Znojmo – Dornbirn 2:3 (po pr.)
HC LERAM Orli Znojmo
2:3 (0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)
Dornbirn Bulldogs
Pátek 02.03.2018, 19:15 • Nevoga aréna • bet-at-home ICE Hockey League • Nadstavba

Dnešním zápasem se Orli rozloučili s domácím publikem, poslední zápas sezóny odehrají v neděli na ledě Bolzana, které bude chtít zvítězit, protože mu ještě jde o účast ve vyřazovacích bojích. Pro dnešek je to vše, děkuji za pozornost při čtení přenosu a přeji příjemný zbytek večera. (21:30:21)

Orli se snažili, většinu zápasu byli lepším týmem, ale ani to nestačilo. Pro postup do play-off potřebovali domácí bezpodmínečně vyhrát za tři body, což se nepodařilo. I v případě výhry by ale potřebovali Znojemští příznivou konstelaci u dalšího dnes hraného zápasu, který se ale vyvíjí lépe pro Bolzano, které pravděpodobně vyhraje v základní hrací době, což by pro Orly taktéž znamenalo konečnou.

60:28
    Dornbirn právě vstřelil branku!
    Tak to bylo rychlé. Po nenápadné akci se v přečíslení dostal ke střele JEROME GAUTHIER LEDUC, jehož skrytá střela proklouzla pod Halászem do brány.

60:01

Horší zpráva je ta, že Orli nyní již nemají ani teoretickou šanci na play-off.

Bohužel jsme díky tomuto přístupu žádnou branku neviděli, a tak půjde zápas do prodloužení.

Oba celky se snažily neudělat žádnou chybu a strhnout vítězství na svoji stranu.

Třetí třetina se nesla ve velmi bojovném duchu.

60:00

59:57
    Csamango se ještě snažil, ale jeho střela skončila v rohu.

58:48
    Lattner se skvěle vyhnul soupeři, jeho následná střela ale byla sražena do ochranné sítě.

58:13
    Rinne schoval kotouč do lapačky, vhazovat se bude po jeho pravici.

57:36
    Orli se nastěhovali do obranného pásma hostů a rozjíždějí útočnou akci.

57:00
    Vyloučení v týmu Dornbirner EC (Timmins – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Tejnor – 2 min., hrubost).

56:51
    Emoce rostou, za brankou Znojma menší šarvátka.

56:31
    Akce domácích zastavena, ofsajd.

55:34

54:52
    Dornbirn po minutě přesilovky nic moc nepředvedl. Jde vidět, že Orli mají mnohem větší chuť na vítězství.

Tomáš Teplý

Branky a nahrávky: 24. Bořuta (Bartoš), 39. Guman (Bořuta, Matuš) – 28. Leduc (Reid, McMonagle), 31. D'Alvise (Reid, Leduc), 61. Leduc

HC LERAM Orli Znojmo: Halász (Schwarz) – Corbett, Biro, Lattner, Bořuta, Tejnor, Šnajnar, Zajíc – Číp, Raška, Špaček – Němec, Matuš, Csamangó – Novák, Bartoš, Guman.
    Dornbirn Bulldogs: Rinne (Stroj) – Wolf, Leduc, Caruso, Connelly, McMonagle, Vallant – D´Alvise, Timmins, Reid – Fraser, Sylvester, Grabher Meier – Pance, Arniel, Neubauer – Haberl, Häussle, Macierzynski.

Rozhodčí: Kincses, Siegel – Nagy, Neméth