauera a z blízka zakončil. Brankář Washingtonu si poradit s touto střelu a následnými dorážkami a nakonec přikryl puk pod svou lapačku.

09:06
    Ben Harpur nahazoval kotouč na teč před branku Grubauera. Jeho nabídka se ale neujala, nikdo z hráčů Ottawy do ní hokejku nevložil.

08:45
    John Carlson nebezpečně vypálil od modré, ale do jeho rány se obětavě položil Ryan Dzingel a ušetřil tak práci svému brankáři Condonovi.

08:20
    Orlov dokázal nejprve vybruslit z nepříjemné situace na modré čáře. Ale pak se včas nezbavil puku a přišel o puk a Washington o pásmo.

07:11
    Tentokrát už Ellerova střela prošla až na branku, ale Condon s ní neměl větší potíže.

06:26
    Eller dostal nabito a vypálil z vrcholku pravého kruhu. Ale trefil jen blokujícího hráče Ottawy před sebou.

06:16
    Více než polovinu oslabení už mají hosté za sebou a nyní se jim povedlo vyhodit puk.

05:12
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Max McCormick – 2 min., sekání).

04:51
    Carlson našel po vyhraném buly přesnou přihrávkou na ose kluziště Devanta Smithe-Pellho. Jeho ránu dokázal Condon chytit.

04:30
    Střela Ottawy od modré trefila jen prvního bránícího hráče Washingtonu. Následně se do protiútoku vydal podél pravého mantinelu André Burakovsky. Natlačil se před branku, ale jeho zakončení bekhendem nebylo tak nebezpečné.

03:44
    Ottawa tentokrát jen nahodila kotouč do pásma a neměla zájem o něj bojovat, protože se rozhodla střídat.

02:57
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Mark Borowiecki – 5 min., bitka).

02:57
    Do pěstního souboje se pustili Tom Wilson a Mark Borowiecki! Byla to hodně krátká bitka a hráč Ottawy skončil přitisknutý na ledě.

02:47
    Ottawa pokračuje v dobrém startu do zápasu. Washington se osvobodil za cenu zakázaného uvolnění.

02:04
    A další Stoneova střela! Nicklas Bäckström se snažil nahrávat místo toho aby jednoduše vyhodil puk. Našel ale jen Stonea mezi kruhy, který se ocitl ve velké šanci. Tu však nevyužil.

01:56
    Ottawa vyhrála vhazování a ihned vypálil Mark Stone. Grubauer puk vyrazil do ochranné sítě.

01:51
    Nyní je to Grubauer, který drží puk. Podařilo se mu si pohlídat prostor u jeho pravé tyče.

01:22
    Po Orpikově pokusu drží Mike Condon kotouč bezpečně ve své lapačce. Rozehrát si netroufl, takže se bude vhazovat po jeho pravici.

00:01

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Niskanen, Orlov, Carlson, Kempný, Jeřábek, Orpik (A) – T. Wilson, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Oshie, Kuzněcov, J. Vrána – Burakovsky, Eller, Connolly – Smith-Pelly, Beagle, Stephenson.

Ottawa Senators: Condon (C. Anderson) – E. Karlsson (C), Claesson, Ceci, Chabot, Harpur, Borowiecki – Hoffman, Duchene, Pääjärvi – Mark Stone (A), Pageau, B. Ryan – Gáborík, Z. Smith (A), Dzingel – Pyatt, O'Brien, M. McCormick.

Rozhodčí: Jackson, Rehman – Gawryletz, Murphy.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?