Montreal – NY Islanders 3:1 (kon.) | Tampa – Buffalo 1:2 (po pr.) | St. Louis – Detroit 2:1 (kon.)
Colorado – Calgary 5:2 (kon.) | Vancouver – NY Rangers 5:6 (po pr.)
Vancouver Canucks
5:6 (2:3, 1:1, 2:1 - 0:1)
New York Rangers
Čtvrtek 01.03.2018, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Celkem 55 střel vyslal domácí celek na brankáře Henrika Lundqvista. Ten sice inkasoval pět branek, ale i tak dokázal svému týmu vychytat výhru. Vancouver dokázal v poslední minutě třetí třetiny vyrovnat, v prodloužení své šance nevyužil, a tak rozhodl John Gilmour. (06:46:20)

Československá stopa v utkání:
    Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

1. Brock Boeser (VAN) 2+0
    2. Bo Horvat (VAN)1+2
    3. Henrik Lundqvist (NYR) 50 zák., 5 gólů, 90,6%

61:22 John GILMOUR - 5:6

61:22
    Rangers právě vstřelili branku!
    První střelu, kterou vyslal hostující celek na branku, znamená gól. Po Spoonerově pasu skvěle vypálilJOHN GILMOUR. Jeho rána zapadla přesně pod horní tyčku a odrazila se do brány. Je rozhodnuto. Asistence: Ryan Spooner.

61:00
    Domácí hokejisté mají v prodloužení více ze hry.

60:46
    Brendan Leipsic se propracoval do střelecké pozice, ani jedna z jeho dvou střel se neujala. Henrik Lundqvist byl pozorný.

60:01
    Domácí celek vyhrává úvodní vhazování v prodloužení.

60:01

Vancouver dokázal v poslední minutě hry ve třetí třetině vyrovnat, a tak budeme sledovat prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    59:14 Brock BOESER - 5:5

59:14
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno. V předbrankovém prostoru se k puku dostal BROCK BOESER, který střelou zápěstím prostřelil hostujícího brankáře. Asistence: Brendan Leipsic a Bo Horvat.

58:56
    Další vyhození přes všechny čáry, buly znovu před brankou hostujícího týmu.

58:39
    Rangers odehráli na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před jejich brankou.

58:34
    Henrik Lundqvist nyní podržel své spoluhráče, poradil si se střelou Brendana Leipsica.

58:20
    Domácí celek hraje bez brankáře.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 15. Boeser (Horvat), 20. Horvat (D. Sedin, H. Sedin), 32. D. Sedin, 53. Goldobin (Leipsic, D. Pouliot), 60. Boeser (Leipsic, Horvat) – 2. K. Hayes, 3. K. Hayes (Pionk, Naměstnikov), 13. K. Hayes (Pionk, Spooner), 35. Naměstnikov, 55. Zibanejad (Kreider, Fast), 62. Gilmour (Spooner)

Vancouver Canucks: A. Nilsson (Markström) – Edler, Gudbranson, Del Zotto, Stecher, B. Hutton, D. Pouliot – Leipsic, Horvat, Boeser – H. Sedin, D. Sedin, Goldobin – Bärtschi, Gagner, Virtanen – Archibald, B. Sutter, Motte.
    New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – Skjei, Pionk, M. Staal, O'Gara, Gilmour, DeAngelo – Kreider, Zibanejad, Bučněvič – Naměstnikov, K. Hayes, Spooner – Vesey, Holland, Zuccarello – Carey, Desharnais, Fast.

Rozhodčí: McCauley, Meier – Murchison, Rody

Diváci: 18 044