Topoľčany – Skalica 0:3 (kon.) | Prešov – Michalovce 2:4 (kon.)
HC Topoľčany
0:3 (0:0, 0:0, 0:3) Stav série: 1:3
HK Skalica
sk Středa 28.02.2018, 18:00 • ZŠ Topolčany • 1. liga play-off (SR) • Semifinále

Máme tu koniec stretnutia, po ktorom víťazí HK Skalica výsledkom 3:0, vďaka čomu uzatvára túto sériu play-off a po výsledku 3:1 na série postupuje do finále. Odo mňa to je všetko. Ja ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (20:18:47)

58:00
    Do konca stretnutia a pravdepodobne aj tejto série ostávajú posledné dve minútky.
    57:29 Martin HUJSA - 0:3

57:29
    Skalica dala gól!
    Gól strelil MARTIN HUJSA, ktorý sa po prihrávke Rasťa Vereša dostal pred prázdnu bránku súpera, do ktorej zasunul puk. Stav stretnutia je 0:3 a o postupujúcom do finále je rozhodnuté.

57:09
    Oddychový čas domácich.

56:24
    Hostia v plnom počte.

54:24
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Patrik Janáč – 2 min., hákovanie).

54:24
    Striedanie v tíme HC Topoľčany: z ihriska odchádza Juraj Halo, prichádza Erik Kompas.

53:00
    Petrík si na svoje konto pripíše veľmi dôležitý zakrok po tom, čo chytil nepríjemný teč Uhnáka. Nasledovať bude vhadzovanie.

52:11

50:11
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Peter Horváth – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

49:30
    Pri puku sú domáci hráči, ktorí sa ešte pokúsia o malý zázrak.
    47:45 Patrik JANÁČ - 0:2

47:45
    Alexander Kotzman presnou prihrávkou našiel Patrika Janáča, ktorý strelou z prvej upratal puk do pravej časti bránky. Stav stretnutia je 0:2!

46:40
    Kotzman priviedol puk na polovicu súpera, ktorý len pohodlne poslal za bránku Topoľčian. Pri puku sú momentálne domáci hráči.

45:35
    Hostia dostali puk do bezpečnej vzdialenosti, čo využívajú k rýchlemu prestriedaniu.

44:43
    Domáci sú síce útočne aktívnejší, ale nechávajú príliš otvorené zadné rady, čo sa snažil využiť René Jarolín, na ktorého strelecký pokus ešte dokázal Halo reagovať a puk chytiť.

43:05
    Puk sa nachádza v obrannom pásme Topoľčian, ale sú to práve domáci hráči, kto ho má pevne pod kontrolou.

42:16
    Domáci po inkasovanom góle ožili a dokázali si vytvoriť niekoľko dobrých streleckých pozícii, ktoré však nedokázali využiť.
    41:20 Roman JURÁK - 0:1

41:20
    Pavol Pavešic zakončil od modrej čiary. Na tento pokus gólman ešte dokázal reagovať, ale puk sa odrazil presne na čepel ROMANA JURÁKA, ktorého úlohou bolo už len trafiť puk. Stav stretnutia je 0:1!

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:00
    Do konca druhej tretiny ostáva posledná minúta.

38:16

36:16
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Martitn Hujsa – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

35:01
    René Jarolín dostal viac priestoru ako je zdravé, čo však nedokázal využiť k vsieteniu úvodného gólu. Jeho strelecký pokus dokázal gólman zachytiť.

34:50
    Sledujeme len veľmi nezáživný hokej bez nejakých zaujímavých šancí na oboch stranách. Opakuje sa rovnaký scenár ako včera, keď sme sa prvého gólu dočkali až v predĺžení.

33:25
    Hra je prerušená po tom, čo Halo signalizoval, že s jeho bránkou nie je niečo v poriadku.

32:51
    Puk sa dostal až do lapačky Petríka, ktorý hral na istotu a puk v nej schoval. Nasleduje vhadzovanie po jeho pravici.

31:03
    Ľubomír Vaškovič nahodil puk do útočnej tretiny, kde sa ho sám snažil získať. To sa mu síce nepodarilo, ale aspoň jeho tím stihol vystriedať.

29:12
    Nemček si nakorčuloval po ľavej strane bližšie k bránke súpera, kde bez väčšieho váhania zakončil. Stav stretnutia po tomto zakončení ostane rovnaký. Puk smeruje úplne mimo bránky.

28:13
    Malý si svoj nábeh veľmi zle načasoval, pretože sa v čase prihrávky nachádzal v ofsajdovom postavení.

27:24
    Minárik zakončil z väčšieho uhlu. Puk síce smeroval medzi tri žrde, ale veľa priestoru tam nebolo. Petrík puk pohodlne chytá.

26:31
    Dávid Konig sa snažil presadiť individuálnym spôsobom. Dokázal puk priviesť až do útočnej tretiny, kde však po zákroku obrancu o puk prišiel.

25:01
    Hra je prerušená po tom, čo jeden z domácich hráčov prihral svojmu spoluhráčovi rukou. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

24:23
    Domáci v plnom počte.

23:44
    Halo dokázal zachytiť puk, ktorý sám vyhodil cez všetky čiary do bezpečia.

22:23
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Albín Podstavek – 2 min., podrazenie).

21:20
    Uhnák sa ihneď po vhadzovaní dostal do zakončenia, ale svoj pokus namieril len mimo bránky.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:00
    Do konca prvej tretiny ostáva jedna minúta.

18:20
    Hlavný rozhodca bol nútený prerušiť hru po tom, čo bránka Skalice opustila svoje miesto po zákroku Petríka. Nasledovať bude vhadzovanie po jeho pravici.

17:01
    Hujsa sa snažil uvoľniť v útočnej tretine, ale brániaceho hráča sa sťahovačkou zbaviť nedokázal a o puk prišiel.

16:31

15:05
    Hostia sa v presilovej hre prezentovali peknou kombináciou, na ktorej konci bol Hujsa, ktorého tvrdú delovku dokázal Halo zachytiť.

14:31
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany (Jozef Hudec – 2 min., podrazenie).

13:32
    Domáci hráči zakladali rýchly útok od vlastnej bránky, ale opäť z toho bolo len nahodenie, ktoré nikto z nich nezachytil.

12:35
    Pri puku sú hostia, ktorí si ho medzi sebou vymieňajú na vlastnej polovici formou krátkych prihrávok.

11:00
    Do dobrej príležitosti sa dostal Kučera, ktorý si nakorčuloval do voľného priestoru, kde mu jeho spoluhráč poslal milimetrovú prihrávku. Do nej sa oprel z prvej, ale puk za chrbát gólmana z bezprostrednej blízkosti nedostal.

10:20
    Puk je pri mantineli, kde oň bojujú oba celky. Z tohto súboja lepšie vyšli hostia, ktorí rozbiehajú rýchly útok smerom dopredu.

09:02

08:15
    Beží druhá minúta domácej presilovky, počas ktorej si domáci nevypracovali žiadnu príležitosť.

07:02
    Vylúčenie v tíme HK Skalica (Adolf Straka – 2 min., nedovolené bránenie).

06:14
    Puk majú pevne pod kontrolou domáci hokejisti, ktorí však majú problém ho dopraviť do útočnej tretiny.

05:00
    Sledovali sme nepresnosť na strane skaličanov, po ktorej puk smeroval do zákazaného uvoľnenia.

04:13
    Dopredu sa rútil jeden z hráčov Topoľčian, ale o puk prišiel ešte pred útočnou tretinou po včasnom zákroku brániaceho hráča Skalice.

03:30
    Filip Hudec sa odhodal k strele od modrej, ale jeho pokus Halo bez väčších problémov kryje. Nasledovať bude vhadzovanie.

02:30
    Vereš sa prezentoval nepresnou rozohrávkou, ktorú takmer zachytil rozbehnutý Šiška, ktorý sa ale napokon k zakončeniu nedostal.

01:55
    Puk sa nachádza za bránkou Skalice, ale sú to práve hostia, kto ho má pevne pod kontrolou.

00:35
    Hneď prvá strela záhorákov skončila v maske gólmana, kvôli čomu bola hra prerušená. Nasledovať bude vhadzovanie pred bránkou Topoľčian.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC Topoľčany: Halo – Kohút, Ďurčo, Tábi, Konig, Nemček – Malý, Šiška, Podstavek, Uhnák, Pätoprstý – Grman, Bystričan, Minárik, Laššo, Hudec F. – Gašparovič, Španko, Hudec J., Hrabčák, Gergel

HK Skalica: Petrík – Škápik, Horváth, Vaškovič, Vereš, Hujsa – Sloboda, Mikéska, Kotzman, Jarolín, Janáč – Janík, Pavešic, Jurák, Schmidt, Okoličány – Kukliš, Straka, Dufek, Kučera, Kniazev

Rozhodca: Korba, Konc st. – Konc ml., Šefčík.

Vážení diváci! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na 4. zápas semifinále play-off našej 1. hokejovej ligy, kde HC Topoľčany privítajú na svojom ľade HK Skalicu. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

HC TOPOĽČANY:

Hokejisti Topoľčian sa v základnej časti umiestnili na peknom 4. mieste, vďaka čomu sa kvalifikovali z výhodnej pozície do play-off. Tam narazili na piatu Dubnicu. Priebeh celej série bol veľmi vyrovnaný a divácky atratívny. Hneď prvé stretnutie prinieslo veľkú drámu, keď Topoľčany zvíťazili pred vlastnými divákmi až po predĺžení. V druhom zápase taktiež vyhrali len jednogólovým rozdielom a podobným výsledkom sa skončil aj tretí zápas na ľade Dubnice. Topoľčany zvíťazili 3:0 na série a v semifinále narazili na víťaza základnej časti zo Skalice.

HK SKALICA:

Ako sme už spomenuli, tak záhoráci mali vydarenú hlavnú časť sezóny, keď sa hladko umiestnili na prvej priečke. V štvrťfinále play-off narazili na Považskú Bystricu, ktorá nie je pravideľným účastníkom play-off. Očakával sa zo strany záhorákov jasný scenár, ktorý sa aj potvrdil. Prvý zápas skaličania na vlastnom ľade zvládli bez problémov, keď svojho súpera zdolali po výsledku 5:2. V druhej sérií to však už tak ľahké a jednoznačné nebolo, no napriek tomu skaličania zvíťazili 2:1 po predĺžení. V treťom kole sa pokúsili považania minimálne zdramatizovať priebeh série, ale márne. Skalica zvíťazila 3:0.

HC Topoľčany včera dokázali víťazstvom 1:0 po predĺžení znížiť nepriaznivo sa vyvíjajúce semifinále play-off, kde Skalicu nepúšťali do vyložených šancí. Ak by sa im to podarilo aj dnes, tak by sme sa mohli dočkať vyrovnanej série. Momentálny stav série je 2:1 pre Skalicu.

Z pozície komentátora sa Vám bude hlásiť Róbert Gašpárek.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Róbert Gašpárek

Branky a nahrávky: 42. Jurák (Pavešic, Janík), 48. Janáč (Kotzman, Jarolín), 58. Hujsa (Vereš, Vaškovič)

Rozhodčí: Korba, Konc st. – Konc ml., Šefčík