Čeljabinsk – Nižněkamsk 4:3 (po pr.) | Ufa – Omsk 6:4 (kon.) | Jekatěrinburg – Magnitogorsk 2:3 (kon.)
CSKA Moskva – Spartak Moskva 6:0 (kon.) | Jaroslavl – N.Novgorod 2:1 (kon.) | Jokerit – Soči 7:2 (kon.)
Kazaň – Chabarovsk 3:0 (kon.) | Petrohrad – Čerepovec 4:3 (po pr.)
Ak Bars Kazaň
3:0 (0:0, 2:0, 1:0) Stav série: 1:0
Amur Chabarovsk
Neděle 04.03.2018, 15:00 • TatNeft Arena • Play-off KHL • Play-off

Z mé strany je to už pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (17:37:54)

Vyhrané vhazování: 38:22

Zápas skončil, první bod do série 1. kola play-off si připisuje podle předpokladů favorizovaná Kazaň. Základem úspěchu byla dnes Kazaň dobrá obrana v čele se spolehlivým brankářem Emilem Garipovem a také trpělivost v útoku. Skvělé totiž chytal také brankář Juha Metsola a pustil jen tři opravdu dobře mířené rány. Po první bezbrankové třetině se trefil hned ve 21. minutě Justin Azevedo. V polovině zápasu nebyl pro úmyslné kopnutí puku uznán gól Chabarovsku a krátce poté se radovali domácí, když se prosadil Jaroslav Kosov. Ve třetí třetině pak definitivně uťal snahy hostů o vyrovnání třetím gólem Kazaně Stanislav Galijev.

59:42
    Hostům se podařilo dostat hru do středního pásma.

59:25
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).

58:11
    Rozehrávka Chabarovsku byla nepřesná, a proto se píská zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Juhou Metsolou.

57:07
    Bogdan Potěchin se pokusil alespoň snížit, ale jeho střela ještě ze středního pásma nemohla Garipovovi ublížit.

56:18
    Amur dokázal vyhodit kotouč do bezpečí.

55:42
    Od modré tvrdě pálil obránce Vasilij Tokranov, ale jeho rána nebyla přesná.
    55:24 Landerova střela skončila v lapačce Metsoly

55:24
    Z pravého kruhu vyslal na branku Chabarovsku jedovatou střelu Anton Lander. Metsola si připsal úspěšný zákrok lapačkou.

55:00
    Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Jaroslav Chabarov – 2 min., nedovolené bránění).

53:44
    Už při hře pět na pět si hosté vytvořili mírný tlak na Garipova, ale ten znovu situaci u své pravé tyčky dokázal ustát.

52:56

52:24
    A znovu dokázala Kazaň vyhodit puk. Chabarovsku se tato přesilovka nedaří.

51:55
    Domácím se daří držet puk v pohodě daleko od své branky.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 21. Azevedo (Lander, Sekáč), 31. Kosov (Burmistrov), 51. Galijev (Tkačov)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Šaryčenkov) – Jarullin, Markov (A), Tokranov, Batyršin (A), Ljamkin, Ohtamaa, Sidorov – Azevedo, Lander, Sekáč – Klinkhammer, Tkačov, Galijev – An. Popov, A. Potapov, Lukojanov – Burmistrov, Svitov (C), Kosov.
    Amur Chabarovsk: Metsola (Andrjuchov) – J. Kolář (A), Kondratěv, Jordán, Turbin, Chabarov, Aťušov (C), Karmaškov – Picard, Rasskazov, T. Zohorna – Litovčenko, Byvalcev, O. Li – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, Gorškov – Beljakov, Potěchin, Frolov (A) – Klopov.

Rozhodčí: Birin, Ovčinikov – Bervenjov, Judin