Buffalo – Calgary 1:5 (kon.) | Philadelphia – Pittsburgh 2:5 (kon.) | Vancouver – Arizona 1:2 (kon.)
Vancouver Canucks
1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Arizona Coyotes
Čtvrtek 08.03.2018, 04:08 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

S konstatováním, že dnešní utkání v Rogers Areně ve Vancouveru sledovalo 17 742 diváků se s vámi loučím. U dalších online přenosů na shledanou. (06:34:59)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Richard Pánik 0+0, 4 střely, čas na ledě 13:56

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Clayton Keller (ARI) 1+1
    2. Jacob Markström (VAN) 32 zák., 2 góly, 94.1 %
    3. Derek Stepan (ARI) 1+1

Dnešní utkání je tedy u konce a z vítězství se nakonec raduje Arizona. Hosté byli po celý zápas střelecky aktivnější, tudíž bychom mohli říct, že se jednalo o zasloužený zisk dvou bodů. Úvodní branka přišla v 19. minutě, kdy se prosadil Clayton Keller, nicméně Vancouveru se ještě do konce třetiny podařilo vyrovnat. Jedinou branku domácích totiž v čase 19:44 obstaral Jussi Jokinen. Následně se dlouho čekalo na nějaké výraznější šance. Ve druhé části sice Arizona třikrát trefila tyč, ale rozhodnutí muselo přijít až v závěru utkání. Keller kotouč posunul mezi kruhy a 58 vteřin před koncem se rychlou střelou trefil hostující Derek Stepan. Kojoti tedy pokračují v dobrých výkonech.

Střely na bránu

Vancouver – 17
    Arizona – 34

59:43
    Domácí pochopitelně zareagovali odvoláním brankáře, avšak před chvílí se dokonce vhazovalo až u brány Jacoba Markströma.
    59:02 Derek STEPAN - 1:2

59:02
    Arizona právě vstřelila branku!
    Velká rána pro domácí. Hned po vhazování šel kotouč ke Kellerovi, jenž si vyjel k modré čáře a následně přihrávkou mezi kruhy oslovil DEREKA STEPANA. Zkušený útočník na nic nečekal a rychlou střelou nad rameno gólmana překonal bezmocného Markströma. Asistence: Clayton Keller, Brendan Perlini.

58:55
    Arizona využila nepovedeného střídání Kosatek a rychle obsadila útočné pásmo. Zatím je to bez zakončení.

58:08
    Domácí očividně nechtějí prodloužení a snaží se rozhodnout. Zatím však narážejí na pozorného Kuempera.

57:36
    Leipsic si to neohroženě namířil mezi obránce Arizony a ze středu útočného pásma rychle vypálil. Kuemper byl připraven.

56:57
    Pokus o založení útoku Arizony byl v pohodě odražen. Kotouč se nedostal ani k útočné modré čáře hostujícího celku.

56:24
    Zpětná bekhendová přihrávka se dostala před bránu Darcyho Kuempera. Tam však nebyl nikdo z domácích hráčů.

55:46
    Vůbec se celky nedostávají do šancí. Pomalu ale jistě spějeme do prodloužení.

55:09
    Vancouver se vymanil z obranného pásma a snaží se kombinovat v neutrální zóně.

54:22
    Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. Také počet zakončení se trochu zvýšil, nicméně stále se nejedná o velké šance.

53:29
    Jedovatá střela zpoza obránce šla opět jen do Markströma. Vancouver hru přenáší aspoň do středního pásma.

52:59
    Markström měl nyní menší problémy, když mu z výstroje vypadl kotouč a div, že si to puk nenamířil zpět do brankoviště.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 20. J. Jokinen (Leipsic, Gagner) – 19. Keller (Perlini, Stepan), 60. Stepan (Keller, Perlini)

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler, D. Pouliot, Del Zotto, Stecher, B. Hutton, Gudbranson – Leipsic, Horvat, Virtanen – D. Sedin (A), H. Sedin (C), J. Jokinen – D. Archibald, B. Sutter (A), Motte – Goldobin, Gagner, Boucher.
    Arizona Coyotes: Kuemper (Hill) – Ekman-Larsson (A), Demers, Chychrun, Hjalmarsson, Connauton (A), L. Schenn – Perlini, Stepan, Keller – Domi, Dvorak, Fischer – Pánik, Dauphin, J. Archibald – Martinook, Richardson (A), Cousins.

Rozhodčí: Skilliter, Kowal – Devorski,, Heyer