Nitra – Košice 3:1 (kon.) | Trenčín – Nové Zámky 4:0 (kon.) | Žilina – Zvolen 5:0 (kon.)
Banská Bystrica – Detva 7:2 (kon.) | Poprad – Lipt. Mikuláš 3:2 (kon.)
MsHK Žilina
5:0 (4:0, 0:0, 1:0)
HKM Zvolen
sk Neděle 04.03.2018, 17:00 • Tipsport Aréna, Žilina • Tipos Extraliga (SR) • 52. kolo

S konštatovaním, že Žilina porazila Zvolen 5:0 sa s vami lúčim. Ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok víkendu. Dočítania priatelia. (19:21:36)

59:53
    Obrovský aplauz divákov pre Maroša Mikoláša, ktorý skrotil ďalšiu strelu hostí. Mladý odchovanec Žiliny má nakročené k čistému kontu!

59:40
    Hostia v úplnom závere v tlaku pred Mikolášom.

59:18
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Kozák – 2 min., krosček).

59:01
    Začala sa posledná minúta tretej tretiny.

58:39
    Domáci hokejisti sa už snažia držať puk čo najďalej od svojej bránky.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

58:00
    Domáci v plnom počte.

57:45
    Hostia v tlaku pred bránkou Žiliny.

57:18
    Ďalšia strela hostí od modrej čiary, puk však znovu našiel len pripravený betón Maroša Mikoláša.

56:44
    Po strele hostí znovu skryl puk do svojej výstroje Maroš Mikoláš.

56:39
    Dnešné stretnutie sleduje 605 divákov.

56:30
    Žilinčania okamžite posielajú puk cez všetky čiary.

56:00
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Mendrej – 2 min., hákovanie).

55:28
    Dámy a páni, to, čo dnes predvádza Maroš Mikoláš, to je veľká paráda. Znovu bravúrnym zákrokom podržal svoj tím.

55:01
    Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času.

54:53
    Hostia v plnom počte.

54:10
    Lenže tentoraz takmer dali gól, po strele od modrej čiary puk poskakoval okolo ľavej tyče bránky hostí!

53:30
    Žilina už dnešný zápas dohráva vo veľkej pohode, domáci sa ani počas presilovej hry netlačia príliš dopredu.

52:53
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Steen – 2 min., držanie).

52:20
    Zvolen dnes nehrá dobre, je to taký nemastný-neslaný výkon Mikulovcov a pred play-off sa musia Rytieri poriadne pozviechať.

51:49
    Marcel Holovič vletel do útočného pásma, strelou švihom však tesne minul zvolenskú bránku.

51:24
    Ďalší závar pred bránkou Žiliny, Mikoláš znovu na svojom miesta a zaslúžene si tak užíva aplauz domácich tribún.

50:42
    Zvolenčania to už skúšajú všetkými možnými spôsobmi, Maroš Mikoláš je však dnes vo veľkej pohode.

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Žilina vedie na domácom ľade nad Zvolenom 5:0.

49:39

49:20
    Krásna kombinačná akcia Zvolena a ďalší bravúrny zákrok Maroša Mikoláša! Vzápätí vzniká pred bránkou Vlkov menšia šarvátka, vylučovať sa však nebude.

48:50
    Hostia spod Pustého hradu už sú rozostavení v útočnom pásme.

48:09
    Domáci sa dostali do prečíslenia 2 na 1, Klimenta však nemal priestor na prihrávku a tak skúsil strelu. Tou však MacIntyra vôbec nevystrašil.

47:39
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Hruška – 2 min., hákovanie).

47:20
    Matis hľadal prihrávkou pred bránku Žiliny spoluhráča, bol však faulovaný a hostia budú hrať ďalšiu presilovú hru.

46:49
    Strela hostí od modrej čiary, Maroš Mikoláš bol znovu pozorný a na svojom mieste.

45:52
    V týchto minútach sa toho príliš veľa zaujímavého nedeje. Hrá sa síce hore dole, ale žiadne vážnejšie ohrozenie brankárov z toho nie je.

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, Žilina vedie nad Zvolenom už 5:0.

44:40
    Andrej Hatala sa z ničoho nič ocitol v dobrej pozícii pred MacIntyreom, no namieril len do betónom zvolenského brankára.

43:46
    Znovu sa hrá dlho bez prerušenia, oba tímy tak striedajú počas hry.

42:59
    Tempo hry je aktuálne pomerne solídne, je však jasné, že hostia by už boli najradšej na ceste domov.

42:10
    Žilina dala gól!
    Nuž a pre dnešný deň je definitívne rozhodnuté! Kombinačná akcia Vlkov končí na hokejke LUKÁŠA KOZÁKA, ktorý pridáva piaty gól Žiliny! Asistencie: Juraj Jurík, Michal Švihálek.

41:25
    Znovu sa hrá pomerne dlho bez prerušenia.

40:37
    Šišovský naštartoval svoje motory a zmizol obrane Žiliny. Rútil sa sám na Mikoláša, puk si potiahol a položil si brankára Vlkov na ľad, no následne puk zdvihol až príliš a netrafil priestor bránky.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech hokejistov Zvolena.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V druhej časti zápasu sme gól oficiálne nevideli, pretože puk v sieti hostí po aktivite Juraja Juríka nebol uznaný. Tretia tretina sa začne približne o 18:45.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:31
    Pekná akcia aj na strane hostí, Petr Obrdržálek z medzikružia však tesne minul bránku Vlkov!

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:59
    Utešená kombinácia druhého útoku Vlkov, do puku sa napokon oprel z pravého kruhu Lukáš Handlovský, no MacIntyre bol znovu pripravený.

38:16
    Rovnako pekná akcia na opačnej strane, MacIntyre si po svojom príchode do bránky stále drží čisté konto.

37:50
    Výborná prihrávka hostí pred bránku Žiliny, puk pred číhajúcim Špirkom však skvele hokejkou vypichol Maroš Mikoláš.

37:05
    Tempo hry nám mierne opadlo, opticky je v týchto minútach zápas vyrovnaný, skóre však hovorí jasne v prospech domácej Žiliny.

36:37
    Zeleňák skúsil šikovne strelu od modrej čiary, lapačka Maroša Mikoláša však vyletela do vzduchu a bleskovo skryla letiaci puk vo svojich útrobách!

36:02

35:50
    Výborná kombinácia Vlkov pred bránkou hostí, MacIntyre bravúrne podržal svoj tím!

35:37
    Snaha domácich znovu končí na obrane hostí, tá získala puk a poslala ho až ku Marošovi Mikolášovi.

35:01
    Začalo sa posledných 5 minút druhej tretiny.

34:50
    Domáci hokejisti majú aktuálne problém dostať sa do útočného pásma, Zvolen sa totiž výborne bráni.

34:31
    Tak teraz je na žilinských tribúnach búrka nevôle, pretože hlavný rozhodca sa zjavne trošku upískol a prerušil hru.

34:02
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Kováčik – 2 min., hákovanie).

34:02
    Žilina využila avizované vylúčenia hostí a po skrumáži pred bránkou hostí aj dala gól, ten však zjavne po konzultácii rozhodcov nebol uznaný.

33:54

33:40
    Puk je za bránkou Maroša Mikoláša, oba tímy striedajú počas hry.

33:15
    Nuž, tak táto presilová hra nevychádza Vlkom podľa predstáv.

32:58
    Hostia so štyrmi hráčmi.

32:33
    Zvolen sa však výborne bráni a posiela puk aspoň do stredného pásma.

32:20
    Žilina znovu v útočnom pásme.

31:54
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Špirko – 2 min., podrazenie).

31:26
    Žilinčania sa už usadili v útočnom pásme, no kombinácia im nevyšla a Tvrdoň ich dostáva von z pásma.

30:58
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Kováčik – 2 min., sekanie).

30:42
    Radim Hruška získal puk pri pravom mantineli, no volil len nahodenie do útočného pásma a rýchle striedanie. Žilina však bude hrať presilovú hru.

30:02
    Máme za sebou polovicu zápasu, Žilina vedie nad Zvolenom stále 4:0.

29:30
    Znovu sa hrá veľmi rýchlo a dlho bez prerušenia, oba tímy tak striedajú počas hry.

28:57

28:40
    Juraj Jurík pri pravom mantineli tvrdo bojoval o možnosť ísť do prečíslenia 2 na 1, zvolenský obranca si však čiperného útočníka Vlkov dobre postrážil.

28:20
    Domáci sa po dlhom čase oslobodili a poslali puk až za bránku Zvolena.

28:07
    Zvolen hrá túto presilovú hru dobre, zviera Žilinu v obrannom pásme, výborný výkon však podáva žilinský gólman Mikoláš.

27:50
    Delovka Kováčika od modrej čiary, puk však tesne minul bránku Žiliny!

27:24
    Hostia v tlaku, všetko však nateraz vyriešil s prehľadom chytajúci Maroš Mikoláš v bránke Žiliny.

27:04
    Žilina so štyrmi hráčmi.

26:57
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Juraško – 2 min., hákovanie).

26:57
    Ďalšia možnosť hostí, v úniku bol útočník HKM faulovaný a tak si Zvolenčania zahrajú presilovú hru 5 na 3. Trvať by však mala len 11 sekúnd.

26:25
    Žilina získava puk vo vlastnom pásme a posiela ho až ku bránke hostí.

25:50
    Zvolen v útočnom pásme, Mikoláš však doposiaľ nemusel zasahovať.

25:04
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Klimenta – 2 min., hákovanie).

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, Žilina vedie nad Zvolenom zatiaľ 4:0.

24:46
    Hostia sa vyrútili do prečíslenia 2 na 1. Ohroziť Mikoláša síce nedokázali, ale budú hrať presilovú hru.

23:59
    Krásna kombinačná akcia Žiliny, Tvrdoň dostal puk do streleckej pozície v medzikruží, no ten mu napokon skĺzol po čepeli hokejky.

23:06
    Rastislav Špirko posielal puk od ľavého mantinelu pred bránku Žiliny, puk však prešiel presne pomedzi dvoch číhajúcich hráčov Zvolena.

22:33
    Po strele hostí od modrej čiary musel zasahovať Maroš Mikoláš.

22:10
    Domáci hokejisti v prečíslení 3 na 2, kombinácia však Vlkom nevyšla podľa predstáv.

21:46
    Hrá sa znovu pomerne dlho bez prerušenia, Zvolen je v pásme pred Marošom Mikolášom.

20:55
    Úvodná minúta druhej tretiny patrí Žiline, Vlci však nového gólmana Zvolena nedokázali strelecky ohroziť.

20:01
    Striedanie v tíme HKM Zvolen: z ihriska odchádza Šimko, prichádza MacIntyre.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech Žiliny.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Po prvej tretine máme v Žiline stav 4:0 a to tu veru dlho nebolo. Vlci otvorili skóre v 8. minúte, kedy presne namieril Konečný. Už o niekoľko sekúnd neskôr namieril presne Švihálek a rovnaký hráč prekonal Šimka aj v 18. minúte. Nuž a debakel Zvolena v prvej tretine dokonal v 19. minúte Lukáš Handlovský. Tréner hostí Peter Mikula asi bude mať svojim hráčom čo povedať, uvidíme, či a ako sa zmení obraz hry v druhej tretine, ktorá sa začne približne o 17:55.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:36
    Hostia sa dostali do prečíslenia 2 na 1, prihrávku hostí však výborne zblokoval domáci obranca.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:43
    Neuveriteľné veci sa dejú pod Dubňom, pretože domáci vedú už 4:0! Puk do siete hostí poslal LUKÁŠ HANDLOVSKÝ! Bez asistencie.

18:22
    Nuž, tréner hostí Peter Mikula sa na striedačke svojho tímu dosť hnevá a asi bude mať svojim hráčom čo povedať.

17:32
    Tak ale tentoraz to MICHALOVI ŠVIHÁLKOVI vyšlo, pretože si potiahol puk na os klziska a príklepom vymietol všetky pavučiny v bránke Mareka Šimka, skutočne parádny zásah! Bez asistencie.

16:49
    Ďalšia strela Žiliny, tentoraz to z ľavej strany skúsil Michal Švihálek, no neuspel.

16:15
    Juraj Jurík skúsil strelu z pravej strany, minul však Šimkovu bránku. Obrana HKM však má v týchto minútach doslova deň otvorených dverí.

15:44
    Ďalšia veľká šanca Žiliny, Tvrdoň z ľavej strany prihrávkou našiel Hrušku pred bránkou HKM, no český útočník Vlkov nenašiel priestor medzi chráničmi Mareka Šimka, ktorý tak znovu zachránil Zvolen od pohromy.

15:01
    Začalo sa posledných 5 minút prvej tretiny.

14:59
    Filip Ondruš získal puk pri pravom mantineli a ideálne ho poslal úplne nekrytému Václavovi Stupkovi pred bránkou Zvolena. Skúsený útočník Vlkov však stroskotal na Marekovi Šimkovi, ktorý podržal svoj tím.

14:10
    Veľká šanca Žiliny, Peter Húževka delovkou z medzikružia minul vinkel Šimkovej bránky!

13:39
    Zvolen v útočnom pásme, strela hostí od modrej čiary však nenašla svoj cieľ.

12:36
    Vidíme viacero nepresností na oboch stranách, tímy majú aktuálne problém ohroziť jedného či druhého brankára.

11:59
    Dovolím si povedať, že optické opraty zápasu aktuálne držia v rukách hokejisti Žiliny. Otázne sú však plány hostí, keďže je tichým želaním HKM vyhnúť sa v play-off práve Žiline.

11:22
    Síkela skúsil strelu od modrej čiary, puk však letel ďaleko od ľavej tyčky Mikolášovej bránky.

10:39
    Žilinčania sa na pár chvíľ usadili pred Šimkom, hostia sa oslobodzujú spod tlaku aj za cenu zakázaného uvoľnenia.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, Žilina zatiaľ vedie nad Zvolenom 2:0.

09:36
    Zvolen dnes síce lepšie kombinuje, ale zatiaľ nedokáže využiť ponúknuté možnosti. Nuž a domácich už dvakrát podržal brankár Mikoláš.

08:48
    Nuž, Žilina sa dostala do prečíslenia 3 na 2, no Klimentovi nevyšla ideálne prihrávka. K puku sa však dostal nabiehajúci obranca Jakub Emil Mendrej a vystrelil. Puk pred Šimkom ešte šikovne tečoval MICHAL ŠVIHÁLEK a tak skončil v sieti prekvapeného brankára hostí! Asistencia: Jakub Emil Mendrej.

07:50
    Žilina teda otvorila skóre dnešného zápasu, uvidíme ako na tento fakt zareagujú zvolenskí rytieri.

07:21
    Pekná akcia domácich Vlkov, Lukáš Kozák našiel za bránkou hostí Radima Hrušku, ktorý ideálne naservíroval puk pred bránku RASTISLAVOVI KONEČNÉMU a kanonier MsHK už sa nemohol pomýliť. Asistencie: Radim Hruška, Lukáš Kozák.

07:14
    Snaha o rýchly útok hostí skončila zakázaným uvoľnením. Vhadzovať sa teda bude pred Marekom Šimkom.

06:52
    Znovu sa hrá pomerne dlho bez prerušenia hry.

06:05
    Niektoré čísla na dresoch zvolenských hráčov sú pomerne ťažko čitateľné, nuž, kombinácia modrých dresov a červených čísel nie je práve ideálna.

05:39
    Obrovská šanca hostí! Jeden z hráčom HKM sa rútil sám na Marcel Mikoláša, skúsil blafák do pravej strany, ale žilinský gólman predviedol skvelý zákrok a betónom zastavil puk!

05:05
    Veľká možnosť Žiliny. Skúsený útočník Peter Húževka sa oprel do puku z pravej strany, no namieril len do hrude pripraveného Mareka Šimka!

05:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, stav pod Dubňom je stále 0:0.

04:35
    V dobrej pozícii pred Mikoláš sa ocitol Šišovský, no žilinský brankár podržal svoj tím.

03:51
    Vhadzovanie pre Šimkom vyhrali Žilinčania, k strele sa však následne nedostali.

03:20
    Nutno podotknúť, že domácej Žiline už o nič nejde, isté je, že Vlci v základnej časti obsadia konečné 7. miesto. Aj preto je dnes v bránke Maroš Mikoláš a Tomáš Pospíšil dostal priestor na doliečenie drobného zranenia.

02:40
    Hrá sa pomerne dlho bez prerušenia, oba tímy tak striedajú počas hry.

01:55
    Zvolen bol nasťahovaný pred Mikolášom, snaha hostí však vyvrcholila strelou Jána Ťavodu od modrej čiary, no domáci brankár nemusel zasahovať.

01:20
    Holovič šikovne vnikol do útočného pásma, strelou spoza obrancu Zvolena však minul Šimkovu bránku.

00:42
    Po zákroku Maroša Mikoláša bude nasledovať vhadzovanie po pravej ruke gólmana Žiliny.

00:29
    Prvá šanca v zápase je však na strane Žiliny, Tvrdoň z otočky preveril pozornosť Mareka Šimka v bránke hostí.

00:01
    Úvodné buly dnešného zápasu v prospech hokejistov spod Pustého hradu.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Na ľad nám pomaly, ale isto prichádzajú hokejisti oboch tímov. Po zaznení štátnej hymny Slovenskej republiky sa začne samotný zápas.

Úvodné zostavy:

MsHK Žilina: Mikoláš (Tomek) – Kozák, Hatala, Andersons, Roman, Juraško, Mendrej, Dolinajec – Konečný, Hruška, Tvrdoň – Klimenta, Holovič, Handlovský – Jurík, Húževka, Švihálek – Rogoň, Ondruš, Stupka

HKM Zvolen: Šimko (MacIntyre) – Zeleňák, Ross, Ulrych, Kováčik, Ťavoda, Hraško, Síkela, Dubeň – Coffman, Steen, Flick – Šišovský, Kytnár, Chovan – Matis, Špirko, Obdržálek – Török, Fekiač, Ďaloga

Rozhodca: Goga, Stano – Krajčík, Orolin.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 52. kola hokejovej Tipsport ligy, v ktorom hokejisti MsHK Žilina privítajú na svojom ľade hráčov HKM Zvolen. Zápas sa začína o 17:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline sa v poslednom čase príliš nedarí, Vlkom patrí v aktuálnej tabuľke priebežné siedme miesto so ziskom 63 bodov. Po sérii nelichotivých výsledkov však v poslednom doterajšom zápase Žilinčania bodovali naplno, keď zvíťazili v Nových Zámkoch 4:7. Trénerom tímu je Čech Petr Rosol, najproduktívnejším hráčom je Lukáš Handlovský, ktorý získal 28 kanadských bodov (15+13). Brankárskou jednotkou tímu je Tomáš Tomek, ktorý má 92,48% úspešnosť zákrokov.

Zvolenu patrí v tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné druhé miesto so ziskom 102 bodov. V poslednom doterajšom zápase Zvolenčania v derby porazili na domácom ľade Banskú Bystricu 4:2 (góly HKM 3x Coffman, 1x Török). Trénerom tímu je Peter Mikula, najproduktívnejším hráčom je Timothy James Coffman, ktorý získal 53 kanadských bodov (24+29).

Zápas sa pod Dubňom začína o 17:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 8. Konečný (Hruška, Kozák), 9. Švihálek (Mendrej), 18. Švihálek, 19. Handlovský, 43. Kozák (Jurík, Švihálek)

HKM Zvolen: Šimko (21. MacIntyre) – Zeleňák, Ross, Ulrych, Kováčik, Ťavoda, Hraško, Síkela, Dubeň – Coffman, Steen, Flick – Šišovský, Kytnár, Chovan – Matis, Špirko, Obdržálek – Török, Fekiač, Ďaloga

Rozhodčí: Goga, Stano – Krajčík, Orolin