Jekatěrinburg – Magnitogorsk 2:1 (kon.) | Čeljabinsk – Nižněkamsk 4:1 (kon.) | Ufa – Omsk 2:7 (kon.)
Kazaň – Chabarovsk 3:2 (kon.) | CSKA Moskva – Spartak Moskva 1:0 (kon.) | Petrohrad – Čerepovec 7:4 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
2:7 (0:2, 2:3, 0:2) Stav série: 1:1
Avangard Omsk
Pondělí 05.03.2018, 15:00 • Ufa Arena • Play-off KHL • Play-off

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký zbytek dne a u dalších on-line přenosů na počtenou. (17:30:53)

Dominik Furch (OMS) 60 minut, 32 zák., 2 góly, 94,12%

Je dobojováno! Omsk vedl po 40 minutách vysoko 5:2 a byl blízko k vítězství. V poslední periodě však svůj náskok ještě zvýšil. Pomohl mu k tomu i trest Omarka, který byl vyloučen na pět minut a do konce utkání. Nabídnutou přesilovku, kterou přerušilo vyloučení André Peterssona, poté sám vyloučený využil a završil tak hattrick v dnešním duelu. Na konečných 7:2 pro Avangard poté zvyšoval Semjon Košelev. Střetnutí se poté víceméně dohrávalo a po dvou zápasech se tedy série za nerozhodného stavu 1:1 stěhuje do Omsku.

59:49
    Hosté nyní čekají s pukem za svou bránou, kde také touš zůstane do závěrečné sirény.

59:00
    Hlasatel zápasu pravě ohlásil poslední minutu střetnutí.

58:55
    Nakonec to byli hostující hráči, kteří však prakticky vzápětí o puk zase přicházejí.

58:40
    V rohu útočného pásma Omsku se svádí litý boj o kotouč. Uvidíme, kdo z něj vyjde jako vítěz.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty zápasu.

57:30
    Ufa nyní zakládá útok zpoza své brány a může se pokusit alespoň kosmeticky upravit výsledek zápasu.

56:32
    Joonas Kemppainen ovšem neudržel nervy na uzdě a před bránou oplácel svému soupeři. Domácí forvard budou pykat dvě minuty za hrubost.

56:14
    Dominik Furch vystartoval pozdě proti Majorovovi, který vyjíždějícímu brankáři udělal kličku a ten jej následně fauloval. Následují dvě minuty za podražení pro českého brankáře.

55:50
    Medvěděv má nyní kotouč za svou bránou a čeká s rozehrávkou až mu dostřídají jeho spoluhráči.

54:28
    I nyní zasahuje domácí brankář proti nahození hostujících hráčů. Hra je tedy přerušena a bude se vhazovat v obranném pásmu Salavatu Julajev.

53:27
    Medvěděv naskočil z trestné lavice a hnal se za vyhozeným kotoučem, který před ním musel ukrýt pod lapačku Andrej Karejev.

53:10
    Furch odolal i této ráně z levého kruhu, kterou vyráží do rohu kluziště, kde se puku ujímají hokejisté Ufy.

52:45
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Teemu Hartikainen – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Vitalij Meňšikov – 2 min., hrubost).

52:29
    Obrovský závar před hostující bránou! Hartikainenovi se nepodařilo prostřelit ve vyložené šanci Furcha, který skvěle zasáhl pravým betonem. Posléze se o volný puk strhl velký souboj, ale nakonec jej Omsk dokázal odpálit do bezpečí.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 30. Panin (Larsen, Omark), 31. Tkačov – 16. A. Petersson (Berezin), 16. A. Galimov (Martynov, Stas), 29. A. Petersson (Berezin, Purcell), 32. Chochrjakov (Minejev), 37. Fisenko (Kugryšev), 43. A. Petersson, 47. Košelev (Čudinov)

Salavat Julajev Ufa: Nalimov (41. Karejev) – Larsen, Panin (A), S. Garejev, Arzamascev, Gončarov, Bartulis, Jelizarov – Hartikainen, Kemppainen, Omark – Lisin (A), Zubov (C), Fjodorov – Burdasov, Korotkov, Tkačov – M. Majorov, Busarov, Soloduchin – Kuzmin.
    Avangard Omsk: Furch (Šilin) – J. Medveděv (C), Martynov, Minejev, Čudinov (A), Meňšikov, Berezin, Děrvuk – Rau, Stas, A. Galimov – Purcell, Sundström, A. Petersson – Chochrjakov, Fisenko, Kugryšev – I. Michejev, K. Semjonov (A), Košelev.

Rozhodčí: Akuzovskij, Beljajev – Palej, Ponamarenko

Diváci: 5 343