Salzburg – Rapid 1:0 (kon.)
FC Red Bull Salzburg
1:0 (0:0)
SK Rapid Vídeň
Neděle 04.03.2018, 16:30 • Red Bull Arena, Salzburg • Rakouská Bundesliga • 25. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Hezké nedělní odpoledne, 25. kolo rakouské Tipico Bundesligy završí duel mezi lídrem ze Salzburgu a čtvrtým Rapidem Vídeň. V tomto zápase jsou dozajista favorité domácí hráči, kteří v lize prohráli naposled v šestém kole na hřišti Grazu. Domácím se nedaří jenom v rakouské lize, ale také stále působí v EL, kde zatím došli do osmifinále. Už tento čtvrtek je čeká první zápas na hřišti německého BVB.

Na druhé straně Rapid by navázal na pohárové vítězství nad Riedem a také by rád odskočil páté příčce na rozdíl šesti bodů. Navíc by rád svého soupeře už konečně ve vzájemných zápasech porazil. Rapid naposledy vyhrál v roce 2015 právě na tomto trávníku těsně 2:1.

FC Red Bull Salzburg: Walke – Lainer, Ramalho, Onguéné, Ulmer – Yabo, Schlager, Valon Beriša – Hwang Hee-chan, Minamino, Dabbur.
    Náhradníci: Stankovic – Haidara, Samassékou, H. Wolf, Leitgeb, Farkas, Pongračić.

SK Rapid Vídeň: Strebinger – Bolingoli-Mbombo, Sonnleitner, Galvão, Auer – Petsos, Ljubičić – Murg, Joelinton, Veton Berisha – Kvilitaja.
    Náhradníci: Knoflach – Schobesberger, Schaub, Szántó, Pavelic, Thurnwald, Mujakic.

Rozhodčí: Harkam – Gutschi, Witschnigg.

1

1
    Hosté z Vídně rozehráli toto poslední utkání tohoto kola. Jan Mládek Vám přeje příjemnou zábavu.

2
    Rapid se snaží v úvodu utkání hrát aktivně s míčem na kopačce, to se jim také daří. Hráči Red Bull zatím pouze napadají.

3
    Munas Dabbur se dral do první zajímavější šance tohoto utkání. Hostující obrana na poslední chvíli zareagovala a odkopla míč do bezpečí.

4
    Veton Berisha zahrál velmi dobře pozičně. Tento hostující forvard si postavil tělo před protihráče, kterému zamezil dotyku s míčem.

5
    Hwang Hee-chan si naběhnul za obranu a bez přípravy vypálil. Jeho střela neměla potřebné parametry a končí vysoko nad brankou.

6
    Domácí fanoušci a také hráči se dožadovali odpískání pokutového kopu po faulu Maria Sonnleitnera. Rozhodčí nechává hru pokračovat.

7
    Další nákop za hostující obranu tentokrát nikdo nenašel, proto míč putuje až za brankovou čáru. Brankář Rapidu bude odkopávat od své branky.

8
    Další domluva od rozhodčího, tentokrát si ji poslechnul Stephan Auer. Salzburg bude zahrávat standardní situaci.

9
    Tohle byl dobře zvládnutý signál v podání domácích. Míč letěl na zadní tyč, kde si nabíhal Munas Dabbur. Jenže tento domácí útočník netrefil z voleje zařízení.

10
    Thomas Murg se toho nebál a svou střelou orazítkoval tyč domácí branky. Alexander Walke se po tomto střeleckém pokusu natahoval marně.
    10.

11
    Rapid se usadil na polovině domácích, ale to je tak všechno, co v tento moment dokáže. Domácí obrana je dobře postavená a nepouští svého soupeře do svého vápna.

12
    Domácí brankář se snažil rozehrát nakrátko, ale hosté vysunuli své hráče, což zamezilo krátké přihrávce. Alexander Walke tedy musel míč nakopnout na hostující polovinu.

12
    Žlutou kartu dostává Veton Berisha (SK Rapid Vídeň).

13
    Salzburg se snaží kombinovat, ale stále vysunuté napadání soupeře jim to v tuto chvíli kazí. Navíc jsou domácí hráči hned zdvojováni.

14
    Držení míče: 36 % – 64 %

15
    Stefan Lainer si skvěle míč zpracoval a po chvilce přetlačované s obráncem i vypálil. Bohužel pro jeho tým mimo tři tyče hostující branky.
    15.

15
    První větší příležitost domácích. Munas Dabbur neuspěl tváří tvář brankáři Rapidu, který míč svým tělem vyrazil mimo vápno.
    15.

16
    Rapid se čím dál více zatahuje před vlastní vápno. Pokud nechce zbytečně inkasovat, měl by svou defenzivní linii vysunout o něco výš.

17
    Hosté se osvobozují pouze za cenu odkopu. Netrvá to ani dvacet sekund a hned se na jejich polovinu valí další domácí ofenzivní akce.

18
    Domácí tým si poprvé zkusi rozehrát rohový kop. Hostující obrana musí být opět ve střehu. Munas Dabbur může být pro jejich branku velmi nebezpečný.

19
    Domácí tým rozehrál dokonce dva rohové kopy, ale ani jeden nevedl k ohrožení vídeňské branky.

20
    Joelinton se skvěle vrátil do defenzívy, kde vypomohl svým obráncům. Navíc byl ve finální fázi faulován.

21
    Boli Bolingoli-Mbombo se skvělou kličkou zbavil dvou soupeřů. Na toho třetího už nevyzrál, ovšem tento hostující bek vybojoval autové vhazování.

22
    I hosté si vyzkouší zahrání standardní situace z poměrně zajímavé vzdálenosti. Vypadá to na přímé ohrožení branky.

23
    Thanos Petsos se opřel do míče, který poté končí vysoko nad domácí brankou. Nebýt ochranné sítě, tak míč končí v domácím kotli fanoušků.

24
    Rapid skrze agresivní napadání získává míč pro sebe. Jenže vlivem nepřesností také o něj přichází.

25
    Rozhodčí přerušil hru kvůli jednomu hráči z hostujícího týmu, který si vyžádal ošetření.

26
    Tím, který toto zranění způsobil byl André Ramalho. Domácí záložník vyšel bez karetního potrestání.

27
    Dejan Ljubičić musel odejít za postranní čáru, ale hned se hlásí o zpětný příchod do hry. Zdá se, že v tuto chvíli bude moct pokračovat.

28
    Nepřesná přihrávka končí tuto hostující akci. Hráči Rapidu se musí vrátit do svých pozic a čelit dalšímu ataku domácího celku.

29
    Míč propadnul až k Hwangu Hee-chanovi, který ovšem z takové halfvoleje branku opět netrefil. Hostující brankář bude rozehrávat z malého vápna.

30
    Máme za sebou úvodních třicet minut tohoto zápasu. Světelná tabule nám stále ukazuje nerozhodný výsledek 0:0.

31
    Stefan Lainer si počkal na svého soupeře, kterého ošklivě postal na trávník. I tento zákrok zůstane bez potrestání.

32
    Rapid se dostal na domácí polovinu skvělým nákopem a i nadále je u míče. Obrana Salzburgu musí být ve střehu.

33
    Hwang Hee-chan ani na třetí pokus netrefil vídeňskou branku. Domácí trenér kroutí hlavou, jak je to možné.
    33.

34
    Tento domácí forvard prostě nemá den, jelikož ani tato střela nekončí v brance. Tento zápas je stále zatím bez branek.
    34.

35
    Pěknou a hlavně chytrou akci domácích přerušuje praporek asistenta rozhodčího, který odmával ofsajd.

36
    Pomalu se nám blíží konec prvního poločasu. Tempo hry uvadá, ani jeden tým nechce udělat chybu, která by vedla k inkasované brance.

37
    Tentokrát byl Hwang Hee-chan obětí nedovoleného zákroku, kterého si rozhodčí všimnul a také ho odpískal.

38
    Míč se převážně drží na polovině hřiště, kde také střídá dost často majitele. Na malý moment jsou u míče domácí, potom zase hosté.

39
    Nepřesná přihrávka od jednoho z hostujících hráčů končí až u domácího brankáře, který vzápětí rozehrává nakrátko.

40
    Salzburg se v tuto chvíli rozhodnul nakopávat míče za soupeřovu obranu. Ovšem ta si zatím dokáže poradit a tyto nákopy eliminuje.

41
    Rychlý postup hostujícího týmu na polovinu domácích přerušuje taktický faul, který zůstává nepotrestán.

42
    Rapid se usídlil na polovině domácího celku a nebezpečně se přibližuje na dostřel Walkeho branky. Ten musí být v pozoru.

43
    Veton Berisha netrefil z voleje míč, nýbrž domácího stopera. Rozhodčí toto odpískal jako útočný faul.

44
    Rozhodčí dnešního zápasu za malou chvíli ukáže počet nastavených minut v prvním poločase.

45
    Rozhodčí se rozhodl nastavit jednu minutu navíc.

45+1
    Nastavení prvního poločasu se odehrává na polovině hostí, kteří pozorně odvrací útočné choutky Salzburgu.

45+2

46

47
    Domácí tým začíná druhý poločas na míči, snaží se o rychlý gól, který by vídeňskou obranu zaskočil.

48
    Hra byla na malý moment přerušena skrze zraněného hráče, který opět potřeboval ošetření.

49
    Hra opět pokračuje. Rychlý přechod na domácí polovinu zastavil až rozhodčí, který odpískal postavení mimo hru.

50
    Andreas Ulmer se toho nebál a z pravé strany nebezpečně vypálil. Bohužel pro jeho tým míč minul pravou tyčku pouze o pár centimetrů.

51
    Rapid málem využil otevřené obrany svého soupeře, ale při následném přízemním centru se v malém vápně nikdo nenacházel, kdo by míč poslal do branky.

52
    Salzburg zahrál další rohový kop, ale ani tento pokus nevyšel podle jejich představ. Navíc rozhodčí odpískal útočný faul.

53
    Akci hostů kazí různé nepřesnosti, které Salzburg nedokázal v průběhu utkání ještě potrestat. Tento zápas by si branku určitě zasloužil.

54
    Rapid se s míčem stěhuje na polovinu soupeře, ale to je tak všechno, co v této chvíli dokázal. Domácí obrana je pozorná.

55
    Na druhé straně jsme registrovali taktéž nákop, který byl přetažený. Míč skončil v zámezí a zpět do hry ho uvede hostující brankář.

56
    Munas Dabbur opět čelil sám hostujícímu brankáři, který ho i v této šanci skvěle vychytal. Tohle byla velká šance pro Salzburg.

57
    Hostující trenér připravil své první střídání, které za malý moment uskuteční. Uvidíme, pro koho tento zápas skončil a pro koho začal.

58
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Giorgi Kvilitaja, přichází Philipp Schobesberger.

58
    Boli Bolingoli-Mbombo ukázal opět, že má velmi rychlé nohy. Až Jérôme Junior Onguéné ho nečistým zákrokem zastavil v jeho pohybu směrem k domácí brance.

59
    Hostující stopeři si nerozuměli a jejich zaváhání málem potrestal rychlonohý Hwang Hee-chan. Richard Strebinger byl rychle z branky, aby míč lapil.

60
    Je za námi úvodních patnáct minut druhého půle. Tento zápas je stále bez branek, ovšem nejblíž k ní měl domácí Dabbur.

61
    Jérôme Junior Onguéné si na polovině hřiště vyšlápnul na soupeře. Následně je tomuto obránci odpískán faul.

62
    Rapid je v posledních minutách více aktivnější, ale zatím to nedokázal přetavit v úvodní velkou šanci.

63
    Domácí tým působí v posledních minutách odevzdaným dojmem. Ani divákům se tento jejich styl hry nelíbí a dávají to jasně najevo.

64
    Thanos Petsos se toho nebál a z velké dálky to zkusil. Alexander Walke si připsal velmi jednoduchý zákrok proti této střele.

65
    Hra je opět přerušena vlivem ošetřování domácího hráče, který po chvílce na trávníku vstává a odchází za postranní čáru po svých.

66
    Pomalu se přesouváme do poslední části tohoto zápasu, který může být pro oba týmy kritický.

67
    Nepřesnosti se kupí na obou stranách, ani jeden tým si míče neužije moc dlouho.

68
    Hwang Hee-chan vybojoval pro svůj celek výhodu rohového kopu. Podaří se tuto šanci proměnit domácím v úvodní branku?

69
    Nepodaří! Centr do malého vápna si našel hostující brankář, který míč rázně vyboxoval mimo vápno.

70
    Začalo nám posledních dvacet minut řádné hrací doby tohoto střetnutí. Míč je v tento okamžik na polovině domácích.

71
    Hra je opět přerušena. Tentokrát ošetření potřebuju jeden z hostujících hráčů, který si v souboji pohmoždil koleno.

72
    Thomas Murg si na pravé straně pohrál se svým obráncem, kterému nasadil jesličky. Následně poslal centr na přední tyč, který byl hned odvrácen.

73
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Po 73 minutách tady máme úvodní branku tohoto utkání. VALON BERIŠA si naběhnul na skvělou průnikovou přihrávku za hostující obranu a nechytatelnou střelou poslal svůj tým do vedení – 1:0.

74
    Hosté z Vídně mají něco málo přes patnáct minut, aby dokázali vyrovnat nebo dokonce otočit nepříznivý stav utkání.

75
    Lucas Galvão se dopustil nedovoleného zákroku, který byl ihned po jeho provedení odpískán. I toto se obejde bez karty.

76
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Veton Berisha, přichází Louis Schaub.

77
    Alexander Walke si ve velké pohodě došel pro tento centrovaný míč, který směřoval k jeho zadní tyči. Za tento zákrok sklidil i potlesk tribun.

77
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Reinhold Yabo, přichází Amadou Haidara.

78
    Hosté zvyšují obrátky na domácí polovině, ale jejich snaha vždy zatím končí na domácím brankáři, který dnes chytá v naprostém klidu.

79
    Hostům se krátí čas na vyrovnání. Postupem času budou muset otevírat okénka do své obrany. Toho se poté budou snažit domácí využít.

80
    Hwang Hee-chan vybojoval pro svůj celek další rohový kop, ale ten byl skvěle odvrácen. Hosté spěchají s míčem na polovinu soupeře.

80
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Joelinton, přichází Tamás Szántó.

81
    Teď si domácí brankář nebyl jistý, ale to nevadilo. Všechno jeho práci za něj vyřešili pozorní obránci, kteří míč odvrátili do bezpečí.

82
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Takumi Minamino, přichází Diadie Samassékou.

83
    Mohlo to být už o dvě branky, ale to by Amadou Haidara musel trefit hostující branku. Míč skončil vysoko nad břevnem.

84
    Čas se velmi rychle krátí. Rapid se drží na polovině soupeře, ale nenachází recept na pozornou obranu.

85
    Hosté byli blízko k vytouženému vyrovnání, ale jejich dvě střely byly na poslední chvíli zablokovány.

85
    Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Hannes Wolf.

86
    Rozhodčí musí chladit horké hlavy po menší roztržce u postranní čáry, kde se strhnula menší šarvátka o autové vhazování.

87
    Hannes Wolf skvěle podržel míč a následně vybojoval autové vhazování. Domácí zdržují a nikde nepospíchají, to vadí soupeři.

88
    Pár sekund teď pošetřil u rohového kopu Hwang Hee-chan. Jenže po chvíli byl vytlačen mimo hrací plochu, což znamená odkop od branky.

89
    Richard Strebinger musel opět z branky, aby hasil nebezpečnou situaci v jeho pokutovém území. To se mu také povedlo.

90
    Pan Harkam, který tento zápas dnes píská za malou chvíli prozradí o kolik minut se tento zápas prodlouží.

90+1
    Žlutou kartu dostává Thanos Petsos (SK Rapid Vídeň).

90+2
    Domácí tým drží míč na svých kopačkách daleko od své branky a to jim v podstatě stačí. Rapid už zřejmě nedokáže najít sílu k odporu.

90+3
    Náhodný protiútok Rapidu končí ziskem rohového kopu. Tohle bude zřejmě poslední jejich šance na vyrovnání.

90+3
    Roh se nepovedl, obrana dokázala míč odvrátit mimo vápnu. Z následné střely se také nic nevyklubalo, pouze ofsajdové postavení hráče, který míč poté tečoval.

90+4
    Hostující obrana zaspala a to mohl být už definitivní konec, ale Hwang Hee-chan si vylámal zuby na brankáři Rapidu, který dnes chytá fantasticky.

90+5

Je dobojováno! Domácí Red Bull Salzburg v těsném zápase porazil Rapid Vídeň 1:0. O jedinou branku v zápase se postaral v 73. minutě Valon Beriše. Domácí tým si tedy připsal další tři body do tabulky, náskok na Graz činí už deset bodů. Naopak tým z Vídně si připsal druhou prohru z posledních pěti zápasů a zůstal na čtvrtém místě.