NY Islanders – Montreal 3:6 (kon.) | Florida – Buffalo 4:1 (kon.) | Carolina – New Jersey 3:1 (kon.)
Winnipeg – Detroit 4:3 (kon.) | Calgary – NY Rangers 1:3 (kon.) | Colorado – Minnesota 7:1 (kon.)
Vancouver – Nashville 3:4 (po pr.) | Vegas – Ottawa 4:5 (kon.) | Anaheim – Columbus 4:2 (kon.)
Tampa – Philadelphia 7:6 (2:0 po s.n.) | Dallas – St. Louis 3:2 (po pr.) | Los Angeles – Chicago 3:5 (kon.)
Boston – Montreal 2:1 (po pr.) | Pittsburgh – NY Islanders 3:2 (po pr.)
Vancouver Canucks
3:4 (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)
Nashville Predators
Sobota 03.03.2018, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Hezké časné sobotní ráno přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes je na programu zámořská NHL a my prostřednictvím tohoto online přenosu budeme sledovat duel mezi tým Vancouver Canucks a Nashville Predators. Pojďme si oba celky přiblížit.

Domácí Vancouver Canucks je v tabulce Západní konference na předposledním, tedy čtrnáctém místě a patří tak ke slabším týmům v NHL. Na své konto si jeho hokejisté připsali šestapadesát bodů a vypadá to, že se do vyřazovacích bojů a bojů o Stanley Cup nepodívají. Mají už velkou ztrátu a dnes na domácím ledě je čeká velmi těžké utkání, ve kterém to nebudou mít, co se bodového zisku týče, vůbec jednoduché. Naposledy se doma Canucks utkali s New Yorkem Rangers a padli 5:6 po prodloužení.

Na led Canucks totiž zavítají Predátoři z Nashville Predators, kteří jsou ve stejné konferenci na prvním místě a dosud získali devětaosmdesát bodů. Nashville tak potvrzuje loňské tažení, kdy se dostal až do finále Stanley Cupu a do vyřazovacích bojů se s největší pravděpodobností podívají i letos. Hráči Nashvillu nyní táhnou sérii šesti zápasů v řadě, kdy neokusili hořkost porážky. Naposledy zvítězili 4:2 na ledě Edmontonu. Budou i dnes stoprocentní?

Vzájemná utkání

Naposledy se oba celky utkaly v prosinci loňského roku a Nashville na ledě Vancouveru dominoval, když vyhrál vysoko 7:1.

Československá stopa v utkání

Československou stopu v tomto utkání nezaznamenáme. V ani jednom týmu totiž nepůsobí český nebo slovenský hokejista.

Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Del Zotto, D. Pouliot, Edler, B. Hutton, Gudbranson, Stecher – Boeser, Leipsic, Virtanen – B. Sutter (A), D. Sedin (A), H. Sedin (C) – Bärtschi, Archibald, Horvat – Motte, Goldobin, Gagner.

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Bitetto, Ellis (A), Ekholm (A), Jemelin, Irwin, P. K. Subban – Turris, F. Forsberg, Sissons – Bonino, Järnkrok, Salomäki – Fiala, Arvidsson, Hartman – Watson, Johansen (A).

Rozhodčí: Jon McIsaac, Chris Rooney – Mark Wheler, Devin Berg.

00:01

00:40
    Hosté se od začátku utkání drží u kotouče a vytvářejí si tlak v útočném pásmu.

01:18
    Viktor Arvidsson nahrával před branku, ale nikoho ze svých spoluhráčů nedokázal oslovit.

01:33
    Sedinové jeli do situace dva na jednoho, ale Henrik by v útočném pásmu dříve než jeho bratr, a tak se píská ofsajd.

02:04
    Filip Forsberg si sjel před branku, kde byl úplně sám, ale přihrávku nedostal.

02:38
    Viktor Arvidsson to zkusil z velkého úhlu a Jacob Markström si pro puk sáhl lapačkou.

03:05
    První formace domácích se dostala do útočného pásma, ale nic moc nevymyslela a poté šli dopředu hosté, kteří prověřili domácího brankáře.

03:53
    Michael Del Zotto poslal na steč jednoho ze svých spoluhráčů, ale ten se dostal pouze za polovinu hřiště, kde o puk přišel.

04:51
    Filip Forsberg si sjížděl na zadní tyčku, kde byl nikým nehlídaný a tentokrát dostal přihrávku, ale jeho zakončení skončilo těsně vedle branky!

05:12
    Oba týmy hrají velmi aktivně a nyní musel zasahovat Saros proti střele od modré.

05:30
    Erik Gudbranson nahodil na branku, ale Saros byl pozorný.

05:49
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Alexej Jemelin – 2 min., podražení).

05:55
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Bleskurychlé využití přesilové hry v podání Vancouveru! Edler vystřelil od modré čáry a těsně před Sarosem tečoval BO HORVAT, který usměrnil puk mezi nohy brankáře Preds. Asistence: Alexander Edler a Daniel Sedin.
    05:55 Bo HORVAT - 1:0

06:35
    Domácí jsou aktivní a pokoušejí se přidat další branku.

06:57
    Hra vysokou holí zastavuje hru a bude se vhazovat ve středovém kruhu.

07:10
    Viktor Arvidsson dobře dotíral na domácího brankáře, který raději kotouč přidržel.

07:36
    Tyler Motte předvedl něco podobného a domácí získali útočné pásmo.

07:47
    Miika Salomäki vyslal od levého mantinelu tvrdou střelu a Markstrom byl připraven.

07:58
    Vzápětí na druhé straně hřiště musel zasahovat Saros.

08:27
    Fisher nahodil do útočné třetiny, ale pro puk si nikdo nedojel, a tak útočí domácí tým.

08:48
    Kosatky se dostaly do ofsajdu a vhazovat se bude u střídačky Preds.

09:11
    Jake Virtanen jel sám na branku a pokoušel se puk zasunout mezi nohy Sarose, ale ten tohle předvídal a skvěle zasáhl!

09:11
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Hartman – 2 min., držení).

09:41
    Sedinova střela byla tečována do ochranné sítě.

09:59
    Domácí kombinují v útočném pásmu.

10:15
    Edlerova střela skončila vedle branky.

10:38
    Domácí stále kombinují okolo bránící čtveřice.

10:59
    Kosatky zamkly hosty v obranné třetině a tohle je opravdu dobrá přesilová hra!

11:11

11:29
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Michael Del Zotto – 2 min., vražení na hrazení).

11:43
    Preds prohráli vhazování a domácí se hned na začátku přesilové hry osvobozují.

12:11
    Až nyní se Preds dostali zpět do útočného pásma.

12:29
    Boninova dorážka před brankou skončila mimo tři tyče.

12:46
    Pár střeleckých pokusů před brankou zlikvidoval zatím bezchybný Jacob Markström.

13:06
    Hosté kombinují v útočné třetině, ale ke střele se zatím neodvážili.

13:30

13:51
    Brendan Leipsic se přes obránce nedostal, ale puk dostal příhodně na hokejku Alexander Edler, který byl sám na pravém kruhu, ale trefil Sarose.

14:12
    Brock Boeser nahodil na branku, ale Saros byl připraven. Do útočného pásma se hned hnali hosté, ale zastavil je ofsajd. Následuje komerční přestávka.

14:27
    Daniel Sedin vystřelil z mezikruží a jeho střela byla přizvednuta nad branku.

14:49
    Calle Järnkrok vystřelil od pravého mantinelu a domácí brankář v klidu zasáhl.

15:11
    Jemelin vyhodil puk do středního pásma a hosté střídají.

15:41
    Subban byl v dobré střelecké pozici mezi kruhy, ale rozhodl se ještě přihrát a zbytečně překombinoval tuhle akci.

16:24
    Hosté zamkli domácí v obranné třetině a až po minutě hry se Kosatky osvobodily.

16:36
    Kyle Turris tečoval před brankou a málem se dostal i k dorážce, ale velmi dobře zasáhl Bo Horvat, který stihl puk odpálit.

17:19
    Kyle Turris hledal někoho ze svých spoluhráčů před brankou, ale svižnou přihrávku zachytili domácí, kteří se vydávají na útočný výlet.

18:06
    Hosté jsou v závěru třetí třetiny lepší a pokoušejí se o vyrovnání.

18:45
    Calle Järnkrok pálil na vzdálenější tyčku, ale domácí brankář tam měl beton a tenhle pokus vyrazil do rohu.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:09
    Erik Gudbranson vystřelil od modré čáry a Saros si po delší době sáhl na puk.

19:22
    Viktor Arvidsson vystřelil velmi utišeně, ale Jacob Markström byl připravený.

19:46
    Filip Forsberg si sám najel do spodní části levého kruhu a velmi nebezpečně vystřelil a Markström zasáhl levým ramenem!

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina je u konce. Na začátku utkání byli lepší domácí hráči, kteří se i díky přesilové hře dostali do vedení. Jenže od poloviny první třetiny začali hosté tlačit na pilu a v posledních pěti minutách první části byli jasně lepším týmem! Jacob Markström zatím drží svůj tým a uvidíme, zda se mu to podaří i ve druhé třetině.

Střely na branku 11:13

20:01

20:21
    Hosté se zatím drží ve své třetině a Kosatky je dobře napadají.

20:56
    Viktor Arvidsson se pokoušel objet branku a zasunout puk, ale k úspěšnému zakončení mu chybělo pár centimetrů!

21:14
    Preds odstřelují Markströma, který si připisuje jeden zákrok za druhým.

22:08
    Hosté se při další útočné akci dostali do ofsajdu.

22:17
    Jacob Markström dobře rozehrál a do útočné třetiny se dostal Brock Boeser, který trefil rameno Sarose!

22:45
    Miika Salomäki nahodil do útočné třetiny a Preds kombinují okolo domácí branky.

23:18
    Mattias Ekholm nahodil na branku, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal tečovat.

23:52
    Viktor Arvidsson vystřelil z kruhu a domácí brankář si připisuje další zákrok.

24:21
    Druhá třetina se hraje v hodně vysokém tempu a oba týmy mají střelecké příležitosti.

24:30
    Jake Virtanen vystřelil od modré a Saros zasahuje.

24:43
    Ryan Hartman pálil zpoza obránce a Markström si připisuje další zákrok!

25:15
    Brendan Leipsic chtěl překvapit Sarose, ale ten si pohlídal bližší tyč a střelu vytěsnil.

25:57
    Preds nahodili do útočné třetiny a oba týmy střídají.

26:13
    Při dalším útočném výpadu Predátorů se píská ofsajd.

26:27
    Kosatky se dostaly do přečíslení tři na dva, ale jejich útočný výpad zastavil ofsajd.

26:44
    Miika Salomäki vystřelil od mantinelu a Markström zasahuje lapačkou.

27:19
    Sam Gagner tak dlouho váhal s přihrávkou na svého spoluhráče, až mu puk odjel a z dobré akce nebylo nic.

27:55
    Viktor Arvidsson dostal nahrávku na spodek levého kruhu, ale branku střelou zápěstím minul.

28:31
    Domácí se dostávají čím dál tím více pod tlak a nyní se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.

28:58
    Fisher to zkusil z levé strany, ale branku minul. Následně se domácí osvobodili opět zakázaným uvolněním.

29:19
    Bonino se dostal mezi kruhy a měl dostatek času na zamíření, ale branku minul!

29:23
    Canucks jsou pod tlakem a Preds nyní hrají skvěle.

29:56
    Nyní se provinili zakázaným uvolněním hosté, kteří špatně rozehráli.

30:06
    Edlerova střela a následná dorážka skončila těsně vedle branky Sarose.

30:33
    Sam Gagner se dostal ke střele od modré a Saros zasahuje.

30:55
    Publikem právě obíhá mexická vlna a domácí fanoušci se baví!

31:41
    Markström předvedl další zákrok a puk poté skončil v ochranné síti. Následuje komerční přestávka.

32:04
    Tlak hostujícího celku opadl a domácí mají častěji puk na hokejkách.

32:34
    Fiala se dostal do přečíslení dva na jednoho, ale na svého spoluhráče puk neprocpal.

32:57
    Hosté vyhodili puk až na zakázané uvolnění.

33:24
    Hostě zamkli domácí hráče v obranné třetině a Markström musel řešit několik střel.

34:04
    Sam Gagner nahodil na Sarose a kompletní pětka domácích míří na střídačku.

34:35
    Hra se přelévá ze strany na stranu a oba celky se snaží vstřelit velmi důležitou druhou branku utkání.

35:04
    A daří se to domácím! BRANDON SUTTER se proháčkoval přes dva hráče a skvělou bekhendovou střelou zavěsil pod víko! Asistence: Brock Boeser a Darren Archibald.
    35:04 Brandon SUTTER - 2:0

35:35
    Brendan Leipsic nahrál před prázdnou branku Brocku Boeserovi, který se v těchto situacích nemýlí, ale nyní z jasné pozice minul branku!

35:53
    Ani dvojitá teč před Markströmem nepomohla k první brance Predátorům.

36:33
    Domácí jsou v útočné třetině a drží puk v rohu hřiště.

37:04
    Kosatky uzamkly hosty v obranném pásmu a Preds se nyní jen brání.

37:26
    Nashville právě vstřelil branku!
    A je tu první branka Preds! Z ničeho nic se dostal ke střele Forsberg a jeho střelu tečoval do branky navrátivší se MIKE FISHER, který zaznamenává první bod ve svém prvním zápase v letošní sezóně! Asistence: Filip Forsberg a Viktor Arvidsson.
    37:26 - 2:1

38:44
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Miika Salomäki – 2 min., nedovolené bránění).

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny a domácí jsou v útočném pásmu.

39:18
    Preds se osvobozují.

39:43
    Kostky stále krouží okolo bránící čtveřice.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá třetina nabídla dvě branky. Tu první vstřelili hráči Kosatek, kteří šli do vedení 2:0. Vzápětí se ovšem trefil Mike Fisher, který snížil na 2:1 a třetí třetina bude velmi zajímavá.

Střely na branku 21:28

40:01

40:23
    Preds vyhazují a tohle oslabení ustojí.

40:45

41:08
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexander Edler – 2 min., krosček).

41:27
    Domácí vyhazují a Nashvillu se tahle přesilová hra nedaří.

42:09
    Hosté se konečně usadili v útočném pásmu a kombinují.

42:25
    Jenže jejich útočné tažení moc dlouho netrvalo a domácí opět vyhazují.

43:08

43:24
    Preds za celou přesilovou hru nevystřelili ani jednou!

43:42
    Domácí vyhodili kotouč mezi diváky a vhazovat se bude před Markströmem.

44:01
    Michael Del Zotto vystřelil z levé strany, ale Saros byl připravený.

44:37
    Sedinové kombinují v útočné třetině, ale ke střele se nedostali.

44:49
    Hosté šli do rychlého brejku a zastavil je ofsajd.

45:12
    Kosatky nahodily puk do útočného pásma a odchází střídat.

45:37
    Saros vyjel za branku, a tak se nepíská zakázané uvolnění.

45:58
    Mike Fisher měl další velkou šanci, ale Markström předvedl skvělý zákrok na brankové čáře!

46:47
    Hosté výrazně zlepšili pohyb a tlačí na pilu.

47:10
    Brendan Leipsic inkasoval tvrdý hit a velmi těžko se zvedá od mantinelu.

47:40
    Filip Forsberg nahrával před branku, ale nenašel nikoho v bílo žluté kombinaci.

48:18
    Brendan Leipsic vybojoval puk u své branky a rychle ho vyhodil z pásma.

48:47
    Zakázané uvolnění domácího týmu zastavuje hru.

48:52
    Filip Forsberg to zkusil z velkého úhlu, ale tahle střela neměla příliš šancí na úspěch.

49:28
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Johansen – 5 min. + osobní trest do konce utkání, sekání).
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Brandon Sutter – 2 min., hrubost).

50:02
    Domácí nepohlídali KEVINA FIALU, který uklidil kotouč do sítě a při hře 4na4 vyrovnává stav utkání na 2:2! Asistence: Kyle Turris a Mattias Ekholm.
    50:02 Kevin FIALA - 2:2

50:53

51:03
    Za necelou půl minutu skončí hra 4na4 a domácí budou mít tři minuty dlouho přesilovou hru.

51:35

51:54
    Domácí jdou zpět do vedení a pokračují v přesilové hře! DANIEL SEDIN dostal nahrávku před branku a svou první střelou trefil Sarose, ale z dorážky se už nemýlil! Asistence: Henrik Sedin a Brock Boeser.
    51:54 Daniel SEDIN - 3:2

52:44
    Hosté se budou bránit ještě dvě minuty a tlak domácích je velký.

53:15
    Domácí kombinují okolo bránící čtveřice a pokoušejí se rozhodnout toto utkání.

53:48
    Viktor Arvidsson se dostal do dobré střelecké pozice a ve vlastním oslabení prověřil Markströma.

54:15
    Hosté vyhazují a jejich oslabení pomalu končí.

54:35
    Kosatky daly jeden gól ve tříminutové přesilové hře a nyní budou svůj hubený náskok bránit.

55:10
    Hosté kombinují v útočné třetině a pokoušejí se něco vymyslet.

55:37
    Ryan Ellis se ke střele nedostal a domácí vyhazují do středního pásma.

56:03
    Hosté jsou velmi aktivní a pokoušejí se dorovnat stav utkání.

56:31
    Ryan Hartman bojuje o puk v rohu hřiště, ale Nashvillu utíkají cenné vteřinky.

57:01
    Domácí už jen jednoduše vyhazují do středního pásma a pokoušejí se ubránit jednobrankové vedení.

57:45
    Je vyrovnáno! Hosté si vytvořili obrovský tlak, který dokázali využít! RYAN ELLIS si vyměnil puk na modré se Subbanem a poté vystřelil a Ellisův pokus skončil v síti! Asistence: P. K. Subban a Calle Järnkrok.
    57:45 Ryan ELLIS - 3:3

58:34
    Tlak Preds opadl a pravděpodobně se dočkáme prodloužení.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:05
    Colton Sissons dorážel před brankou, ale kotouč netrefil.

59:21
    Zakázané uvolnění domácích.

59:32
    Edler vyhodil puk daleko od branky a prodloužení se pomalu, ale jistě blíží.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Dnešní utkání končí remízou a uvidíme prodloužení! Domácí hráči se těsně před koncem zápasu ujali vedení 3:2, ale Ellis dokázal tři minuty před koncem vyrovnat na 3:3!

Střely na branku 27:42

60:01

60:20
    Preds drží kotouč za svou brankou.

60:43
    Velmi rychlý konec prodloužení! Viktor Arvidsson zavezl puk do útočné třetiny a přenechal kotouč kousek za modrou čárou. Tam si ho vzal CALLE JÄRNKROK, který projel mezi dvěma hráči a přesně zakončil. Nashville vítězí! Asistence: Viktor Arvidsson a Ryan Ellis.

Zablokované střely 18:13

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Hvězdy utkání
    Daniel Sedin 1+1
    Alexander Edler 0+2
    Calle Järnkrok 1+1

To je ode mě vše a hezkou sobotu! Na shledanou. (06:49:35)

Vojtěch Görög

Branky a nahrávky: 6. Horvat (Edler, D. Sedin), 36. B. Sutter (Boeser, Archibald), 52. D. Sedin (H. Sedin, Boeser) – 38. Fisher (F. Forsberg, Arvidsson), 51. Fiala (Turris, Ekholm), 58. Ellis (P. K. Subban, Järnkrok), 61. Järnkrok (Arvidsson, Ellis)

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Bitetto, Ellis (A), Ekholm (A), Jemelin, Irwin, P. K. Subban – Turris, F. Forsberg, Sissons – Bonino, Järnkrok, Salomäki – Fiala, Arvidsson, Hartman – Watson, Johansen (A), Fisher.

Rozhodčí: Jon McIsaac, Chris Rooney – Mark Wheler, Devin Berg