Montreal – NY Islanders 3:1 (kon.) | Tampa – Buffalo 1:2 (po pr.) | St. Louis – Detroit 2:1 (kon.)
Colorado – Calgary 5:2 (kon.) | Vancouver – NY Rangers 5:6 (po pr.)
Vancouver Canucks
5:6 (2:3, 1:1, 2:1 - 0:1)
New York Rangers
Čtvrtek 01.03.2018, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Celkem 55 střel vyslal domácí celek na brankáře Henrika Lundqvista. Ten sice inkasoval pět branek, ale i tak dokázal svému týmu vychytat výhru. Vancouver dokázal v poslední minutě třetí třetiny vyrovnat, v prodloužení své šance nevyužil, a tak rozhodl John Gilmour. (06:46:20)

Československá stopa v utkání:
    Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

1. Brock Boeser (VAN) 2+0
    2. Bo Horvat (VAN)1+2
    3. Henrik Lundqvist (NYR) 50 zák., 5 gólů, 90,6%

61:22 John GILMOUR - 5:6

61:22
    Rangers právě vstřelili branku!
    První střelu, kterou vyslal hostující celek na branku, znamená gól. Po Spoonerově pasu skvěle vypálilJOHN GILMOUR. Jeho rána zapadla přesně pod horní tyčku a odrazila se do brány. Je rozhodnuto. Asistence: Ryan Spooner.

61:00
    Domácí hokejisté mají v prodloužení více ze hry.

60:46
    Brendan Leipsic se propracoval do střelecké pozice, ani jedna z jeho dvou střel se neujala. Henrik Lundqvist byl pozorný.

60:01
    Domácí celek vyhrává úvodní vhazování v prodloužení.

60:01

Vancouver dokázal v poslední minutě hry ve třetí třetině vyrovnat, a tak budeme sledovat prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    59:14 Brock BOESER - 5:5

59:14
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno. V předbrankovém prostoru se k puku dostal BROCK BOESER, který střelou zápěstím prostřelil hostujícího brankáře. Asistence: Brendan Leipsic a Bo Horvat.

58:56
    Další vyhození přes všechny čáry, buly znovu před brankou hostujícího týmu.

58:39
    Rangers odehráli na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před jejich brankou.

58:34
    Henrik Lundqvist nyní podržel své spoluhráče, poradil si se střelou Brendana Leipsica.

58:20
    Domácí celek hraje bez brankáře.

57:30
    Dvě a půl minuty hry zbývají do konce třetí třetiny, Rangers vedou o jednu branku a míří za výhrou.

57:12
    Ryan Spooner pálil z dobré pozice na kruhu, jeho projektil byl zblokovaný.

56:35
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Canucks. Domácí celek znovu prohrává, mnoho času na vyrovnání už nemá.

56:15
    Komerční přestávka, další práce pro brankáře Rangers.

56:12
    Sven Bärtschi vedl útočnou akci svého celku, dostal se do střelecké pozice, ale jeho pokus zastavil brankář Henrik Lundqvist.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině.
    54:47 Mika ZIBANEJAD - 4:5

54:47
    Hostující celek si bere vedení zpět na svou stranu. Po dobré přihrávce Kreidera si brankáře položil MIKA ZIBANEJAD, který udělal blafák a pohodlně zakončoval.. Asistence: Chris Kreider a Jesper Fast.

54:20
    New York špatně rozehrál, píská se zakázané uvolnění. Buly před brankou hostů.

54:10
    Neal Pionk pálil od modré čáry, jeho projektil kryje brankář Anders Nilsson.

53:40
    Hosté měli velkou šanci, ale Vladislav Naměstnikov nedokázal prostřelit ležícího brankáře soupeře.

52:46
    Po komerční přestávce zápas pokračuje dál. Domácí celek dokázal vyrovnat. Hosté přišli o své vedení.
    52:17 Nikolaj GOLDOBIN - 4:4

52:17
    V přesilové hře to už domácí sice nestihli, ale i tak vyrovnávají. Kotouč se po pěkné kombinaci dostal až do míst, kde byl NIKOLAJ GOLDOBIN. Jeho rána zapadla přesně do horní části branky a gólman Rangers neměl šanci. Asistence: Brendan Leipsic a Derrick Pouliot.

51:45
    Sedinové nedokázali prostřelit brankáře soupeře, a tak je hra přerušena.

51:20
    Hosté hrají ve čtyřech.

51:00
    Henrik Sedin vypálil z předbrankového prostoru, ale minul branku.

50:53
    Přesilovou hru pět na tři má k dispozici domácí celek. Kombinuje v útočném pásmu, ale do výraznější šance se dostat nemůže.

50:13
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Paul Carey – 2 min., sekání).

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině.

49:26
    Brock Boeser pálil z první, puk zastavil Henrik Lundqvist.

49:20
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Mika Zibanejad – 2 min., sekání).

48:58
    Michael Del Zotto pálil od modré čáry, jeho pokus poměrně snadno kryje brankář hostujícího celku.

48:46
    Jimmy Vesey se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil kryje Anders Nilsson.

48:10
    Rangers se pokouší něco vymyslet něco v útočném pásmu, ale zatím marně.

47:28
    Další práce pro brankáře Rangers, hra je přerušena. Vhazovat se bude před brankou New Yorku. Komerční přestávka.

46:51
    Henrik Lundqvist musel po delší době zasahovat, Sam Gagner vypálil z dobré pozice, ale nedokázal skórovat.

46:44
    Od modré čáry vyslal kotouč mimo branku hostující Neal Pionk.

46:28

45:45
    Anders Nilsson si poradil se střelou, kterou v přesilovce vyslal Mika Zibanejad.

45:30
    Chris Kreider pálil z první, jeho rána ale končí mimo branku. Gólman zasahovat nemusel.

45:00
    Pět minut hry ze třetí třetiny je pryč, sledujme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Spokojenější jsou ti, kteří fandí Rangers.

44:28
    Hostující celek, který vede o jednu branku, má k dispozici další přesilovou hru.

44:28
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Brendan Leipsic – 2 min., sekání).

43:56
    Sledujeme rychlý hokej, mnoho šancí k vidění není.

43:15
    Anders Nilsson zasahovat nemusel, střela od modré čáry končí mimo branku. Domácí maskovaný muž jen kontroloval dráhu puku.

42:35
    Ani jeden celek se nemůže propracovat do střelecké pozice, sledujeme souboje o kotouč ve středním pásmu.

41:44
    Anders Nilsson kryje kotouč, vhazovat se po střele Pavla Bučněviče se bude vhazovat před jeho brankou.

41:12
    Brady Skjei pálil ze střední vzdálenosti, ale jeho rána byla nepřesná.

40:48
    Vladislav Naměstnikov se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil z mezikruží kryje domácí gólman.

40:30
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu, zápas pokračuje třetí třetinou.

40:01

Dvě branky jsme viděli ve druhé třetině. Nejprve domácí celek vyrovnal, a tak se hosté dostali do vedení. Rozhodující branku zatím vstřelil Vladislav Naměstnikov.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:45
    Už se nic nestane.

39:17
    Jake Virtanen vypálil od modré čáry, jeho projektil kryje brankář Rangers Henrik Lundqvist.

38:47
    Rangers špatně rozehráli, je z toho zakázané uvolnění.

38:10
    Vhazovat se po ofsajdu bude ve středním pásmu.

37:55
    Velmi dobře před brankou tečoval kotouč Daniel Sedin, ale ani tak neprostřelil brankáře.

37:35
    Ben Hutton vypálil od modré čáry, jeho projektil kryje brankář New Yorku.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

36:37
    Po delší době se domácí celek dostal k zakončení. Gólman Henrik Lundqvist si poradil se střelou, kterou vyslal Bo Horvat.

35:14
    Hostující brankář přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Více ze hry mají nyní sice domácí, ale nemohou vstřelit vyrovnávající branku.

35:07
    Henrik Lundqvist přerušuje hru, kryje kotouč po střele Virtanena. Komerční přestávka. Rangers si znovu vzali vedení zpět na svou stranu.
    34:58 Vladislav NAMĚSTNIKOV - 3:4

34:58
    Hostující celek se dostává do vedení. Z brejku se prosazuje VLADISLAV NAMĚSTNIKOV, který poslal kotouč mezi betony brankáře.

34:10
    Nyní od modré čáry vypálil hostující John Gilmour. Obránce Rangers minul branku.

33:15
    Momentálně má převahu domácí celek, ale nemůže se do výraznější střelecké pozice dostat.

33:02
    Domácí brankář si dokázal poradit se střelou od modré čáry, jejím autorem je John Gilmour.

32:39
    Sven Bärtschi zakončoval od modré čáry, jeho projektil kryje brankář Henrik Lundqvist.

32:30
    Brock Boeser vypálil z pravého kruhu, jeho rána končí mimo branku.

32:00
    Po krátké komerční přestávce pokračuje zápas dál. Stav utkání je nyní vyrovnaný.

31:39
    Henrik Lundqvist přerušuje hru, kryje střele Bena Huttona. Komernčí přestávka.
    31:01 Daniel SEDIN - 3:3

31:01
    A je vyrovnáno. Rychle se dostal domácí celek do útočného pásma, po nepříliš pohlední kombinaci se ke střele dostal DANIEL SEDIN. Jeho projektil propadl brankáři až za brankovou čáru.

30:35
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou domácích.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Rangers stále vedou o jednu branku.

29:41
    Darren Archibald zakončoval z pravého kruhu, ale minul branku.

28:50
    Hned jedenáct střel v tomto zápase dokázala hostující obrana zblokovat. Domácí beci jen pět.

28:26
    Vancouver se nastěhoval do útočného pásma, na střely na branku vede, ale na góly stále prohrává.

28:09
    Henrik Lundqvist má na svém kontě další zákrok, dokázal si poradit s pokusem Gagnera.

27:41
    Michael Del Zotto pálil od modré čáry jako správný obránce a jeho pokus kryje brankář.

27:00
    Henrik Lundqvist si dokázal poradit se střelou z mezikruží, kterou vyslal Ben Hutton.

26:33
    Hraje se rychlý hokej, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

25:36
    Rychle po vyhraném vhazování nepřesně pálil Neal Pionk.

25:30
    Hra je nyní přerušena, po střele Johna Gilmoura kryje puk brankář Canucks. Vhazovat se bude před jeho brankou.

24:35
    Vancouver má nyní více ze hry, nyní skvěle vypálil Ben Hutton a kotouč kryje Henrik Lundqvist.

23:51
    Henrik Sedin vybojoval kotouč v útočném pásmu, jeho spoluhráč vypálil hodně nepřesně.

23:22
    Anders Nilsson zastavil střelecký pokus, který vyslal David Desharnais.

22:42
    Rangers mají více ze hry, ale nedaří se jim vypracovat si výraznější střeleckou pozici.

22:23

22:05
    Mats Zuccarello se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus kryje brankář Anders Nilsson.

21:32
    Hosté jsou nyní nastěhovaní v útočném pásmu.

21:19
    Rangers se nemohou stabilněji dostat do útočného pásma, Canucks hrají velmi dobře.

21:00
    Anders Nilsson kryje kotouč po střele Chrise Kreidera.

20:39
    Hra je nyní přerušena pro postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:23
    Přesilovou hru hraje hostující celek, který má tak možnost navýšit své vedení.

20:23
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexander Edler – 2 min., sekání).

20:01

Celkem pět branek jsme viděli v první třetině. Hosté se dostali do tříbrankového vedení, vyhnali brankáře Jacoba Markströma z brankoviště. Změna domácím pomohla, dali dva góly a rozdíl je výrazně menší mezi oběma týmy.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:50
    19:12 Bo HORVAT - 2:3

19:12
    Hostující Kevin Hayes se dostal do brejku při vlastním oslabení, ale brankáře nepřekonal. Akce pokračovala rychle na druhou stranu. Po střele Daniela Sedina kotouč snadno za brankovou čáru dorazil BO HORVAT. Asistence: Daniel Sedin a Henrik Sedin.

18:50
    Domácí zakládají akci od své branky, snaží se rychle dostat do útočného pásma.

18:32
    Rangers se v závěru třetiny musí bránit.

18:19
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Jesper Fast – 2 min., vysoká hůl).

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:51
    Mnoho střel nyní k vidění není. Bo Horvat pálil z dobré pozice, jeho spoluhráč se pokusil ještě o dorážku. Henrik Lundqvist byl pozorný.

17:00
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před domácí brankou.

16:32
    Autorem další nepřesné rány je Marc Staal.

16:21
    Z mezikruží pálil Vladislav Naměstnikov, jeho projektil však postrádal přesnost. Gólman Canucks zasahovat nemusel.

15:27
    Dostáváme se do finální fáze první třetiny, zatím mohou být výrazně spokojenější hokejisté Rangers.

14:51
    Z mezikruží zakončoval Kevin Hayes. Jeho střelu skvěle zblokoval obránce Erik Gudbranson.

14:45
    Pavel Bučněvič zkoušel štěstí, z horní hranice kruhu pálil nepřesně.

14:36
    Nyní se ke střele dostal Mika Zibanejad, ale jeho rána byla nepřesná.
    14:12 Brock BOESER - 1:3

14:12
    Tak se prosazuje také domácí celek. Po tlaku v útočném pásmu se od Horvata dostal puk do míst, kde byl BROCK BOESER. Ten si počkal na pohyb brankáře, a pak poslal kotouč pod horní tyčku. Asistence: Bo Horvat.

13:13
    Hostující celek vede o tři góly, domácí hráči se vůbec nemohou dostat do tempa. Rangers mají převahu.

12:56
    Henrik Lundqvist prokázal svou připravenost, když dokázal zneškodnit projektil, který vyslal Brandon Sutter.

12:29
    Střídání v týmu Vancouver Canucks: ze hřiště odchází Jacob Markström, přichází Anders Nilsson.
    12:29 Kevin HAYES - 0:3

12:29
    Hostující celek navyšuje své vedení. Pionk vypálil od modré čáry a jeho střelu před brankou velmi dobře mimo dosah brankáře tečoval KEVIN HAYES. Asistence: Neal Pionk a Ryan Spooner.

12:06
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.

11:38
    Pavel Bučněvič vedl útočnou akci svého týmu, rychle po příchodu do útočné třetiny vypálil. Zasahovat musel Jacob Markström.

10:57
    Daniel Sedin z pravé strany vyslal tvrdou střelu, ale gólmana Rangers nepřekonal.

10:20
    Brock Boeser se propracoval do zajímavé střelecké pozice, jeho rána z mezikruží končí ve výstroji brankáře.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině. Kotouč vypadl z hrací plochy. Komerční přestávka.

09:45
    Michael Del Zotto vypálil a jeho ránu zblokoval Chris Kreider.

09:19
    Puk mají domácí hokejisté pod kontrolou, rozehrávají od své branky.

08:21
    Rob O'Gara vypálil z předbrankového prostoru, jeho pokus byl zblokovaný. Domácí brankář zasahovat nemusel.

07:52
    Alexander Edler se propracoval do zajímavé střelecké pozice, ale jeho ránu kryje hostující brankář.

07:35
    Komerční přestávka.

07:12
    Domácí celek se pokoušel rychle rozehrát, ale nebylo to přesné, a tak se píská zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před brankou Jacoba Markströma.

07:00
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme rychlý hokej, který se odehrává zejména ve středním pásmu.

05:29
    Alexander Edler vypálil a jeho projektil zblokoval Anthony DeAngelo.

05:23
    Špatně rozehráli hokejisté Rangers, vhazovat se tak po zakázaném uvolnění bude před brankou hostů.

04:33
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

04:15
    Nyní musel zasahovat hostující brankář. Henrik Lundqvist si dokázal poradit se střelou Brendara Leipsice.

03:30
    Vstup do zápasu se výborně povedl hostujícímu celku, který z prvních dvou šancí vstřelil dva góly.

02:50
    Jacob Markström přerušuje hru, drží kotouč po střele Johna Gilmoura.

02:13
    Puk vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.
    02:05 Kevin HAYES - 0:2

02:05
    Hosté navyšují své vedení. Piank dostal kotouč do útočného pásma, přihrál na modrou čáru, kde byl KEVIN HAYES. Jeho rána zapadla přesně do brány. Velmi špatný vstup Canucks do zápasu. Asistence: Neal Pionk a Vladislav Naměstnikov.
    01:22 Kevin HAYES - 0:1

01:22
    Z ničeho nic se dostává hostující celek do vedení. Puk za brankou získal KEVIN HAYES a rychle zakončoval. Puk se od brankáře Canucks odrazil za brankovou čáru. Rangers vedou.

00:40
    Brendan Leispsic zakončoval a znovu zasahoval brankář Rangers. Domácí hráči začali aktivně.

00:26
    Bo Horvat se jako první hráč propracoval do střelecké pozice, jeho projektil zastavil hostující Henrik Lundqvist.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Vancouver Canucks odehrál 63 zápasů s bilancí 21-3-7-32 a získal 55 bodů. V tabulce Západní konference je na předposlední pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Bostonem Bruins 6:1 a Arizonou Coyotes 3:1. Nestačil na na Colorada Avalanche 4:5 v prodloužení, Vegas 3:6 a a Colorado 1:3.

New York Rangers odehrál 63 zápasů s bilancí 19-8-6-30 a získal 60 bodů.V tabulce Východní konference je na třinácté pozici. Z posledních pět zápasů prohrál všechny. Nestačil na Ottawu Senators 3:6, Philadelphii Flyers 4:7, Montreal Canadiens 1:3, na Minnesotu Wild 1:4 a na Detroit Red Wings 2:3 v prodloužení.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vancouver Canucks a New York Rangers
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 15. Boeser (Horvat), 20. Horvat (D. Sedin, H. Sedin), 32. D. Sedin, 53. Goldobin (Leipsic, D. Pouliot), 60. Boeser (Leipsic, Horvat) – 2. K. Hayes, 3. K. Hayes (Pionk, Naměstnikov), 13. K. Hayes (Pionk, Spooner), 35. Naměstnikov, 55. Zibanejad (Kreider, Fast), 62. Gilmour (Spooner)

Vancouver Canucks: A. Nilsson (Markström) – Edler, Gudbranson, Del Zotto, Stecher, B. Hutton, D. Pouliot – Leipsic, Horvat, Boeser – H. Sedin, D. Sedin, Goldobin – Bärtschi, Gagner, Virtanen – Archibald, B. Sutter, Motte.
    New York Rangers: H. Lundqvist (Georgijev) – Skjei, Pionk, M. Staal, O'Gara, Gilmour, DeAngelo – Kreider, Zibanejad, Bučněvič – Naměstnikov, K. Hayes, Spooner – Vesey, Holland, Zuccarello – Carey, Desharnais, Fast.

Rozhodčí: McCauley, Meier – Murchison, Rody

Diváci: 18 044