Jihlava – Olomouc 3:0 (kon.) | Pardubice – Mountfield HK 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 4:0 (kon.)
Plzeň – Zlín 3:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Třinec 3:2 (2:0 po s.n.) | Chomutov – Sparta 4:2 (kon.)
Vítkovice – Liberec 3:2 (po pr.)
HC Vítkovice Ridera
3:2 (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 04.03.2018, 16:20 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 52. kolo

Pro dnešek je to už z Ostravy vše, mějte příjemný zbytek večera, budu se těšit už brzy na počtenou. (19:20:13)

Jisté je to, že domácí končí sezónu na předních příčkách tabulky, o čemž měli i mnozí fanoušci na podzim dost pochyb. Svěřenci trenéra Petra mají teď prostor na doléčení zranění a drobných šrámů, k prvnímu zápasu play-off se postaví na svém ledě v úterý 13. března. Buďte u toho s námi.

Dnešní dramatický zápas posledního kola základní části extraligy je za námi. Vítkovičtí prohrávali, dokázali v sobě najít vůli a srovnat, poté odolat vysokému tlaku Tygrů a v prodloužení i přes své oslabení dotáhnout zápas do vítězného konce Markem Hrbasem, který své narozeniny oslavil nejen gólem, ale i oceněním pro nejlepšího hráče zápasu.

Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí vyhodil, za pukem se pustil MAREK HRBAS, který bránícímu hráči udělal kličku a poslal puk přímo do branky – 3:2. Bez asistence.

60:54
    Ševc od modré zvolil střelu, puk se zatočil za branku.

60:41
    Bulíř puk za Bartošáka nedostal.

60:29
    Liberečtí rozjíždějí přesilovkový kolotoč.

60:11
    Kurovský vyhazuje kotouč za Willa.

60:01

Třetí třetina rozuzlení nepřinesla, v nervozním závěru přišli vítkovičtí o Výtiska a hosté o Bakoše. Zda rozhodne prodloužení nebo se dnes dočkáme samostatných nájezdů, ukáží už následující minuty.

59:50
    Liberečtí bojují před Bartošákem o kotouč.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 10. Olesz (Hrbas, Dej), 22. Szturc, 62. Hrbas – 2. Bulíř (Jánošík, M. Kvapil), 12. Bakoš (Filippi, Bulíř)

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Klok, Sloboda (A), Hrbas, Baranka, Výtisk (A), Trška – Olesz (C), Lev, Dej – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Bartovič, Mahbod, Szturc – Kurovský, Š. Stránský, P. Zdráhal – T. Jáchym.
    Bílí Tygři Liberec: Will (Janus) – Pyrochta, Ševc (C), Šmíd (A), Maier, Jánošík, Derner – Lakatoš, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bulíř, Filippi, M. Kvapil – Bakoš, Redenbach, Ordoš – Jašek, Bližňák, J. Vlach.

Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Ganger, Hanzlík

Diváci: 7 083