Čeljabinsk – Nižněkamsk 4:3 (po pr.) | Ufa – Omsk 6:4 (kon.) | Jekatěrinburg – Magnitogorsk 2:3 (kon.)
CSKA Moskva – Spartak Moskva 6:0 (kon.) | Jaroslavl – N.Novgorod 2:1 (kon.) | Jokerit – Soči 7:2 (kon.)
Kazaň – Chabarovsk 3:0 (kon.) | Petrohrad – Čerepovec 4:3 (po pr.)
Lokomotiv Jaroslavl
2:1 (1:1, 0:0, 1:0) Stav série: 2:0
Torpedo Nižnij Novgorod
Neděle 04.03.2018, 15:00 • Arena 2000 • Play-off KHL • Play-off

Česká stopa v utkání
    Jakub Nakládal (Jaroslavl) – 0 bodů, 2 střely, 21:18
    Tomáš Kundrátek (Novgorod) – 0 bodů, 1 střela, 16:51 (17:21:05)

Je dobojováno! Domácí hráči brankou těsně před koncem rozhodli toto utkání, a navyšují tak vedení v této sérii na 2:0. Nutno podotknout, že hráči Lokomotivu to měli v třetí třetině zvláště obtížné, jelikož jejich soupeř byl jasně lepším týmem a udával tempo hry. Ke konci se již síly srovnal, a díky již výše zmíněné brance Kontioly vítězí v dnešním utkání 2:1!

59:42
    Oddechový čas pro hosty.

59:42
    Střela jen těsně minula prázdnou bránu, a tak se bude kvůli zakázanému uvolnění vhazovat před domácím brankářem.

59:00
    Minuta do konce základní hrací doby a hosté to zkouší v šesti!

58:20
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Tak to je odpověď na má slova! Střelu Kronwalla od modré čáry jemně tečoval PETRI KONTIOLA, který tak nejspíš rozhoduje dnešní utkání! Asistence: Kronwall

58:00
    Dvě minuty do konce základní hrací doby.

57:46
    Hráči se již připravují na prodloužení, ke kterému s velkou pravděpodobností dojde. Nevidíme totiž snahu ani jednoho celku na tom něco změnit.

57:02
    Odpískán ofsajd hráčům Jaroslavle.

56:35

56:21
    Zajímavou příležitost měli hráči v červeném, avšak ze závaru před bránou nedokázali vytěžit vstřelení kýžené branky.

55:40
    Tak tuto přesilovou hru si rozhodně domácí za rámeček nedají, jelikož již po několikáté přichází o držení kotouče v útočném pásmu.

55:10
    Jenže hosté se poměrně snadno osvobozují, a následně obměňují celou obranou čtveřici.

54:58
    Velká šance domácích k rozhodnutí tohoto utkání! Necelých pět minut před koncem utkání mají k dispozici přesilovou hru!

54:35
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Grigorij Želdakov – 2 min., sekání).

53:50
    Kombinace domácích v útočném pásmu netrvala příliš dlouhou dobu, jelikož Averinovi přeskočil puk hokejku, a tak kotouč vyjel za modrou čáru.

53:02
    Bekhendový pokus Kraskovskeho končí na boční síti, což určitě nebyl záměr ruského útočníka.

52:31
    Začínají ožívat i domácí hráči, kteří čím dál častěji ohrožují bránu hostí.

52:00
    Střely na bránu: 25 – 20

51:28
    Hezkou akci teď rozjeli domácí, nejdřív se Mosalyovi nepodařila klička, jenže puk se odrazil k Loktionovi, ovšem ten ve velké šanci pohořel.

50:48
    Střela Stolyarova z levé strany hřiště byla jen rutinní záležitostí pro Murygina.

50:19
    Teď už byla útočná akce Lokomotivu úspěšnější, po tlaku co si vytvořili střílel z velmi dobré pozice Lekomtsev, jeho pokus ale neskončil brankou.

48:52
    Jeden z hráčů Jaroslavle dobře zapracoval u zadního mantinelu, jenže jeho následná přihrávka zpět na modrou čáru nebyla přesná a zahnala jeho spoluhráče zpět do obranného pásma.

48:21
    Nyní se podařilo domácím získat puk, ti ale raději vyhodili, a následně vystřídali.

47:53
    I nadále hosté tlačí svého soupeře, který teda absolvoval velký výkonnostní propad v této třetině.

47:33
    Tvrdou střelu od modré čáry vyrazil Murygin, který hned poté musel zasahovat proti střele z pravé strany, jenže ta skončila přesně v lapačce domácího brankáře.

47:18
    Rychlý protiútok domácího celku nevyústil v nic zajímavého, ale i přes to u puku hráči Jaroslavle zůstanou.

46:50
    Po dalším zákroku Murygina se bude vhazovat po jeho pravici, před tím ovšem proběhne krátká pauza.

46:41

46:13
    I z této přesilové hry nejspíš nic nebude, jelikož obranná čtveřice domácích hráčů odvádí svou práci skvěle.

45:30
    Velký závar před domácí bránou! Naštěstí pro Jaroslavl se žádný s hostujících hráčů nedostal k odraženému puku.

45:15
    Domácím se daří hned vyhodit, a tak nejspíš přečkají do návratu čtvrtého hráče, který již je nachystaný na vstup do hry.

44:41
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (2 min. – příliš mnoho hráčů).

44:10
    Domácí půjdou do tří! To je velká komplikace pro hráče v červených dresech.

44:01
    Střela od modré čáry pořádně zatopila domácí obraně, která si za pomocí výtečné práce domácí brankáře s celou situací nakonec poradila.

43:39
    Hosté se v této třetině zatím prezentují o mnoho lépe než v těch minulých, uvidíme zda se jim podaří toto tempo zachovat.

43:23
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Nikita Čerepanov – 2 min., zásah do hlavy nebo krku).

43:00
    Bude se vylučovat, a i teď to bude nejspíš na straně domácího celku.

42:20
    Ke střele z levé kruhu se dostal lotyšský hráč ve službách Novgorodu Daugavins, jehož pokus ale neměl gólové parametry.

41:45
    Zakázané uvolnění hostujícího celku. Bude se vhazovat před Galimovem.

41:10
    To se ale domácím nepodařilo, a proto jsou u puku znova hosté, kteří teď ale nikam nespěchají.

40:37
    Ze souboje u mantinelu za bránou Jaroslavle vyjel právě hráč domácího celku vítězně, a tak je tu možnost pro nastartování rychlého brejku.

40:10
    Vítěství v úvodním vhazování šlo na stranu hráčů hostujícího celku, kteří hned nahazovali do útočného pásma, tam se ale kotouče zmocnil tým v červených dresech.

40:01

V druhé třetině se jasně prokázalo, kdo šel do tohoto utkání v roli favorita. Hráči Jaroslavle dostali hned několikrát své soupeře pod obrovský tlak, který jen díky skvělému Galimovovi přečkali hosté bez inkasovaného gólu. Jestli se podaří domácím přetavit tuto herní převahu ve vítěznou branku se dozvíme v poslední třetině, která začíná zhruba v 16:38.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:28
    Tentokrát zastavuje útočné snažení hostí odpískaný ofsajd.

39:09
    Zakázané uvolnění Novgorodu.

39:00
    Poslední minuta první třetiny.

38:22
    Ta jim ale nevychází, a tak jsou zpět u puku domácí.

37:56
    Až teď se zmocňují hráči v bílých dresech puku a rozjíždí útočnou akci.

37:23
    I přes to, že je již dávno po přesilovce tlačí domácí hráči své soupeře, kteří tak nemohou vystřídat.

36:57

36:31
    Na hostujícího brankáře se to teď sype ze všech stran a zvlášť díky svým kvalitám zatím neinkasuje.

35:41
    Domácí zavřeli útočné pásmo a tlačí své soupeře, kteří už jsou značně unaveni a nestíhají tempo hráčů v červených dresech.

35:00
    To byla šance! Kontilovo střela po vhazování se odrazila hned od několika hráčů stojících před Galimovem do tyče, od které se puk dostal k jednomu z útočníků Jaroslavle, ten ale ve stoprocentní šanci branku netrefil.

34:57
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Jegor Dugin – 2 min., sekání).

34:06
    Mosaylov se pohledně obtočil kolem brány hostujícího celku a pohotovou střelou zakončil, jenže Galimov byl pozorný.

33:39
    Domácí hráči protečovali puk do útočného pásma, tam ale nikdo z hráčů v červeném není, a tak můžou jít hosté do útoku.

33:10
    Loktinov si najel zpoza mantinelu před Galimova a snažil se o zakončení, to se mu povedla, ovšem střela nebyla přesná.

32:30
    Domácí se hned poté, co se dostali do plného počtu zdržují v útočném pásmu a pořádně zatápí hostující obraně, která zatím stěží odolává.

32:10

30:50
    Teď to zkusil jeden z hráčů hostí, jeho střelu ale Murygin viděl a také si pro ni s přehledem došel.

30:45
    Přesilová hra je zatím bez zakončení, jde spíš o výměnu puků mezi obránci potažmo krajními útočníky.

30:10
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Pavel Kraskovskij – 2 min., sekání).

29:50
    Krátce po přerušení došlo k menší šarvátce u domácí brány, ostrá výměna názorů ale díky včasnému zásahu rozhodčích byla ukončena.

29:43
    Rozhodčí má zdviženou pravici a to znamená, že se bude vylučovat nejspíš na domácí straně.

28:33
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Galimovem.

28:28
    Závar před domácí bránou se nepodařil vyřešit, a tak přišla rána od modré čáry, ta ovšem v bráně neskončila, a proto mohl jeden z domácích obránců vzápětí vyhodit ven z pásma.

28:03
    Domácí hráči šli do přečíslení dva na jednoho, jenže hned první nahrávka byla nepřesná, a z toho důvodu zajímavá šance Jaroslavle končí.

27:47

27:26
    Další vyhození domácího týmu, který se s velkou pravděpodobností ubrání.

26:40
    Přesilová hra Novgorodu nevypadá vůbec dobře. Zatím se hostujícímu celku absolutně nedaří usadit v útočném pásmu a hned několikrát se musí hráč v bílých dresech vracet pro puk do obranného pásma.

26:06
    Střela od modré čáry se odrazila od mantinelu a hned vzápětí se domácí celek osvobozuje.

25:47
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Ilja Ljubuškin – 2 min.).

25:32
    Do zajímavé příležitosti se dostali hosté, jejichž šanci zmařil nedovoleným zákrokem Ljubuškin.

24:50
    Střela Koledova se odrazila pouze od zadního mantinelu, a vyslala tak hosty do rychlého protiútoku.

24:19
    Hned po vhazování se ke střele příklepem odhodlal Ivanov, jeho pokus ale mířil do ochranné sítě.

23:51
    Zakončení i na druhé straně, i v tomto případě byl úspěšnější z dvojice hráčů ten, co má skryt obličej v brankářské masce.

23:12
    Poprvé v této třetině se protáhl i domácí brankář, jenž musel řešit střelu od modré čáry. Naštěstí pro Jaroslavl byl úspěšný.

22:55
    Už to vypadalo, že se hráči v červeném poženou do zajímavého přečíslení, nakonec ale akce pohořela v kombinační fázi.

22:18
    Až teď se nepodařila rozehra domácího celku a puk skončil za brankou hostujícího celku, který teď má možnost uklidnit hru.

21:26
    Aktivnější tým v začátku druhé třetiny je jednoznačně ten domácí, který zatím nepustil svého oponenta k puku, což stojí tým v bílých dresech značné množství sil.

21:01
    Hned několik střel musel řešit Galimov, který nyní ukončuje trápení Novgorodu pohotovým vystrčením lapačky proti střele od modré čáry.

20:28
    Za domácí je momentálně na hrací ploše třetí formace, které dost motá své protivníky.

20:05
    Výhra v úvodním vhazování putuje na stranu Jaroslavle, jejichž hráči se okamžitě usauují v útočném pásmu.

20:01

Dnešní utkání sleduje 8 500 diváků.

Další třetina začne přibližně v 15:50.

První třetina nám nabídla značně vyrovnaný duel, který otevřel hned v první minutě pohlednou brankou Kosticyn. Jaroslavle i přes nápor na hostující bránu vyrovnala až v desáté minutě, když se prosadil od modré čáry Čerepanov. Domácí mohli jít do kabin s daleko lepším pocitem, kdyby se jim podařilo proměnit pětiminutovou přesilovku. To se jim ovšem nepodařilo, a tak druhá třetina začne za nerozhodného stavu.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:53

19:00

18:30
    Zbývá jen pár desítek vteřin do konce trestu Zacharčuka, to vypadá velmi nadějně pro hosty.

17:55
    Hosté se po dlouhé době osvobozují.

17:03
    Tlak Jaroslavle nikam nevede, domácí by mohlo velice mrzet, pokud tento maraton početní převahy nepřemění v branku.

16:23
    Hostující brankář již několikrát v této přesilovce musel zasahovat, zatím ale vždycky šlo spíše o rutinní zákroky.

16:00
    Domácí se konečně usadili v útočném pásmu a pořádně motají hlavy svým soupeřům.

15:26
    Docela krátkou dobu museli hosté odolávat náporu, jelikož chvíli po vhazování vyhazují puk co nejdál od brány.

14:53
    Jelikož se jednalo o zvlášť brutální faul, tak budeme svědky dlouhé pětiminutové přesilovky domácího celku.

14:53
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Stěpan Zacharčuk – 5 min., zásah do hlavy nebo krku + osobní trest do konce utkání,zásah do hlavy nebo krku).

14:18
    Střela Kraskovskyho z velkého úhlu nenadělala Galimovi příliš velké potíže, a tak ji vyrážečkou poslal ven k levému mantinelu. Krátce na to došlo k faulu a co nevidět uvidíme přesilovku Jaroslavle.

13:59
    U puku jsou stále hráči v bílých dresech, jenže ti se nedokáží dostat do zakončení.

13:40
    Nahoení od pravého mantinelu kryje Galimov i přes to, že hned dvojice hráčů Jaroslavle se mu snažila vydolovat puk zpoza výstroje.

13:01
    Do vyhraném buly se dopředu řítil Mozer, avšak podjely mu brusle a skácel se k zemi. Hned na to ale vyhazují domácí jen na zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat před Muryginem.

12:26
    Po zakázaném uvolněné Novgorodu následuje krátká reklamní pauza.

11:58
    Lekomtsev se skvěle uvolnil u pravého mantinelu a vybruslil před hostujícího brankáře, ovšem toho následně nedokázal překonat.

11:02
    Střlu od modré čáry vyráží Murygin.

10:28
    Hostují hráči si nyní dokázali vytvořit v útočném pásmu menší tlak, ten ale zatím domácí obrana odráží.
    09:48 Nikita ČEREPANOV - 1:1

09:48
    A je srovnáno! Střela od modré čáry byla nejspíš tečována NIKITOU ČEREPANOVEM, a jelikož Galimov toho příliš neviděl, tak puk proletěl až do brány Novgorodu. Asistence: Kadějkin, Kartajev

08:52
    Po zakázaném uvolnění Novgorodu následuje krátká komerční pauza.

07:55
    Nahození Novgorodu přineslo zajímavé zakončení jednoho z hráčů v bílém, který ovšem nepřekonal Murygina.

06:03
    To přichází teď, když se dopustili hostující hráči ofsajdu.

06:03
    Již delší dobu se hraje bez přerušení.

05:04
    Momentálně je hra dosti nezáživná, ke střelám dochází jen výjimečně.

03:36
    Ani tato akce nekončí brankou. Domácí v prvních třech minutách jen jednou prověřili Galimova, a to určitě není dobra vizitka.

01:30
    Domácím hráčům se zatím nedaří odpovědět na úvodní branku, i když jsou zatím jasně aktivnějším týmem.
    00:50 Sergej KOSTICYN - 0:1

00:50
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    SERGEI KOSTICYN to udělal náramně, když pro šel středním pásmem a kousek za modrou čárou prudkou střelou překonal domácího brankář! Asistence: Kinrade

00:05
    Výhru v úvodním vhazování si připsali domácí hráči, avšak hned poté poslal jeden z obránců nepřesnou přihrávku, které se zmocnili hosté.

00:01

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Kronwall, Nakládal, Jelesin, Ljubuškin, Čerepanov, Koledov, Lekomcev – Kontiola, Talbot, Kozun – Mosaljov, Loktionov, Averin – Korškov, Kraskovskij, Apalkov – Kovalenkov, Ivanov, Kadějkin – Kartajev.

Torpedo Nižnij Novgorod: S. Galimov (Lisutin) – Sergijenko, S. Zacharčuk, Barancev, Beljakov, Kinrade, Kundrátek, Želdakov – Daugavinš, Dugin, Žukov – Galuzin, Paršin, Sabolič – Gračov, S. Kosticyn, Stoljarov – Urakov, I. Zacharčuk, Mozer – Verjajev.

Rozhodčí: Olenin, Soin – Golovlyov, Savenkov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Česká stopa
    Jakub Nakládal (Jaroslav)
    Tomáš Kundrátek (Nižnij Novgorod)

Ani jednomu z hráčů se nepodařilo ve včerejším duelu bodovat.

Vzájemné zápasy
    Oba celky se v této sérii už jednou utkaly, a to včera. Toto klání skončilo vítězně pro Jaroslav, když ve velmi těsném závěru porazili své soupeře 2:1.
    Výsledky zápasů základní části:
    02.11.17 Jaroslavl – Nižnij Novgorod 4 : 1
    06.09.17 Nižnij Novgorod – Jaroslavl 3 : 0

Hosté z Novgorodu skončili v Západní konferenci jen o místo za svým soupeřem, když získali devětaosmdesát bodů (23-6-8-1). V Torpédu už taková dominance hráčů mimo ruského původu není, i tak ale značnou mírou pomohli svému týmu do vyřazovací části. Za zmínku stojí například Lotyč Kaspars Daugavins nebo Slovinec Robert Sabolič, kteří jsou rozhodně nejlepšími útočníky Novgorodu.

Domácí tým si v základní části zajistil postup do play-off s devětadevadesáti body (26-9-3-18), což stačilo s přehledem na čtvrté místo v Západní konferenci. Jaroslav táhne hlavně první lajna, která je celá složena ze zahraničních hráčů včetně Jakuba Nakládala. Z této pětice nejvíce vyčnívají dvě jména, a to švédský Staffan Kronwall a Kanaďan Brandon Kozun, kterým se podařilo vměstnat do první padesátky kanadského bodování, a dokonce se zúčastnit utkání hvězd.

Vítám vás u přenosu ze zápasu play-off ruské KHL, ve kterém se utkají týmy Lokomotiv Jaroslavl a Torpedo Nižnij Novgorod. Zápas, a i tento přenos začínají v 15:00.

Michal Hladký

Branky a nahrávky: 10. Čerepanov (Kadějkin, Kartajev), 59. Kontiola (Kronwall) – 1. S. Kosticyn (Kinrade)

Rozhodčí: Olenin, Soin – Golovlyov, Savenkov

Diváci: 8 500