Chomutov – Třinec 3:2 (po pr.) | Mladá Boleslav – Olomouc 3:4 (po pr.) | Vítkovice – Mountfield HK 4:2 (kon.)
Kometa Brno – Plzeň 4:5 (2:3 po s.n.) | Pardubice – Litvínov 2:1 (kon.) | Sparta – Zlín 3:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
HC VERVA Litvínov
Středa 28.02.2018, 18:00 • Tipsport arena • Tipsport extraliga • 50. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, na počtenou. (20:30:48)

Pardubice uhájily své vítězství a díky tříbodovém zisku si po třech letech zahrají play off. Minimálně předkolo již mají jisté, ještě ale budou bojovat o šesté místo, které by jim zajistilo přímý postup do čtvrtfinále. Zápas Sparty se Zlínem ještě neskončil, ale pokud Sparta udrží své vedení, budou Pardubice po 50. kole na šesté příčce. Skóre zápasu otevřel ve 22. minutě Martin Kaut, který proměnil svůj rychlý únik. Na další branku se čekalo až do 57. minuty, ve které navyšoval vedení střelou pod lapačku gólmana Rostislav Marosz. Minutu a deset vteřin před koncem ještě dal Litvínovu naději Juraj Mikuš, poté už ale Dynamo své těsné vedení uhájilo.

Nejlepší hráči utkání:

HC Dynamo Pardubice – Martin Kaut
    HC VERVA Litvínov – Michael Petrásek

59:47
    Rychlý litvínovský útok zakončil nepřesnou střelou z pravého kruhu Černý, Litvínov se ještě drží v pásmu.

59:29
    Píská se přihrávka rukou Litvínova, Petrásek se musí vrátit do své branky, jelikož se bude vhazovat po jeho levici.
    58:50 Juraj MIKÚŠ - 2:1

58:50
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Hosté si ještě vykřesali naději na vyrovnání, po sraženém nahození se dostal k puku před brankou JURAJ MIKÚŠ, kterou ho poslal po ledě mezi betony Kacetla do branky. Asistence: Michal Trávníček a Viktor Hübl.

58:27
    Rychlou litvínovskou souhru zakončoval nepřesně z první Baránek.

58:10
    Litvínov ještě neskládá zbraně, necelé dvě minuty před koncem to zkouší v šesti hráčích v poli, Petrásek zůstal na střídačce!

58:10
    Oddechový čas pro hosty.

57:51
    Pardubice svým aktivním napadáním u brány soupeře znepříjemňují Litvínovu založení útočné akce.

57:11
    Východočeši se nikam neženou, Svoboda čeká u vlastní branky, až jeho spoluhráči dostřídají.
    56:12 Rostislav MAROSZ - 2:0

56:12
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubičtí jeli dva na jednoho, Sýkora byl za hráčem, a tak to vzal ROSTISLAV MAROSZ na levé straně na sebe. Zamířil zápěstím pod lepačku Petráska, kterému se povedlo puk přibrzdit, nakonec mu ale propadl za brankovou čáru. Asistence: Petr Čáslava a Tomáš Rolinek.

55:53
    Sörvikovi se povedlo dostat přes bránícího hráče ke střele, tu si ale Kacetl pohlídal.

55:28
    Střelecký pokus Bojka z levého kruhu přizvedl nad branku Baránek, po levé straně se do útoku vydává Litvínov.

54:31
    Příliš času už do konce utkání nezbývá a nezdá se, že by Litvínov přidával na obrátkách. Nyní poslaly Pardubice kotouč na zakázané uvolnění.

Adam Joska

Branky a nahrávky: 22. M. Kaut (P. Sýkora, Mojžíš), 57. Marosz (Čáslava, Rolinek) – 59. J. Mikúš (Trávníček, V. Hübl)

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Trončinský, Čáslava (A), Ščotka, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Holland – P. Sýkora (A), Marosz, Rolinek (C) – T. Svoboda, Tomášek, Treille – M. Kaut, Poulíček, Perret – Bojko, Dušek, Beran.
    HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Sörvik, Iberer, Čutta, Kubát (A), Šesták, Baránek, L. Doudera – Marek Růžička, J. Mikúš, J. Černý – M. Hanzl, Gerhát, Trávníček (C) – Jánský, V. Hübl (A), F. Lukeš – Vandas, Válek, Jurčík.

Rozhodčí: Bejček, Hejduk – Flegl, Polonyi