po s.n. (1:0)
HC Bolzano
4:3 (0:3, 3:0, 0:0 - 0:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Neděle 04.03.2018, 17:45 • Palaonda Eiswelle • bet-at-home ICE Hockey League • Nadstavba

Ode mne je to pro dnešek vše. Znojmu zároveň končí sezóna, v létě znovu na viděnou! (20:14:27)

Trestné minuty:

Bolzano: 2
    Znojmo: 2

Střely na branku:

Bolzano: 28
    Znojmo: 26

Je konec. Jediným střelcem v nájezdech se stal Mike Halmo a rozhodl tak o tom, že Bolzano vyhraje i poslední zápas nadstavbové části. Orli vedli po první třetině 3:0, přesto se musí spokojit pouze s jedním bodem.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Bolzano.

Samostatné nájezdy začínají.

O tom, kdo si ze zápasu vezme o bod více, prodloužení nerozhodlo. Čekají nás tedy samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:20
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Bartoš – 2 min., podražení).

62:10
    Gartner střílel z pravé strany, kotouč se zastavil v lapačce Marka Schwarze.

61:40
    DeSousa měl možnost střílet z mezikruží, ale Lattner byl na správném místě a alespoň soupeře znejistil, takže zakončení nemělo žádné dobré parametry.

60:30
    Petan přihrával zpoza branky na Micelliho, ten ale nedokázal trefit puk ideálně.

60:01

Zápas se ale musí rozhodnout, takže nás čeká ještě prodloužení.

Je za námi třetí třetina, ve které jsme neviděli ani jednu branku. To však domácím vůbec nemusí vadit, protože naplno můžou slavit postup do play-off! EBEL tak zná všechny účastníky letošních vyřazovacích bojů.

60:00

59:25
    Bolzano staví defenzivní hradbu. Je třicet sekund od postupu do play-off. Fehérvár potřebuje výhru Znojma v základní hrací době.

57:36
    Bartoš pronikl individuálně obranou domácích, ale Tuokkola kotouč našel ve své výstroji.

56:50
    Micelli přihrával na Carlisleho, který sice okamžitě poté střílel, ale netrefil branku.

55:00
    Oleksuk jel z levé strany a mohl přihrávat na volného Angelidise, jenže přihrávku nenačasoval ideálně a puk tak utekl.

52:30
    Smith střílel z pravého kruhu pro vhazování, Schwarz ale byl proti dalšímu inkasování. Bude se pokračovat vhazováním v útočném pásmu Lišek z Bolzana.

50:10
    Znojemští hokejisté se snaží odpovědět agresivitou v osobních soubojích. Rozhodčí dnes píská velmi mírně a nechává hru volně plynout.

49:40
    Od modré čáry střílel Biro, jeho rána ovšem zaduněla o zadní mantinel. Orli se alespoň na delší dobu usadili v útočném pásmu.

48:55
    Schwarz musel čelit nebezpečné střele, která vyšla z hole DeSousy. Přestože s ní měl problémy, nakonec si poradil.

47:10
    Clark se napřáhl od modré čáry, Schwarz chytá. Ve třetí třetině Orli hrají mnohem aktivněji ve středním pásmu a tlak domácího celku už není takový, jako jsme mohli vidět v prostřední třetině.

43:30
    Domácí hokejisté jsou opět nastěhovaní v útočném pásmu. Orli se brání.

42:08
    Bartoš střílel zápěstím z pravé strany, ale Tuokkola si poradil.

40:01

Střely na branku ve druhé třetině: 15 – 6

Další třetina začne přibližně v 19:30.

Je za námi druhá třetina, která byla jasně ve prospěch domácích, kteří dokázali stáhnout třígólové manko a vyrovnali utkání. Nyní už jsou blízko postupu do play-off. Na herním projevu soupeře je vidět, o jak důležité body jim jde. Diváci tleskají ve stoje.

40:00

39:20
    Bolzano právě vstřelilo branku!
    Zaplněná hala v Bolzanu křičí radostí. ALEXANDER EGGER se napřáhl od modré čáry a přes několik hráčů Schwarz příliš nemohl vidět a nedokázal na střelu reagovat. Asistence: Angelo Micelli, Austin Smith.

38:50
    Teď už ale neměli Orli jinou možnost, než puk odpálit na zakázané uvolnění.

38:37
    Lattner bezpečně odehrál kotouč tak, aby se nepískal icing.

37:45
    Domácí hokejisté už zase kombinují před Schwarzem. Orli v posledních minutách alespoň trochu srovnali se soupeřem krok.

37:06
    Biro kotouč obdržel na modrou čáru, odkud nebezpečně příklepem napálil gólmana!

37:01
    Číp se rozjel a z mezikruží trefil jen zadní mantinel!

36:13
    Orli opět pouze poslali kotouč přes všechny čáry. Bolzano dál pokračuje v náporu.

34:04
    Další drtivý nápor Bolzana už končí brankou. Po několika dorážkách v bezprostřední blízkosti Schwarze se ujal puku DANIEL FRANK a proclal jej za brankovou čáru. Bolzano ve druhé třetině hraje naprosto fantasticky a nebýt Schwarze, dávno by už vedlo. Každý vstřelený gól navíc dodává liškám sebedůvěru. Asistence: Luca Frigo, Anton Bernard.

33:20
    Snad poprvé ve druhé třetině se Orli dostali do útočného pásma na nějakou delší dobu. Celou akci zakončil Tejnor střelou od modré čáry.

32:53
    Schwarz chvíli vůbec nevěděl, kde je puk. Naštěstí pro hosty se ale zorientoval nejrychleji, vyjel z brankoviště a přerušil hru.

32:40
    Emoce na ledě. Bolzanu jde o všechno, což se promítá do průběhu hry. Orli se musí snažit držet dál od své branky, jinak je otázka času, kdy znovu inkasují.

30:50
    Další tutovka Bolzana! Nyní po dorážce musel Šnajnar vytahovat puk doslova z brankové čáry. Vidíme velmi dramatický hokej, všem nezaujatým se musí zápas líbit.

30:05
    Schwarz drží kotouč nastřelený od modré čáry.

28:55
    Znojemští se ve druhé třetině jen brání a téměř se nedostali z pásma. Bolzano si jde za postupem do play-off, musí ale otočit vývoj zápasu.

28:05
    Bolzano drtivě tlačí Orly. Schwarz už ležel na zemi po střele od modré, ale dokázal ještě společnými silami s obránci Znojma zabránit puku v cestě do branky! DeSousa střílel v kleče z mezikruží do téměř prázdné branky. Kdyby kotouč zvedl nahoru, byla by to branka.

27:34
    Domácí po drtivém tlaku snižují na rozdíl dvou gólu. O branku se postaral DOMENIC MONARDO, jenž se ocitl na středu pravého kruhu a prudkou střelou překonal Schwarze. Asistence: Travis Oleksuk.

26:15
    Zakázané uvolnění Znojma.

25:37
    Rozhodčí rozpažil. Opravdu se nejednalo o branku, přestože se všichni přítomní včetně sudích divili.

25:37
    Rozhodčí jdou na video. Po prvním přerušení se rozhodli zkontrolovat situaci předchozí situaci.

25:05
    Neuvěřitelné, co teď jeden z domácích hokejistů nedal! Měl před sebou naprosto odkrytou branku, z jednoho metru ale střílel nad!

24:15
    Zaplněná aréna v Bolzanu svým hokejistům tleská, Orli jsou pod velkým tlakem a pouze se brání. Bolzano musí vstřelit minimálně tři branky, aby vůbec mohlo pomýšlet na postup!

23:48
    Schwarz musel čelit dalšímu velmi důležitému zákroku po střele od DeSousy. Bolzano teď hraje fantasticky, naráží ale na skvělého Schwarze.

23:20
    Orli se zuby nehty brání tlaku domácích, kteří doslova mačkají svého soupeře před brankou Schwarze.

22:36
    Smith teď udělal všechno skvěle a přestože byl hlídán znojemskou obranou, dokázal mezi ní projít a pak si obešel také Schwarze, a mohl ze strany střílet do prázdné branky, ale Schwarz stihl ještě položit se do rány a znemožnil jasné skórování.

21:57
    Na Bolzanu jde ve druhé třetině vidět, že ještě zvýšilo agresivitu v osobních soubojích, hrozivě často ale ztrácejí kotouče po nepřesných rozehrávkách.

21:40
    Glira mohl dorážet z ostrého úhlu do odkryté klece, ale nedokázal zamířit.

Hraje se ve středním pásmu. Orli pokračují v napadání.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:34.

Máme za sebou první třetinu, ve které předvedli Orli parádní výkon a komplikují domácím postup do play-off. Protože Fehérvár vede, Bolzano musí vstřelit minimálně čtyři branky, pokud chtějí pomýšlet na vyřazovací boje.

Nic se však nemění na tom, že Znojemští jsou jasně lepším týmem a vedou zaslouženě.

20:00

19:10
    Orli právě vstřelili branku!
    Neskutečné! Domácí fanoušci pískají, protože Bolzano v boji o playoff zmatkuje a dělá zbytečné chyby ve vlastním pásmu. Nyní si Orli vytvořili slušný tlak a po střele od modré se k dorážkám dostali Číp a Raška. Kotouč gólman neudržel a ze strany jej poslal do odkryté sítě MAREK ŠPAČEK. Asistence: Radek Číp, Adam Raška.

18:46
    Orli vedou již o dvě branky! JOSEF ZAJÍC vystřelil od modré tak, že kotouč skončil až v síti. Dobře před brankářem clonil Novák. Asistence: Dominik Tejnor.

18:20
    Petan střílel z mezikruží a gólmanovi vypadl kotouč z lapačky, ale skončil těsně vedle tyče.

17:59
    Matuš se silově dostal ke kotouči a protlačil se až do samostatného úniku, sám před Toukkolou ale neuspěl!

17:10
    Znojemští dnes hrají parádně a působí hodně živě. Bolzano v osobních soubojích nestačí a všude je později.

16:40
    Orli odpálili kotouč jen na zakázané uvolnění.

16:05
    Bolzano stupňuje nápor v útočném pásmu. Vše ale kazí velmi nepřesné přihrávky, které často neputují z hokejky na hokejku.

15:01
    Výborně Marek Schwarz! Jeden z útočníků domácích totiž osamocený dorážel z mezikruží, ale Schwarz dokázal rychle posunout beton a vyrazit kotouč, který už mířil do prázdné branky.

14:05
    Tak to byla nádherná akce, kterou Orli předvedli. Krásně si totiž soupeře vykombinovali ve středním pásmu. Poté si ve velké rychlosti najel RADEK ČÍP a na útočné modré dostal přihrávku a ze strany tak postupoval sám na gólmana. Rozhodl se zakončovat z velké vzdálenosti, ale trefil přesně horní růžek branky. Kotouč se možná otřel i o tyčku. Asistence: Adam Raška, Jan Lattner.

13:40
    Orli jsou zatím lepším týmem a hrají mnohem více kombinačně, což se o domácích říct nedá.

12:35
    Sointu uháněl sám na Schwarze a zakončoval ke vzdálenější tyči na pravé straně, avšak těsně netrefil branku. Zatím největší šance domácích v dnešním zápase.

12:15
    Guman mohl střílet z ostrého úhlu, ale raději ještě přihrával na modrou.

11:38

11:00
    Orli se drží v útočné třetině. Po střele Bořuty pak aktivně dorážel Novák, ale Tuokkola byl rychlejší a kotouč ukryl ve své lapačce.

10:35
    Němec střílel z levého kruhu pro vhazování těsně vedle.

10:00
    Orli sice vyhráli vhazování v útočném pásmu, přesto ale zacouvali až k vlastní brance. Takový přístup se nelíbí domácím fanouškům, kteří pískají.

09:38
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Frank – 2 min., držení).

07:55
    Kombinace domácích zatím hodně vázne. Hráči se snaží vymyslet něco individuálně, s čímž Orli nemají větší problémy.

07:30
    Přihrávka rukou. Rozhodčí vrací hru před Marka Schwarze.

07:25
    Orli se drží s kotoučem na holích ve vlastním pásmu a přihrávají si.

06:44
    Probíhá komerční přestávka. Zatím sledujeme poměrně defenzivní zápas, ve kterém oba týmy nechtějí zbytečně inkasovat.

05:59
    Ofsajd Orlů.

05:50
    Tvrdou ranou od modré se prezentoval Egger, avšak Schwarz puk celou dobu viděl, takže pro něj nebylo problém připsat si zákrok.

05:00
    Číp si najel až mezi kruhy, vystřelil ale pouze do středu branky, kde stál připravený Toukkola.

04:15
    Gólmani zatím nemají mnoho práce. Pokud se totiž jeden z týmů odhodlá k zakončení, většinou jsou střely zablokovány.

04:00
    Aréna v Bolzanu je velmi slušně zaplněná. Fanoušci ženou svůj tým za gólem, pokud chtějí play-off, musí totiž domácí vyhrát.

03:56
    Zakázané uvolnění Orlů.

03:20
    Smith tečoval kotouč těsně před Schwarzem, avšak gólman stál na správném místě a dokázal si včas poradit.

02:35
    Z levého kruhu střílel Novák, ale těsně minul.

02:05
    Orli poměrně dobře drží obranu ve středním pásmu a nepouští soupeře do tlaku.

01:42
    Ofsajd Bolzana. Následovalo vhazování ve středním pásmu, rozhodčí ale vykázal Bernarda z buly.

00:40
    Domácí působí hodně aktivně od prvních sekund zápasu. Snaží se napadat hluboko v útočném pásmu. Orli ale drží kotouč.

00:01

Oba týmy jsou už na ledě. Za chvíli můžeme začít.

HC Bolzano: Tuokkola (Smith) – Gartner, Tomassoni, Egger, Marchetti, Carlisle, Clark, Glira, Schweitzer – Halmo, Oleksuk, Frank – Frigo, Bernard, Monardo – Micelli, Angelidis, Smith – Souintu, DeSousa, Petan.

Rozhodčí: M. Nikolic, Trilar – Kontschieder, Zgonc.

Po pátečním utkání už je rozhodnuté, že se český zástupce nepodívá poprvé během svého působení v mezinárodní soutěži do vyřazovacích bojů. Předchozí vyjádření kouče Fryčera ale potvrzuje fakt, že se Orli budou chtít rozloučit se sezónou 2017/2018 vítězně. Podaří se jim to a stáhnou s sebou mimo play-off i Bolzano? O tom se rozhodne v neděli od 17:45.

O tom, že Znojmo nejede do malebného Bolzana vesele lyžovat do hor, svědčí i prohlášení hlavního trenéra Miroslava Fryčera: "Ten, kdo mě zná, tak si netroufne říct, že nebude motivace do zápasu. To je tak na to, abych někoho přetáhl. Já jsem sice hodnej strejda, ale když mi bouchnou saze, tak je zle. Dokud tady jsem, tak tomu všichni budou dávat maximum, o to se postarám. To je moje práce a nátura, takže jinak to nevidím. I kdybychom tam měli padat po hubě a dohrát to na útok a půl, tak tam necháme všechno."

Italům půjde v neděli opravdu o hodně! Aktuálně sice okupují osmou příčku zaručující účast ve čtvrtfinále, ovšem dotírající čerti z Fehérváru ztrácí pouhé dva body, a tak budou doufat v pomoc Znojma.

A pro Bolzano nepůjde v nejdůležitějším utkání sezóny vůbec o procházku růžovým sadem. Na Orly se mu totiž letos příliš nedaří. Z patnácti možných bodů za vzájemné zápasy ukořistili pouze pět za jedno vítězství po základní hrací době a jedno za výhru po prodloužení.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.

Jakub Prchal

Branky a nahrávky: 28. Monardo (Oleksuk), 35. Frank (Frigo, Bernard), 40. Egger (Micelli, Smith), rozh. náj. Halmo – 15. Číp (Raška, Lattner), 19. Zajíc (Tejnor), 20. Špaček (Číp, Raška)