Philadelphia – Carolina 1:4 (kon.) | Boston – Pittsburgh 8:4 (kon.) | Florida – New Jersey 3:2 (kon.)
Dallas – Tampa 4:5 (po pr.) | Edmonton – Nashville 2:4 (kon.) | Arizona – Minnesota 5:3 (kon.)
San Jose – Chicago 7:2 (kon.) | Los Angeles – Columbus 5:2 (kon.)
Philadelphia Flyers
1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Carolina Hurricanes
Pátek 02.03.2018, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Československá stopa v utkání:
    Jakub Voráček (PHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:32
    Petr Mrázek (PHI) 60 minut, 31 zákroků, 4 góly, 88,6% (03:31:29)

Hostující celek během celého zápasu hrát lépe, měl převahu a zaslouženě vyhrává tento zápas. Dobrý výkon v brance Flyers předvedl Petr Mrázek, který ale prohře nezabránil.

59:57
    Už se nic nestane.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:34
    Petr Mrázek senzačně zastavil brejk soupeře, Jeff Skinner mířil sám na českého brankáře, který velmi dobře situaci vyřešil.

58:12
    Oba týmy střídají, hosté už vyhlíží konec zápasu.

58:00
    Philadelphia rozehrává od své branky, Taylor Leier protečoval kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing.

57:21
    Mnoho šancí momentálně už k vidění není. V poklidném tempu se zápas dohrává. Carolina vede o tři góly.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v tomto zápase.

56:32
    Sebastian Aho čekal na přihrávku, ale kotouč se k němu nedostal.

56:15
    Petr Mrázek kotouč vůbec neviděl, ale hostujíc tým jej nedokázal dostat za jeho záda.

56:00
    Flyers se pokouší zdramatizovat zápas, zatím ale marně. Hostující obrana hraje zodpovědně.

55:30
    Zápas pokračuje dál, hostující celek míří k výhře v tomto zápasu.

55:21
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, komerční přestávka po Wardově zákroku.
    54:23 Sebastian AHO - 1:4

54:23
    Carolina právě vstřelila branku!
    Hurricanes potvrzují svou dobrou formu v tomto zápase. Oslabení zvládli, navíc se nyní po rychlé akci prosazuje povedenou střelu ze střední vzdálenosti SEBASTIAN AHO. Asistence: Justin Williams.

54:02

53:47
    Mnoho času z přesilové hry už nezbývá, hosté se dokázali ubránit.

53:19
    Oddechový čas pro domácí.

53:19
    Valtteri Filppula pálil od modré čáry, jeho projektil snadno kryje hostující brankář. Cam Ward přerušuje hru.

53:07
    Shayne Gostisbehere a Claude Giroux kombinovali v útočném pásmu. Se střelou si dokázal hostující brankář poradit.

52:10
    Početní výhoda pro Flyers.

52:02
    Přesilovou hru si nyní zahraje domácí celek, který má tak možnost snížit.

52:02
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Noah Hanifin – 2 min., držení).

52:02
    Komerční přestávka, bude se vylučovat.

50:52
    Hraje se rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje. Plynulost hry vyhovuje spíše hostujícímu celku.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Flyers hrají sice aktivně, ale stále prohrávají o dva góly-

49:43
    Oskar Lindblom pálil nepřesně, jeho rána postrádala přesnost i důraz.

49:30
    Shayne Gostisbehere a Voráček se dostali do útočného pásma. Druhý jmenovaný pálil mimo branku.

49:07
    Domácí rozehrávají od své branky, Carolina stále vede, a tak hraje takticky.

48:22
    Domácí brankář musel znovu zasahovat, Petr Mrázek si dokázal poradit, a tak se bude vhazovat před jeho brankou.

47:55
    Sledujeme rychlý hokej, mnoho šancí k vidění není. Ojedinělou příležitost nyní měl Jeff Skinner, který ale domácího brankáře nepřekonal.

46:47
    Domácí hokejisté hrají aktivně, další ránu od modré čáry kryje gólman Caroliny. Komerční přestávka.

45:27
    Hra je přerušena, velkou šanci měl Noah Hanifin, ale nedokázal překonat brankáře Mrázka. Ten nyní podržel své spoluhráče.

45:01
    Pět minut hry ze třetí třetiny je minulostí, domácí celek se dokázal poprvé v zápase prosadit.

44:21
    Sledujeme rychlý hokej ve druhé třetině, převahu mají domácí.

43:56
    Travis Konecny pálil z mezikruží, jeho projektil byl zblokvaný hostujícím obráncem.

43:10
    Valtteri Filppula se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale jeho rána byla zblokovaná obranou.

42:42
    Hra je přerušena pro domácí postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

42:21
    Michael Raffl se propracoval do další střelecké pozice, nyní ale nedokázal prostřelit brankáře soupeře. Sledujeme klidnější pasáž hry, domácí hra se zvedla.
    41:20 Travis KONECNY - 1:3

41:20
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Cam Ward držel dlouhou dobu čisté konto, nyní o něj ale přišel. Po bleskové akci po skvělé přihrávce Couturiera zakončoval přesně obranou zapomenutý TRAVIS KONECNY. Asistence: Sean Couturier a Claude Giroux.

41:00
    Zápas pokračuje třetí třetinou, do které ve výhodnější pozici vstupují hostující hokejisté.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli dva góly. Nejprve se prosadil Teuvo Teräväinen a navýšil vedení svého týmu. Krátce po polovině zápasu před brankou tečoval kotouč Justin Williams, díky kterému vedla Carolina již 3:0.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:40
    Už se pravděpodobně nic nestane.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:45
    Elias Lindholm ani Ano nedokázali prostřelit domácího brankáře. Petr Mrázek má poměrně hodně práce.

38:30
    Derek Ryan se málem dostal do střelecké pozice, ale kotouč nedokázal zpracovat.

38:00
    Hosté se dostávají pod tlak, vyhlíží konec třetiny.

37:21
    Ozývají se také domácí fanoušci, další střelu z velké dálky kryje gólman.

37:02
    Travis Konecny se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, Radko Gudas zakončoval,ale jeho ránu kryje brankář.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

36:40
    Mnoho šancí momentálně k vidění není.

36:00
    Více ze hry mají domácí, ale nemohou se prosadit. Naopak se nyní dostlali do problémů, a tak musel zasahovat Petr Mrázek.

35:10
    Po komerční přestávce se bude vhazovat před brankou Caroliny.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině. Flyers se nyní dostali do útočného pásma, ale Cam Ward zasahovat nemusel.

34:16
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí nestranným fanouškům líbit. Ti domácí musí být mírně řečeno znepokojení.

33:23
    Haydn Fleury jemně tečoval před domácí brankou, a tak musel zasahovat gólman.

33:07
    Michael Raffl vypálit nedokázal v útočném pásmu, navíc přišel o kotouč, a tak se směr hry otáčí.

32:30
    Flyers se pokouší vstřelit kontaktní branku, ale zatím se jim to nedaří. Hosté hrají velmi dobře defenzivně.
    31:42 Justin WILLIAMS - 0:3

31:42
    Hosté navyšují své vedení. Od modré čáry dobře vypálil Pesce, jehož pokus před brankou nechytatelně pro Mrázka tečoval JUSTIN WILLIAMS. Asistence: Brett Pesce a Jordan Staal.

30:54
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Carolina vede o dva góly a hraje takticky velmi dobře, naopak domácí mají velké problémy se zakončováním.

30:44
    Sebastian Aho vypálil hodně nepřesně, komerční přestávka.

30:06
    Jaccob Slavin zakončoval z pravého kruhu a jeho rychlou střelu dokázal zastavit brankáře Flyers. Mrázek byl pozorný.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, Carolina vede o dva góly.

29:24
    Sean Couturier vedl útočnou akci svého týmu, Travis Konecny nedokázal v rozhodující chvíli trefit puk přesněji.

28:52
    Elias Lindholm se k zakončení nedostal, přihrávka na něj byla příliš nepřesná.

28:16
    Michael Raffl velmi dobře zpoza branky posílal puk do lepší pozice pro spoluhráče. Nikdo z jeho kolegů ale nedokázal zakončovat.

27:47
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, optickou převahu mají hosté.

27:30
    Trevor van Riemsdyk vedl útočnou akci svého celku, ale do výraznější šance se propracovat nedokázal.

27:02
    Komerční přestávka po zákroku domácího brankáře.

26:50
    Flyers se pokouší s výsledkem něco udělat, zatím ale marně. Více ze hry mají hosté.
    25:39 Teuvo TERÄVÄINEN - 0:2

25:39
    Z ničeho nic navyšuje hostující celek své vedení. Po dobré přihrávce Aha zakončoval TEUVO TERÄVÄINEN. Jeho projektil se od tyčky odrazil do branky a Mrázek byl bez šance. Asistence: Sebastian Aho a Justin Faulk.

25:10
    Sean Couturier se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale do výraznější střelecké pozice se propracovat nedokázal.

24:50
    Sledujeme hru čtyři na čtyři.

24:48
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Travis Konecny – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Jeff Skinner – 2 min., nedovolené bránění).

24:34
    Hurricanes přečkali oslabení, a tak se nyní v plném počtu mohou pustit do útočení.

24:25

23:54
    Početní výhoda se Flyers nedaří podle představ.

23:27
    Další rána od modré čáry postrádala přesnost, následně se Carolina dokázala vyhozením přes všechny čáry osvobodit.

22:54
    Sledujeme aktivní hru domácích, Sean Couturier pálil od modré čáry mimo branku.

22:31
    Početní výhoda pro domácí celek začíná špatně, hosté vyhazují přes všechny čáry.

22:25
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Derek Ryan – 2 min., vysoká hůl).

21:42
    Píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Flyers. Hosté vstoupili do druhé třetiny aktivně, a tak se musí domácí komando bránit.

21:20
    Jaccob Slavin pálil od modré čáry, jeho projektil postrádal přesnost. Gólman domácích zasahovat vůbec nemusel.

20:56
    Petr Mrázek musel zasahovat proti střele soupeře, ale podařilo se mu to.

20:30
    Zápas pokračuje druhou třetinou, aktivněji do této části vstoupil hostující celek.

20:01

Hostující celek může být po první třetině spokojenější, hned v páté minutě se dostal do vedení. Střelu Skinnera z brankoviště dokázal za brankáře Mrázka dorazit Williams. Jeho gól je zatím jediným v tomto duelu.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:40
    Domácí mají více ze hry v poslední minutě třetiny.

19:24
    Brandon Manning minul branku od modré čáry.

19:00
    Petr Mrázek zasahuje a přerušuje hru. Komerční přestávka.

18:40
    Sean Couturier nepřesně zakončoval, a tak hrají hosté. Ti v situaci dva na jednoho minuli branku.

18:16
    V poklidném tempu se dohrává první třetina, domácí brankář musel za svou branku, aby pomohl s rozehrávkou.

17:40
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

17:15
    Jori Lehterä protečoval kotouč do útočného pásma a šel střídat. Nové hráče do hry posílají také hosté.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

16:36
    Brandon Manning pokračoval v útočné akci, ale nedokázal přesněji zakončovat.

16:11
    Philadelphia hraje aktivně, ale v konečné fázi chybí domácímu týmu klid na zakončení.

15:27
    Jakub Voráček jako mozek další akce svého týmu.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině. Skvěle nyní zasáhl hostující brankář. Shayne Gostisbehere měl před sebou odkrytou část branky, ale Aho do jeho střely vložil hokejku.

14:21
    Po komerční přestávce se vhazovalo před hostující brankou, Hurricanes ale vybojovali kotouč, a tak se směr hry otáčí.

13:10
    Michael Raffl pálil z první, hostující brankář má na svém kontě další zákrok.

12:35
    Voráček vedl útočnou akci svého týmu, puk posílal před branku, ale obrana dokázala zasáhnout.

12:14
    Cam Ward nadvakrát dokázal zblokovat střelecký pokus Gudasův.

11:46
    Jakub Voráček hledal spoluhráče před brankou, ale přihrávka postrádala přesnost. Následně minul ránou od modré čáry další domácí hráč.

11:18
    Nolan Patrick dokázal dobruslit kotouč, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Flyers.

11:08
    Mnoho velkých šancí tato pasáž hry nenabízí.

10:44
    Nolan Patrick čekal před brankou na přihrávku, ale kotouč se k němu nedostal.

10:01
    Oba týmy střídají, stále platí jednobrankové vedení hostů. Ivan Provorov vede akci Flyers. Dostal se do útočného pásma, ale nepřesně vypálil.

09:40
    Dostáváme se do poloviny hry v první třetině, hostující celek má převahu, Slavin vedl další akci svého týmu.

09:26
    Cam Ward využil toho, že jeden z domácích hráčů na kotouč před brankou nedokázal, a tak jej přikryl rukavicí. Buly před jeho brankou.

08:41
    Michael Raffl se pokoušel v útočném pásmu dostat ke kotouči, ale obrana Caroliny hraje zodpovědně.

08:08
    Nyní se píská icing, vhazovat se bude před brankou Flyers.

07:58
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušci bavit.

07:12
    Zakázané uvolnění, se nepíská, domácí musí hrát za svou brankou. Vznikla si situace dva na jednoho, ale Travis Konecny pálil mimo.

06:34
    Dale Weise z pravého kruhu vypálil, jeho projektil dokázal zastavit brankář Caroliny.

06:04
    Po komerční přestávce zápas pokračuje dál. Aktivnější jsou nyní hosté, Jaccob Slavin zakončoval z předbrankového prostoru nepřesně.
    04:40 Justin WILLIAMS - 0:1

04:40
    Hostující celek sice přesilovku neproměnil, ale i tak se dostává do vedení. Jeff Skinner velmi dobře vypálil a jeho pokus propadl domácímu brankáři. Před brankou stál JUSTIN WILLIAMS, který poměrně snadno zakončoval. Asistence: Jeff Skinner a Jaccob Slavin.

04:30
    Jeff Skinner nepřesně zakončoval, jeho projektil postrádal přesnost.

03:52
    Přesilovku sice hraje hostující celek, ale domácí hokejisté mají hru jasně pod kontrolou a nikam se neženou.

03:30
    Ivan Provorov zblokoval tvrdou ránu od modré čáry, inkasoval úder kotoučem do kolena. Hodně bolestivé.

03:00
    Tři minuty hry jsou pryč a Philadelphie se dokázala osvobodit vyhozením přes všechny čáry.

02:43
    Sebastian Aho zakončoval od modré čáry. S jeho pokusem si dokázala brankář domácích snadno poradit.

02:39
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Taylor Leier – 2 min., vysoká hůl).

02:10
    Hraje se zejména ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene.

01:52
    Petr Mrázek přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Sledujeme pasáž hry, která mnoho šancí nenabízí, ale je hodně přerušovaná.

00:57
    Travis Konecny se po nepřesné přihrávce jednoho z hostujících obránců dostal do zakončení, s jeho pokusem si dokázal poradit brankář Cam Ward.

00:37
    Vhazovat se bude před domácí brankou, gólman Flyers musel zasahovat.

00:14
    Zápas začíná, jako první se do šance dostal hostující celek.

00:01

Philadelphia Flyers: Mrázek (Lyon) – Provorov, Gostisbehere, Hägg, MacDonald, Manning, Gudas – Giroux, Couturier, Konecny – Lindblom, Patrick, Voráček – Leier, Laughton, M. Raffl – Lehterä, Filppula, Weise.

Carolina Hurricanes: C. Ward (Darling) – Slavin, Faulk, H. Fleury, Pesce, Hanifin, T. van Riemsdyk – B. McGinn, J. Staal, Williams – Aho, E. Lindholm, T. Teräväinen – Skinner, Wallmark, Di Giuseppe – V. Rask, D. Ryan, Stempniak..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Philadelphia Flyers odehrála 63 zápasů s bilancí 24-10-10-19 a získala 78 bodů. V tabulce Východní konference je na páté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrála všechny. Poradila si s New Yorkem Rangers 7:4, v prodloužení s Montrealem Canadiens 3:2, Columbusem Blue Jackets 2:1, Ottawou Senators 5:3 a v nájezdech s Montrealem 1:0.

Carolina Hurricanes odehrála 63 zápasů s bilancí 22-5-11-25 a získala 65 bodů. V tabulce Východní konference je na deváté pozici. Z posledních pěti zápasů všechny prohrála. Nestačila na New York Islanders 0:3, v prodloužení na New Jersey Devils 2:3, Pittsburgh Penguins 1:6, Detroit Red Wings 1:3 a na Boston Bruins 3:4 v prodloužení.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Philadelphia Flyers a Carolina Hurricanes.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 42. Konecny (Couturier, Giroux) – 5. Williams (Skinner, Slavin), 26. T. Teräväinen (Aho, Faulk), 32. Williams (Pesce, J. Staal), 55. Aho (Williams)

Rozhodčí: Walsh, Kozari – Brisebois, Nansen

Diváci: 19 245