Čeljabinsk – Nižněkamsk 4:3 (po pr.) | Ufa – Omsk 6:4 (kon.) | Jekatěrinburg – Magnitogorsk 2:3 (kon.)
CSKA Moskva – Spartak Moskva 6:0 (kon.) | Jaroslavl – N.Novgorod 2:1 (kon.) | Jokerit – Soči 7:2 (kon.)
Kazaň – Chabarovsk 3:0 (kon.) | Petrohrad – Čerepovec 4:3 (po pr.)
Traktor Čeljabinsk
4:3 (2:1, 0:0, 1:2 - 1:0) Stav série: 1:0
Neftěchimik Nižněkamsk
Neděle 04.03.2018, 12:30 • Traktor Arena • Play-off KHL • Play-off

Stav série 1:0

Do utkání vstoupili lépe domácí hráči Traktoru, kteří si po první třetině odnesli těsné vedení 2:1. Už se zdálo, že po brance Vidella je rozhodnuto, ale Andrej Nestrašil na to měl jiný názor. Český útočník snížil opět na jednobrankový rozdíl během 26 vteřin a o necelé tři minuty později srovnal nenápadnou střelou Šiksatdarov.

Šťastnějším týmem byl přeci jen domácí Traktor Čeljabinsk, který se ujal vedení série 1:0 po přesné střele Vitalije Kravcova.

Česká stopa utkání

1. Pavel Francouz (CLJ); 93.18% (41/44); 67:23
    2. Robin Hanzl (NIZ); (0+0), 3 střely, 22:37
    3. Andrej Nestrašil (NIZ); (1+0), 3 střely, 18:10 (15:27:06)

Trenér Nižněkamsku se hodně rozčiluje. Kapitán hostí se snaží ještě vyreklamovat rozhodující branku Čeljabinsku.

67:23 Vitalij KRAVCOV - 4:3

67:23
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    O vítězí prvního utkání je rozhodnuto! Domácím hrdinou se stává VITALIJ KRAVCOV, který přesnou střelou rozvlnil síť za zády Ježova. Asistence: Nikita Nikitin a Igor Polygalov.

66:40
    Šiksatdarov nyní dvěma pokusy ohrozil Francouze, který obě střely pouze vyrazil do velkého provozu před brankou.

65:30
    Peňkovskij hledal před pravou tyčí Rybakova, ale tomu kotouč přeskočil čepel hole.

64:56
    Gynge našel na středu pravého kruhu Šarova, ale přihrávka na něj byla příliš pomalá.

64:22
    Jakuceňa střelou zápěstím orazítkoval tyč branky Nižněkamsku!

64:03
    Hra se vrátí zpět před Ježova. Zakázané uvolnění Neftěchimiku.

63:53
    Ježov zbytečně neriskuje a po zachycení střely Gyngeho přerušuje hru.

63:07
    Spoustu sil má Everberg. Ten opět po zajetí na spodní část pravého kruhu zkoušel překonat Francouze skrytou střelou přes Nikitina.

62:32
    Peňkovskij proti dvěma hráčům Nižněkamsku neudržel kotouč a domácí musí vyklidit útočnou třetinu.

62:00
    Po sražené střele spěchá za pukem až do vlastní obranné třetiny Gustafsson.

61:49
    Další střela Everberga z pravé strany šla přímo do lapačky Francouze.

61:26
    Před levou tyčí byl zcela osamocený Everberg, který mohl rozhodnout o vítězství Nižněkamsku! Branku ale přestřelil.

61:07
    Bryncev sbírá vyhozený puk ve středním pásmu a velmi rychle jej vrací zpět do útočné třetiny.

60:01

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 7. Bailen (Kručinin), 9. Kručinin, 51. Videll (Szczechura, Gynge), 68. Kravcov (Nikitin, Polygalov) – 11. P. Kulikov (Avcin), 52. Nestrašil (Volgin, Everberg), 54. Šiksatdarov

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – Nikitin, I. Višněvskij, Šinin, Bailen, Borodkin, A. Petrov, Isajev – Jakuceňa, Polygalov, Kručinin – Gynge, Videll, Szczechura – Rybakov, Šarov, Peňkovskij – J. Petrov, Černikov, Šolochov – Kravcov.
    Neftěchimik Nižněkamsk: I. Ježov (An. Makarov) – Piganovič, E. Gustafsson, Ugolnikov, Bryncev, Volgin, An. Sergejev, Fazylzjanov – Sexton, Filatov, R. Hanzl – Chajrullin, Nestrašil, Everberg – Jakimov, Šiksatdarov, Zdunov – Avcin, Arkalov, Šafigullin – P. Kulikov.