Los Angeles – Chicago 3:5 (kon.) | Boston – Montreal 2:1 (po pr.) | Pittsburgh – NY Islanders 3:2 (po pr.)
Arizona – Ottawa 2:1 (kon.) | Washington – Toronto 5:2 (kon.) | Edmonton – NY Rangers 2:3 (kon.)
Colorado – Nashville 3:4 (po pr.) | Florida – Philadelphia 4:1 (kon.) | Anaheim – Chicago 6:3 (kon.)

Tomáš Plekanec (TOR) 0+0, 1 střela, TOI 11:27
    Roman Polák (TOR) 0+1, 2 střely, TOI 14:26 (05:16:53)

Hvězdy utkání

1. John Carlson (WSH) 1+2
    2. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 1+2
    3. Nicklas Bäckström (WSH) 1+2

Statistiky: Střely na bránu: 34-29; Zablokované střely: 24-11; Vhazování: 57%-43%; Hity: 22-26; Přesilové hry: 2/2-0/2; Trestné minuty: 4-4.

Zach Hyman v úvodu zápasu rychle odpověděl na úvodní branku Jevgenije Kuzněcova, jenže po pouhých 59 sekundách Washington skóroval znovu, když mu vrátil ztracené vedení bleskově Alex Ovečkin a necelé čtyři minuty před přestávkou využil přesilovou hru Niklas Bäckström. Ruský útočník vstřelil svůj 40. gól v letošní sezóně a pouhé dva góly ho dělí od dosažení hranice 600 gólů v NHL. Po přestávce vrátil Maple Leafs zpět do zápasu Nazem Kadri, jenže Capitals opět našli rychlou odpovědět, když se pouhých 43 sekund na to prosadil John Carlson a v polovině zápasu po samostatném úniku Jakub Vrána. Poslední třetina utkání už kromě vypadnutí světel nic důležitého nepřinesla. Konečný výsledek na góly bohatého utkání pod otevřeným nebem na Navy-Marine Corps Memorial Stadium v Annapolis v USA zní jasně. Washington Capitals 5 Toronto Maple Leafs 2.

59:00
    Do konce utkání pod širým nebem zbývá odehrát 1 minuta.

58:58
    Matt Niskanen byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Toronto má ještě šanci snížit v přesilové hře.

58:49
    Leafs ještě mohli skórovat v blízkosti pravé tyče, jenže Braden Holtby jejich bekhendový pokus vyrazil!

58:03
    Maple Leafs se po nahození od modré čáry na levém křídle dostali před bránou k nebezpečné teči, jenže Braden Holtby puk ukryl ve svém náručí!

56:57
    Hra byla znovu přerušena, protože brána za Bradenem Holtbym byla posunuta. Závěr je hodně kouskován.

56:50
    Maple Leafs na pravém křídle vystřelili od modré čáry a Braden Holtby bez problému ukryl puk v lapačce.

55:48
    Hra byla přerušena a Braden Holtby má čas na to, aby se protáhl, zatímco je uklízen sníh z ledu.

55:31
    Lars Eller šavloval v blízkosti levé tyče s holí, do zakončení se ale nakonec dostat před bránou nedokázal.

54:44
    Zach Hyman dobře vystřelil na bodu levého kruhu přes jednoho z hráčů Capitals na přední tyč, kde Braden Holtby pravým betonem vykopl puk do rohu ledové plochy!

53:57
    Hra pokračovala bez přerušení dále, než se Capitals při přechodu do pásma ocitli v postavení mimo hru.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 4. Kuzněcov (Bäckström, Carlson), 7. Ovečkin (T. Wilson, Bäckström), 17. Bäckström (Kuzněcov, Carlson), 29. Carlson (Stephenson, Beagle), 31. J. Vrána (Kuzněcov, Orlov) – 6. Hyman (R. Polák), 28. Kadri (Marleau, Dermott)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orlov, Niskanen, Kempný, Carlson, Orpik (A), Djoos – Ovečkin (C), Bäckström (A), T. Wilson – J. Vrána, Kuzněcov, Oshie – Connolly, Eller, Burakovsky – Stephenson, Beagle, Smith-Pelly. Hlavní trenér: Barry Trotz.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (32. McElhinney) – Rielly (A), Hainsey, Gardiner, N. Zajcev, Dermott, R. Polák – Marleau, Kadri, Marner – Hyman, Plekanec, W. Nylander – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Co. Brown – Komarov (A), D. Moore, Kapanen. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Rozhodčí: Kevin Pollock, Kelly Sutherland. Čároví: Tim Nowak, Pierre Racicot

Diváci: 29516