Montreal – NY Islanders 3:1 (kon.) | Tampa – Buffalo 1:2 (po pr.) | St. Louis – Detroit 2:1 (kon.)
Colorado – Calgary 5:2 (kon.) | Vancouver – NY Rangers 5:6 (po pr.)
Colorado Avalanche
5:2 (0:1, 4:1, 1:0)
Calgary Flames
Čtvrtek 01.03.2018, 03:30 • Pepsi Center, Denver • NHL

57:03
    Sean Monahan na ose hřiště pronikal do útočného pásma a Patrik Nemeth byl vyloučen za nedovolené bránění. David Rittich se vrátil zpět do své brány.

48:05
    Blake Comeau dostal dvě minuty za vysokou hůl, zatímco Johnny Gaudreau dvě minuty za přehrávání a ještě k tomu desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Dvě minuty za útočníka Flames odpyká Tanner Glass.

46:49
    Avalanche šli během komerční přestávky opět do čtyř! Týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Colin Wilson.

44:40
    Duncan Siemens byl vyloučen na dvě minuty za krosček a Flames mají šanci vrátit se zpět do utkání.

40:36
    Matthew Tkachuk je dnes častěji na trestné lavici než na ledě a poté, co před pár okamžiky zahodil velkou šanci, vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.

32:01
    J. T. Compher střelou z pravého kruhu minul vzdálenější levou tyč, jenže Dougie Hamilton ho fauloval a stejně jako Nikita Zadorov vyfasoval dvě minuty za držení. Hra 4 na 4.

31:45
    Matthew Tkachuk si v rychlosti najížděl před bránu na nahození z křídla, jenže místo puku skončil v bráně on sám. Nikita Zadorov ale dostal dvě minuty za držení. Komerční přestávka.

29:34
    Flames neuspěli s Coach Challenge a Mathew Tkachuk usedl na trestnou lavici, aby odpykal týmový trest.

27:42
    Faul Mathewa Tkachuka byl identifikován jako držení a začíná čtvrtá přesilová hra Colorada v zápase.

18:41
    Michael Stone byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a hokejisté Colorada mají šanci vyrovnat před přestávkou.

14:09
    Mikael Backlund schytal za bránou Avalanche pořádný hit a Tanner Glass okamžitě vyzval Duncana Siemense na pěstní souboj, který skončil nerozhodně. Oba borci dostali pět minut za bitku, Tanner Glass ale ještě dvě minuty na vrh za napadení, takže Avalanche si zahrají přesilovou hru. Komerční přestávka.

11:20
    Blake Comeau se ovšem na trestnou lavici rychle vrátí, protože před komerční přestávkou byl vyloučen na dvě minuty za podržení. Domácí útočník zbytečně fauloval během protiútoku Avalanche ve středním pásmu.

09:09
    Matthew Tkachuk byl natlačen na bránu po odpískání a pustil se do drobné strkanice s Blakem Comeauem. Matthew Tkachuk dostal dvě minuty za hrubost, zatímco Blake Comeau za sekání.

01:42
    Sean Monahan byl po necelých dvou minutách vyloučen za hákování a Colorado si zahraje první přesilovou hru.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 29. MacKinnon (Barrie, Landeskog), 30. Zadorov (Comeau, Söderberg), 33. Barrie (Rantanen, MacKinnon), 39. Nieto (Söderberg, Comeau), 60. Siemens – 15. Backlund, 23. Frolík (Tkachuk, Backlund)

Colorado Avalanche: Varlamov (S. Martin) – Barrie, Zadorov, Nemeth, Girard, Siemens, Warsofsky – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Jost, Kerfoot, C. Wilson – Comeau (A), Söderberg, Nieto – Compher, Toninato, G. Bourque. Hlavní trenér: Jared Bednar.
    Calgary Flames: Rittich (Gillies) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, Hamonic, Kulak, Stone – Tkachuk, Backlund, Frolík – J. Gaudreau, Monahan (A), S. Bennett – Brouwer (A), Jankowski, Hathaway – T. Glass, Stajan, Stewart. Hlavní trenér: Glen Gulutzan.

Rozhodčí: Jon McIsaac, Dan O'Halloran. Čároví: Shane Heyer, Greg Devorski

Diváci: 12107