Čeljabinsk – Nižněkamsk 4:3 (po pr.) | Ufa – Omsk 6:4 (kon.) | Jekatěrinburg – Magnitogorsk 2:3 (kon.)
CSKA Moskva – Spartak Moskva 6:0 (kon.) | Jaroslavl – N.Novgorod 2:1 (kon.) | Jokerit – Soči 7:2 (kon.)
Kazaň – Chabarovsk 3:0 (kon.) | Petrohrad – Čerepovec 4:3 (po pr.)
SKA Petrohrad
4:3 (1:0, 0:2, 2:1 - 1:0) Stav série: 1:0
Severstal Čerepovec
Neděle 04.03.2018, 15:00 • Ice Palace • Play-off KHL • Play-off

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (17:54:23)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Július Hudáček (CER): 42 zák., 4 góly, úsp. 91,3 %
    Matěj Stránský (CER): 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:00

Hvězdný Petrohrad nakonec vstoupil do play-off vítězně, proti Čerepovci se ale svěřenci Olega Znaroka pořádně natrápili a o své výhře rozhodli až v prodloužení gólem Pavla Dacjuka. Domácí měli prakticky po celý zápas navrch, vedení se ale přelévalo ze strany na stranu a hráči Sevestalu si gólem v poslední minutě třetí třetiny vynutili prodloužení, v něm už se ale před favoritem sklonili.

67:27 Pavel DACJUK - 4:3

67:27
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto a nepostaral se o to nikdo jiný, než PAVEL DACJUK! Zkušený kouzelník si za Hudáčkovou svatyní zpracoval přihrávku od Guseva a poté bekhendovou střelou z otočky zaskočil čerepoveckého gólmana. Asistence: Nikita Gusev a Anton Bělov.

66:44
    Po pokračujícím tlaku v útočném pásmu se Kovalčuk a spol. nedostali ke střele a hráči v bílých dresech poté vyhodili touš do bezpečí.

66:03
    Alexej Ugarov (CER) se provinil faulem vysokou holí, Petrohrad tak bude mít k dispozici další početní výhodu.

65:17
    Ke střele z vrcholu kruhů se teď odhodlal Viktor Tichonov, po jeho projektilu ale puk zaduněl jen o zadní hrazení.

64:20
    Ke střele od modré se teď dostal Anton Bělov, Hudáček si ale poradil a přerušil hru. V prodloužení je tlak SKA místy až drtivý.

63:55
    Patrick Thoresen se v mezikruží protlačil k puku a nakonec se dostal k bekhendovému zakončení, to ale postrádalo přesnost.

63:06
    Vladislav Gavrikov byl u odraženého kotouče před dotírajícím Geraskinem, následná rozehrávka petrohradského zadáka už ale tak přesná nebyla.

62:10
    Před Hudáčkem bylo opět rušno, brankář hostujícího týmu ale dokázal přerušit hru ještě předtím, než se k puku stihl dostat dotírající Ketov. To už je přesilovka SKA u konce.

61:03
    Vjačeslav Vojnov vyslal svůj pověstný kanon od modré, Hudáček si ale se štěstím dokázal s touto střelou poradit.

60:35
    Připomínám, že Petrohrad má na začátku prodloužení k dispozici přesilovou hru, domácí se ale zatím neusadili v útočném pásmu.

60:01

Petrohradští už to ale nestihli, a tak nás překvapivě čeká prodloužení! Zdálo se, že Severstal už je na lopatkách, necelou minutu před koncem třetí třetiny ale vyrovnal Oleg Jašin. Drama pokračuje, první prodloužení začne zhruba v 17:32.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 13. Kovalčuk (Šipačov, P. Thoresen), 48. Vojnov (Kablukov, Širokov), 57. Šipačov (Kovalčuk), 68. Dacjuk (N. Gusev, A. Bělov) – 27. Kagarlickij (P. Černov), 36. Geraskin (Trubačjov), 60. Jašin (Kagarlickij, P. Černov)

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – Vojnov, Gavrikov, Hersley, J. Jakovlev, Zub, A. Bělov, Galeňuk, Rykov – Kovalčuk, Šipačov, P. Thoresen – S. Plotnikov, Dacjuk, N. Gusev – Barabanov, Koskiranta, Širokov – V. Tichonov, Ketov, Kablukov.
    Severstal Čerepovec: J. Hudáček (Artamkin) – Kornějev, Jevsejenkov, Masuhr, Stasenko, Višněvskij, Kalašnikov, Verjovkin – Jašin, Kagarlickij, P. Černov – Vovčenko, Trubačjov, Geraskin – Karlin, Rybin, Ugarov – Mereskin, Monachov, Stránský.

Rozhodčí: Gamalej, Kulakov – Gorděnko, Sysujev

Diváci: 12330