NY Islanders – Montreal 3:6 (kon.) | Florida – Buffalo 4:1 (kon.) | Carolina – New Jersey 3:1 (kon.)
Winnipeg – Detroit 4:3 (kon.) | Calgary – NY Rangers 1:3 (kon.) | Colorado – Minnesota 7:1 (kon.)
Vancouver – Nashville 3:4 (po pr.) | Vegas – Ottawa 4:5 (kon.) | Anaheim – Columbus 4:2 (kon.)
Tampa – Philadelphia 7:6 (2:0 po s.n.) | Dallas – St. Louis 3:2 (po pr.) | Los Angeles – Chicago 3:5 (kon.)
Boston – Montreal 2:1 (po pr.) | Pittsburgh – NY Islanders 3:2 (po pr.)
Florida Panthers
4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
Buffalo Sabres
Sobota 03.03.2018, 01:30 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Florida Panthers a Buffalo Sabres .

Florida Panthers odehrála 61 zápasů s bilancí 25-5-6-25 a získala 66 bodů. V tabulce Východní konference je na desáté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrála čtyři. Poradila si s Washingtonem Capitals 3:2, Pittsburghem Penguins 6:5, v prodloužení s Torontem Maple Leafs 3:2 a New Jersey Devils 3:2. Nestačila na Toronto Maple Leafs 0:1.

Buffalo Sabres odehrálo 64 zápasů s bilancí 15-5-11-33 a získalo 51 bodů. V tabulce Západní konference je na posledním místě. Z posledních pěti zápasů vyhrálo tři. Poradilo si s Detroitem Red Wings 3:2 v prodloužení, Bostonem Bruins 4:1 a v prodloužení s Tampou Bay 2:1. Nestačilo na Washington Capitals 2:3 a 1:5.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Florida Panthers: Reimer (Luongo) – Yandle, Ekblad, Matheson, Pysyk, Weegar, Petrovic – Dadonov, Barkov, Bjugstad – Huberdeau, Trocheck, Vrbata – McCann, J. McGinn, Mamin – Haley, MacKenzie, Sceviour.

Buffalo Sabres: Lehner (Ch. Johnson) – Scandella, Ristolainen, Antipin, C. Nelson, Beaulieu, Falk – B. Pouliot, R. O'Reilly, S. Reinhart – Baptiste, Girgensons, Okposo – S. Wilson, Jo. Larsson, Pominville – Nolan, Josefson, Griffith..

00:01

00:10
    Zápas v poklidném tempu začíná.

00:30
    James Reimer musel zasahovat jako prví, ale se střelou od modré čáry si dokázal poradit poměrně snadno.

00:42
    Scott Wilson vedl útočnou akci Buffala, ale přišel o puk, a tak může hrát Aleksander Barkov.

01:14
    Casey Nelson rozehrává od své branky, jeho pas na najetého spoluhráče byl hodně nepřesný, je z toho jen zakázané uvolnění.

01:25
    Florida právě vstřelila branku!
    Rychle po vyhraném vhazování se domácí celek dostává do vedení. Ránou od modré čáry MICHAEL MATHESON prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jamie McGinn a Jared McCann.
    01:25 Michael MATHESON - 1:0

03:00
    Buffalo se nyní dostalo do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet, ale od domácí obrany mnoho prostoru nedostává.

03:30
    Hosté rozehrávají od své branky, nikam se neženou. Florida má podporu od svých fanoušků, vytvářejí dobrou atmosféru.

03:52
    Rasmus Ristolainen se dostal do střelecké pozice, jeho ránu z mezikruží kryje brankář James Reimer.

04:30
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí líbit, Micheal Haley měl další šanci domácích, ale trefil jen střed branky, kde byl gólman.

05:07
    Aleksander Barkov vede další úročnou akci, pokračoval Jevgenij Dadonov, ani jeden z nich se ale do střelecké pozice nedostal.

05:34
    Sabres právě vstřelili branku!
    A je vyrovnáno, postaral se o to SAM REINHART. Ránu Antipina od modré čáry zblokoval jeden z domácích hráčů, puk Ryan O'Reilly postrčil na Reinharta, který měl už snadnou práci. Asistence: Ryan O'Reilly a Viktor Antipin.
    05:34 Sam REINHART - 1:1

06:05
    Komerční přestávka.

06:10
    Po krátké komerční přestávce pokračuje zápas dál. Nyní sledujeme vyrovnaný hokej, čemuž odpovídá také skóre.

06:30
    Optickou převahu má Buffalo, které se ale nemůže propracovat do střelecké pozice.

07:00
    Sedm minut hry z první třetiny je pryč, hraje se hodně taktický hokej, Kyle Okposo vede útočnou akci svého celku, Zemgus Girgensons pokračoval. Nakonec z toho byla nepřesná rána od modré čáry.

07:41
    Nyní rozehrává domácí celek od své branky, Florida se nikam nežene.

08:07
    Píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Buffala. Domácí tak mají možnost propracovat se do výraznější střelecké pozice.

08:49
    Nick Bjugstad byl volný před brankou, ale kotouč se k němu nedostal.

09:07
    Aleksander Barkov vedl útočnou akci Panthers, ale přes hostujícího obránce neprošel, akce domácích tak končí.

09:37
    Johan Larsson minul poskakující kotouč, domácí brankář tak zasahovat vůbec nemusel.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

10:28
    James Reimer si poradil se střelou od modré čáry, kterou před brankou jemně tečoval Jason Pominville.

10:47
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení, až nyní se hosté dostali do postavení mimo hru. Komerční přestávka.

11:50
    Hra se bez výraznější šance přelévá ze strany na stranu. Gólmani mnoho práce nemají.

12:15
    Colton Sceviour rozehrává od své branky, puk má Buffalo za svou klecí, oba týmy střídají.

12:35
    Colton Sceviour se ve svém obranném pásmu dostal do problémů, ale pomohl mu Vincent Trocheck.

13:00
    Sedm minut hry zbývá do konce první třetiny, oba brankáři čelili šesti střelám na branku.

13:25
    Sabres rozehrávají od své branky, nikdo se nikam nežene.

13:44
    Jordan Nolan vedl útočnou akci svého týmu, ale Marco Scandella neudržel puk v útočném pásmu.

14:10
    Jacob Josefson za brankou bojoval o kotouč, vybojoval ho, a tak mohl zakončovat Jordan Nolan.

14:23
    Komerční přestávka, po které se bude vhazovat před brankou Floridy.

15:00
    Marco Scandella se dostal do velké šance, ale domácího brankáře prostřelit nedokázal. Na druhé straně měl dobrou šanci Jevgenij Dadonov, kterého vychytal gólman.

16:06
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Sabres, mírnou převahu nyní mají hokejisté domácího celku.

16:32
    Vhazovat se bude před brankou Buffala, Florida sice diktuje tempo hry, ale výraznější šanci si zatím stále nevytvořila.

16:37
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jordan Nolan – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Micheal Haley – 5 min., bitka).

16:41
    Po nenápadné akci se domácí celek dostává do vedení. Po vyhraném vhazování Yandle našel AARONA EKBLADA, jehož projektil zapadl přesně do branky. Krásná křížná přihrávka vedla k padesátému gólu Ekblada v NHL. Asistence: Keith Yandle.
    16:41 Aaron EKBLAD - 2:1

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:14
    James Reimer vyrazil kotouč po střele od modré čáry mimo branku.

19:05
    Dostáváme se do poslední minuty hry v první třetině, více ze hry mají domácí hokejisté, kteří se také dostali do vedení.

19:25
    Scott Wilson čekal na přihrávku, byl volný na pravé straně, ale jeho rána postrádala přesnost.

19:47
    Derek MacKenzie vypálil od modré čáry nepřesně.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Po první třetině vede domácí celek o jednu branku. Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Floridu poslal do vedení v 17. minutě Aaron Ekblad, který využil skvělou přihrávku od Yandla.

20:01

20:12
    Sam Reinhart se hned z kraje druhé třetiny dostal do velké šance, ale nedokázal brankáře prostřelit. James Reimer podržel nyní své spoluhráče.

20:40
    Hostující celek vstoupil do druhé části hry dobře, naopak domácí se musí bránit. První šanci Floridy měl Aleksander Barkov, který ovšem špatně přihrál.

21:21
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Sabres.

21:42
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Vincent Trocheck – 2 min., sekání).

21:43
    První vyloučení v tomto zápase, přesilová hra pro Sabres.

22:01
    Hosté rozehrávají od své branky, puk do útočného pásma dostal Kyle Okposo.

22:26
    Colton Sceviour při vlastním oslabení zakončoval akci, kterou vymyslel Aleksander Barkov.

22:49
    Jared McCann měl na své hokejce třetí domácí gól, ale hostujícího brankáře prostřelit nedokázal.

23:17
    O přesilovce Buffala se dá napsat mnoho věcí snad jen kromě toho, že je povedená. Domácí ve čtyřech hrající diktují tempo hry.

23:42

24:06
    Sam Reinhart dostal kotouč do útočného pásma, spoluhráč se mu nabízel na modré, ale přihrávka postrádala přesnost.

24:36
    Jordan Nolan se vyhnul všem nástrahám a dostal se do útočného pásma, zakončit ale nedokázal.

25:00
    Pět minut hry ze druhé třetiny je pryč. Sledujeme aktivní hru domácího celku.

25:14
    Maxim Mamin se pokoušel vybojovat útočné pásmo, ve spolupráci s Jamiem McGinnem se mu to nepodařilo.

25:36
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

25:50
    Až nyní je hra přerušena, hosté se dostali do postavení mimo hru.

26:20
    Michael Matheson vedl domácí akci, ale do výraznější střelecké pozice se propracovat nedokázal.

26:40
    Zemgus Girgensons vypálil a s jeho pokusem si poradil gólman.

26:49
    Domácí celek navyšuje své vedení. Puk získal ALEKSANDER BARKOV. Postupoval k brance, bekhendovou stranou hole vyslal kotouč na branku, ten zapadl pod horní tyčku. Hostující gólman nedokázal zasáhnout. Asistence: Nick Bjugstad, Jevgenij Dadonov.
    26:49 Aleksander BARKOV - 3:1

27:00
    Domácí hokejisté vedou proti trápícímu se soupeři o dva góly. V aréně vládne spokojenost.

27:21
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Domácí kontrolují hru.

28:08
    James Reimer musel být pozorný, kotouč byl před jeho brankou, ale obrana si dokázal velmi dobře poradit.

28:22
    Domácí brankář má kotouč v rukavici, vhazovat se bude před jeho brankou.

28:44
    Ryan O'Reilly vedl bleskovou akci hostů, domácí obrana si poradila za cenu faulu.

28:47
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Nick Bjugstad – 2 min., podražení).

28:54
    Rasmus Ristolainen pálil od modré čáry, jeho projektil postrádal přesnost.

29:12
    Hosté se nyní dostali do útočného pásma. Rasmus Ristolainen ani jeho spoluhráči nedokázali překonat ležícího brankáře Floridy.

29:46
    Tuto početní výhodu hraje Buffalo o poznání lépe, domácí celek se musí hodně důkladně bránit.

30:07
    Jared McCann se dostal do střelecké pozice a při vlastním oslabení nechal výborně vyniknout brankáře Sabres.

30:47

31:07
    James Reimer má na svém kontě další skvělý zákrok.

31:16
    Tři skvělé zákroky předvedl domácí brankář, díky tomu získala Florida větší klid na hokejky a využil toho po krásné kombinací zakončující COLTON SCEVIOUR, který snadno prostřelil brankáře Buffala. Panthers mají v zádech spolehlivého brankáře. Asistence: Nick Bjugstad a Derek MacKenzie.
    31:16 Colton SCEVIOUR - 4:1

32:12
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Alex Petrovic – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

33:05
    Hostující celek se dostal do útočného pásma. Jason Pominville velmi dobře zakončoval a dobře zasáhl brankář James Reimer.

33:33
    Benoit Pouliot nepřesně zakončil, a tak mohl domácí celek rychle vytvořit útočnou akci. Vedl ji Barkov.

34:12

34:30
    Florida se musí bránit tlaku soupeře, ale hosté mají problémy s přesností zakončení.

34:50
    Jordan Nolan velmi dobře zakončoval a znovu skvěle zasáhl James Reimer.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině a zatím rozdílovým hráčem je vedle domácích střelců také James Reimer.

35:19

35:30
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.

36:00
    Domácí dostávají kotouč do útočného pásma, Aleksander Barkov vedl tuto akci.

36:10
    Jevgenij Dadonov zakončoval od modré čáry, brankář Sabres byl pozorný.

36:30
    Jonathan Huberdeau zakončoval z mezikruží, jeho rána postrádala přesnost.

37:17

37:27
    Florida hraje velmi dobře, vede o tři góly a má dobrou výchozí pozici pro třetí třetinu.

37:44
    Rasmus Ristolainen nahodil kotouč do útočného pásma, ale nikdo z jeho spoluhráči v akci nepokračoval.

38:23
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, Robin Lehner si poradil se střelou ze středního pásma.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:21
    Hosté se nyní dostali do útočného pásma, ale zakončit se jim nepodařilo.

39:36
    V poklidném tempu se dohrává tato třetina.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Domácí celek hraje velmi dobře a může se spolehnout na svého brankáře. James Reimer podává spolehlivý výkon. Florida ve druhé třetině vstřelila dva góly, celkově vede 4:1.

40:01

40:01
    Zápas pokračuje třetí třetinou.

40:59
    hra je nyní přerušena, kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

41:48
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme poklidný úvod třetí třetiny,

42:31
    Domácí hokejisté nyní špatně rozehráli, píská se zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před brankou Floridy.

42:35
    James Reimer kryje kotouč, hra je přerušena, bude se vhazovat.

43:24
    Po zákroku domácího brankáře se bude vhazovat před bránou domácích. Ti se nikam neženou, mají luxusní tříbrankový náskok.

44:01
    Po přihrávce rukou je hra přerušena. Více ze hry sice mají hosté, ale nemohou se propracovat do výraznější střelecké pozice.

44:50
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Johan Larsson – 2 min., hrubost).

45:40
    Skvěle hrají domácí přesilovou hru, navíc mají ponechanou další výhodu.

46:07
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Rasmus Ristolainen – 2 min., sekání).

46:07
    Tak tedy přesilovka pět na tři pro domácí celek. 43 sekund může tato početní výhoda trvat.

46:20
    Domácí kombinují v útočném pásmu, Vincent Trocheck nepřesně zakončoval, hraje Dadonov.

46:42
    Keith Yandle trefil jen masku brankáře, hra pokračuje dál.

46:56
    TO už se hraje klasická přesilovka a hosté vyhazují přes všechny čáry.

48:05
    Florida si šance v přesilovce vypracovala, ale nedokázala je proměnit.

48:20
    Kyle Okposo zakončoval už při hře pět na pět. Jeho ránu kryje domácí James Reimer, a útočící hráč pak sám skončil v brance. Komerční přestávka.

49:31
    Hra se bez výraznější šance přelévá ze strany na stranu. Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

50:01
    Oba týmy vstupují do druhé poloviny třetí třetiny, Buffalo rozehrává od své branky.

50:20
    27:23, tak vypadá statistika střel na branku. Domácí se ale mohou spolehnout na svého brankáře.

50:34
    Hra je přerušena pro domácí ofsajd, komerční přestávka.

51:23
    Rasmus Ristolainen se pokoušel něco vymyslet před brankou Floridy, dostal se do zakončení, ale brankáře prostřelit nedokázal. James Reimer kryje kotouč.

52:45
    Domácí hokejisté hrají velmi dobře takticky, drží hru daleko od své branky. Sabres mnoho šancí na otočení zápasu nemají.

52:58
    Buly před hostující branou, domácí obránce vypálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná.

53:14
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Jordan Nolan – 2 min., nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (MacKenzie Weegar – 2 min., nesportovní chování).

53:30
    Robin Lehner kryje kotouč po střele domácího hráče. Vhazovat se bude před jeho brankou.

54:10
    Minuta hry čtyři na čtyři zbývá, domácí celek míří za výhrou v tomto zápase.

54:32
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:34
    James Reimer kryje kotouč po střele jednoho z hráčů Buffala, vhazovat se tak bude před jeho brankou. V poklidném tempu se zápas dohrává.

55:57
    Florida špatně rozehrála, a tak se píská zakázané uvolnění. Buly před brankou Panthers.

56:55
    Po delší době vidíme střelu na branku. Robin Lehner si poměrně snadno poradil s pokusem, který vyslal Jevgenij Dadonov z dobré pozice.

57:00
    Tři minuty hry zbývají do konce zápasu, domácí hokejisté míří za výhrou.

57:30
    Mnoho šancí k vidění není, v poklidném tempu se zápas dohrává, ani jeden celek se nikam nežene.

57:56
    Johan Larsson a Alex Petrovic se střetli za brankou Floridy, oba pokračují ve střídání.

58:30
    Domácí hráči kontrolují hru a míří za výhrou v tomto zápase, hosté dokázali skórovat jen jednou.

59:05
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Sabres.

59:05
    Buffalo vyhrálo buly, a tak může hrát. Následně puk do středního pásma dostal Alex Petrovic.

59:30
    Už se pravděpodobně nic nestane, domácí míří k výhře.

59:38
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Nicholas Baptiste – 2 min., hrubost).

Naprosto zaslouženě vyhrává tento zápas domácí celek, který měl velkou oporu ve svém brankáři. James Reimer podal spolehlivý výkon a v klíčových momentech podržel své spoluhráče.

1. Aaron Ekblad (FLA) 1+0
    2. Nick Bjugstad (FLA) 0+2
    3. Aleksander Barkov (FLA) 1+0 (04:40:58)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 2. Matheson (J. McGinn, McCann), 17. Ekblad (Yandle), 27. Barkov (Bjugstad, Dadonov), 32. Sceviour (Bjugstad, MacKenzie) – 6. S. Reinhart (R. O'Reilly, Antipin)

Florida Panthers: Reimer (Luongo) – Yandle, Ekblad, Matheson, Pysyk, Weegar, Petrovic – Dadonov, Barkov, Bjugstad – Huberdeau, Trocheck, McCann – J. McGinn, Mamin, Haley – MacKenzie, Sceviour, Brickley.

Rozhodčí: StLaurent, Lambert – Cormier, Driscoll

Diváci: 12 756