Šumperk – Kopřivnice 5:1 (kon.) | Val. Meziříčí – Nový Jičín 5:2 (kon.) | Sokolov – Dvůr Králové n. L. 2:3 (kon.)
Jablonec n/N – Bílina 3:1 (kon.) | Vrchlabí – Kobra 6:1 (kon.) | Děčín – Trutnov 6:1 (kon.)
Havlíčkův Brod – David Servis 7:4 (kon.) | Žďár n/S – Klatovy 5:3 (kon.) | Mor. Budějovice – Tábor 5:4 (po pr.)
Kolín – Nymburk 5:2 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
5:1 (1:0, 2:0, 2:1) Stav série: 2:1
HC ISMM Kopřivnice
Středa 07.03.2018, 18:00 • Zimní stadion Šumperk • Play-off 2. ligy, skupina Východ • Předkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dámy a pánové, vítejte u třetího utkání předkola play-off 2. ligy, skupiny Východ. Za stavu 1:1 na zápasy se série mezi Draky ze Šumperka a Tatrou Kopřivnice vrací do Šumperku.

Domácí tým postoupil do předkola jako nejvýše nasazený, tedy třetí tým po základní části. Pozici favorita potvrdil v úvodním utkání série, když porazil Kopřivnici hladce 6:0. V odvetě však ve vyrovnaném boji padl 2:3, když o vítězství Tatry rozhodl šťastnou trefou Marek.

Draci Šumperk: Lakosil (Svoboda) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáčm Sedlák (C) – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Müller, Králík, Skopal, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink, Ostřanský.

HC TATRA Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Štěpánek, Heinzl, Stříž, Marek, Kropka, Krutil, Bail, Fojtík – Červenka, Pargáč, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík (C), Mach, Suchý, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola.

Rozhodčí: Vrba – Otáhal, Komínek.

00:01

00:37
    Šumperk hned ze startu obklopoval branku Hromady, k zakončení se však hráči Draků nedostali.

01:37
    Tvrdě byl naražen na mantinel Vymazal. Ten se ihned zvedl a okamžitě přihrál do útoku Fischerovi, který střelou netrefil branku.

02:17
    Lakosil si připsal důležitý zákrok. Ještě před brankou vznikla menší potyčka, čároví rozhodčí jí však roztrhli poměrně rychle.

03:10
    Draci si drží kotouč na svých hokejkách, ale mají problém přejít přes střední pásmo.

03:30
    Po střele jednoho z šumperských hráčů se kotouč odrazil do hlediště. Vhazovat se bude před Hromadou.

04:36
    Fischerova střela z mezikruží trefila přesně lapačku brankáře hostů.

04:53
    Suchý se dostal ke střele, Lakosil musel jeho ránu vyrazit ramenem.

05:49
    Cink ztratil kotouč v útočném pásmu a těžit z toho mohla Kopřivnice. Ta se sice ke střele dostala, ale ona rána byla zblokovaná a skončila v ochranné síti.

06:35
    Hromada teď dlouho držel puk pod lapačkou. Sudí čekal celkem dlouho než přerušil hru.

07:21
    Nádherná střela Marka, který trefila horní tyč!

07:48
    Bažant se snažil vysunout Ostřanského, přihrávka na něj byla ale příliš prudká.

08:04
    Střelu Cinka zachytil na zemi Hromada.

09:03
    Draci si drží útočné pásmo. Kopřivnice je pod tlakem.

09:30
    Kovařík se dostal ke střele Hromada vyrazil vyrážečkou mimo tři tyče.

10:21
    Machova střela trefila nepříjemně Lakosila do masky.

10:33
    Kofroňova rána trefila Lakosila, ten puk musel vyrazit do rohu kluziště.

10:49
    Adam Kofroň vzápětí sekl Lakosila a dostává menší trest za sekání.

11:33
    Sedlákova střela byla sražena do rohu hřiště.

12:07
    Draci právě vstřelili branku!
    TOMÁŠ SEDLÁK se napřáhl od modré a jeho střela zapadla za brankáře Tatry Petra Hromadu. Domácí jdou do vedení. Asistence: Lukáš Králík, Daniel Vachutka.
    12:07 SEDLÁK - 1:0

12:57
    Dělovku Kovaříka vyrazil gólman Kopřivnice.

13:37
    Bažant až ze své třetiny nahodil puk na Hromadu, který přerušuje hru.

13:37
    Domácí jsou podstatně aktivnější. Hosté si sice vytvořili velkou gólovku, ale směrem dopředu jsou opravdu opatrní.

14:03
    Až nyní Tomášek poslal střelu na gólmana Draků. Ten jej chytá do náruče.

14:41
    Červenka zasáhl puk až do útočného pásma, tam o něj záhy přišel.

15:20
    Skvělá přihrávka na pravé křídlo pro Petra Gewieseho. Ten střelou zp rvní vypálil na Hromadu a ten tak zkrotil puk.

15:51
    Fojtík si na ledě něco vyříkával s Kovaříkem. Hra nám začíná přitvrzovat.

16:21
    Už to vypadlo, že Radek Fischer pojede sám na brankáře Hromadu, ale šumperského forvarda zastavil ofsajd.

17:06
    Schejbal chytil Pargáče před brankou do kravaty. Šumperskému obránci se nelíbila brzda před Lakosilem, která jej trochu osprchovala.

17:45
    Machova střela z mezikruží letěla mimo.

18:54
    Hroch teď velice dlouho držel kotouč v útočném pásmu.

19:52
    Zbytek třetiny se dohraje za brankou Lakosila.

20:00

První třetina skončila výsledkem 1:0. Jedinou branku vstřelil v této periodě Tomáš Sedlák, který vystřelil od modré a rána zapadla až do branky Hromady. Domácí jsou i více aktivnější a mají více ze hry. Hosté párkrát ohrozili Lakosila, ale kromě horní tyče, kterou trefil Marek, to nebylo nic vážného.

Další třetina začne přibližně v 18:44.

20:01

20:15
    I hned ze startu vyrazil Šumperk do útoku. Králík hledal před brankou Hromady Vachutku. Útočník Draků se ovšem marně natahoval na kotouč.

20:51
    Půhoného střela otestovala tvrdost mantinelu.

21:23
    Šumperk měl dvě gólovky. Nejprve tak tak nedosáhl na přihrávku Vymazala Gewiese a vzápětí se úplně sám objevil před brankou Hromady Půhoný. Útočník domácího mužstva ovšem ve finální fázi přestřelil.

21:57
    Lehečka trefil hrudník gólmana Kopřivnice.

22:25
    Fischer skvěle našel volného Lehečku, ten ovšem odkrytou klec nedokázal trefit.

22:43
    Nahození Dominika Suchého Lakosil vyráží.

23:24
    A další obrovská šance! Milan Ostřanský ujel obraně Tatry a jel sám na Hromadu! Brankář Kopřivnice si ovšem připsal famózní zákrok lapačkou.

24:31
    Michal Vymazal dostává trest za držení. První přesilová hra Tatry.

25:00
    Domácí dvakrát po sobě vyhazují až k brance hostů.

25:36
    Půhoný dokázal puk udržet ve třetině Kopřivnice.

25:48
    Početní výhoda se zatím Tatře vůbec nedaří.

26:01
    Nyní přerušuje hru Lakosil.

26:47

27:20
    Teď se na ledě objevilo několik tvrdých zákroků, Potrestán je René Bartošák, který dostává dvě minuty za hákování.

28:04
    Kapitánovi Šumperka to dneska pálí! TOMÁŠ SEDLÁK se napřáhl od modré a svoji tvrdou bombou překonal Hromadu. Asistence: Lukáš Králík, Daniel Vachutka.
    28:04 SEDLÁK - 2:0

28:39
    Dvě minuty za podražení dostává Michal Vymazal.

29:23
    Králík teď byl pokárán od sudího, že zbytečně dohrál souboj se Střížem.

29:40
    Pěnčík vypálil na Lakosila, ten přerušuje hru.

29:54
    Schejbal vystřelil od modré, Hromada vyrazil do rohu hrací plochy.

31:25
    Domácí se teď nepochopili a posílají puk na zakázané uvolnění.

32:25
    Teď se hrála hra nahoru a dolu, ale ani jeden z mančaftů nedokázal vystřelit na branku. Až nyní přerušuje hru Lakosil a to po přihrávce svého spoluhráče.

33:05
    Vymazal poslal pas na volného Kovaříka, ten nedokázal trefit odkrytou klec!

33:29
    Šumperk si zahraje přesilovku. Ondřej Sluštík dostává dvě minuty za hrubost.

33:36
    Sedlák fantasticky našel volného LUKÁŠE KRÁLÍKA, který následně nasadil blafák Hromadovi a zvýšil na 3:0. Asistence: Tomáš Sedlák.
    33:36 KRÁLÍK - 3:0

33:58
    A mohlo být pro hosty hůř! Vymazal dostal pas a zívala na něj úplně prázdná branka, ale Hromada fantasticky chytil puk do lapačky.

35:50
    Šumperk má puk za svou brankou a nikam nespěchá.

37:13
    Zakázané uvolnění domácího celku.

37:18
    Fojtíkovu střelu od modré Lakosil vyrazil.

37:49
    Hlavní rozhodčí původně chtěli udělit Šumperku dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě, ale po poradě s čárovými trest ruší.

39:13
    Ofsajd Kopřivnice přerušuje hru.

40:00

Po skončení třetiny se strhla ještě řada potyček, čároví měli, co dělat, aby odtrhli podrážděné kopřivnické hráče. Pravděpodobně je rozčílila situace ze závěru třetiny, kdy sudí odpískal trest a následně jej zrušil. No, další perioda bude ještě vyhrocená.

Ta začne zhruba v 19:33.

40:01

40:19
    Hned ze začátku třetiny se kotouč dotkl konstrukce stadionu. Vhazování proběhne ve středovém kruhu.

41:21
    Máme tu trest pro dva hráče. Dvě minuty za držení hole pro Vymazala a menší trest za hákování pro Kofroně. Bude se hrát čtyři na čtyři.

42:53
    Ani jeden z mančaftů se nemůže dostat ke střele.

43:21
    Oba celky jsou kompletní.

43:37
    Ale ne na dlouho. Dvě minuty za podražení dostává Tomáš Fojtík.

43:51
    Jakub Mach nepříjemně spadl a pravděpdoboně si něco udělal se zády. Za pomocí spoluhráčů odjíždí na střídačku.

45:30
    Vachutka našel příhrávkou skvěle postaveného JAKUBA ŘEZÁČE, který střelou z první překonal Petra Hromadu. Asistence: Daniel Vachutka, Tomáš Sedlák.
    45:30 ŘEZÁČ - 4:0

46:06
    A hosté přidávají na tvrdosti. U mantinelu dostal pořádně naloženo Radek Fischer.

46:28
    Suchý se nyní dostal do strkanice s Bažantem.

48:03
    Oba brankáři teď moc práce nemají. Nyní odpískán icing domácímu celku.

48:30
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    Hosté snižují na rozdíl jedné branky. Skvělou přihrávku dostal DAVID STŘÍŽ, který střelou k tyči překonal šumperského brankáře. Asistence: Radim Štěpánek, Dominik Suchý.
    48:30 STŘÍŽ - 4:1

49:21
    Šumperk se ovšem tlačí dopředu.

49:24
    MICHAL VYMAZAL tvrdou ránou překonal gólmana Tatry. Ten nestačil vůbec zareagovat. Šumperk se dostává do čtyřbrankového vedení. Asistence: Jiří Půhoný.
    49:24 VYMAZAL - 5:1

50:23
    Machova střela trefila přesně postavenou lapačku Lakosila.

50:35
    Zakázané uvolnění Kopřivnice.

50:52
    Marek dnes trefil podruhé tyčku!

51:20
    Tomášek dostal pas před branku, ale svojí střelou minul klec.

52:03

52:54
    Vachutkova střela trefila lapačku Hromady.

53:36
    Šumperk má puk na svých hokejkách a nikam nespěchá.

54:45
    Kopřivnice se dostala do ofsajdového postavení.

55:23
    Králík stál úplně sám před Hromadou, branku gólmana Kopřivnice ovšem netrefil.

56:03
    Půhoný dostal dobrý pas, ale další fantastický zákrok Hromady, který vleže vychytal šumperského forvarda.

56:52
    Lakosil vyrazil puk ramenem mimo klec.

58:11
    Vachutka minul odkrytou klec, která na něj koukala.

58:47
    Vymazala nepříjemně u mantinelu trefil rozhodčí. Šumperský hráč se těžko zvedá z ledu.

59:43
    Utkání už se pouze dohrává.

Draci poráží Kopřivnici výsledkem 5:1 a mají tak možnost prvního matchballu již v pátek na ledě Tatry. V zápase dominoval především Tomáš Sedlák a Lukáš Králík. Oba dnes zaznamenali po třech kanadských bodech.

Pro tuto chvíli je to vše. Přeji pěkný zbytek pracovního dne. (20:10:45)

Dominik Mihailescu

Branky a nahrávky: 13. Sedlák (Králík, Vachutka), 29. Sedlák (Králík, Vachutka), 34. Králík (Sedlák), 46. Řezáč (Vachutka, Sedlák), 50. Vymazal (Půhoný) – 49. Stříž (Štěpánek, Suchý)

DRACI PARS ŠUMPERK: Lakosil (Svoboda) – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáčm Sedlák (C) – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Müller, Králík, Skopal, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink, Ostřanský.
    HC ISMM Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Štěpánek, Heinzl, Stříž, Marek, Kropka, Krutil, Bail, Fojtík – Červenka, Pargáč, Tomášek, Vyčesaný, Hrubý, Sluštík (C), Mach, Suchý, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola.

Rozhodčí: Vrba – Otáhal, Komínek