Čeljabinsk – Nižněkamsk 4:3 (po pr.) | Ufa – Omsk 6:4 (kon.) | Jekatěrinburg – Magnitogorsk 2:3 (kon.)
CSKA Moskva – Spartak Moskva 6:0 (kon.) | Jaroslavl – N.Novgorod 2:1 (kon.) | Jokerit – Soči 7:2 (kon.)
Kazaň – Chabarovsk 3:0 (kon.) | Petrohrad – Čerepovec 4:3 (po pr.)
SKA Petrohrad
4:3 (1:0, 0:2, 2:1 - 1:0) Stav série: 1:0
Severstal Čerepovec
Neděle 04.03.2018, 15:00 • Ice Palace • Play-off KHL • Play-off

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (17:54:23)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Július Hudáček (CER): 42 zák., 4 góly, úsp. 91,3 %
    Matěj Stránský (CER): 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:00

Hvězdný Petrohrad nakonec vstoupil do play-off vítězně, proti Čerepovci se ale svěřenci Olega Znaroka pořádně natrápili a o své výhře rozhodli až v prodloužení gólem Pavla Dacjuka. Domácí měli prakticky po celý zápas navrch, vedení se ale přelévalo ze strany na stranu a hráči Sevestalu si gólem v poslední minutě třetí třetiny vynutili prodloužení, v něm už se ale před favoritem sklonili.

67:27 Pavel DACJUK - 4:3

67:27
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto a nepostaral se o to nikdo jiný, než PAVEL DACJUK! Zkušený kouzelník si za Hudáčkovou svatyní zpracoval přihrávku od Guseva a poté bekhendovou střelou z otočky zaskočil čerepoveckého gólmana. Asistence: Nikita Gusev a Anton Bělov.

66:44
    Po pokračujícím tlaku v útočném pásmu se Kovalčuk a spol. nedostali ke střele a hráči v bílých dresech poté vyhodili touš do bezpečí.

66:03
    Alexej Ugarov (CER) se provinil faulem vysokou holí, Petrohrad tak bude mít k dispozici další početní výhodu.

65:17
    Ke střele z vrcholu kruhů se teď odhodlal Viktor Tichonov, po jeho projektilu ale puk zaduněl jen o zadní hrazení.

64:20
    Ke střele od modré se teď dostal Anton Bělov, Hudáček si ale poradil a přerušil hru. V prodloužení je tlak SKA místy až drtivý.

63:55
    Patrick Thoresen se v mezikruží protlačil k puku a nakonec se dostal k bekhendovému zakončení, to ale postrádalo přesnost.

63:06
    Vladislav Gavrikov byl u odraženého kotouče před dotírajícím Geraskinem, následná rozehrávka petrohradského zadáka už ale tak přesná nebyla.

62:10
    Před Hudáčkem bylo opět rušno, brankář hostujícího týmu ale dokázal přerušit hru ještě předtím, než se k puku stihl dostat dotírající Ketov. To už je přesilovka SKA u konce.

61:03
    Vjačeslav Vojnov vyslal svůj pověstný kanon od modré, Hudáček si ale se štěstím dokázal s touto střelou poradit.

60:35
    Připomínám, že Petrohrad má na začátku prodloužení k dispozici přesilovou hru, domácí se ale zatím neusadili v útočném pásmu.

60:01

Petrohradští už to ale nestihli, a tak nás překvapivě čeká prodloužení! Zdálo se, že Severstal už je na lopatkách, necelou minutu před koncem třetí třetiny ale vyrovnal Oleg Jašin. Drama pokračuje, první prodloužení začne zhruba v 17:32.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:50
    Čerepovec hrál chvilku v šesti a deset sekund před koncem první třetiny ještě čeká hosty další oslabení. Trest odpyká Alexej Ugarov (CER).
    59:04 Oleg JAŠIN - 3:3

59:04
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    To jsou věci, necelou minutu před koncem máme opět vyrovnáno! Kagarlickij vjel do útočného pásma a poté přenechal kotouč OLEGU JAŠINOVI, jenž z pravého kruhu pověsil puk nechytatelně pod břevno. Asistence: Dmitrij Kagarlickij a Pavel Černov.

58:06
    Na závěrečný nápor Severstalu to zatím vůbec nevypadá, petrohradští hokejisté drží puk na svých hokejkách a kombinují ve středním pásmu.

57:20
    Dnešní utkání sleduje 12330 diváků.

56:58
    Viktor Tichonov zavezl kotouč do útočného pásma a poté ho přenechal volnému Dacjukovi, jehož střela ale Hudáčka neohrozila.
    56:03 Vadim ŠIPAČOV - 3:2

56:03
    Petrohradští hokejisté se podruhé v zápase dostávají do vedení a teď už to bude mít Severstal hodně těžké. Kovalčuk na levém kruhu naznačil střelu, místo toho ale nabil na pravý kruh volnému VADIMU ŠIPAČOVOVI a proti jeho ráně z voleje nedokázal přesouvající se Hudáček zakročit. Asistence: Ilja Kovalčuk.

55:21
    Nikita Gusev nabil na modrou napřaženému Hersleymu, s pokusem švédského zadáka si ale Július Hudáček snadno poradil.

54:36
    Čerepovečtí hokejisté se osbozozují, ani tentokrát domácím začátek přesilovky nevyšel.

54:02
    Hosty navíc čeká další oslabení, dvě minuty za podražení vyfasoval Alexandr Jevsejenkov (CER).

53:24
    Ruslan Karlin u hrazení obral o puk Kablukova a vyhodil ho do útočného pásma, hokejisté Severstalu se teď jen brání.

52:38
    Hra byla po delší době přerušena a následovat bude další komerční přestávka.

51:47
    Kotouč opět letí až k Mikku Koskinenovi, to už je Trubačjovův trest téměř u svého konce.

50:59
    Kromě první přesilovky, která vyústila v úvodní gól Kovalčuka, se Petrohradským v početních výhodách dnes nedaří a zatím to platí i v tomto případě.

50:14
    Severstal půjde do čtyř, dvouminutový trest za nedovolené bránění vyfasoval zkušený Jurij Trubačjov (CER).

49:11
    Před Hudáčkem vznikl nepřehledný závar, brankář Čerepovce však nakonec dokázal zalehnout neposedný puk a přerušit hru.

48:19
    Gusev si narazil kotouč s Plotnikovem, poté byl ale drobný útočník SKA vytlačen až do rohu kluziště.
    47:24 Vjačeslav VOJNOV - 2:2

47:24
    Favorit se nakonec dočkal, je vyrovnáno. VJAČESLAV VOJNOV dostal nabito na modrou a následná dělovka bývalého zadáka Los Angeles Kings zamířila přesně k pravé tyči. Asistence: Ilja Kablukov a Sergej Širokov.

46:09
    Dacjuk se v předbrankovém prostoru nedostal k odraženému kotouči, následná rozehrávka Severstalu ale doletěla až na zakázané uvolnění.

45:26
    Petrohradští prakticky neustále drží kotouč na svých hokejkách, nedaří se jim ale usadit se v útočném pásmu a hosté bez potíží drží svůj těsný náskok.

44:39
    Nepříjemný pokus Gavrikova z levého kruhu Hudáčka pořádně vystrašil, zkušený slovenský brankář ale nakonec dokázal přerušit hru.

43:52
    Matěj Stránský se vydal kupředu podél levého hrazení, proti dvěma bránícím hráčům SKA se ale prosadit nedokázal.

43:02
    Kotouč letí až ke Koskinenovi, to už je Stasenkův menší trest téměř u konce.

42:08
    Hokejisté Severstalu se zatím bez potíží brání, Znarokova družina v této početní výhodě ještě ani nevystřelila.

41:12
    Sergej Plotnikov zůstal ležet bezvládně na ledě po ostrém střetu s Nikolajem Stasenkem (CER), nakonec se ale zvedl a po svých odjel na střídačku. SKA si zahraje přesilovku, Stasenko nakonec vyfasoval trest na 2+10 minut za vražení.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:40.

Ve druhé třetině měli petrohradští hokejisté i nadále střeleckou převahu, po čtyřiceti minutách zápasu ale má k vítězství zcela překvapivě blíže Čerepovec. Jasnému outsiderovi se povedlo vyrovnat zásluhou kapitána Dmitrije Kagarlického, o pár minut později pak dokonal obrat (a utišil zaplněné tribuny) Igor Geraskin.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:04
    Rozehrávka petrohradského zadáka za moc nestála, ani hosté už se ale v poslední minutě druhé třetiny nikam nemají.

38:06
    V závěru druhé třetiny už se na ledě nic zajímavého neděje, Gavrikov teď za svou svatyní vyčkává na dostřídávající spoluhráče.

37:18
    Tentokrát hostům nevyšla rozehrávka a puk skončil na zakázaném uvolnění, vhazovat se tak bude před Júliem Hudáčkem.

36:26
    Mikko Koskinen byl znovu v problémech! Hosté ujeli ve třech proti dvěma hráčům SKA a zasypali finského gólmana salvou střel, ani jedna z nich ale neskončila za brankovou čarou.
    35:38 Igor GERASKIN - 1:2

35:38
    Hosté toto oslabení dokázali ubránit a krátce po vypršení Trubačjovova trestu sami udeřili! Právě Jurij Trubačjov ujel po levém křídle a po obkroužení Koskinenovy svatyně vyzval ke skórování IGORA GERASKINA, jehož střela opravdu skončila až v síti. Asistence: Jurij Trubačjov.

34:33
    Gusevův křižný pas na Plotnikova neprošel a hosté poté opět vyhodili puk do bezpečí.

34:01
    Čerepovečtí hokejisté se dokázali osvobodit, svěřenci Olega Znaroka musejí zakládat další akci z hloubi vlastní třetiny.

33:18
    Jurij Trubačjov (CER) půjde pykat na dvě minuty za sekání, domácí si tak zahrají svou druhou přesilovku v zápase.

32:47
    Hra byla opět přerušena, načež hlasatel v Ledovém paláci ohlásil další komerční přestávku.

31:58
    Thoresenovi se podařilo tečovat nahození od modré, Július Hudáček s tím ale počítal a bez potíží zasáhl.

31:02
    Sergej Širokov si na pravém kruhu nedokázal zpracovat přihrávku od Vojnova, svěřenci Olega Znaroka ale i nadále kombinují v útočném pásmu.

30:04
    Ilja Kovalčuk na vrcholu kruhů chytře přenechal puk Koskirantovi, jehož následná střela ale postrádala přesnost.

29:07
    Dacjuk prohrál souboj o puk u mantinelu a hráči v bílých dresech poté černou pryž postupně dopravili až do útočné třetiny.

28:20
    Patrick Thoresen bránil Hudáčkovi ve hře, norskému reprezentantovi bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

27:29
    Hostům najednou narostla křídla, nepovedený pokus Igora Geraskina však skončil až v ochranné síti a následovat bude komerční přestávka.
    26:35 Dmitrij KAGARLICKIJ - 1:1

26:35
    A je vyrovnáno, tohle asi nečekal vůbec nikdo! Pavel Černov ve středním pásmu zachytil nepovedenou rozehrávku SKA a poté posunul puk rozjetému DMITRIJI KAGARLICKÉMU, který z levého kruhu dokázal vyzrát na Koskinena! Asistence: Pavel Černov.

25:14
    Ilja Kablukov neměl komu přihrát, a tak z vrcholu pravého kruhu bekhendem vystřelil, jeho nepříliš povedený pokus ale pro Hudáčka nebyl nebezpečný.

24:25
    Po zákroku na Jevgenije Ketova se z tribun ozývá pískot, hra ale pokračuje bez přerušení a domácí zakládají další akci až z vlastního pásma.

23:41
    Na konci rychlé protiakce SKA stál Jarno Koskiranta, jemuž ale v klíčový moment sjel kotouč z čepele, a tak se finský centr ke střele z mezikruží nedostal.

22:44
    Už se hraje dlouho bez přerušení. Domácí sice kombinují v útočném pásmu, chybí jim ale střelba.

21:45
    Ojedinělou protiakci Severstalu táhl po levém křídle Igor Geraskin a nakonec se i dostal ke střele, tu však Koskinen nadvakrát zastavil.

20:57
    Pavel Dacjuk připravil střeleckou pozici pro Guseva, jehož pokus z pravého kruhu si ale Július Hudáček bez potíží pohlídal.

20:01

Další třetina začne přibližně v 15:48.

Souboj mezi prvním a osmým týmem Západní konference měl zatím vcelku jasný průběh. Petrohradští hokejisté jsou jasně aktivnějším týmem, Július Hudáček však drží Severstal ve hře a Čerepovec zatím prohrává "jen" o gól, který v přesilovce vstřelil Ilja Kovalčuk.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:04
    Pas Patricka Thoresena na Kovalčuka neprošel a do útočného pásma může zamířit Matěj Stránský, to už se rozběhla poslední minuta první třetiny.

18:06
    Jevsejenkov se chytře zbavil napadajícího hráče SKA, jeho následná rozehrávka ale skončila jen u Arťoma Zuba.

17:08
    Alexej Ugarov to u hrazení schytal od Šipačova, tomu ale ostrý zákrok na hostujícího útočníka prošel.

16:11
    Sergej Plotnikov tvrdě vypálil z levého kruhu a Hudáček měl co dělat, aby jeho ránu vytěsnil!

14:57
    Zubova dělovka od modré se ještě odrazila o Černovovu brusli, naštěsí pro Júlia Hudáčka ale poté kotouč zamířil mimo prostor mezi třemi tyčemi.

14:03
    Pavel Dacjuk geniálně prostrčil kotouč na úplně volného Sergeje Plotnikova, ten ale z bezprostřední blízkosti nedokázal propasírovat puk za Hudáčkova záda.
    12:56 Ilja KOVALČUK - 1:0

12:56
    Domácí přesilovku využívají a zaslouženě se dostávají do vedení, přesnou střelou ze své pozice na levém kruhu se o to postaral ILJA KOVALČUK! Asistence: Vadim Šipačov a Patrick Thoresen.

12:14
    Pavel Černov (CER) vyfasoval dvouminutový trest za sekání, po komerční přestávce si Petrohradští zahrají svou první přesilovku.

11:04
    Július Hudáček opět pro jistotu přerušil hru, navzdory místy až drtivému tlaku SKA je stav i nadále bezbrankový.

10:45
    Tichonov ujel po pravém křídle a pokusil se najít v předbrankovém prostoru Jevgenije Ketova, ten si ale nestihl prudký pas zpracovat.

09:58
    Právě Vjačeslav Vojnov teď od modré nahodil puk na soupeřovu branku, Hudáček ale bez potíží přerušil hru.

09:02
    Aktivní Kovalčuk hledal v mezikruží z druhé vlny si najíždějícího Vojnova, ten byl ale obsazen a ke kotouči se nedostal.

08:04
    Až nyní se hráčům Severstalu podařilo dostat kotouč do bezpečí, Alexandr Jevsejenkov teď nahodil puk až ke Koskinenovi a hosté mohou vystřídat.

07:09
    Tlak petrohradských hokejistů vůbec neustává, hosty teď před Hudáčkem motá druhá formace vedená Pavlem Dacjukem.

06:12
    Ilja Kovalčuk zůstal před Hudáčkem zcela neobsazen, jeho bekhendovou střelu ale čerepovecký brankář dokázal zlikvidovat!

05:15
    Svěřenci Olega Znaroka si vyměňují kotouč v útočném pásmu, zatím tomu ale chybí střelba.

04:10
    Od modré to teď zkusil Jegor Jakovlev a Július Hudáček po jeho skákavém nahození pro jistotu přerušil hru.

03:31
    Dacjuk se k dorážce nahození z pravého kruhu nedostal, následnou akci Guseva už zastavil hostující zadák Višněvskij.

02:36
    Hráči v modrých dresech mají prakticky neustále kotouč na svých hokejkách, až nyní se bude poprvé vhazovat před Mikkem Koskinenem.

01:39
    Ilja Kovalčuk obkroužil Hudáčkovu svatyni a poté z ostrého úhlu vypálil, brankář Čerepovce si ale prostor u pravé tyče své svatyně pohlídal.

00:50
    Po levém křídle se rozjel Sergej Plotnikov, daleko se ale nedostal a protiakci Severstalu už zakládá Ruslan Karlin.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – Vojnov, Gavrikov, Hersley, J. Jakovlev, Zub, A. Bělov, Galeňuk, Rykov – Kovalčuk, Šipačov, P. Thoresen – S. Plotnikov, Dacjuk, N. Gusev – Barabanov, Koskiranta, Širokov – V. Tichonov, Ketov, Kablukov.

Severstal Čerepovec: J. Hudáček (Artamkin) – Kornějev, Jevsejenkov, Masuhr, Stasenko, Višněvskij, Kalašnikov, Verjovkin – Jašin, Kagarlickij, P. Černov – Vovčenko, Trubačjov, Geraskin – Karlin, Rybin, Ugarov – Mereskin, Monachov, Stránský.

Rozhodčí: Gamalej, Kulakov – Gorděnko, Sysujev.

SEVERSTAL ČEREPOVEC

Čerepovecký klub oproti Petrohradu pochopitelně hospodaří s mnohem skromnějším rozpočtem, už postup do play-off je pro Severstal úspěchem. Trenér Alexandr Guljavcev se bude spoléhat především na výkony ofenzivního tahouna Dmitrije Kagarlického, brankářskou jedničkou týmu je pak slovenský gólman Július Hudáček. V Čerepovci působí i český útočník Matěj Stránský, další Čech Petr Holík po neuspokojivých výkonech Severstal už po deseti odehraných zápasech opustil a vrátil se do české extraligy.

SKA PETROHRAD

Hvězdná družina z Petrohradu pohodlně dokráčela k triumfu v základní části, svěřenci Olega Znaroka v 56 utkáních nasbírali těžko uvěřitelných 138 bodů. Průměr více než jednoho kanadského bodu na zápas si drželi Ilja Kovalčuk a Nikita Gusev, v kádru SKA však najdeme i další hvězdy: Pavla Dacjuka, Vjačeslava Vojnova, Vadima Šipačjova či Sergeje Plotnikova.

Play-off Kontinentální hokejové ligy je tu! V neděli od 15:00 vstoupí do bojů v Západní konferenci i SKA Petrohrad a Severstal Čerepovec, tak si to rozhodně nenechte ujít.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 13. Kovalčuk (Šipačov, P. Thoresen), 48. Vojnov (Kablukov, Širokov), 57. Šipačov (Kovalčuk), 68. Dacjuk (N. Gusev, A. Bělov) – 27. Kagarlickij (P. Černov), 36. Geraskin (Trubačjov), 60. Jašin (Kagarlickij, P. Černov)

Rozhodčí: Gamalej, Kulakov – Gorděnko, Sysujev

Diváci: 12330