K. Vary – Jihlava 1:3 (kon.) | Sparta – Chomutov 5:4 (kon.)
5:4 (1:1, 1:0, 3:3)
Piráti Chomutov
Pátek 02.03.2018, 18:15 • Tipsport arena • DHL Extraliga juniorů • Nadstavba B

To je ode mě vše, přeji hezký večer. (20:31:12)

Velmi zajímavý průběh nabídlo dnešní utkání mezi Spartou a Chomutovem. Zatímco v prvních dvou třetinách padly tři góly dohromady, v té poslední stejný počet branek vstřelil každý tým sám. I když se Piráti dostali v 58. minutě do vedení 4:3, Pražané se nevzdali a díky dvěma rychlým brankám v závěru si nakonec zajistili po vítězství 5:4 tři body.

58:49
    Sparta právě vstřelila branku!
    Další obrat je na světě. Od vyrovnávacího gólu uběhlo přesně 60 sekund a sparťané opět vedou. Přesilovkovou trefu si připisuje MARTIN JANDUS. Asistence: Ondřej Procházka, Vojtěch Komárek.

58:10
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Buchtela – 2 min., hákování).

57:49
    Neuvěřitelný závěr tohoto utkání. Neuběhla ani jedna minuta a TOMÁŠ JANDUS srovnává skóre utkání na 4:4! Bez asistence.

57:03
    Piráti právě vstřelili branku!
    A Piráti jdou dokonce do vedení, když se opět prosazuje ONDREJ BUCHTELA. Bez asistence.

56:01
    Chomutov využívá přesilovku pět na tři a po brance ONDŘEJE BUCHTELY je vyrovnáno! Asistence: Petr Chlán, Tomáš Hajič.

55:11
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jandus T. – 2 min., podražení).

54:36
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Mrkvička – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

45:53
    Chomutov ale velmi rychle odpovídá v přesilovce. DANIEL ŠILAR se dostal k odraženému puku a přesnou střelou snižuje na 2:3 z pohledu hostů. Asistence: Tom Polák, Kryštof Ouřada.

45:28
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Janda – 2 min., podražení).

44:07
    Sparta utíká do dvoubrankového vedení díky gólu RADKA JEŘÁBKA, který tvrdě vypálil od modré čáry. Asistence: Tomáš Jandus, Jakub Wojnar.

40:01

40:00

38:40
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Hřebíček – 2 min., podražení).

37:08
    Sparťané jdou opět do vedení. Martin Jandus vystřelil a puk těsně před brankou jemnou tečí dostal za gólmanova záda VOJTĚCH KOMÁREK. Asistence: Martin Jandus, Ondřej Procházka

20:01

20:00

17:45
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (M. Jandus – 2 min., hákování).

16:07
    Chomutov vyrovnává na 1:1 v signalizované výhodě. PETR CHLÁN si najel na pas zpoza branky a střílel do odkryté části domácí klece. Asistence: Jakub Köver a Martin Hřebíček.

13:56
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Kropáček – 2 min., sekání).

08:55
    Domácí posílá ve zkrácené přesilové hře do vedení obránce TOBIÁŠ MRKVIČKA, který zakončoval pěknou kombinaci na jeden dotek do odkryté části branky. Asistence: Vojtěch Kropáček a Tadeáš Pejchal.

07:25
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (A. Novák – 2 min., krosček).

06:12
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Wojnar – 2 min., podražení).

00:01

HC Sparta Praha: Wolf (Hofmann) – M. Jandus, Janda, Mrkvička, Sedliský, Eliáš (A), Jeřábek, Karoch, Hanuš – Komárek, T. Jandus (A), Schwamberger, Nacházel, Fabiánek, Bílek, Procházka, Pejchal, Chlouba, Kropáček, Dubský (C), Wojnar. Trenér: Pavel Geffert.

Piráti Chomutov: Běhula (Skokan) – Buchtela, Kopic, Seemann, Kleiner, D. Novák, Studený, A. Novák (C), Hajič (A) – Köver, Bajer, Polák (A), Hřebíček, Chlán, Kulich, Veselý, Šeliga, Šišolák, Šilar, Ouřada, Adámek. Trenér: Jaroslav Beck.

Rozhodčí: Vokřál – Gabriel, Zmeškal.

Vzájemné zápasy

Jestli ale něco před tímto utkáním hraje do karet chomutovským hokejistům, je to bilance ze vzájemných zápasů v této sezoně. Oba dva totiž vyhráli. Ten první na domácím ledě v rámci 12. kola v poměru 5:0, v Praze nedovolili sparťanům ani jednu branku a vyhráli 2:0.

Piráti si v DHL extralize juniorů vedli o něco hůře než jejich dnešní soupeř, když skončili jedenáctí s 48 body. Ani v nadstavbové části zatím příliš nebodují, po čtyřech utkáních mají stejný počet bodů. Na kontě mají jednu výhru, jednu prohru v prodloužení a dvě porážky.

Sparťané zakončili základní část na šestém místě s 56 body ze 34 utkání. V prvních čtyřech kolech nadstavby vybojovali sedm bodů za dvě výhry, jednu porážku v normální hrací době a jednu prohru si připsali Pražané také v prodloužení. Patří jim tak aktuálně třetí pozice.

Utkání mezi juniory Sparty a Chomutova je pátým kolem nadstavby o účast v play off skupiny B. Piráti dorazí do Prahy na led Tipsport areny, utkání začíná v 18:15.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15 a budeme vám z něj přinášet změny stavu.

Jakub Borovský

Branky a nahrávky: 9. Mrkvička (Kropáček, Pejchal), 38. Komárek (Jandus M., Procházka), 45. Jeřábek (Jandus T., Wojnar), 58. Jandus T., 59. Jandus M. (Procházka, Komárek) – 17. Chlán (Köver, Hřebíček), 46. Šilar (Polák, Ouřada), 57. Buchtela (Chlán, Hajič), 58. Buchtela

Rozhodčí: Vokřál – Gabriel, Zmeškal