Buffalo – Calgary 1:5 (kon.) | Philadelphia – Pittsburgh 2:5 (kon.) | Vancouver – Arizona 1:2 (kon.)

Československá stopa v utkání

Jakub Voráček (PHI) (1+0, 4 střely na branku, čas na ledě 19:44)
    Radko Gudas (PHI) (0+0, 0 střel na branku, čas na ledě 16:24)
    Petr Mrázek (PHI) (23 zásahů)
    Dominik Simon (PIT) (0+0, 0 střel na branku, čas na ledě 4:34)

Střely na branku v zápase

Philadelphia Flyers: 28

Pittsburgh Penguins: 28

To je z dnešního utkání vše. Pittsburgh Penguins po zásluze vítězí v pensylvánském derby na ledě Philadelphie. Po první třetině to sice bylo o jedinou branku, ale pak se strhla gólová smršť. Penguins nesli do poslední periody náskok 4:2, o ten už nepřišli. Flyers se během závěrečného dějství k ničemu nedostali, navíc inkasovali pátý gól do odkryté klece a bylo hotovo. Dva body berou hosté. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký čtvrtek.

59:37
    Pittsburgh ještě vyhazuje na zakázané uvolnění, ale to už je spíše symbolické.

59:23
    Je ohlášena poslední minuta třetí třetiny a velmi pravděpodobně také poslední minuta celého zápasu.
    58:19 Jevgenij MALKIN - 2:5

58:19
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Velmi pravděpodobně je rozhodnuto o tom, kdo si z tohoto zápasu odnese dva body za výhru v základní hrací době. Flyers se risk bez brankáře nevyplatil. Domácí rychle přišli o útočné pásmo, ze střední třetiny pak do odkryté klece poslal puk útočník Penguins JEVGENIJ MALKIN. Přidává tak pátou branku Pittsburghu v zápase, ale především hosty uklidňuje. Asistence: Carl Hagelin, Riley Sheahan.

57:56
    Petr Mrázek už odjel na střídačku, Philadelphia Flyers to zkusí se šesti muži v útočném pásmu. Vhazovat se bude před Tristanem Jarrym.

57:52
    Pittsburgh vyhodil tak šikovně, aby se nejednalo o zakázané uvolnění.

57:20
    Běží poslední tři minuty třetí části a Petr Mrázek už kouká po střídačce. Zatím ale nedostává pokyn od trenérů, aby přijel.

56:55
    Ještě ale zůstává v brankovišti a zastavuje útok Penguins. Hörnqvist se chtěl prosadit z pravé strany, jenže trefil pouze mantinel za brankou.

56:19
    Už to možná nebude dlouho trvat a uvidíme brankáře Petra Mrázka, jak odjíždí na střídačku.

55:51
    Po delší době šance Flyers. Couturier usiloval o dorážku na brankovišti, kotouč mu ale v klíčovém okamžiku přeskočil přes hokejku.

55:20
    A znovu. Dumoulin zachytil dlouhou rozehrávky domácí obrany. Platí, že jsou Flyers hodně nepřesní. Čehož málem po odrazu využil připravený Crosby.

54:45
    Zatím je ovšem na kotouči Pittsburgh. Hosté totiž zvládají bitvu o střední pásmo, takže hlavně proto se Letci nedostávají do přečíslení.

54:22
    Následuje poslední komerční přestávka utkání. Pak můžeme očekávat závěrečné pokusy Philadelphie o vyrovnání výsledku.

54:11
    Malkin dává vědět, že je zpátky na ledě. Také on se zkusil prosadit, ale byl moc daleko od branky na to, aby skóroval. Ovšem zajímavý pokus.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 23. Voráček (Patrick), 26. Konecny (Giroux, MacDonald) – 19. Kessel (Malkin, Crosby), 30. Oleksiak (J. Schultz, Guentzel), 35. Sheary (Crosby, Oleksiak), 40. Sheary (Guentzel, Crosby), 59. Malkin (Hagelin, Sheahan)

Philadelphia Flyers: Mrázek (Lyon) – Provorov, Gostisbehere, Hägg, MacDonald, Manning, Gudas – Giroux, Couturier, Konecny – Lindblom, Patrick, Voráček – Weal, Filppula, Simmonds – Lehterä, Laughton, M. Raffl.
    Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Dumoulin, Letang, Määttä, Ruhwedel, Oleksiak, J. Schultz – Guentzel, Crosby, Hörnqvist – Hagelin, Malkin, Rust – Simon, Brassard, Kessel – Kühnhackl, Sheahan, Sheary.

Rozhodčí: Peel, Hebert – Mach, Cormier

Diváci: 19 624