Znojmo – Dornbirn 2:3 (po pr.)
HC LERAM Orli Znojmo
2:3 (0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)
Dornbirn Bulldogs
Pátek 02.03.2018, 19:15 • Nevoga aréna • bet-at-home ICE Hockey League • Nadstavba

Dnešním zápasem se Orli rozloučili s domácím publikem, poslední zápas sezóny odehrají v neděli na ledě Bolzana, které bude chtít zvítězit, protože mu ještě jde o účast ve vyřazovacích bojích. Pro dnešek je to vše, děkuji za pozornost při čtení přenosu a přeji příjemný zbytek večera. (21:30:21)

Orli se snažili, většinu zápasu byli lepším týmem, ale ani to nestačilo. Pro postup do play-off potřebovali domácí bezpodmínečně vyhrát za tři body, což se nepodařilo. I v případě výhry by ale potřebovali Znojemští příznivou konstelaci u dalšího dnes hraného zápasu, který se ale vyvíjí lépe pro Bolzano, které pravděpodobně vyhraje v základní hrací době, což by pro Orly taktéž znamenalo konečnou.

60:28
    Dornbirn právě vstřelil branku!
    Tak to bylo rychlé. Po nenápadné akci se v přečíslení dostal ke střele JEROME GAUTHIER LEDUC, jehož skrytá střela proklouzla pod Halászem do brány.

60:01

Horší zpráva je ta, že Orli nyní již nemají ani teoretickou šanci na play-off.

Bohužel jsme díky tomuto přístupu žádnou branku neviděli, a tak půjde zápas do prodloužení.

Oba celky se snažily neudělat žádnou chybu a strhnout vítězství na svoji stranu.

Třetí třetina se nesla ve velmi bojovném duchu.

60:00

59:57
    Csamango se ještě snažil, ale jeho střela skončila v rohu.

58:48
    Lattner se skvěle vyhnul soupeři, jeho následná střela ale byla sražena do ochranné sítě.

58:13
    Rinne schoval kotouč do lapačky, vhazovat se bude po jeho pravici.

57:36
    Orli se nastěhovali do obranného pásma hostů a rozjíždějí útočnou akci.

57:00
    Vyloučení v týmu Dornbirner EC (Timmins – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Tejnor – 2 min., hrubost).

56:51
    Emoce rostou, za brankou Znojma menší šarvátka.

56:31
    Akce domácích zastavena, ofsajd.

55:34

54:52
    Dornbirn po minutě přesilovky nic moc nepředvedl. Jde vidět, že Orli mají mnohem větší chuť na vítězství.

53:34
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Guman – 2 min., vysoká hůl).

53:28
    Novák překvapil celý stadion, když z ničeho nic prokličkoval přes celé hřiště až do zakončení, které mu ale bohužel nevyšlo podle představ.

52:16
    Hosté ujeli do přečíslení dva na jednoho, ale dnes výborně hrající Antonín Bořuta skvěle vypíchl kotouč.

52:08
    Neskutečný nápor, rozhodčí přerušuje pro posunutí branky.

51:50
    Znojmáci jsou hladoví, jde na nich vidět, že chtějí strhnout vítězství na svoji stranu.

51:30
    Číp dostal skvělou přihrávku na kruh, měl velkou spoustu času, ale trefil pouze tyč!

49:48
    Neskutečná šance! Haußle prokličkoval kolem znojemské obrany a poslední Tomáš Halász, který mu stál v cestě, nehodlal kapitulovat a svými betony zastavil jasný gól!

48:25
    Icing hostů.

Dnešní utkání sleduje 2018 diváků.

48:10
    Podobná situace na druhé straně. Tentokrát pálil Novák, ale i Rinne dobře viděl a bez problémů si poradil.

46:50
    Reid se dostal do dobré střelecké pozice na levém kruhu, Halász ale na střelu velmi dobře viděl a lapačkou zakročil.

45:13
    Číp výborně nabruslil do útočného pásma a bekhendem zkoušel překvapit Rinneho, který pouze vyrazil před sebe. K vyraženému puku se jako první dostal David Bartoš, ale nepodařilo se mu uklidit kotouč za čáru.

44:01

43:49
    Matuš střílel do odkryté klece, ale minul!

42:59
    Menší zmatek před brankou soupeře, nikdo nevěděl, kde je kotouč, až po několika okamžicích jej schoval Rinne do lapačky.

42:01
    Vyloučení v týmu Dornbirner EC (McMonagle – 2 min., příliš mnoho hráčů).

40:45
    Orli začali poslední pasáž dnešního utkání v přesilové hře, a tak neváhali a ihned se vydali na zteč. Rinne ale několika pokusům dokázal odolat.

40:01

Druhá třetina už byla pro diváka o něco zábavnější. Viděli jsme hned čtyři branky, po dvou na obou stranách. Znojmo se dostalo nejprve do vedení po skvělé individuální akci Bořuty, vzápětí ale skóre soupeř otočil a Orli tak museli dotahovat. To se úspěšně podařilo ve 39. minutě po dorážce Tomáše Gumana.

40:00

39:12
    Vyloučení v týmu Dornbirner EC (Reid – 2 min., držení).

39:12
    Rinne schoval střelu od modré do výstroje, rozhodčí navíc vylučuje jeho spoluhráče.

38:09
    Orli právě vstřelili branku!
    Skvěle, vyrovnáno! Dělovku od modré vyrazil Rinne pouze před sebe, kde číhal připravený TOMÁŠ GUMAN a pohotově dorazil do odkryté klece. Asistence: Antonín Bořuta, Radim Matuš.

37:39
    Nebezpečná střela Němce přivodila Rinnemu menší problémy, ze znojemských hráčů ale neměl kdo dorážet.

36:48
    Znojmo by rádo vyrovnalo před koncem druhé třetiny, ale soupeř se zdá být proti.

35:38
    Novák byl sám mezi kruhy, ale v dobré střelecké pozici trefil pouze konstrukci branky.

35:13
    Rinne schoval kotouč do lapačky, vhazovat se bude po jeho levici.

34:13
    Po zásahu znojemského gólmana následuje komerční přestávka.

33:38
    Timmins se dostal do velké šance, když obkroužil bránu a pokoušel se zasunout kotouč do odkryté klece, ale výborný Halász se stihl rychle přesunout!

32:00
    Jeden z hráčů Dornbirnu neúmyslně posunul bránu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

30:29
    Hosté jdou do vedení. Úplně volný CHRISTOPHER D'ALVISE dostal krásnou přihrávku přímo před bránu a ve stoprocentní šanci nezaváhal. Asistence: Brodie Reid, Jerome Leduc.

27:56
    Je vyrovnáno. JEROME LEDUC napřáhl po Reidově přihrávce a nekompromisně propálil znojemského gólmana.

27:03
    Halász dobře viděl střelu od modré a bez problémů zakročil.

26:39
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Lattner – 2 min., vysoká hůl).

25:33
    Zblokovaný kotouč po Bartošově střele zamířil do ochranné sítě.

23:45
    Co chybělo?! Střela z kruhu a už to vypadalo, že odražený kotouč zamíří obloučkem do odkryté klece, bohužel však skončil pouze na horní síti.

23:01
    Neuvěřitelné! ANTONÍN BOŘUTA projel celé kluziště, objel několik hráčů a poté perfektně zakončil bekhendem o tyč do sítě! Asistence: David Bartoš.

21:21

20:01

V úvodní dvacetiminutovce jsme příliš atraktivní hokej neviděli. Ani jedna branka a poměrně málo šancí. Snad se to v nadcházejících čtyřiceti minutách změní.

20:00

19:21
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Guman – 2 min., sekání).

17:48
    Číp v dobré střelecké pozici zamířil pouze pod betony brankáře hostů.

17:38
    Tvrdá rána Bořuty od modré skončila pouze v náruči Rinneho.

16:42
    Kotouč skončil v ochranné síti, vhazovat se bude před Rinnem.

16:19
    Icing domácích.

15:34
    Kotouč letěl znojemským brankovištěm a nikdo se k němu neměl. Až Cody Corbett zbystřil a odpálil jej do rohu.

14:04
    Bořuta byl v obrovské šanci! Nejprve zakončoval bekhendem, jeho střelu Rinne vyrazil pouze před sebe a dojíždějící znojemský zadák měl před sebou odkrytou klec. Soupeřova obrana ale výborně zakročila a zblokovala Bořutovi hokejku.

12:06
    Sledujeme boj o střední pásmo. Ani jednomu z celků se nedaří usadit se v útočné třetině.

09:47
    Po Corbettově střele zamířil Biro od modré přesně do připraveného Rinneho.

09:28
    Z protiútoku se dobře snažili prosadit domácí, uzamkli soupeře v jeho třetině. Buldoci se nakonec museli osvobodit až za cenu zakázaného uvolnění.

08:29
    Dornbirn uzamkl Orly v jejich obranném pásmu, po více než půlminutě neustálého tlaku ale nevyslal ani jednu střelu na bránu.

07:39
    Po velmi atraktivní části hry nyní přišla chvíle, kdy se oba týmy soustředí spíše na hraní zpoza zabezpečené obrany.

06:01
    Na ledě je nyní vidět velmi rychlý hokej se spoustou šancí na obou stranách, oba týmy se hodně snaží o získání bruslařské převahy.

05:34
    Na druhé straně se do dobré šance dostali domácí, když střelu ze střední vzdálenosti musel likvidovat až Rinne, jenž zasáhl vyrážečkou.

04:43
    Fraser se dostával do solidní šance, nakonec ale atakován zezadu přihrál puk do prázdného brankoviště, touš pouze projel a nebyl dosažen žádným hráčem Dornbirnu.

03:55
    Druhé nahození puku po sobě končí na hokejkách buldoků. Domácí tým má prozatím problémy v dobytí útočného pásma.

03:00
    Orli se snaží bojovat o puk ve středním pásmu, dobře hrající defenzíva Dornbirnu ale znemožňuje založení efektivního útoku.

01:35
    Ofsajd domácích.

01:12
    Dornbirn stále drží kotouč a snaží se o útočení.

00:27
    Gauthier zkusil střelu od modré, netrefil však bránu.

00:01

Dornbirner EC: Rinne (Stroj) – Wolf, Leduc, Caruso, Connelly, McMonagle, Vallant – D´Alvise, Timmins, Reid – Fraser, Sylvester, Grabher Meier – Pance, Arniel, Neubauer – Haberl, Häussle, Macierzynski.

Rozhodčí: Kincses, Siegel – Nagy, Neméth.

To Znojmo se nachází ve zcela jiné situaci. Šance proklouznout do play-off je založena na hodně teoretické bázi, přesto stále existuje. Orli však musí porazit Dornbirn a v neděli i Bolzano. Navíc v pátečním kole musí Bolzano zvítězit v prodloužení nad Fehérvárem. A Fehérvár musí prohrát svůj nedělní duel v Grazu. Poté by nastala rovnost bodů u tří týmů (Znojmo, Fehérvár, Bolzano) a postupujícím by se stal právě klub z jihu Moravy.

Buldoci z Dornbirnu směřují do play-off. Ve středečním utkání s Fehérvárem sice vytěžili jen bod, ten jim ale bohatě stačí na potvrzení vedoucí pozice v kvalifikační skupině. Rakouský tým navíc cestuje do Znojma posilněn předchozími vzájemnými úspěchy. Z pěti letošních duelů se radoval hned ve čtyřech případech. Jen jedinkrát podlehl, a to hned v 5. kole ligy, v němž dominovali Orli poměrem 5:1.

Zatímco Dornbirn má již účast v play-off jistou, Orli ještě o svou neúprosně mizící šanci bojují. Musí však již plně bodovat a doufat v příznivý vývoj výsledků svých soupeřů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Tomáš Teplý

Branky a nahrávky: 24. Bořuta (Bartoš), 39. Guman (Bořuta, Matuš) – 28. Leduc (Reid, McMonagle), 31. D'Alvise (Reid, Leduc), 61. Leduc

HC LERAM Orli Znojmo: Halász (Schwarz) – Corbett, Biro, Lattner, Bořuta, Tejnor, Šnajnar, Zajíc – Číp, Raška, Špaček – Němec, Matuš, Csamangó – Novák, Bartoš, Guman.
    Dornbirn Bulldogs: Rinne (Stroj) – Wolf, Leduc, Caruso, Connelly, McMonagle, Vallant – D´Alvise, Timmins, Reid – Fraser, Sylvester, Grabher Meier – Pance, Arniel, Neubauer – Haberl, Häussle, Macierzynski.

Rozhodčí: Kincses, Siegel – Nagy, Neméth