Boston – Detroit 6:5 (po pr.) | New Jersey – Montreal 6:4 (kon.) | NY Rangers – Winnipeg 0:3 (kon.)
Columbus – Vegas 4:1 (kon.) | Tampa – Florida 5:4 (po pr.) | Nashville – Dallas 2:0 (kon.)
Minnesota – Carolina 6:2 (kon.) | Chicago – Colorado 2:1 (po pr.) | Anaheim – Washington 4:0 (kon.)
Columbus Blue Jackets
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Vegas Golden Knights
Středa 07.03.2018, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

To je z mé strany vše, dobrou noc a příště na počtenou! (03:49:08)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Tomáš Nosek (VEG): 0+0, +0, 0 střel, čas na ledě 11:22
    Tomáš Tatar (VEG): 0+0, -2, 0 střel, čas na ledě 17:24

Lukáš Sedlák (CBJ) a Tomáš Hyka (VEG) do utkání nezasáhli.

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Joonas Korpisalo (CBJ): 37 zák., 1 gól, úsp. 97,4%
    2. Artěmij Panarin (CBJ): 1+2
    3. Pierre-Luc Dubois (CBJ): 1+2

Je dobojováno! Columbus vybojoval čtvrtou domácí výhru v řadě a oplatil Golden Knights nedávnou porážku 3:6 z vegaského ledu. O vítězství Blue Jackets rozhodla druhá třetina, v níž se za stavu 1:1 domácí prosadili dvakrát v rozmezí necelých dvou minut. Gerard Gallant ještě v závěru třetí třetiny odvolal brankáře Fleuryho, místo zdramatizování zápasu ale přišla trefa do prázdné branky z hole Duboise.

59:31
    David Perron zkusil štěstí z nulového úhlu, Korpisalo ale jeho pokus bez potíží vyrazil.

58:30
    Minutu a půl před koncem už se na ledě nic převratného neděje, ani Golden Knights už se za rozhodnutého stavu nikam neženou.
    57:39 Pierre-Luc DUBOIS - 4:1

57:39
    Columbus právě vstřelil branku!
    Zdá se, že je rozhodnuto. PIERRE-LUCOVI DUBOISOVI byl v první třetině upřen gól kvůli ofsajdu jeho spoluhráče Atkinsona, trojka předloňského draftu si teď ale spravila chuť trefou do prázdné branky. Asistence: Artěmij Panarin.

57:04
    Fleury je na střídačce a svatyně Golden Knights zůstává prázdná!

56:15
    Panarinův projektil z levého kruhu Marc-Andre Fleury zachytil lapačkou a přerušil hru, do Nationwide Areny se společně vrátíme po další komerční přestávce.

55:22
    Colin Miller chvilku míchal s pukem za vlastní svatyní, než se odhodlal k rozehrávce, ta ovšem doletěla až na zakázané uvolnění.

54:26
    Hra se bez většího efektu stěhuje ze strany na stranu a třetí třetina se pomalu blíží ke svému konci, na žádný závěrečný tlak Golden Knights to zatím nevypadá.

53:42
    Artěmij Panarin obkroužil celé útočné pásmo a poté se povedenou kličkou zbavil Tatara, vystřelit se mu už ale nepodařilo.

52:47
    Hra byla po delší době přerušena a hlasatel v Nationwide Areně znovu ohlásil komerční přestávku.

52:02
    Oliver Bjorkstrand u domácí střídačky vybojoval puk pro Werenskiho, který si nekomplikoval situaci a jen nahodil kotouč do útočného pásma.

51:08
    Kotouč se po trmě-vrmě ve středním pásmu nakonec odrazil až mezi diváky a následovat bude další komerční přestávka.

50:27
    Carpenterův trest už je u konce, Blue Jackets v této početní výhodě prakticky nic zajímavého nevymysleli.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 1. Panarin (Atkinson, Dubois), 29. Werenski (Panarin, Dubois), 30. Cole (D. Savard, Wennberg), 58. Dubois (Panarin) – 22. Haula (Perron, Tuch)

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Zatkoff) – Werenski, S. Jones, R. Murray, J. Johnson (A), Cole, D. Savard – Panarin, Dubois, Atkinson – Milano, N. Foligno (C), Bjorkstrand – Calvert, Dubinsky, Letestu – Vanek, Wennberg, Jenner (A).
    Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lagacé) – McNabb, C. Miller, Theodore, Engelland (A), Merrill, Hunt – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Perron (A), Haula, Tuch – Tatar, Eakin, Carpenter – Nosek, Bellemare, Reaves.

Rozhodčí: Hebert, Joannette – Alphonso, Suchánek