Jihlava – Olomouc 3:0 (kon.) | Pardubice – Mountfield HK 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 4:0 (kon.)
Plzeň – Zlín 3:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Třinec 3:2 (2:0 po s.n.) | Chomutov – Sparta 4:2 (kon.)
Vítkovice – Liberec 3:2 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice
1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Mountfield HK
Neděle 04.03.2018, 16:20 • Tipsport arena • Tipsport extraliga • 52. kolo

Pardubice se nakonec díky výhře Vítkovic nad Libercem v prodloužení udržely na šestém místě a ve čtvrtfinále je čeká Třinec. (19:35:38)

Pardubice se sice po trefě Rolinka v 8. minutě ujaly vedení, jenže to bylo z jejich strany vše. Ještě v první části srovnal Smoleňák a ve druhé třetině Hradec Králové otočil stav ve svůj prospěch přesnými zásahy Vopelky a Ziga. Ve druhé polovině zápasu už branka nepadla, Hradec Králové si tak pojistil druhé místo po základní části a Pardubice ještě musí čekat, jak dopadne zápas Vítkovice – Liberec.

Nejlepší hráči utkání:
    HC Dynamo Pardubice – Tomáš Rolinek
    Mountfield HK – Tomáš Zigo

59:52
    Marosz sice vyhrál vhazování za sebe, ale Hrabal přestřelil branku.

59:47
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Oskars Cibulskis – 2 min., nedovolené bránění).

59:22
    Ze skrumáže v kruhu pro vhazování vydoloval puk Treille, jehož střelu Pavelka zneškodnil.

59:16
    Hradec Králové vyhodil na zakázané uvolnění a poté si vzal oddechový čas.

59:09
    Marosz to vzal místo přihrávky napřáhnutému Treillemu na sebe, jeho pokus Pavelka vyrazil.

58:35
    Sýkora našel křižnou přihrávkou na pravé straně Trončinského, jehož střelu z první do odkryté části branky srazil hokejkou bránící hráč.

58:30
    Oddechový čas pro domácí.

58:30
    Pardubická brance už byla prázdná, když Treille dostal nahrávku do dobré střelecké pozice mezi kruhy, jenže trestuhodně poslal kotouč přímo do středu branky, kde byl Pavelka.

57:32
    Tomášek přihrávkou přes bránícího hráče uvolnil Treilleho, Pavelka byl na jeho střelu připraven u pravé tyče.

56:49
    Trončinský spadl na led v útočné pásmu, rozhodčí nechali hru i přes nelibost domácích pokračovat dále.

55:37
    Cibulskisovi nedovolil zakončit bekhendem na pravé straně Sýkora, Hradec se nadále drží v útočné třetině.

54:37
    Kacetl vyrazil Graňákovu střelu od modré, Pardubice se při útočné akci dostaly jen do středního pásma.

54:25
    Tomášek nahazoval kotouč ještě těsně před červenou, píská se zakázané uvolnění.

53:32
    Čáslavovi propadl puk u levého mantinelu do středního pásma, Mountfield už se soustředí spíše na obranu.

Adam Joska

Branky a nahrávky: 8. Rolinek (Trončinský, Marosz) – 15. Smoleňák (Červený, Koukal), 29. Vopelka (Zámorský, Zigo), 31. Zigo (R. Pavlík)

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Klouček) – Trončinský, Čáslava, Ščotka, Wishart, Hrabal, Mojžíš, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – T. Svoboda, Tomášek, Treille – M. Kaut, Poulíček, Perret – Machala, Dušek, Beran.
    Mountfield HK: J. Pavelka (Rybár) – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený, Zámorský – Smoleňák, Koukal, Červený – Látal, Kukumberg, Cingel – Köhler, Berger, Šimánek – Vopelka, Zigo, R. Pavlík.

Rozhodčí: Šír, Kika – Hlavatý, Tošenovjan

Diváci: 10194