NY Islanders – Montreal 3:6 (kon.) | Florida – Buffalo 4:1 (kon.) | Carolina – New Jersey 3:1 (kon.)
Winnipeg – Detroit 4:3 (kon.) | Calgary – NY Rangers 1:3 (kon.) | Colorado – Minnesota 7:1 (kon.)
Vancouver – Nashville 3:4 (po pr.) | Vegas – Ottawa 4:5 (kon.) | Anaheim – Columbus 4:2 (kon.)
Tampa – Philadelphia 7:6 (2:0 po s.n.) | Dallas – St. Louis 3:2 (po pr.) | Los Angeles – Chicago 3:5 (kon.)
Boston – Montreal 2:1 (po pr.) | Pittsburgh – NY Islanders 3:2 (po pr.)
New York Islanders
3:6 (1:1, 2:2, 0:3)
Montreal Canadiens
Sobota 03.03.2018, 01:00 • Barclays Center, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám všechny fanoušky zámořské hokejové ligy, dnes se společně podíváme na zápas mezi New York Islanders a Montreal Canadiens.

Islanders se nedaří a play-off se jim vzdaluje čím dál víc. Z posledních 5 ti zápasů dokázali vyhrát pouze jednou. Po výhře nad Carolinou přišly prohry s Minnesotou, Torontem, Devils a v minulém kole právě s Canadiens. V tabulce Východní konference najdeme Islanders na 11. místě s 65 body.
    Nejproduktivnější hráči
    1. Barzal – 18 + 49
    2. Tavares – 30 + 34
    3. Bailey – 15 + 47

Montreal má už pouze teoretickou naději na play-off a kanadský celek pomalu začíná s přestavbou kádru. Jedním z hlavních kroků byla výměna Tomáše Plekance, za kterého Canadiens obdržely mladé hráče a volbu v draftu. Canadiens si v minulém kole poradili s Islanders 3:1 a dnes se pokusí svou výhru zopakovat. V tabulce Východní konference najdeme Habs na 14. místě s 58 body.
    1. Gallagher – 21 + 16
    2. Pacioretty – 17 + 20
    3. Galchenyuk – 12 + 23

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

New York Islanders: Halák (Greiss) – Boychuk, Leddy, Pelech, Davidson, Pulock, Hickey – Fritz, Tavares, Lee – Eberle, Barzal, Beauvillier – Jo. Bailey, B. Nelson, Ladd – Clutterbuck, Wagner, Johnston.

Montreal Canadiens: Niemi (Ch. Lindgren) – Petry, Mete, Juulsen, Alzner, Schlemko, Reilly – Lehkonen, Danault, Pacioretty – Gallagher, Drouin, Galchenyuk – Ščerbak, McCarron, Byron – Carr, Froese, A. Shaw.

Rozhodčí: Luxmore, Kozari – Gawryletz, Alphonso.

00:01

00:01
    Úvodní buly pro domácí.

00:20
    Tavares vypálil od mantinelu, jeho pokus Lindgren kryje.

00:48
    První zákrok za sebou má i Halák, který si pohlídal střelu Lehkonena z mezikruží.

01:28
    Montreal právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají do vedení! Jonathan Drouin vybojoval kotouč na mantinelu, poslal ho na modrou na volného Alexe Galchenyuka. Ruský útočník vypálil a jeho pokus před brankou tečoval BRENDAN GALLAGHER, který nedal Halákovi šanci! Asistence: Alex Galchenyuk, Jonathan Drouin.
    01:28 Brendan GALLAGHER - 0:1

01:58
    Paul Byron se dostal do samostatného úniku, ale z bezprostřední blízkosti přestřelil!

02:30
    Další obrovská šance Montrealu, Halák si poradil se střelou i následnou dorážkou Lehkonena.

03:20
    Canadiens jsou viditelně povzbuzeni úvodním gólem a vytváří si další a další šance!

03:38
    Artturi Lehkonen se protáhl s pukem do třetiny a zkusil vypálil kolem obránce, jeho pokus nebyl přesný a netrefil branku.

04:10
    Islanders se po delší době dostali s pukem do třetiny Canadiens. Střela Baileyho byla prudká, ale Lindgren si poradil!

05:20
    Canadiens se usadili ve třetině domácích, ale k větší šanci to nevedlo.

05:58
    David Schlemko vypálil od modré, Halák nic neviděl a zasáhl spíše reflexivně!

06:38
    Johnny Boychuk tečoval střelu svého spoluhráče těsně mimo branku!

07:20
    Halák špatně rozehrál a Canadiens se dostali jednoduše k puku.

08:10
    Petry udělal chybu na útočné modré čáře, ale Mathew Barzal toho nedokázal využít a skončil s kotoučem v rohu.

08:50
    Islanders se usadili ve třetině,ale k větší šanci to nevedlo!

09:00
    Naopak do šance se dostali hosté, když ujížděli 2 na 1! Bohužel pro Habs Galchenyuk nedokázal přihrát přes obránce!

10:10
    Andrew Ladd si nerozuměl s obráncem a kotouč je ve středním pásmu.

10:14
    Domácí zamkli Habs ve třetině, ale Lindgren si se střelou od modré poradil!

11:27
    Slibně rozjetý útok domácích zastavuje offside!

11:50
    Canadiens vysunuli forčeking a znemožňují rozehrávku domácímu týmu.

12:30
    Brock Nelson se snažil proháčkovat mezi 2 obránci soupeře, ale domácí útočník neuspěl a Habs získali kotouč.

13:10
    Nepřesná rozehrávka domácích končí icingem.

13:40
    Hra je zatím ve slušném tempu, oba týmy si vytváří šance ke skórování!

14:15
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Mike Reilly – 2 min., sekání).

14:26
    Josh Bailey střílel po křižné nahrávce, ale než si puk srovnal na čepeli, tak se Lindgren stačil přesunout!

14:42
    Tavares dostal přihrávku na střed, ale okamžitě se k němu stáhli protihráči a vysekli mu kotouč!

15:10
    Max Pacioretty vyvezl kotouč až na opačný konec hřiště.

15:50
    Andrew Ladd vypálil do modré, jeho pokus šel na první tyč, ale Lindgren vytáhl fantastický zákrok vyrážečkou!

16:30
    Canadiens přečkali oslabení a ihned se usadili ve třetině soupeře.

17:10
    Petrý vypálil od modré, ale jeho pokus přizvedl do domácí hráč do ochranné sítě a hra je přerušena.

17:30
    Tavares ujížděl do protiútoku a dostal se 1 na 1 versus Mike Reilly, hostující zadák zachoval klid a vypíchl kotouč!

17:58
    Anders Lee se dostal k dorážce skákavého puku před brankou, Charlie Lindgren si připsal fantastický zákrok betonem!

18:50
    Skvělá kombinace po ose Barzal – Tavares, druhý jmenovaný netrefil kotouč ideálně a touš minul prázdnou branku!

19:30
    Ryan Pulock vypálil dělovku od modré, jeho pokus obětavě zblokoval Petry!

00:06
    Islanders právě vstřelili branku!
    Tak to je studená sprcha pro hosty! TANNER FRITZ nabral rychlost ve středním pásmu, zavezl kotouč do třetiny, tam si narazil s Nelsonem a ujížděl sám na Lindgrena! Domácí útočník upravuje skóre střelou na druhou tyč! Asistence: Brock Nelson, Thomas Hickey.
    00:06 Tanner FRITZ - 1:1

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

A máme tu konec první třetiny. V této třetině jsme viděli po jednom gólu na každé straně. Vedení se ujali hosté, když se šikovnou tečí prosadil Brendan Gallagher. Islanders byli většinu třetiny aktivnějším týmem a to jim přineslo kýžené vyrovnání, když se 6 vteřin před koncem prosadil pěknou střelou Tanner Fritz! Do šaten se jde tak za stavu 1:1.
    Střely po první třetině: Domácí – 14, Hosté – 5.
    Druhá třetina začne přibližně v 02:02

20:01

20:01
    Úvodní buly pro Canadiens.

20:20
    Juulsen vypálil od modré, Halák v pohodě zasahuje.

21:00
    Leddy zavezl kotouč, ale následná zadovka nebyla přesná a kotouč mají hosté.

21:01
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jonathan Drouin – 2 min., hákování).

21:30
    Alzner se dostal k puku za brankou a ihned ho vyhodil.

21:40
    Byron Froese drží kotouč ve třetině domácích.

21:50
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Josh Bailey – 2 min., hákování).

22:17
    Nejprve se do obrovské šance dostal Anthony Beauvillier a z protiútoku udeřili hosté! ALEX GALCHENYUK zavezl kotouč do třetiny, přenechal ho zadovkou Schlemkovi, který napálil tyč, kotouč se odrazil k volnému Galchenyukovi a ten ho uklidil do branky! Asistence: David Schlemko
    22:17 Alex GALCHENYUK - 1:2

23:30
    Canadiens mají k dispozici krátkou přesilovou hru.

24:00
    Bailey se snažil proháčkovat přes Petryho, ale ten ten se nenechal a sebral mu kotouč!

24:23
    Domácí vyrovnávají! JOSH BAILEY se nejprve dostal do samostatného úniku, který zakončil střelou, s tou si Lindgren poradil. Canadiens vzápětí ztratili kotouč znovu a Bailey si celou situaci zopakoval, tentokrát změnil zakončení na backhandový blafák a uspěl! Asistence: Nick Leddy.
    24:23 Josh BAILEY - 2:2

25:40
    Pacioretty nahodil kotouč, ale za brankou ho sebral Davidson a založil útok domácích.

26:30
    Mathew Barzal se dostal k zakončení z úhlu, Charlie Lindgren si mezírku u tyče pohlídal a vyrazil kotouč.

27:10
    Tanner Fritz se snažil překvapit brankáře střelou ze strany hřiště, ale jeho pokus trefil obránce.

27:50
    Domácí se usadili ve třetině Habs.

28:10
    Alznerova přízemní dělovka od modré minula branku.

28:50
    Hra je teď hodně neuspořádaná a přelévá se ze strany na stranu.

28:59
    Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním.

29:30
    Max Pacioretty natáhl kotouč na střed a vypálil, jeho pokus byl zblokovaný a Halák si s ním lehce poradil.

30:00
    Lehkonen si vyměnil kotouč s Petrym a vypálil od modré, jeho pokus na první tyč Halák viděl a zasáhl.

30:31
    Montreal se ujímá vedení, když využi svého napadání! Gallagher dobře napadal rozehrávku, když se puk dostal na modrou na volného Mike Reillyho, který ho z jedničky poslal na volného ALEXE GALCHENYUKA, který poslal kotouč do odkryté klece! Ruský útočník si tak připisuje druhý gól ve svém 400. zápase v NHL! Asistence: Mike Reilly.
    30:31 Alex GALCHENYUK - 2:3

31:20
    Brendan Gallagher ujel obráncům a snažil se překonat Haláka střelou do růžku, domácí brankář zasáhl maskou!

31:57
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Brock Nelson – 2 min., sekání).

32:10
    Domácí vyhráli buly a ihned odpálili kotouč.

32:40
    Canadiens si nahrávají kolem mantinelu, ale střelu jsme ještě neviděli.

33:10
    Chris Wagner rybičkou posílá kotouč do středního pásma.

33:40
    Kotouč ve středním pásmu, Habs mají problém se dostat za modrou čáru.

34:05
    Nepřesná rozehrávka hostů končí zakázaným uvolněním.

34:40
    Juulsen vypálil od modré, jeho pokus trefil Boychucka.

35:10
    Leddy nechal pěkně projet padajícího Alznera, ale jeho následná střela byla hodně slabá.

35:50
    Tanner Fritz to dobře zkoušel na druhou střelu, jeho pokus prolétl těsně kolem druhé tyče!

36:20
    Mike Reilly vypálil od modré, jeho pokus tečoval nějaký hráč, ale Halák si poradil i tak!

36:50
    Drouin nemá formu. Nyní se ocitl sám s pukem před brankářem, kterého se snažil překonat blafákem,ale jeho pokus skončil na tyči!

37:10
    Aho dobře zasáhl a zblokoval nahrávku před branku. K puku se znovu dostávají domácí.

38:10
    Pelech vypálil od modré, ale jeho pokus končí v ochranné síti.

38:48
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Byron Froese – 2 min., hákování).

39:10
    Islanders kombinují s pukem ve třetině.

39:27
    Juulsen vystihl nahrávku a vyhazuje kotouč.

39:57
    Neuvěřitelné! Domácí skórují znovu těsně před koncem třetiny! Andrew Ladd udržel kotouč na mantinelu, poslal ho na Anthonyho Beauvilliera, který našel krásnou střílenou nahrávkou před brankou postaveného BROCKA NELSONA, který tečoval kotouč do branky! Asistence: Anthony Beauvillier, Andrew Ladd
    39:57 Brock NELSON - 3:3

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhém dějství jsme se dočkali hned 4 branek. Canadiens se dostali 2x do vedení,ale domácí vždy našli odpověď. Nejprve se prosadil Galchenyuk pohotovou dorážkou, ale o 2 minuty později vyrovnával domácí Bailey. V 31. minutě přidal Galchenyuk svůj druhý gól a Habs byli znovu ve vedení. Ale domácí neponechali nic náhodě a 3 vteřiny před koncem třetiny využili přesilovku, když kotouč šikovně tečoval Nelson.
    Střely po druhé třetině: Domácí- 25, Hosté – 15.
    Třetí třetina začne přibližně v 3:00.

40:01

40:01
    Úvodní buly pro domácí tým.

40:50
    Canadiens se usadili ve třetině a odstřelují branku Haláka.

41:10
    Halák vyrazil střelu Juulsena ramenem a kotouč skákal do klece, z brankoviště ho odpálil jeden z obránců!

42:10
    Nikita Ščerbak se marně natahoval po přihrávce na druhou tyč!

42:40
    Brandon Davidson trefuje tyč!

43:30
    Shaw obětavě skočil do střely a chytil kotouč.

44:30
    Canadiens se znovu uchýlili k aktivnímu forčekingu a Islanders mají obrovské problémy s rozehrávkou.

44:58
    Aho vypálil od modré, Lindgren měl zakrytý výhled ale dokázal zasáhnout ramenem!

45:26
    Adam Pelech se dostal ke střele z mezikruží, Charlie Lindgren schoval kotouč v lapačce!

45:50
    Islanders se usadili ve třetině hostů a Charlie Lindgren se v brance opravdu nenudí.

46:20
    Tanner Fritz se snažil překonat brankáře kličkou, ale v rozhodujícím okamžiku mu kotouč skočil!

47:00
    Brandon Davidson se dostal ke střele z dobré pozice, ale jeho pokus mířil nad branku.

47:10
    Thomas Hickey se dostal k zakončení backhandem ze středu kluziště, ale touš nezamířil mezi 3 tyče!

48:10
    Hosté se znovu ujímají vedení, když využili napadání! Brendan Gallagher se dostal k puku za brankou, zkoušel rychle zakončit, ale kotouč se odrazil k volnému PAULU BYRONOVI, který pohotovou střelou překonal Haláka! Asistence: Brendan Gallagher
    48:10 Paul BYRON - 3:4

48:50
    Max Pacioretty a Victor Mete zůstali v šatně a nepokračují v zápasu!

49:40
    Karl Alzner vypálil od modré, ale trefil pouze Byrona Froese.

49:53
    Montreal odskakuje do dvoubrankového vedení! Po backhandové nahrávce u modré čáry se dělovkou prosazuje NOAH JUULSEN, který propálil vše co mu stálo v cestě! Mladý obránce si připisuje připisuje první gól v NHL! Asistence: Artturi Lehkonen, Mike Reilly
    49:53 Noah JUULSEN - 3:5

49:53
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Mathew Barzal – 2 min., nesportovní chování).

50:20
    Jonathan Drouin trefil Haláka do hlavy a hra je přerušena.

51:40
    Thomas Hickey se dostal k puku a ihned ho vyhazuje na druhý konec hřiště.

53:05
    Canadiens se usadili ve třetině soupeře a kombinují s kotoučem.

54:10
    Ryan Pulock trefil pouze brusli Petryho a kotouč mají hosté.

54:30
    Nikita Ščerbak dobře přečetl hru a zachytil rozehrávku, jeho následná střela nebyla přesná.

55:30
    Domácí se po delší době usadili ve třetině soupeře.

55:50
    Anthony Beauvillier vypálil od modré, ale jeho pokus tečoval spoluhráč před brankou těsně mimo!

56:10
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Andrew Shaw – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

56:40
    Canadiens se hned po vhazování podařilo vyhodit kotouč a Islanders do třetiny dostali až teď.

57:10
    Lindgren si poradil se střelou Barzala a následně i Hickeyho!

57:40
    Artturi Lehkonen vyvezl kotouč a ušetřil spoustu času.

57:55
    Domácí to zkouší se 6ti hráči v poli!

58:10
    Ryan Pulock vypálil od modré, Charlie Lindgren nic neviděl a zasáhl pouze reflexivně.

58:40
    Lindgren vyrazil střelu od modré pouze před sebe, ale kotouč z brankoviště odpálili hostující obránci!

58:59
    Canadiens dostali kotouč do středního pásma.

59:11
    Čepice na led, máme tu hattrick! ALEX GALCHENYUK oslavuje svůj 400. zápas ve velkém stylu, ve třetině Islanders obral soupeře o puk a dopravil ho do prázdné branky! Bez asistence.
    59:11 Alex GALCHENYUK - 3:6

Třetí třetina patřila jednoznačně hostujícímu celku, který se prosadil hned 3x! Nejprve se prosadil Byron, následně si připsal první gól v NHL Juulsen a v poslední minutě zkompletoval hattrick Galchenyuk. Montreal tak natahuje svou bodovou šňůru už na 6 zápasů, ale mimo dvou bodů si odváží také zranění kapitána Paciorettyho a obráce Meteho, oba hráči zápas nedohráli.
    Střely po třetí třetině: Domácí – 35, Hosté – 25.

1. Alex Galchenyuk (Montreal) – 3 + 1
    2. Brendan Gallagher (Montreal) – 1 + 1
    3. Brock Nelson (NY Islanders) – 1 + 1

Československá stopa
    Jaroslav Halák (NY Islanders) – 19 zákroků, 79,2 % úspěšnost, čas na ledě: 58:33.

To je ode mě pro dnešek vše, brzy na shledanou u dalších přenosů. (03:40:38)

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 1. Fritz (B. Nelson, Hickey), 25. Jo. Bailey (Leddy), 40. B. Nelson (Beauvillier, Ladd) – 2. Gallagher (Galchenyuk, Drouin), 23. Galchenyuk (Schlemko), 31. Galchenyuk (Reilly), 49. Byron (Gallagher), 50. Juulsen (Lehkonen, Reilly), 60. Galchenyuk

Rozhodčí: Luxmore, Kozari – Gawryletz, Alphonso