NY Islanders – Montreal 3:6 (kon.) | Florida – Buffalo 4:1 (kon.) | Carolina – New Jersey 3:1 (kon.)
Winnipeg – Detroit 4:3 (kon.) | Calgary – NY Rangers 1:3 (kon.) | Colorado – Minnesota 7:1 (kon.)
Vancouver – Nashville 3:4 (po pr.) | Vegas – Ottawa 4:5 (kon.) | Anaheim – Columbus 4:2 (kon.)
Tampa – Philadelphia 7:6 (2:0 po s.n.) | Dallas – St. Louis 3:2 (po pr.) | Los Angeles – Chicago 3:5 (kon.)
Boston – Montreal 2:1 (po pr.) | Pittsburgh – NY Islanders 3:2 (po pr.)
Colorado Avalanche
7:1 (2:0, 4:1, 1:0)
Minnesota Wild
Sobota 03.03.2018, 03:10 • Pepsi Center, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu kanadskoamerické NHL, která se pomalu, leč jistě, blíží do svého závěru základní části. V noci z pátku na sobotu českého času je na programu hned několik zápasů a jeden z nich se odehraje i v Pepsi Center v Denveru, kde domácí Colorado Avalanche hostí Minnesotu Wild. Zatímco hosté jsou na čtvrté místě v Konferenci se 79 body a blíží se vyřazovacím bojům, tak domácí Colorado ztrácí na osmou a poslední postupovou pozici 1 bod. Osmí Blues totiž mají 74 bodů.

Jak již bylo řečeno, Laviny bojují o play-off a 19 kol před koncem základní části jsou zatím na 10. pozici v Západní konferenci. V posledních dvou zápasech dokázali po dvou porážkách naplno bojovat a přiblížit se tak Anaheimu, který drží osmou postupovou pozici. Kačeři mají ale odehráno o zápas více než Colorado, které na ně ztrácí pouhý jeden bod. Situace v Konferenci bude hodně vyrovnaná, jelikož šestý Dallas má 77 bodů a jedenácté Calgary jen o čtyři body méně.

Poslední zápasy Colorada:
    Colorado Calgary 5:2
    Colorado – Vancouver 3:1
    Calgary Colorado 5:1
    Edmonton – Colorado 3:2 pr.
    Vancouver – Colorado 4:5 pr.

Dnešní soupeř Colorada je na tom o poznání lépe, když je na čtvrté pozici se 79 body. Ovšem že by měla Minnesota z tohoto důvodu polevit, to se rozhodně říct nedá. Již bylo zmíněno, jak je Západní konference vyrovnaná, a Wild si tak musí hlídat pozice za sebou, vždyť na postup mají náskok jen pět bodů, což není tak mnoho. Minnesota v předešlém utkání po sérii výher poprvé prohrála a dnes se určitě bude chtít zase navnadit na vítěznou vlnu.

Colorado – Minnesota 7:2 (7.1.2018)
    Minnesota – Colorado 3:2 pr. (24.11.2017)
    Colorado – Minnesota 3:4 (7.4.2017)
    Minnesota – Colorado 5:2 (2.4.2017)
    Minnesota – Colorado 2:0 (21.12.2016)

Československá stopa v utkání:
    Za Colorado ani Minnesotu nehraje v současné době žádný český ani slovenský hráč.

Předpokládané sestavy:

Colorado Avalanche: Varlamov (S. Martin) – Zadorov, Barrie, Nemeth, Girard, Siemens, A. Lindholm – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Jost, Kerfoot, C. Wilson – Nieto, Söderberg, Comeau – G. Bourque, Toninato, Compher.

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter, Dumba, Brodin, Spurgeon, Seeler, Prosser – Zucker, E. Staal, Mikael Granlund – Parise, M. Koivu, Coyle – Niederreiter, Cullen, Ennis – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Winnik..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Colorado Avalanche: Varlamov (S. Martin) – Zadorov, Barrie, Nemeth, Girard, Siemens, A. Lindholm – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Jost, Kerfoot, C. Wilson – Nieto, Söderberg, Comeau (A) – G. Bourque, Toninato, Compher.

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Dumba, Brodin, Spurgeon, Seeler, Olofsson – Zucker, E. Staal, Mikael Granlund – Parise (A), M. Koivu (C), Coyle – Niederreiter, Cullen, Kunin – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Winnik.

Rozhodčí: Skilliter, O'Rourke – Heyer, Murchison.

00:01

00:10
    Úvodní buly vyhráli domácí, ale první lajna v čele s MacKinnonem nic před Dubnykem nevymyslela.

01:02
    Gólman hostí nyní musel odehrát puk před Söderbergem, který na něj u levé tyčky rychle dotíral.

01:44
    Minnesota se nyní dvakrát po sobě dostala do útočného pásma, ale bez patřičného ohrožení Varlamova.

02:01
    To přišlo až nyní a hned z toho byla úvodní velká šance zápasu. Nino Niederreiter se zjevil zcela volný před gólmanem Colorada, když dostal výbornou přihrávku od Kunina, aby ho Semjon Varlamov výborně vychytal.

02:08
    A bylo veselo i na druhé straně, kde Compher zblízka dorážel nahození svého spoluhráče. Dubnyk byl také v pozoru.

03:28
    Hned na začátku vidíme výborný hokej se spoustou šancí. MacKinnon ujel po pravé straně, když oklamal u mantinelu Sutera. Mířil na hlavu Dubnyka pod horní tyčku, ovšem gólman Minnesoty hrudí vyrazil puk. To asi byla nepříjemná včelička, která zaštípala v gólmanově vestě.

04:23
    Luke Kunin se zkoušel probít přes útočnou modrou, kde ale vyrostl Duncan Siemens a vystavil soupeři regulérní stopku.

05:20
    Další akce Minnesoty končí ofsajdem, tuhle situaci zahráli domácí velice dobře.

05:40
    Ryan Suter musí za svojí brankou hrát, zakázané uvolnění to nebude. Colorado má hned více ze hry zásluhou dobrého napadání Landeskoga s MacKinnonem.

06:08
    MacKinnon ještě udržel kotouč na modré a bleskově vypálil, Dubnyk byl na místě a vyrazil puk ke svým spoluhráčům, kteří již vyhodí.

06:21
    Hosté se osvobozují, kotouč se líně šourá k brance Semjona Varlamova.

06:36
    Další ofsajd, kdo kterého se nyní dostal Mikko Koivu.

06:36
    Komerční přestávka.

Střely na branku: 4-2.

07:04
    První branku mohli vstřelit také domácí, radost jim ale zkazil Devan Dubnyk. Comeau vypálil hodně tvrdě z vrcholu pravého kruhu. Gólman Minnesoty vyrazil kotouč na poslední chvíli velice dobře před sebe. K dorážce se ještě dostával Söderberg, ale v dobré pozici promáchl vniveč.

08:17
    Tenhle hokej se zatím určitě musí líbit. Foligno vyzkoušel pozornost Varlamova z pravého kruhu utěšenou ranou, ovšem i ruský gólman byl na místě.

08:56
    Spurgeon poslal kotouč podél modré na Brodina, jenž dvakrát za sebou pálil z první, ale dvakrát jeho střelu vytěsnil mimo tři tyče Semjon Varlamov. Mnohem výraznější práci měl při dorážce Zacha Pariseho zblízka, kterou schoval ve výstroji a vhazovat se bude před jeho brankou.

09:40
    Colorado právě vstřelilo branku!
    První nahození Rantanena od modré ještě nevyšlo, no tak to útočník Colorada zkusil ještě jednou, jak se sluší a patří. Po Girardově příhrě vypálil od modré a jeho střelu tečoval GABRIEL LANDESKOG za záda Dubnyka, který s tím nemohl vůbec nic dělat. Asistence: Mikko Rantanen, Samuel Girard.
    09:40 Gabriel LANDESKOG - 1:0

10:45
    Další dobrý zákrok Varlamova, který se dostává do pohody. Před svojí brankou si počíhal na teč Pariseho a puk bezpečně třímá ve své moci.

10:45
    Následuje další komerční přestávka.

10:45
    Buly před Varlamovem vyhráli domácí zásluhou Granlunda a poté si ještě vykoledovali první přesilovou hru zápasu.

10:56
    Tohle se Eriku Staalovi vůbec nelíbí, s čímž asi i celkem souhlasím. Ale souhlasit se dá i s jeho krosčekem na Tysona Barrieho.

Na vyloučení: 0-1.

11:15
    MacKinnon udělal na modré hodně nečekanou chybu a musel se vracet, aby jeden z hráčů Minnesoty neujel do samostatného úniku na Varlamova. Zvládl to velice dobře.

12:08
    Laviny využívají přesilovou hru a nyní ukázal MacKinnon svůj hokejový um. Při kombinaci domácích si na levém kruhu klepl hokejkou o led na znamení přihrávky. Tu také od Rantanena dostal a vzápětí vyšil milimetrově přesný vzdálenější horní roh. Tam už žádný pavouček není. Asistence: Mikko Rantanen, Tyson Barrie.
    12:08 Nathan MACKINNON - 2:0

12:35
    Colorado samozřejmě získané vedení hodně povzbudilo a na branku Dubnyka se jako lavina valí útok za útokem. Až se z toho Bruce Bourdeauovi musí točit oči kolem dokola.

13:43
    Varlamov si nedělal vážné potíže, nahození hostí z pravé strany podržel na sobě. Radši buly před svojí brankou, než aby měli Wild na holi snížení.

14:08
    Minnesota samozřejmě nic nevzdává. V tomto okamžiku se výrazně usadila před Varlamovem.

14:39
    Jenže po souboji o puk za brankou hosté propadli a domácí jeli rázem do protiútoku tři na dva. Bez úspěchu ale.

14:58
    Söderberg pospíchá za odraženým pukem, jeho napadání ale neudělalo Staalovi žádné potíže. Přesto se Minnesota naprosto zbytečně zbavila puku a může být ráda, že toho domácí nedokázali lépe využít. Puk je už na druhé straně.

15:50
    Brodinův pas na Pariseho na modrou byl doslova hanebný, proto se ani nedivím, že hosté přišli o útočné pásmo.

15:56
    Probíhá další komerční přestávka, vítaná to vzpruha pro hosty, kteří by si měli co nejdříve uvědomit, že takhle to rozhodně nepůjde.

Střely na branku: 9-6.

16:08
    Hodně tvrdý hit v podání Granlunda, který doslova nabral soupeře na mantinel. A protože se předtím domácí provinili faulem, když se k puku dostal Bourque, je hra přerušena.

16:09
    Právě Gabriel Bourque se provinil hákováním proti Mattu Cullenovi a také Minnesota bude mít výhodu přesilové hry.

Na vyloučení: 1-1.

16:20
    Jenže hosté přišli na modré o puk a domácí zaútočili. Ránu Söderberga dokázal vytěsnit Dubnyk, jenže v ten samý okamžik sekl Ryan Suter po Blake Comeauovi a jde také na dvě minuty ven.

Na vyloučení: 1-2.

16:47
    Granlund se objevil u levé tyčky, kde číhal na odražený puk. Ten mu při zakončení přeskočil hokejku.

17:03
    Domácí se obratem dostali do situace dva na jednoho, ale nezakončili jí tak, aby se Dubnyk cítil nějak výrazněji ohrožen. MacKinnon měl nyní možná přihrávat na střelu připravenému Rantanenovi, než střílet z vrcholu levého kruhu. Pokus dobrý, šel na teploměr Dubnyka, jenž vyráží.

18:10
    Zatímco se Tyson Jost prohnal do útočného pásma jako blesk, Gabe Bourque se vrátil na kluziště a domácí hrají kratičkou přesilovku pět na čtyři. Budou mít buly po levici Dubnyka.

18:40
    Také Ryan Suter je na ledě a hraje se tak v pěti na obou stranách.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny, což bylo nyní v Pepsi Center také ohlášeno. Mezitím jde dopředu Landeskog s MacKinnonem, kteří gólmana hostí nyní neohrozili.

19:21
    Minnesota nemohla útočit, její hráči si nepohlídali ofsajd.

20:00
    V samotném konci periody ještě vznikla menší potyčka, kdy rozhodčí musí uklidňovat vášně mezi Comeauem a Parisem, jenž po sobě lehce šli. Nic z toho ale asi nebude.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První polovina úvodního dějství byla hodně vyrovnaná, akce střídala akci a oba týmy se mohly dostat do vedení. Povedlo se to domácím, kteří se prosadili v čase 9:42 po úspěšné teči Gabriela Landeskoga. Od této chvíle bylo Colorado přece jen o něco lepší a za tři minuty přidalo další branku, když se v přesilovce skvostně do šibenice trefil Nathan MacKinnon – 2:0.

20:22
    První střelu druhé třetiny zapisuje kdo jiný než Nathan MacKinnon, jenž ujel po pravé straně a vyslal na Dubnyka slušnou ránu zápěstím. Ten kryje.

20:46
    U vyhozeného puku za brankou Colorada byli sice první hráči Minnesoty, ale domácí dostali kotouč hodně rychle na své hole.

21:30
    Parise ani Niederreiter se v útočném pásmu také k puku nedostali, Minnesota musí začít s novým útokem. Ve druhé třetině jsou zatím hosté aktivnější a domácí se soustředí na pozornou obranu.

22:04
    Stejně jako nyní, kdy Colorado v podání Josta, Wilsona a Kerfoota zavřelo obrannou modrou.

22:30
    Duncan Siemens se za vlastní klecí ocitl na ledě po tom, co ho tvrdě, ale čistě, atakoval Daniel Winnik. Ještě před tím ale stačil obránce domácích dát puk na své spoluhráče.

23:09
    Uvidíme, jak s touhle taktikou budou domácí dlouho úspěšní, Hrát ze zabezpečené obrany dalších 36 minut zcela nejde.

23:18
    Dominic Toninato neustál, že jeho spoluhráč byl čistým hitem povalen na zem, a krosčekoval tak Joela Eriksona Eka, který zboural J.T. Comphera. Ano, spoluhráče se zastal, ale zbytečně, o nedovolený zákrok se nejednalo. Jde tak na dvě minuty ven.

Na vyloučení: 2-2.

24:02
    Colorado se osvobozuje, Minnesota musí začít znovu od svého obranného pásma.

24:21
    Charlie Coyle dostal výborný pas na vrchol levého kruhu. Napřáhl ke střele z první, jenž mu výborně sedla, ovšem Varlamov se stačil přesunout a lapit puk.

24:44
    Po dalším vyhození puku v podání Colorada jsou hosté znovu před Varlamovem, i když útok kvůli hrozícímu ofsajdu museli lehce pozdržet.

25:13
    Lindholm spolu s Söderbergem dostávají kotouč do středního pásma a přesilovka Minnesoty se už chýlí ke konci.

25:18
    Domácí hrají v plném počtu.

25:54
    Trí-nating. Ne, nezbláznil jsem se, jen doslovně píšu, co nyní křičí radostí komentátor. Tři góly Colorada, žádný u Minnesoty. Rychlou kombinační akci zakončuje TYSON BARRIE, který ve finále celé akce, na jejímž začátku byl MacKinnon, dostal puk mezi kruhy od Rantanena a ač obránce, vůbec se proti Dubnykovi nemýlil. Rantanen tak už má třetí úspěšnou nahrávku. Asistence: Mikko Rantanen, Nathan MacKinnon.
    25:54 Tyson BARRIE - 3:0

27:18
    Další útok Colorada, Dubnyk si nyní poradil se střelou Patrika Nemetha. Řekl bych, že za komerční přestávku, která následuje, jsou nyní hosté velmi rádi.

27:18

Střely na branku: 13-12.

27:20
    Domácí vyhráli buly a hned se drží před brankou Dubnyka. Z kombinace ale nyní vznikla jen střela Landeskoga, nepřesná.

28:08
    Jen co hosté vyhodili puk, zaútočilo Colorado znovu. NATHAN MACKINNON dostal výbornou přihrávku od Samu Girarda, najel si mezi kruhy a pohotovou střelou našel mezeru mezi betony Devana Dubnyka. Asistence: Samuel Girard, Patrik Nemeth.
    28:08 Nathan MACKINNON - 4:0

28:08
    Je tady Challenge. Hosté si myslí, že se jednalo o ofsajd. Jak rozhodnou sudí, kteří vše zkoumají na tabletu?

28:08
    Tohle bylo hodně hraniční. Bude Challenge hostí o ofsajdu úspěšná nebo nikoliv? Vše mají v rukou pánové Shane Heyer a Kiel Murchison.

28:08
    Challenge je neúspěšná, o ofsajd se nejednalo. Nathan MacKinnon dává svůj druhý gól v zápasu a Colorado vede již 4:0.

28:08
    Colorado navíc dostává výhodu přesilové hry za neúspěšnou challenge. Kvůli zdržování hry jde ven Nino Niederreiter.

Na vyloučení: 2-3.

28:55
    Zatím to ze strany Colorada není v přesilovce žádná sláva, jediná trošku nebezpečnější střela z hole MacKinnona šla vedle.

29:05
    Hosté se osvobozují, vyhazují až k Varlamovovi.

29:44
    Dobrá rána Girarda si cestu mezi tři tyče nenašla – mimo.

30:08
    Hosté hrají v plném počtu.

30:39
    Kdyby v Coloradu znali písničku o tom, že pátá, právě teď odbila, tak si jí zřejmě pustí. Tohle je už náběh na debakl v podání Minnesoty. CARL SÖDERBERG si na levé straně z úhlu nabral puk na bekhend a zkusil jej poslat na branku Minnesoty. Dubnyk zaprvé vůbec nevěděl, kde kotouč je, zadruhé puk od brusle Erica Staala změnil směr a šel přímo k bližší tyči. Asistence: Gabriel Bourque.
    30:39 Carl SÖDERBERG - 5:0

30:39
    Střídání brankářů po pátém gólu Colorada. Na Devana Dubnyka už bylo pět branek moc, tím spíše, že pátou si ztečoval za jeho záda Eric Staal, a gólman přepouští místo v brance Minnesoty pro Alexe Stalocka.

31:54
    Po delším čase si úspěšný zákrok připisuje také Semjon Varlamov, když lapil střelu Sutera od modré.

32:03
    Po ofsajdu hostí následuje komerční přestávka.

Střely na branku: 18-13.

32:30
    Colorado je ve všem výrazně lepší, hosté se se štěstím ubránili další brance.

32:40
    Krásná akce domácích. Nathan MacKinnon si udělal legraci ze tří hráčů soupeře, když proti nim udržel puk. Obkroužil branku, předložil kotouč k levé tyči pro MIKKO RANTANENA a skvělou přihrávkou se mu odvděčil za asistenci na druhé brance – stačilo jen trefil tři tyče. Asistence: Nathan MacKinnon, Patrik Nemeth.
    32:40 Mikko RANTANEN - 6:0

33:45
    Seelerovo nahození si pohlídal Dubnyk, vzápětí ještě hosté zkusili další střelu, ale ta byla zblokována.

34:25
    Colorado má jasně navrch, z protiútoku to zkusil Matt Nieto, leč nyní si Stalock zapsal dobrý zákrok a vyrazil kotouč.

34:43
    Na druhé straně po střele Erica Staala z levého kruhu raději Varlamov podržel kotouč. Vhazovat se bude až po komerční přestávce.

34:43

Střely na branku: 20-15.

35:00
    Pět minut zbývá do konce druhé třetiny. Marcus Foligno nahrál puk pro Luke Kunina, jehož pokus z levé strany byl ztečován domácími do ochranné sítě.

35:08
    Anton Lindholm v souboji dvou švédských hráčů zblokoval střelu Erikssona Eka, vzápětí je pískán ofsajd Minnesoty.

35:56
    Wild hrají konec třetiny stejně aktivně jako její začátek, jen ten čas mezi 26.-33. minutou by asi hosté nejradši vymazali, jelikož inkasovali hned čtyřikrát.

36:28
    Minnesota si zahraje přesilovou hru, aktuálně má na svých holích výhodu.

36:45
    Hosté hrají tedy bez gólmana a v šesti kombinují před Varlamovem. Brodinovo ostřelování ale zatím není úspěšné.

37:07
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Nyní už ano. Parise si povyjel zpoza branky a přihrál na pravý kruh pro MIKKA KOIVU, který zakončil spolupráci gólem. Byť trošku šťastným – Varlamov si na puk sáhl, ale propadl mu kolem levé ruky do sítě. Asistence: Zach Parise, Mikael Granlund.
    37:07 Mikko KOIVU - 6:1

38:36
    Do konce druhé třetiny chybí sotva minuta a půl. Minnesota v těchto chvílích hraje aktivněji, ale Coloradu to nemusí vůbec vadit, má stále náskok pěti branek.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:22
    Teď zkouší napadat také domácí, ovšem Minnesota si poradila, navíc zásluhou Charlieho Coyla zaútočila a ohrozila Varlamova. Ten si se střelou obránce hostí z pravé strany poradil.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Na začátku druhé třetiny to spíše vypadalo, že se Colorado bude bránit tlaku Minnesoty, jenž se bude snažit dát kontaktní branku. A skutečně. Jenže hostům poté spíše nepomohla přesilová hra, která nebyla z jejich strany zcela dobrá, a ní se sesypali jako domeček z karet. Ve 26. minutě se prosadil Tyson Barrie, zakončujíc pohlednou a rychlou kombinaci. Za dvě a čtvrt minuty přidal svou druhou branku Nathan MacKinnon, kterou ještě posvětila neúspěšná ofsajdová Challenge Minnesoty. Z následné přesilovky se prosadil Carl Söderberg, jehož střelu bekhendem z úhlu si srazil do branky Staal. To už vypadalo na pořádný debakl a po páté brance vystřídal Dubnyka v brance Stalock. Ten inkasoval za 121 sekund pobytu na ledě, když Mikko Rantanen využil perfektní přihrávku MacKinnona před poloprázdnou branku. Wild se nakonec také prosadili, v závěru třetiny procedil prudkou střelu do sítě Mikko Koivu, ač si Varlamov na puk sáhl – 6:1.

40:23
    Také zkraje třetí třetiny se o zakončení jako první pokoušeli domácí. Střela Barrieho byla zblokována a obránce Colorada tak druhý gól v dnešním zápasu nepřidal.

41:49
    Na branku neprošly ani pokusy Minnesoty. Dumbovu ránu zablokoval Lindholm, na pokus Seelera si počíhal Tyson Barrie.

42:24
    Poměrně slušný hit, to se musí nechat. Aktivní Barrie nejprve mířil nad branku a poté domácí útočník Bourque přišpendlil na mantinel Nicka Seelera.

42:58
    Minnesota se snaží přidat druhou branku, jenže to by musela trefovat prostor mezi třemi tyčemi. Coyle i Suter totiž mířili vedle.

43:05
    Další rána vedle, tentokrát v podání Jareda Spurgeona. Colorado se dostává trošku pod tlak a vyhazuje na zakázané uvolnění.

43:48
    Icing také v podání Minnesoty, hra se stěhuje před Stalocka.

44:45
    Ve třetí třetině – nyní se neuražte – se hraje zatím takový hurá hokej. Akce na jedné i na druhé straně, poté jedno dvě zakázané uvolnění za sebou. Na tohle mohou týmy za dvacet kol zapomenout.

45:07
    Po vyhození kotouče se do rychlostního souboje dostal MacKinnon a Nino Niederreiter, který byl nakonec o něco rychlejší, jelikož měl pár metrů k dobru, a byl u puku jako první.

45:52
    Blake Comeau vybojoval dobrým hitem puk a ihned jej směřoval z pravé strany naslepo před branku do ohně, kde ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů.

46:25
    U dalšího vyhozeného puku již byli domácí dříve. Puk podél modré dostal Duncan Siemens, jehož tvrdá střela šla přesně do míst, kde stál Stalock, jenž kotouč vyhodil.

46:37
    A další výborný pokus. Anton Lindholm napřáhl a gólman Minnesoty mohl být rád, že kotouč šel nad horní tyčku. Asi by nestihl zasáhnout.

47:39
    Další útok Colorada táhne Landeskog a MacKinnon, to je vždycky nebezpečné.

47:46
    Jako bych to neříkal. Sedmý gól Lavin jen na světě a znovu po brilantní kombinaci. MacKinnon dal kotouč po levé straně na Comeaua, který si chvilku počkal, až mu na druhou stranu před branku sjede MATT NIETO. To se také stalo a pro útočníka domácích už bylo lahůdkou trefit branku. Asistence: Blake Comeau, Nathan MacKinnon.
    47:46 Matt NIETO - 7:1

48:00
    MacKinnon dnes hraje v parádní formě, na svém kontě má již dva góly a tři asistence a dle mého není o první hvězdě zápasu pochyb.

48:03
    Compher dobře vystál střelu Erica Staala, zblokoval jí a Varlamov tak nemusel zasahovat. Hra je přerušena, následuje komerční přestávka.

Střely na branku: 23-26.

49:04
    Barrie uklidňuje hru, sbírá kotouč za brankou a rozehrává na své spoluhráče.

49:40
    Varlamov si vyjel z branky pro nahozený puk Minnesoty po prknech a pomáhá svým spoluhráčům rozehrát další akci.

50:06
    Polovinu třetí třetiny máme za sebou, o osudu zápasu je jasně rozhodnuto. Uvidíme, zda dojde k nějaké bitce nebo pokusu, jak by měla Minnesota aspoň trošku oživit svůj výkon.

50:27
    Compher si počkal na modré na puk a následně vyslal na branku Stalocka pořádnou branku, jenže mířil o metr nepřesně a střela šla těsně nad horní tyč.

51:04
    Následuje další komerční přestávka, hra je tak přerušená.

Střely na branku: 23-27.

52:32
    Pořádná to rána z dílny Blake Comeaua. Domácí fanoušci se už radovali z další branky v soupeřově síti, když kotouč skutečně zůstal v brance. Ovšem rána domácího útočníka byla tak prudká, že puk, který šel vedle, zůstal zaklíněn v boční síti.

53:24
    Minnesotu je třeba i trošku pochválit – alespoň za to, že i za rozhodnutého stavu bojuje a nyní její hráči několikrát vybojovali kotouč ve svém útočném pásmu.

54:14
    Jenže Wild spíše honí puky po mantinelu, než aby si připsali nějakou výraznou střelu na Semjona Varlamova. Ta přišla až nyní, ale pokus Joela Eriksona Eka ruský gólman dobře viděl a schoval ve výstroji. Máme zde poslední komerční přestávku dnešního zápasu.

Střely na branku: 24-28.
    Z této statistiky jasně vyplývá, že hosté jsou sice střelecky aktivnější, jenže produktivita je výrazně na straně Colorada. Zásluhou třeba těchto dvou borců. MacKinnon má 2+3, Rantanen pak 1+3.

54:52
    Hosté dokázali získat v rohu za svojí brankou po nepřesné střele Barrieho puk a jdou dopředu.

55:18
    Ačkoliv Colorado získalo kotouč, ve středním pásmu jej v útočném snažení ztratilo a Minnesota šla dopředu. Všechno hasil Semjon Varlamov, který zastavil kotouč po lehkém nahození a buly bude před jeho brankou.

55:53
    Minnesota si zahraje přesilovou hru. Tohle bylo hodně nepříjemné. Blake Comeau při dojíždění puku u mantinelu podrazil Gustava Olofssona, který čekal spíše hit, a sesunul se tak k ledu. Navíc byl v rychlosti, takže si slušně namlátil o hrazení. Comeau dostává dvě minuty.

Na vyloučení: 3-3.

56:13
    Minnesota neudržela útočné pásmo, navíc je hra přerušena a bude se vhazovat ve středním pásmu.

57:03
    Přesilová hra Minnesoty je za polovinou, domácí tým zatím soupeři moc nedovolil.

57:27
    Nyní už Wild kombinují před Varlamovem, Bude z toho druhá branka v síti ruského gólmana?

57:47
    Mohla být, ale Eric Staal v dobré pozici u levé tyče v zakončení promáchl.

57:53
    Colorado hraje v plném počtu, Blake Comeau je už na ledě.

58:06
    Zakázané uvolnění stěhuje hru před Semjona Varlamova.

59:00
    Už pouze 60 sekund dělí Colorado od toho, aby po první a druhé třetině vyhrálo i třetí, celkově zvítězilo 7:1 a dotáhlo se na místa znamenající play-off.

59:30
    Půl minuty do konce a v Pepsi Center probíhá Standing ovation. Diváci ve stoje děkují hráčům Colorada za dnešní výkon.

Zpočátku třetí třetiny se hrál hodně neurovnaný hokej. Sice nahoru dolu, ale také s hodně zakázanými uvolněními. Obraz hry se změnil ve 48. minutě, kdy Colorado vstřelilo zásluhou další pohledné akce gól. Souhru dnes pětibodového MacKinnona a Comeaua zakončil Matt Nieto a stanovil výsledek zápasu na konečných 7:1.

3. Patrik Nemeth (COL) 0+2

S konstatováním, že Colorado Avalanche zásluhou fantastické druhé třetiny (4:1) rozprášilo Minnesotu Wild výsledkem 7:1 a zůstává tak v kontaktu o postup do bojů o Stanley Cup, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (05:40:55)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 10. Landeskog (Rantanen, Girard), 13. MacKinnon (Rantanen, Barrie), 26. Barrie (Rantanen, MacKinnon), 29. MacKinnon (Girard, Nemeth), 31. Söderberg (G. Bourque), 33. Rantanen (MacKinnon, Nemeth), 48. Nieto (Comeau, MacKinnon) – 38. M. Koivu (Parise, Mikael Granlund)

Minnesota Wild: Dubnyk (31. Stalock) – Suter (A), Dumba, Brodin, Spurgeon, Seeler, Olofsson – Zucker, E. Staal, Mikael Granlund – Parise (A), M. Koivu (C), Coyle – Niederreiter, Cullen, Kunin – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Winnik.

Rozhodčí: Skilliter, O'Rourke – Heyer, Murchison