Club Brugge – Kortrijk 2:1 (kon.) | Standard – Mechelen 3:2 (kon.) | Gent – Oostende 2:3 (kon.)
Mouscron – Lokeren 1:2 (kon.) | Waregem – Anderlecht 2:3 (kon.) | Charleroi – Sint-Truiden 0:0 (kon.)
Antverpy – Eupen 2:0 (kon.) | Waasland-Beveren – Genk 0:1 (kon.)
Standard Lutych
3:2 (2:2)
YR KV Mechelen
Sobota 03.03.2018, 20:00 • Stade Maurice Dufrasne, Lutych • Belgická liga • 29. kolo

Já Vám děkuji za pozornost. Doufám, že jste si tento duel užili, tak jako já. Přeji Vám příjemný zbytek sobotního večera a u dalšího fotbalového přenosu zase někdy na počtenou. (21:58:40)

Je dobojováno! Standard Lutych zvládnul velmi těžký souboj s Mechelenem a připsal si tři body za výhru 3:2. Domácí tým je před posledním kolem na šestém místě, které zaručuje postup do skupiny o titul. Ovšem musíme podotknout, že Antverpy mají stejný počet bodů, ale horší skóre. Na druhé straně Mechelen musí být zklamán. Neudržet dvakrát vedení v důležitém boji o záchranu, to hosty velmi bolí. Za vděk můžou vzít ztrátu Eupenu, který se také skrze horší skóre dostal na poslední místo. Mechelen tedy je v tuto chvíli mimo sestup.

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 2:5. Rohy: 6:3.

90+4

90+3
    Domácí drží míč u rohového kopu, za malý moment rozhodčí ukončí tento duel, který podle všeho dopadne lépe pro Lutych.

90+3
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Răzvan Marin, přichází Gojko Cimirot.

90+2
    Domácí trenér chystá taktické střídání, aby nastavený čas potáhnul blíže ke konci. Uvidíme, kdo tento zápas z domácích hráčů nedohraje.

90+1
    Arbitr dnešního utkání se rozhodnul prodloužit toto utkání o tři minuty.

90
    Rozběhnula se nám poslední minuta řádné hrací doby. Za malý moment rozhodčí ukáže počet nastavených minut.

89
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Mehdi Carcela-González, přichází Moussa Djenepo.

88
    Další domácí standardka a další jejich útočný faul. Mechelen se nemůže zdržovat, hráči musí dostat míč na polovinu soupeře.

87
    Nebo také můžou domácí hráči zdržovat u rohového praporku jako teď. Následně je odpískán faul proti hostující brance.

86
    Lutych se bude snažit v závěru využít otevřené obrany soupeře, aby si svou výhru pohlídal. To se ještě nedaří.

85
    Pět minut do konce utkání, Mechelen teď musí vsadit všechno na jednu kartu, aby dokázal vyrovnat.

84
    Jeden z hostujících hráčů se diví odmávanému autu pro domácí celek. Asistenta nepřemluví, Lutych bude vhazovat.

83
    Střídání v týmu YR KV Mechelen: ze hřiště odchází Mats Rits, přichází Fatos Bećiraj.

83
    Na hostující lavičce je opět rušno. Trenér Mechelenu připravil další střídání, které při nejbližší příležitosti pošle na hřiště.

82
    Domácí tým drží míč a s přehledem kombinuje. Mechelen se uchyluje ke zbytečným faulům, aby se dostal k míči. Rozhodčí tyto prohřešky neváhá pískat.

81
    Dnešní utkání se nám pomalu chýlí ke svému konci. Do kocne řádné hrací doby chybí devět minut, Lutych stále vede.