Znojmo – Dornbirn 2:3 (po pr.)
HC LERAM Orli Znojmo
2:3 (0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)
Dornbirn Bulldogs
Pátek 02.03.2018, 19:15 • Nevoga aréna • bet-at-home ICE Hockey League • Nadstavba

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Zatímco Dornbirn má již účast v play-off jistou, Orli ještě o svou neúprosně mizící šanci bojují. Musí však již plně bodovat a doufat v příznivý vývoj výsledků svých soupeřů.

Buldoci z Dornbirnu směřují do play-off. Ve středečním utkání s Fehérvárem sice vytěžili jen bod, ten jim ale bohatě stačí na potvrzení vedoucí pozice v kvalifikační skupině. Rakouský tým navíc cestuje do Znojma posilněn předchozími vzájemnými úspěchy. Z pěti letošních duelů se radoval hned ve čtyřech případech. Jen jedinkrát podlehl, a to hned v 5. kole ligy, v němž dominovali Orli poměrem 5:1.

To Znojmo se nachází ve zcela jiné situaci. Šance proklouznout do play-off je založena na hodně teoretické bázi, přesto stále existuje. Orli však musí porazit Dornbirn a v neděli i Bolzano. Navíc v pátečním kole musí Bolzano zvítězit v prodloužení nad Fehérvárem. A Fehérvár musí prohrát svůj nedělní duel v Grazu. Poté by nastala rovnost bodů u tří týmů (Znojmo, Fehérvár, Bolzano) a postupujícím by se stal právě klub z jihu Moravy.

Dornbirner EC: Rinne (Stroj) – Wolf, Leduc, Caruso, Connelly, McMonagle, Vallant – D´Alvise, Timmins, Reid – Fraser, Sylvester, Grabher Meier – Pance, Arniel, Neubauer – Haberl, Häussle, Macierzynski.

Rozhodčí: Kincses, Siegel – Nagy, Neméth.

00:01

00:27
    Gauthier zkusil střelu od modré, netrefil však bránu.

01:12
    Dornbirn stále drží kotouč a snaží se o útočení.

01:35
    Ofsajd domácích.

03:00
    Orli se snaží bojovat o puk ve středním pásmu, dobře hrající defenzíva Dornbirnu ale znemožňuje založení efektivního útoku.

03:55
    Druhé nahození puku po sobě končí na hokejkách buldoků. Domácí tým má prozatím problémy v dobytí útočného pásma.

04:43
    Fraser se dostával do solidní šance, nakonec ale atakován zezadu přihrál puk do prázdného brankoviště, touš pouze projel a nebyl dosažen žádným hráčem Dornbirnu.

05:34
    Na druhé straně se do dobré šance dostali domácí, když střelu ze střední vzdálenosti musel likvidovat až Rinne, jenž zasáhl vyrážečkou.

06:01
    Na ledě je nyní vidět velmi rychlý hokej se spoustou šancí na obou stranách, oba týmy se hodně snaží o získání bruslařské převahy.

07:39
    Po velmi atraktivní části hry nyní přišla chvíle, kdy se oba týmy soustředí spíše na hraní zpoza zabezpečené obrany.

08:29
    Dornbirn uzamkl Orly v jejich obranném pásmu, po více než půlminutě neustálého tlaku ale nevyslal ani jednu střelu na bránu.

09:28
    Z protiútoku se dobře snažili prosadit domácí, uzamkli soupeře v jeho třetině. Buldoci se nakonec museli osvobodit až za cenu zakázaného uvolnění.

09:47
    Po Corbettově střele zamířil Biro od modré přesně do připraveného Rinneho.

12:06
    Sledujeme boj o střední pásmo. Ani jednomu z celků se nedaří usadit se v útočné třetině.

14:04
    Bořuta byl v obrovské šanci! Nejprve zakončoval bekhendem, jeho střelu Rinne vyrazil pouze před sebe a dojíždějící znojemský zadák měl před sebou odkrytou klec. Soupeřova obrana ale výborně zakročila a zblokovala Bořutovi hokejku.

15:34
    Kotouč letěl znojemským brankovištěm a nikdo se k němu neměl. Až Cody Corbett zbystřil a odpálil jej do rohu.

16:19
    Icing domácích.

16:42
    Kotouč skončil v ochranné síti, vhazovat se bude před Rinnem.

17:38
    Tvrdá rána Bořuty od modré skončila pouze v náruči Rinneho.

17:48
    Číp v dobré střelecké pozici zamířil pouze pod betony brankáře hostů.

19:21
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Guman – 2 min., sekání).

20:00

V úvodní dvacetiminutovce jsme příliš atraktivní hokej neviděli. Ani jedna branka a poměrně málo šancí. Snad se to v nadcházejících čtyřiceti minutách změní.

20:01

21:21

23:01
    Orli právě vstřelili branku!
    Neuvěřitelné! ANTONÍN BOŘUTA projel celé kluziště, objel několik hráčů a poté perfektně zakončil bekhendem o tyč do sítě! Asistence: David Bartoš.

23:45
    Co chybělo?! Střela z kruhu a už to vypadalo, že odražený kotouč zamíří obloučkem do odkryté klece, bohužel však skončil pouze na horní síti.

25:33
    Zblokovaný kotouč po Bartošově střele zamířil do ochranné sítě.

26:39
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Lattner – 2 min., vysoká hůl).

27:03
    Halász dobře viděl střelu od modré a bez problémů zakročil.

27:56
    Dornbirn právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno. JEROME LEDUC napřáhl po Reidově přihrávce a nekompromisně propálil znojemského gólmana.

30:29
    Hosté jdou do vedení. Úplně volný CHRISTOPHER D'ALVISE dostal krásnou přihrávku přímo před bránu a ve stoprocentní šanci nezaváhal. Asistence: Brodie Reid, Jerome Leduc.

32:00
    Jeden z hráčů Dornbirnu neúmyslně posunul bránu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

33:38
    Timmins se dostal do velké šance, když obkroužil bránu a pokoušel se zasunout kotouč do odkryté klece, ale výborný Halász se stihl rychle přesunout!

34:13
    Po zásahu znojemského gólmana následuje komerční přestávka.

35:13
    Rinne schoval kotouč do lapačky, vhazovat se bude po jeho levici.

35:38
    Novák byl sám mezi kruhy, ale v dobré střelecké pozici trefil pouze konstrukci branky.

36:48
    Znojmo by rádo vyrovnalo před koncem druhé třetiny, ale soupeř se zdá být proti.

37:39
    Nebezpečná střela Němce přivodila Rinnemu menší problémy, ze znojemských hráčů ale neměl kdo dorážet.

38:09
    Skvěle, vyrovnáno! Dělovku od modré vyrazil Rinne pouze před sebe, kde číhal připravený TOMÁŠ GUMAN a pohotově dorazil do odkryté klece. Asistence: Antonín Bořuta, Radim Matuš.

39:12
    Rinne schoval střelu od modré do výstroje, rozhodčí navíc vylučuje jeho spoluhráče.

39:12
    Vyloučení v týmu Dornbirner EC (Reid – 2 min., držení).

40:00

Druhá třetina už byla pro diváka o něco zábavnější. Viděli jsme hned čtyři branky, po dvou na obou stranách. Znojmo se dostalo nejprve do vedení po skvělé individuální akci Bořuty, vzápětí ale skóre soupeř otočil a Orli tak museli dotahovat. To se úspěšně podařilo ve 39. minutě po dorážce Tomáše Gumana.

40:01

40:45
    Orli začali poslední pasáž dnešního utkání v přesilové hře, a tak neváhali a ihned se vydali na zteč. Rinne ale několika pokusům dokázal odolat.

42:01
    Vyloučení v týmu Dornbirner EC (McMonagle – 2 min., příliš mnoho hráčů).

42:59
    Menší zmatek před brankou soupeře, nikdo nevěděl, kde je kotouč, až po několika okamžicích jej schoval Rinne do lapačky.

43:49
    Matuš střílel do odkryté klece, ale minul!

44:01

45:13
    Číp výborně nabruslil do útočného pásma a bekhendem zkoušel překvapit Rinneho, který pouze vyrazil před sebe. K vyraženému puku se jako první dostal David Bartoš, ale nepodařilo se mu uklidit kotouč za čáru.

46:50
    Reid se dostal do dobré střelecké pozice na levém kruhu, Halász ale na střelu velmi dobře viděl a lapačkou zakročil.

48:10
    Podobná situace na druhé straně. Tentokrát pálil Novák, ale i Rinne dobře viděl a bez problémů si poradil.

Dnešní utkání sleduje 2018 diváků.

48:25
    Icing hostů.

49:48
    Neskutečná šance! Haußle prokličkoval kolem znojemské obrany a poslední Tomáš Halász, který mu stál v cestě, nehodlal kapitulovat a svými betony zastavil jasný gól!

51:30
    Číp dostal skvělou přihrávku na kruh, měl velkou spoustu času, ale trefil pouze tyč!

51:50
    Znojmáci jsou hladoví, jde na nich vidět, že chtějí strhnout vítězství na svoji stranu.

52:08
    Neskutečný nápor, rozhodčí přerušuje pro posunutí branky.

52:16
    Hosté ujeli do přečíslení dva na jednoho, ale dnes výborně hrající Antonín Bořuta skvěle vypíchl kotouč.

53:28
    Novák překvapil celý stadion, když z ničeho nic prokličkoval přes celé hřiště až do zakončení, které mu ale bohužel nevyšlo podle představ.

53:34
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Guman – 2 min., vysoká hůl).

54:52
    Dornbirn po minutě přesilovky nic moc nepředvedl. Jde vidět, že Orli mají mnohem větší chuť na vítězství.

55:34

56:31
    Akce domácích zastavena, ofsajd.

56:51
    Emoce rostou, za brankou Znojma menší šarvátka.

57:00
    Vyloučení v týmu Dornbirner EC (Timmins – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Tejnor – 2 min., hrubost).

57:36
    Orli se nastěhovali do obranného pásma hostů a rozjíždějí útočnou akci.

58:13
    Rinne schoval kotouč do lapačky, vhazovat se bude po jeho pravici.

58:48
    Lattner se skvěle vyhnul soupeři, jeho následná střela ale byla sražena do ochranné sítě.

59:57
    Csamango se ještě snažil, ale jeho střela skončila v rohu.

60:00

Třetí třetina se nesla ve velmi bojovném duchu.

Oba celky se snažily neudělat žádnou chybu a strhnout vítězství na svoji stranu.

Bohužel jsme díky tomuto přístupu žádnou branku neviděli, a tak půjde zápas do prodloužení.

Horší zpráva je ta, že Orli nyní již nemají ani teoretickou šanci na play-off.

60:01

60:28
    Tak to bylo rychlé. Po nenápadné akci se v přečíslení dostal ke střele JEROME GAUTHIER LEDUC, jehož skrytá střela proklouzla pod Halászem do brány.

Orli se snažili, většinu zápasu byli lepším týmem, ale ani to nestačilo. Pro postup do play-off potřebovali domácí bezpodmínečně vyhrát za tři body, což se nepodařilo. I v případě výhry by ale potřebovali Znojemští příznivou konstelaci u dalšího dnes hraného zápasu, který se ale vyvíjí lépe pro Bolzano, které pravděpodobně vyhraje v základní hrací době, což by pro Orly taktéž znamenalo konečnou.

Dnešním zápasem se Orli rozloučili s domácím publikem, poslední zápas sezóny odehrají v neděli na ledě Bolzana, které bude chtít zvítězit, protože mu ještě jde o účast ve vyřazovacích bojích. Pro dnešek je to vše, děkuji za pozornost při čtení přenosu a přeji příjemný zbytek večera. (21:30:21)

Tomáš Teplý

Branky a nahrávky: 24. Bořuta (Bartoš), 39. Guman (Bořuta, Matuš) – 28. Leduc (Reid, McMonagle), 31. D'Alvise (Reid, Leduc), 61. Leduc

HC LERAM Orli Znojmo: Halász (Schwarz) – Corbett, Biro, Lattner, Bořuta, Tejnor, Šnajnar, Zajíc – Číp, Raška, Špaček – Němec, Matuš, Csamangó – Novák, Bartoš, Guman.
    Dornbirn Bulldogs: Rinne (Stroj) – Wolf, Leduc, Caruso, Connelly, McMonagle, Vallant – D´Alvise, Timmins, Reid – Fraser, Sylvester, Grabher Meier – Pance, Arniel, Neubauer – Haberl, Häussle, Macierzynski.

Rozhodčí: Kincses, Siegel – Nagy, Neméth