Čeljabinsk – Nižněkamsk 4:3 (po pr.) | Ufa – Omsk 6:4 (kon.) | Jekatěrinburg – Magnitogorsk 2:3 (kon.)
CSKA Moskva – Spartak Moskva 6:0 (kon.) | Jaroslavl – N.Novgorod 2:1 (kon.) | Jokerit – Soči 7:2 (kon.)
Kazaň – Chabarovsk 3:0 (kon.) | Petrohrad – Čerepovec 4:3 (po pr.)
Jokerit Helsinky
7:2 (2:1, 4:0, 1:1) Stav série: 1:1
HK Soči
Neděle 04.03.2018, 15:00 • Hartwall Arena • Play-off KHL • Play-off

Toto je ode mne pro dnešek vše, já se s vámi loučím a na počtenou u dalších zápasů. (17:36:05)

Československá stopa

Adam Polášek (SOC) – 1+0, 2 střely, čas na ledě 20:22

Je konec! Jokerit rozdrtil svého soupeře 7:2 a vyrovnává stav série na 1:1. V dnešním utkání je hvězdou mladý finský talent Eeli Tolvanen, který reprezentoval Finsko na nedávných zimních olympijských hrách v Koreji.

59:48

57:48
    Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Lisov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

57:29
    Vyloučení v týmu HK Soči (Arťom Čmychov – 2 min., podražení).

57:07
    Je zřejmě rozhodnuto. Ani jeden z týmů se nežene do nějakých akcí.

55:12

54:46
    Jokerit vyhazuje. Soči musí začít znovu od svého brankáře. To už běží poslední půlminutka přesilovky hostů.

53:51
    Soči je usazeno v útočném pásmu. Zatím jen beze střel kombinují.

53:12
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Niclas Andersén – 2 min., podražení).

50:35
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Autorem branky je EELI TOLVANEN. Asistence: Sami Lepistö a Nicklas Jensen.

49:14
    Vyloučení v týmu HK Soči (Sean Collins – 2 min., podražení).

48:21

47:33
    Jokerit se znovu osvobozuje. Soči musí začít od svého brankáře.

46:21
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Sami Lepistö – 2 min., podražení).

46:07
    Vhazovalo se v útočném pásmu Soči. Buly ale vyhrál Jokerit.

45:28
    Polášek už byl s pukem ve středním pásmu. Hostě musí vyklidit útočné pásmo.

44:33
    Oba týmy už nikam nespěchají. Hosté už jsou zřejmě s výsledkem smířený.

44:09

42:09
    Vyloučení v týmu HK Soči (Arťom Čmychov – 2 min., faul loktem).
    40:44 Dmitrij LUGIN - 6:2

40:44
    Soči právě vstřelilo branku!
    A Soči využívá přesilovku. DMITRIJ LUGIN prostřelil Räma a snižuje na 6:2. Asistence: Jyrki Jokipakka a Jonathon Blum.

40:01

Tak tohle byl uragán jménem Jokerit! Hned po jedné minutě a čtyřiceti sekundách od zahájení druhé třetiny zvýšil na 3:1 John Norman , který využil přečíslení dva na jednoho. O necelé tři minuty zvýšil na 4:1 Matthew Gilroy , který prostřelil hostujícího brankáře od modré čáry a poslal Barulina na střídačku. Jenže náhradník Šikin si nepřipsal ani jeden zákrok a už také kapituloval. Pekka Jormakka propašoval puk mezi betony do brány. A o dvě a půl minuty později si Nicklas Jensen povodil hosty a zvýšil na aktuálních 6:1. Podaří se domácím vstřelit ,,desítka´´ nebo hosté dokážou zázračně otočit vývoj zápasu? Sledujte s námi i druhou třetinu.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

38:02
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Olli Palola – 2 min., hákování).

37:05
    Velká šance pro hosty na snížení! Hosté ujeli do přečíslení dva na jednoho. Ke střele se dostal Pavel Padakin, který trefil jen lapačku přesouvajícího se Röma.

36:03
    Tak to je dokonalý zámek domácích! Soči stačí pouze vyhodit na zakázané uvolnění. To znamená, že hosté nemohou vystřídat.

34:54
    Lepistö už vyjel s pukem do středního pásma. Píská se postavení mimo hru. Bude se vhazovat ve středním pásmu na polovině hostů.

33:18
    Soči se nemůže dostat za svou útočnou modrou čáru. Jokerit hraje ve velké pohodě.

31:29
    Jokerit je v dnešním utkání jasně lepším týmem a skóre jednoznačně odpovídá průběhu hry. Jokerit je usazen v útočném pásmu a snaží se vymyslet nějakou kombinaci, která by vedla k sedmé brance domácích.
    29:45 Nicklas JENSEN - 6:1

29:45
    Jokerit stále nemá dost! NICKLAS JENSEN si vzal puk ve svém obranném pásmu a přebruslil s ním celé hřiště, následně si puk stáhl do středu hřiště a střelou nad lapačku nedal Šikinovi šanci. Asistence: Sami Lepistö.

28:49
    Je vidět, že Jokerit hraje ve velké pohodě. Náhle vzniklo další přečíslení dva na jednoho. Zakončení na sebe vzal Eeli Tolvanen, jeho střel těsně minula Šikinovo bránu.

27:02
    Jokerit je znovu usazený v útočném pásmu. Uvidíme zda se mu podaří vstřelit další už šestá branka.
    25:20 Pekka JORMAKKA - 5:1

25:20
    A je to už 5:1! Domácí po chybě na modré čáře ujeli do přečíslení dva na jednoho. Sice ho nevyužili, ale to Jokerit vůbec nemusí mrzet, jelikož následná střela PEKKY JORMAKKY propadla Šikinovi mezi betony. Asistence: Olli Palola.

24:36
    Střídání v týmu HK Soči: ze hřiště odchází Konstantin Barulin, přichází Dmitrij Šikin.
    24:36 Matthew GILROY - 4:1

24:36
    Tak tohle zavání debaklem! MATTHEW GILROY si vzal puk na modrou čáru a tvrdou střelou propálil vše co mu stálo v cestě.

23:45
    Vyloučení v týmu HK Soči (Alexandr Akmaldinov – 2 min., sekání).
    21:39 John NORMAN - 3:1

21:39
    A je to 3:1 pro Helsinky! Domácí nakonec zvládli ten souboj u mantinelu a vydali se do protiútoku. Vzniklo přečíslení 3 na 2 a Jokerit ho využil perfektně. Matthew Gilroy přihrál na druhou stranu hřiště, kde stál JOHN NORMAN, který poslal puk pod betonem Barulina do brany. Asistence: Matthew Gilroy a Pekka Jormakka.

21:12
    Soči usazeno v útočném pásmu. Nyní se svádí souboj o puk v rohu kluziště.

20:27
    Oba týmy hrají v plném počtu.

20:07
    Úvodní buly vyhráli hosté, kteří se hned hnali do ataku. Jeeště dvacet sekund se bude hrát 4 na 4.

20:01

Po první třetině vede Jokerit 2:1 na týmem ze Soči. Skóre otevřel krátce po zahájení utkání Olli Palola . Za Soči vyrovnával český obránce Adam Polášek. Krátce poté Jokerit využil svou druhou přesilovou hru. Konkrétně to byl Eeli Tolvanen. Podaří se Jokeritu zvýšit náskok, nebo dokáže Soči vyrovnat? Sledujte s námi druhou třetinu!

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:48
    Dvanáct sekund do konce první třetiny. Zřejmě se už nic zajímavého nestane.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

18:35
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HK Soči (Pavel Padakin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Marko Anttila – 2 min., hrubost).
    18:26 Eeli TOLVANEN - 2:1

18:26
    Tak to je odpověď! Sami Lepistö přihrál na kruh, kde stál EELI TOLVANEN, který prostřelil ránou bez přípravy Barulina a zvýšil na 2:1. Asistence: Sami Lepistö

16:20
    Vyloučení v týmu HK Soči (Vadim Chlopotov – 2 min., sekání).
    16:01 Adam POLÁŠEK - 1:1

16:01
    A pozor! Soči využívá přesilovku. ADAM POLÁŠEK vystřelil od modré čáry a trefil přesně horní růžek Rämovy brány.

15:45
    Jokerit se v oslabení statečně brání. Nyní znovu vyhodil a hosté musí začít od svého brankáře.

15:01
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesper B. Jensen – 2 min., hrubost).

14:15

13:30
    Jokerit vyhazuje ven z obranného pásma a okamžitě jde střídat. Hosté musí začít znovu od svého brankáře.

12:15
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Eeli Tolvanen – 2 min., podražení).

10:45
    Vyloučení v týmu HK Soči (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / střídání po zakázaném uvolnění). Trest odpyká Andrej Ivanov.

10:42
    Soči pouze vyhazuje na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat po pravici hostujícího brankáře.

09:46
    Teď už jsou znovu u puku domácí, kteří se snaží vstřelit druhý gól. Nyní se usadili v útočném pásmu a snaží se vymyslet nějakou kombinaci, která by skončila brankou v síti Barulina.

08:27
    Nyní jsou u puku hosté, kteří se snaží najít mezírku v obraně Helsinek. Zatím se jim to vůbec nedaří. Obrana Jokeritu je dnes pozorná.

07:35
    Jokerit je znovu usazen v útočném pásmu a ostřeluje Barulina. Ten zatím nemusel zasahovat, jelikož všechny střely letěly mimo nebo je zblokovala hostující obrana.

07:20
    Lauridsen čekal za svou bránou až jeho spoluhráči vystřídají. Následně založil útok, který zakončil Palola. Barulin jeho střelu našel v lapačce. Bude se vhazovat po levici Konstantina Barulina.

06:09
    Jokerit je zatím v dnešním utkání aktivnější. Obrana Helsinek nepouští soupeře do útočného pásma.
    02:55 Olli PALOLA - 1:0

02:55
    Tak to je opravdu rychlý start dnešního utkání! Matthew Gilroy vypálil od modfré čáry. Barulin jeho střelu vyrazil pouze dom místa, kde stál OLLI PALOLA, který z velkého úhlu poslal puk do poloprázdné brány. Asistence: Matthew Gilroy.

02:45
    Oliver Lauridsen pálil od modré čáry. Jeho střelu vyrazil Barulin mimo tři tyče.

01:59
    Jokerit se usadil v útočném pásmu. Barulin teď musí dávat veliký pozor, protože, obránci Helsinek začínají pálit jednu ránu za druhou.

01:05
    Vyloučení v týmu HK Soči (Arťom Čmychov – 2 min., hrubost).

00:51
    Jokerit měl včera veliký problém s produktivitou. Byli po celý zápas lepší, ale Soči stačilo pár střel na vítězství 3:2 po druhém prodloužení.

00:15
    Úvodní buly zvítězilo Soči, které se ihned hnalo do útoku. Jenže si hráči hostů nerozumněli a píská se zakázané uvolnění.

00:01

V bráně Helsinek nastoupí Karri Rämö a v bráně Soči bude stát Konstantin Barulin.

V Hartwall Aréně už zní ruská hymna. Následovat bude finská a pak už nebude nic bránit úvodnímu vhazování.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Další utkání v sérii
    1. zápas – 3.3.2018 Jokerit Helsinky 2:3 pp HK Soči
    3. zápas – 6.3.2018 HK Soči : Jokerit Helsinky (17:30)
    4. zápas – 7.3.2018 HK Soči : Jokerit Helsinky (17:30)

HK Soči
    Soči se po základní části umístilo na šesté pozici západní konference. Soči
    získalo 87 bodů za 22 výher, 7 výher po prodloužení, 20 proher a 7 proher po prodloužení. Soči v posledních pěti zápasech vyhrálo třikrát. V posledním zápase porazilo Ladu 3:2.

Jokerit zažívá skvělou sezónu. V základní části se umístil na třetí pozici západní konference Kontinentální hokejové ligy. Získali 103 bodů za 29 výher, 4 výhry po prodloužení, 15 proher a 8 proher po prodloužení. V tomto utkání je Jokerit favoritem.

Zdravím všechny hokejové příznivce. Vítám vás u prvního zápasu play-off Kontinentální hokejové ligy. Dnes na sebe narazí domácí Jokerit Helsinky, který v osmifinálové sérii vyzval tým HK Soči. Pohodlně se usaďte, utkání začíná v 15:00.

Dominik Zajan

Branky a nahrávky: 3. Palola (Gilroy), 19. Tolvanen (Lepistö), 22. Norman (Gilroy, Jormakka), 25. Gilroy, 26. Jormakka (Palola), 30. N Jensen (Lepistö), 51. Tolvanen (Lepistö, N Jensen) – 17. Polášek, 41. Lugin (Jokipakka, Blum)

Jokerit Helsinky: Rämö (Zapolski) – Andersén, Lepistö, Kivistö, Gilroy, J. Jensen, O. Lauridsen, Wirtanen – Joensuu, Regin, Moses – Tolvanen, O'Neill, N Jensen – Jormakka, Norman, Palola – Huhtala, Niemi, Anttila.
    HK Soči: Barulin (25. Šikin) – Jokipakka, Čmychov, Polášek, Blum, Ščitov, Mamkin, Lisov – Lugin, Collins, Šmeljov – Padakin, O'Dell, Laričev – Morozov, Točickij, Akmaldinov – Tomilin, A. Ivanov, Chlopotov – Starkov.