Most – Letňany 0:5 (kont.) | Jablonec n/N – Sokolov 3:5 (kon.) | Val. Meziříčí – SHK Hodonín 4:2 (kon.)
Nový Jičín – Šumperk 2:5 (kon.) | Kopřivnice – Poruba 2011 5:1 (kon.) | David Servis – Žďár n/S 3:7 (kon.)
Klatovy – Kolín 3:0 (kon.) | Tábor – Nymburk 4:3 (po pr.) | Mor. Budějovice – Pelhřimov 12:2 (kon.)
Havlíčkův Brod – Písek 5:3 (kon.) | Trutnov – Řisuty 4:1 (kon.) | Vrchlabí – Bílina 3:4 (kon.)
Kobra – Dvůr Králové n. L. 2:3 (kon.)
HC Bobři Valašské Meziříčí
4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
SHK Drtiči Hodonín
Středa 28.02.2018, 18:00 • Zimní stadion Valašské Meziříčí • 2. liga skupina Východ • 49. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

SHK Hodonín

Drtiči pod vedením trenéra Čechmánka nabrali před play-off famózní formu. Do Valašského Meziříčí pojedou k poslednímu utkání základní části s vizitkou šesti vyhraných duelů v řadě. Hodonín už jistě obsadí druhou pozici po základní části, a tak si zajistil semifinále druhé ligy – skupiny Východ.

Na svého soupeře bude čekat z měření sil ve čtvrtfinále mezi Šumperkem a mužstvem, které obsadí konečnou šestou pozici. Momentálně se na ni nachází Kopřivnice, která však stále může v posledním duelu přeskočit Bobry a odsunout je tak na poslední pozici zaručující boje v play-off.

Petr Jurča, útočník: (24+12, 36 b.)
    Michal Romančík, útočník: (15+18, 33 b.)

Valaši budou na rozdíl od svého soka hrát ještě o hodně. Ve hře je pořád čtvrté místo, které by zaručovalo lepší výchozí pozici do play-off. Na to však svěřenci trenéra Weintritta ztrácí přesně tři body. Potřebují tedy naplno bodovat proti Drtičům a spoléhat na zaváhání Nového Jičína, který by si nesměl z domácího souboje s Šumperkem odnést jediný bod. Vzájemnou bilanci mají lepší právě Bobři, v případě shody bodů by tedy obsadili čtvrté místo po základní části právě oni.

Valaši si však budou muset dávat pozor i na svá záda, na která jim dýchá před posledním duelem Kopřivnice. Ta na Bobry ztrácí dva body a v případě úspěchu na svém ledě proti již jistému výherci druhé ligy – skupiny Východ Porubě může v případě zaváhání Bobrů proklouznout na pátou příčku právě Tatra.

Josef Daněk, útočník – (13+12, 25 b.)

HC Bobři Valašské Meziříčí: Šafránek (Plšek) – Báchor, Žák, Rudl, Horyna, Jenáček, Váňa, Mikel, Hajda – R. Vaněk, Dvořák, Seidler – Brunec (A), Pokorný, Pořický – Kývala, Daněk, Andris – Studený (C), Martiník (A), Dalajka

Trenér: Jiří Weintritt

SHK Hodonín: Štěpanovský (O. Haloda) – Miklík, Hladiš, M. Haloda, Kobylík, Žabčík, Kužílek – Romančík, Kuba, Kadlec – Jurča, Černohous, Matějka – Peška, D. Vaněk (C), Hložánek

Trenér: Roman Čechmánek

Rozhodčí: Koziol – Novák, Kučera.

Obě mužstva již nastupují na ledovou plochu k poslednímu utkání základní části.

00:01

00:18
    Dvořák předal kotouč na modré čáře Báchorovi, který jej zavezl až za branku Štěpanovského a posílal jej před branku. Zde si puk ale převzala obrana Drtičů.

01:20
    Nahození Jurči nenašlo žádného z jeho spoluhráčů, a tak jsou u kotouče opět domácí.

01:40
    Útočné snažení třetí útočné formace Bobrů zastavilo ofsajdové postavení.

02:02
    Andris dostal přihrávku do středního pásma, kde ale v klíčovém okamžiku podklouzl a o černou gumu přišel.

02:35
    Báchorovo nahození o mantinel do útočné třetiny našlo pouze obránce soupeře.

03:11
    Valaši se rychle dostali do útočné třetiny. Od modré nakonec pálil Rudl velmi nepřesně.

04:10
    Kobylík se snažil rychle rozehrát na útočnou modrou na Vaňka. Jeho rozehrávku ale zachytili Bobři a Váňa vyzkoušel pozornost Štěpanovského ranou z první doprostřed branky.

04:51
    Rostislav Vaněk to zkoušel z mezikruží, kde byl úplně osamocen. Svůj pokus ale poslal znovu jen doprostřed branky.

05:45
    Hodonín se po dlouhé době přihlásil o slovo a snaží se dostat do útočné třetiny.

06:33
    Kývala si najel nenápadně až před branku hostí, kde se snažil propasírovat kotouč mezi betony brankáře soupeře. Štěpanovský je však včas dostal k sobě a zabránil tak gólu.

06:59
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Hladiš – 2 min., držení).

07:18
    Hodonín se poprvé osvobozuje a nutí tak Bobry k opětovné rozehrávce.

08:06
    Další vyhození Drtičů. Valaši se dostali několikrát do útočného pásma, kde se ale zatím nemůžou usadit a vypracovat si tak střelecké příležitosti.

08:59
    Hodonín v plném počtu.

09:08
    Hosté po konci oslabení vyhazují na zakázané uvolnění.

09:16
    Drtiči se snažili o rychlý přechod do útočného pásma. Jejich snahy ale zastavil čárový rozhodčí, který spatřil ofsajd.

09:48
    Matějka si počkal na útočné modré na přihrávku spoluhráče, která přišla včas a Matějka se mohl vydat do útočné třetiny, kde ale nic nevymyslel.

10:00
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Báchor – 2 min., podražení).

10:48
    Drtičům se přesilová hra daří o něco lépe než Bobrům, do větší šance se však také ještě nedostali.

11:33
    Valaši znovu vyhazují.

12:00
    Valašské Meziříčí v plném počtu.

12:13
    Šafránek viděl střelu Žabčíka od modré od samého počátku a schoval ji v lapačce. Vhazování po jeho pravici.

12:57
    Žák obral Matějku o kotouč pohotovým obranným zákrokem a zastavil tak blížící se nebezpečí.

13:44
    Drtiči poslali kotouč do útočné třetiny jen tak, ať to není zakázané uvolnění a odcházejí střídat.

14:21
    Pořický vyslal z otočky svůj pokus směřující do růžku svatyně soupeře, puk se odrazil o obránce Drtičů vysoko do vzduchu a spadl jen těsně vedle tyče Štěpanovského svatyně! Nikdo z Drtičů do poslední chvíle nevěděl, kde se kotouč nachází, velká škoda pro Bobry a zároveň štěstí pro Hodonín.

15:52
    Hladišův projektil od modré prověřil schopnost Šafránkových betonů vyrazit kotouč do rohu.

16:25
    Rudl na poslední chvíli zastavil útočníka Drtičů obranným zákrokem, kdy už ležel na zemi a hokejkou jen tak tak dosáhl na kotouč.

17:29
    Zmatky v obraně Bobrů hasil na poslední chvíli Horyna.

17:31
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Hložánek – 2 min., hákování).

18:18
    Váňa to zkusil od modré a Štěpanovský vyrazil do rohu, kde se puku zmocnili Drtiči, a ti vyhazují až do útočného pásma.

19:00
    Andris se dostal k dorážce těsně před brankářem Drtičů. Přes jeho sevřené betony ale kotouč nepropasíroval.

19:14
    Štěpanovský znovu přerušuje hru chyceným kotoučem.

19:31

19:57
    Na konci prvního dějství ještě přichází zakázané uvolnění Bobrů.

20:00

První třetina gól nepřinesla. Obě mužstva měli k dispozici přesilové hry, ani jeden z týmů si však nevypracoval větší gólovou příležitosti.

Další třetina začne přibližně v 18:45.

20:01

20:27
    Žákův úvodní pokus druhého dějství ztroskotal na prvním obránci.

20:48
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Žák si z obranné třetiny nabruslil až do před branku soupeře, kde jen posunul kotouč na JAKUBA POŘICKÉHO, kterému nedělalo problém poslat kotouč do odkryté části Štěpanovského svatyně. Asistence: Michal Žák a Petr Dvořák.

21:15
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Štěpanovský – 2 min., podražení). Trest odpyká Kobylík.

21:19
    Vyloučení v týmu SHK Hodonín (Žabčík – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

21:41
    Bobři zamotali obrannou trojici Drtičů a využívají rychle dvojnásobnou přesilovku. Dvořák našel přesně hokejku ROSTISLAVA VAŇKA před brankou, který ji jen nastavil, aby poslal kotouč do svatyně soupeře. Asistence: Petr Dvořák a Stanislav Báchor.

22:52
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Drtiči se prosazují i přes oslabení. MICHAL ROMANČÍK ujel v oslabení a ve stínu obránce vyslal pokus přesně do teploměru Šafránka. Tomu kotouč propadl až za jeho záda a Drtiči tak snižují stav utkání. Asistence: Petr Jurča.

23:19

24:21
    Kotouč se po teči Rudla ocitl mimo ledovou plochu. Vhazování před Šafránkem.

24:51
    Drtiči nyní svírají Bobry v jejich pásmu a nepouštějí je již dlouho ke kotouči.

25:27
    Až nyní se ze sevření soupeře dostal Kývala a ujížděl do útočné třetiny. Tam byl ale rychle zastaven Žabčíkem.

26:14
    Drtiči kombinují v obranné třetiny a prozatím se do útočení příliš neženou.

26:49
    Pořického tvrdá rána skončila až na zadním mantinelu.

27:55
    Vaňkovi utekl puk až za branku Šafránka, kde si jej nejrychleji našel Žák a zakládá další útok Bobrů.

28:36
    Štěpanovský i přes drobné komplikace schoval kotouč v lapačce a přerušuje hru.

29:28
    Dělovka Marka Halody si našla místo v Šafránkově lapačce. Brankář Bobrů si ji v ní ponechal a přerušuje tak hru.

30:07
    Pokorný se v útočném pásmu uvolnil a zadovkou poslal puk na spoluhráče, jehož pokus ale skončil mimo svatyni soupeře.

31:18
    Kadlec se dostal až ze středního pásma před Šafránka, kde ještě posouval puk na Kubu, který byl však zablokován obranou soupeře.

32:05
    Zmatky v obraně Bobrů neodkázala využít druhá útočná formace Drtičů. Šafránek nakonec ramenem vyrazil do rohu pokus Černohouse.

32:31
    Žák nyní zůstává ležet na zemi a jen velmi těžce se zvedá, respektive nezvedá z ledu po přerušené hře.

32:42
    Daniel Vaněk se ocitnul úplně sám před Šafránkem s kotoučem na holi a měl spoustu času na to si rozmyslel, kam jej pošle! Váhal však příliš dlouho a Šafránek mu zmenšil střelecký úhel tak, že už bylo téměř nemožné skórovat.

33:54
    Nyní Kadlec nastřelil pouze tyč Šafránovy branky!

34:16
    Vysoká hůl na straně Drtičů donutila rozhodčího přerušit hru.

34:51
    Tohle sehráli Drtiči velmi zkušeně. Marek Haloda dostal puk do mezikruží a mohl již střílet. Místo toho však prudce zastavil a poslal černou gumu na ještě lépe postaveného PETRA JURČU a ten svižnou ranou srovnává stav duelu. Asistence: Marek Haloda a Jan Matějka.

36:08
    Bobři se z vyrovnání nezesypali a ihned se snaží o vstřelení své třetí branky.

37:16
    Drtiči řeší nápor Valachů pouze zakázaným uvolněním.

38:03
    Dvořák nahodil kotouč na Štěpanovského doufajíc, že si jej brankář hostů ponechá v lapačce a přeruší hru. Ten však vyklepal černou gumu ze své výstroje a okamžitě rozehrál na své spoluhráče.

38:51
    Šafránek vůbec neviděl pokus Kužílka od modré a betony dal k sobě na poslední chvíli.

40:00

Ve druhém dějství jsme se dočkali hned čtyř branek, z toho prvních tří hned ze začátku třetiny. Za Bobry se prosadili Jakub Pořický a Rostislav Vaněk, za Drtiče poté Michal Romančík a Petr Jurča.

Další třetina začne přibližně v 19:22.

40:01

40:37
    PETR DVOŘÁK si najel ze středního pásma až do mezikruží, odkud vyslal na Štěpanovského střelu zápěstím a tomu propadl puk až za jeho záda. Asistence: Tomáš Brunec.

41:33
    Daněk napadal útočení Drtičů a vyhnal soupeře až do středního pásma.

42:01
    Nepřesná rozehrávka Seidlera z obranné třetiny skončila až na zakázaném uvolnění.

42:23
    Štěpanovský i přes drobné trable nakonec podržel kotouč pod lapačkou a přerušuje hru.

42:57
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Horyna – 2 min., držení).

43:22
    Peška zkoušel dělovku z prostoru pro vhazování, mířil však mimo branku Šafránka.

44:18
    Bobři se osvobozují a střídají kompletní obrannou čtveřici.

44:57

45:30
    Rudl vyhodil do útočného pásma a Drtiči začínají s útokem od začátku.

46:08
    K Seidlerovi se dostal puk velmi nečekaně v prostoru mezikruží, odkud z první vypálil a prověřil pozornost Štěpanovského.

47:38
    Andris si najel velmi svižně až před brankáře, kde se pokoušel o střelu bekhendem. Zamířil však vysoko nad.

48:31
    Kotouč mimo ledovou plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.

49:13
    Šafránkovi poskočil kotouč před brankovištěm těsně před tím, než jej zachytil do lapačky a nadělal mu ještě velké potíže. Nakonec všechno brankář domácích zvládl.

49:56
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Pokorný – 2 min., faul kolenem).

50:26
    Bobři se už podruhé osvobozují a střádají tak cenné vteřiny.

51:28
    Drtiči drtí Bobry v útočném pásmu, k ohrožení Šafránka se však ne a ne dostat.

51:56

52:26
    Nepřesná rozehrávka o mantinel z hole Žabčíka končí zakázaným uvolněním.

52:50
    JAKUB JENÁČEK dostal puk na modrou čáru, kde využil toho, že Štěpanovský nic neviděl a svižným nahozením umístil kotouč do horního růžku jeho svatyně. Asistence: Jakub Pořický a Tomáš Brunec.

53:13
    Rychlý přechod do útočné třetiny v podání Drtičů zastavil ofsajd.

53:55
    Bobři jen vyhazují o útočné třetiny a chystají se k bránění dvoubrankového náskoku.

55:20
    Drtiči se nadále nemohou usadit v útočném pásmu a vytvořit si tak šance na srovnání. Bobři zatím dobře brání jejich přechod přes modrou čáru.

56:06
    Báchor se pokusil nachytat Štěpanovského ze středního pásma, mířil však vysoko nad.

56:23
    Šafránek podržel nahození Miklíka v lapačce a přerušuje hru.

57:18
    Valaši stále nepouštějí svého soupeře do útočné třetiny. Nyní to vypadá, že si své vítězství již pohlídají.

58:35
    Bobři zavezli kotouč do útočné třetiny. Drtiči se jej však rychle zmocnili a vydávají se útoku.

59:29
    Děj duelu se nyní odehrává v rohu kluziště za Šafránkovou branku.

Bobři rozhodli o své výhře v poslední třetině zásluhou Petra Dvořáka v první minutě a Jakuba Jenáčka. Valaši tak nakonec obsadí čtvrtou pozici a play-off budou v sobotu začínat na domácím ledě proti Novému Jičínu.

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. (20:04:53)

Daniel Gargulák

Branky a nahrávky: 21. Pořický (Žák, Dvořák), 22. R. Vaněk (Dvořák, Báchor), 41. Dvořák (Brunec), 53. Jenáček (Pořický, Brunec) – 23. Romančík (Jurča), 35. Jurča (M. Haloda, Matějka)

SHK Drtiči Hodonín: Štěpanovský (O. Haloda) – Miklík, Hladiš, M. Haloda, Kobylík, Žabčík, Kužílek – Romančík, Kuba, Kadlec – Jurča, Černohous, Matějka – Peška, D. Vaněk (C), Hložánek

Rozhodčí: Koziol – Novák, Kučera