Boston – Philadelphia 3:2 (kon.) | New Jersey – Winnipeg 2:3 (kon.) | Columbus – Colorado 5:4 (po pr.)
Ottawa – Buffalo 3:4 (1:2 po s.n.) | Detroit – Vegas 0:4 (kon.) | Tampa – NY Rangers 5:3 (kon.)
Florida – Montreal 5:0 (kon.) | Nashville – Anaheim 4:2 (kon.) | Chicago – Carolina 2:3 (kon.)
Edmonton – NY Islanders 2:1 (2:1 po s.n.) | Los Angeles – Washington 3:1 (kon.) | San Jose – St. Louis 2:0 (kon.)
Detroit Red Wings
0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Vegas Golden Knights
Pátek 09.03.2018, 01:30 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Detroit Red Wings a Vegas Golden Knights.

Vegas Golden Knights odehrálo 66 zápasů s bilancí 33-9-5-19 a získalo 89 bodů. V tabulce Západní konference je na třetí pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo jediný. Poradilo si 3:2 s New Jersey Devils. Nestačilo na Los Angeles Kings 2:3 v prodloužení a 1:4, Ottawu Senators 4:5 a 1:4 na Columbus Blue Jackets.

Detroit Red Wings odehrál 66 zápasů s bilancí 19-7-11-29 a získal 63 bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrál jediný, poradil si s New Yorkem Rangers 3´:2 v prodloužení. Tým nestačil na St. Louis Blues 1:2, Winnipeg Jets 3:4, Minnesotu Wild 1:4 a Boston Bruins 5:6 v prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Detroit Red Wings: Howard (Coreau) – DeKeyser, Green, Ericsson, Daley, Kronwall, Jensen – Bertuzzi, Zetterberg, Nyquist – Frk, D. Larkin, Mantha – Abdelkader, Svečnikov, Athanasiou – Helm, Glendening, Booth.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lagacé) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland, Merrill, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, Tatar – Perron, Haula, Hyka – Carpenter, Eakin, Tuch – Bellemare, Nosek, Reaves..

00:01

00:05
    Vhazovat se nyní bude před brankou Vegas. Hosté nevyhráli souboj o puk.

00:37
    V poklidném tempu rozehrávají domácí, Anthony Mantha dostal hru do útočného pásma, následně ale Vegas získalo puk.

01:13
    Jimmy Howard kryje kotouč, dokázal si poradit se zakončením, které vyslal na branku z otočky David Perron. Buly před brankou Red Wings.

01:30
    Další práce pro domácího brankáře, tentokrát si Jimmy Howard znovu poradil se zakončením Davida Perrona

01:48
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek vyloženě nedominuje.

02:24
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Hostující celek se dostává do vedení, po rychlém přechodu do útočného pásma se prosazuje rychlou střelou příklepem ALEX TUCH.
    02:24 Alex TUCH - 0:1

02:43
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Colin Miller – 2 min., hákování).

03:10
    Hostující celek se nyní musí bránit přesilové hře soupeře.

04:00
    Velmi dobře hrají hosté, až nyní se dostali domácí celek do zakončení. Trevor Daley pálil mimo branku od modré čáry.

04:13
    David Perron to zkoušel při vlastím oslabení, ale jeho střelu zblokoval obránce.

05:06
    Marc-Andre Fleury si poradil se střelou Nicka Jensena a následně neuspěl ani Jevgenij Svečnikov.

05:43
    Výborně sehrál hostující celek oslabení, domácí Red Wings si mnoho šancí vypracovat nedokázali. Nyní se po zakázaném uvolnění bude vhazovat před domácí brankou.

06:00
    Šest minut hry z první třetiny je pryč, sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

06:24
    Tyler Bertuzzi se propracoval do dobré střelecké pozice, jeho rána z dolní hranice kruhu končí na brankové konstrukci.

06:45
    Komerční přestávka, a pak se bude vhazovat ve středním pásmu.

06:56
    Z hodně ostrého úhlu zakončoval hostující akci Tomáš Nosek, ale jeho projektil byl zastavený brankářem.

07:58
    Z horní hranice kruhu to nyní zkoušel domácí Martin Frk, jeho rána končí nad brankou, hostující brankář zasahovat nemusel.

08:03
    Marc-Andre Fleury musel vyrazit puk až nyní, kdy na něho vypálil z dobré pozice Nick Jensen.

08:36
    Detroit hraje nyní aktivněji, do střelecké pozice se dostal Gustav Nyquist, a tak musel zasahovat brankář Vegas.

09:00
    Více ze hry mají momentálně domácí hokejisté, kteří se častěji dostávají do šancí.

09:20
    Erik Haula vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale jeho spoluhráč o něj rychle přišel.

10:14
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, hostující celek stále vede o jednu branku.

10:33
    Darren Helm se propracoval do zakončení, jeho ránu zblokoval David Perron.

11:15
    Jimmy Howard kryje puk, který z bezprostřední blízkosti vyslal aktivně hrající hosutjící Cody Eakin.

11:50
    Hostující brankář má na svém kontě další zákrok, poradil si se střelou, kterou od modré čáry vyslal Nick Jensen.

12:28
    Hra je nyní přerušena, hostující Marc-Andre Fleury si snadno poradil s pokusem Luke Glendeninga.

12:30
    Komerční přestávka, po které se bude vhazovat před brankou Vegas.

12:31
    Po krátké přestávce zápas pokračuje dál. Hostující tým vyhrál buly před svou brankou.

12:56
    Velmi dobře to udělal domácí Tyler Bertuzzi, který si vypracoval střeleckou pozici, a tak musel Marc-Andre Fleury zasahovat.

13:21
    Sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nenabízí. Aktivnější je hostující celek.

13:44
    Kotouč po střele domácího hráče vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Golden Knights. William Karlsson se skvěle dokázal vrátit a nenechal soupeře vypálit.

14:25
    Hra je nyní přerušena, bude se vylučovat.

14:27
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Jevgenij Svečnikov – 2 min., držení).

14:27
    Přesilovku hraje hostující celek, ale nemůže se propracovat do výraznější šance.

15:53
    Od modré čáry to nyní zkoušel Alex Tuch, ale jeho rána postrádala přesnost.

16:02
    Shea Theodore už vypálil o poznání lépe, trefil brankovou konstrukci, Jimmy Howard už byl překonaný.

16:33
    Tomáš Nosek vypálil z dobré pozice, jeho ránu kryje domácí brankář. Domácí hrají v pěti.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

17:19
    Jeden z domácích hráčů vypálil a jeho projektil zblokoval Jon Merrill.

18:00
    Oznámeny byly poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:30
    Jimmy Howard si snadno poradil se střelou, jejímž autorem je Erik Haula.

19:00
    Hraje se rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. Mnoho šancí k vidění není.

19:29
    Andreas Athanasiou byl zcela volný před brankou Vegas, kotouč se k němu nedostal.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Po prvně třetině vede střelecky aktivněji domácí celek o jednu branku, ve třetí minutě pálil přesně zkušený Alex Tuch, jeho dvanáctý gól v sezóně. K vidění bylo několik dalších šancí, ale další gól už nepadl.

20:01

20:35
    Anthony Mantha se jako první hráč ve druhé třetině propracoval do střelecké pozice, ale branku minul.

21:08
    Hostující celek se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

21:45
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Niklas Kronwall – 2 min., vysoká hůl).

21:58
    Při vlastním oslabení se do šance dostal Dylan Larkin, jeho rána končí mimo branku. Následně se hosté dostali do ofsajdu, vhazovat se tak bude před brankou soupeře.

22:26
    Jonathan Marchessault dobře zakončoval, jeho střelu zápěstím kryje brankář Jimmy Howard. Další rána Theodora byla nepřesná.

23:11
    Další šance pro domácí celek v početní nevýhodě. znovu zakončoval Dylan Larkin.

23:20
    Přesilovku se hostujícímu celku vůbec nedaří.

23:45

23:57
    Kotouč vypadl t hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

24:13
    Z horní hranice pravého kruhu vypálil Tyler Bertuzzi, jeho projektil končí nad brankou.

24:18
    Marc-Andre Fleury byl pozorný, a tak si dokázal poradit s pokusem, který vyslal Andreas Athanasiou.

25:22
    Jimmy Howard si snadno poradil s pokusem, který vyslal z kruhu hostující Jonathan Marchessault.

25:38
    Jonathan Marchessault znovu zakončoval a jeho ránu zblokoval domácí obránce Danny DeKeyser.

26:20
    Mnoho velkých šancí v této třetině k vidění není, od modré čáry minul Dylan Larkin.

27:10
    Gólmani mnoho práce nemají. Po zakázaném uvolnění hostujícího celku se bude vhazovat před jeho brankou. Špatně to nyní sehráli hokejisté Vegas.

27:52
    Sledujeme aktivnější hru domácího celku.

28:09
    Komerční přestávka.

28:53
    Domácí celek rozehrává od své branky, do výraznější šance se nemůže dostat.

29:16
    Tomáš Tatar obkroužil branku a vypálil, jeho projektil dokázal vyrazit domácí gólman.

29:39
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Tomáš Tatar – 2 min., nedovolené bránění).

29:59
    Dylan Larkin výborně tečoval kotouč před brankou, ale i tak dokázal hostující brankář zasáhnout.

30:30
    Domácím se přesilová hra vůbec nedaří.

30:40
    Domácí hráči přišli o puk v útočném pásmu, a tak dva hráči Vegas mířili na brankáře Howarda. Puk si nechal CODY EAKIN, který rychlou střelou překonal brankáře Red Wings. Asistence: William Karlsson.
    30:40 Cody EAKIN - 0:2

31:22
    Andreas Athanasiou z dobré pozice před brankou napálil kotouč, jeho rána byla zblokvaná obranou.

31:50
    Jimmy Howard musel být znovu pozorný, tentokrát vypálil dobře Tomáš Tatar.

32:02
    Hostující brankář si dokázal poměrně snadno poradit s pokusem, který vyslal Darren Helm.

32:19
    Po postavení mimo hru následuje buly ve středním pásmu, a také komerční přestávka.

32:30
    Zápas pokračuje dál, následně kotouč vypadl z hrací plochy, a tak se bude vhazovat před brankou Detroitu.

33:21
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Domácí ale zatím marně hledají recept na obranu Vegas.

34:01
    Marc-Andre Fleury zasáhl proti střele Jensena, kterému kotouč mírně poskočil, a tak přesně nezakončil.

34:40
    Takticky hrají hosté velmi dobře, nyní se ovšem Jonathan Marchessault dostal do postavení mimo hru.

35:20
    Marc-Andre Fleury nyní podržel své spoluhráče, výborně vychytal ve skvělé pozici domácího hráče, zakončoval Andreas Athanasiou.

35:36
    Z pravé strany pálil Jonathan Marchessault a jeho projektil kryje Jimmy Howard.

35:57
    Brankář Vegas přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

36:24
    Erik Haula vedl útočnou akci svého celku, ale do střelecké pozice se propracovat přes obránce nedokázal.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:10
    Trevor Daley vypálil a jeho projektil zblokoval bránící Pierre-Édouard Bellemare.

37:32
    Ryan Reaves bojoval o kotouč v útočném pásmu, ale marně.

37:48
    Hostující celek navyšuje své vedení. K puku se dostal CODY EAKIN, který si vybruslil do lepší střelecké pozice, a pak poslal kotouč mimo dosah domácího brankáře. Asistence: Tomáš Nosek, Brad Hunt.
    37:48 Cody EAKIN - 0:3

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:38
    Domácí celek nedokázal vyhodit kotouč ze svého pásma, což se mu vymstilo. Střelu Eakina ještě Jimmy Howard dokázal betonem vyrazit, ale na dorážku ALEXE TUCHE už byl krátký. Hostující hráč poslal puk pod horní tyčku. Asistence: Cody Eakin.
    38:38 Alex TUCH - 0:4

39:00
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Luke Witkowski – 2 min., nedovolené bránění).

39:10
    Jimmy Howard si poradit se zakončením, které na jeho branku vyslal Jonathan Marchessault.

39:44
    Už se nic nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Skvěle sehrálo Vegas druhou třetinu, vstřelilo tři branky, a tak udělalo důležitý a velký krok k výhře v tomto zápase. Hosté se mohou spolehnout na svého brankáře, Marc-Andre Fleury podává dobrý výkon.

40:01

40:10
    Erik Haula se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

40:40
    David Perron se propracoval do střelecké pozice, jeho rána z mezikruží byla snadnou prací pro brankáře.

41:00

41:23
    Tomáš Tatar z pravého kruhu vyslal střelu zápěstím. Domácí brankář kotouč jen vyrazil, následně pálil Brayden McNabb, jehož pokus už Jimmy Howard zastavil.

41:39
    Domácí celek špatně rozehrál, je z toho jen zakázané uvolnění, vhazovat se bude před jeho brankou.

41:47
    Situace se opakuje, znovu buly před Howardem.

41:50
    Jimmy Howard si dokázal poradit se zakončením z kruhu, zkoušel to Deryk Engelland.

42:07
    Nyní se zakázaného uvolnění dopustilo Vegas.

42:55
    Z dobré pozice vypálil Dylan Larkin, ale jeho pokus byl hodně nepřesný, gólman zasahovat nemusel.

43:18
    Danny DeKeyser vyslal dobrou střelu, ale jeho pokus zblokoval Colin Miller.

43:27
    Marc-Andre Fleury musel po delší době zasahovat, bekhendovou stranou hole vypálil Dylan Larkin.

44:25
    Nyní sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. Hostující celek míří za výhrou v tomto zápase.

45:11
    Brayden McNabb vypálil z dobré pozice, ale jeho rána končí mimo branku. Pokus od modré čáry úspěšný nebyl.

45:45
    Nyní musel zasahovat brankář Golden Knights, do šance se dostal Justin Abdelkader. Marc-Andre Fleury těžkou pozici zvládl.

45:52
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Tomáš Tatar – 2 min., hákování).

46:01
    Martin Frk to zkoušel ránou z první, ale branku minul.

47:00
    Přesilovku hrají domácí hokejisté dobře, ale do výraznější šance se zatím dostat nemohou.

47:42
    Detroit rozehrává rychle od své branky, hostující brankář mnoho práce nemá.

47:52

48:03
    Gustav Nyquist zkoušel rychle poslat kotouč do prostoru před brankou, ale obrana si dokázala poradit.

48:14

48:24
    Sledujeme rychlý hokej, hra se zbytečně nepřerušuje.

48:38
    Darren Helm se sice propracoval do útočného pásma, ale jeho zakončení postrádalo přesnost.

49:00
    Devět minut hry je pryč ze třetí třetiny, domácí se marně snaží něco vymyslet před brankou soupeře.

49:20
    Dylan Larkin při pokusu o střelu zlomil hokejku, a tak se do zakončení nedostal.

49:34
    Marc-Andre Fleury přerušuje hru.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Vegas hraje takticky velmi dobře, naopak domácí hokejisté se velmi trápí.

51:20
    Luke Witkowski se propracoval do střelecké pozice, ale hostující obránce jej nenechal vypálit.

51:40
    Golden Knights bojují o puk v útočném pásmu, drží hru bezpečně daleko od svého brankáře.

52:04
    Dylan Larkin elegantně obkroužil branku a zkoušel vypálit. Jeho akci chybělo přesnější zakončení.

52:56
    Cody Eakin z prostoru kruhu vypálil. Trefil jen masku brankáře. Tento hráč útočí na hattrick.

53:32
    Jonathan Marchessault dobře vypálil od modré čáry, jeho ránu kryje brankář Red Wings.

53:54
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

54:07
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Jonathan Ericsson – 2 min., podražení).

54:37
    Brad Hunt vypálil nepřesně z horní hranice kruhu.

55:01
    Probíhá finální fáze třetí třetiny, hostující celek míří za výhrou, navíc hraje přesilovou hru.

55:29
    Ryan Carpenter vypálil z pravého kruhu, jeho střelecký pokus vyrazil domácí brankář.

56:07

56:21
    Deryk Engelland vypálil od modré čáry, jeho pokus snadno vyrazil Jimmy Howard.

56:56
    Henrik Zetterberg zakončoval domácí útočnou akci, jeho projektil zblokoval William Karlsson

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

57:30
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Vegas, rychle se ke střele propracoval Trevor Daley. Jeho rána brankáře nepřekvapila.

58:00
    To už probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině. Od modré čáry pálil Anthony Mantha, jehož pokus se odrazil do horní tyčky.

58:45
    V poklidném tempu se zápas dohrává.

59:00
    Právě byla oznámena poslední minuta hry.

59:18
    Niklas Kronwall se marně pokouší něco vymyslet, ale už nemá čas ani sílu.

2. Alex Tuch (VEG) 2+0

Alex Tuch a Cody Eakin vstřelili po dvou brankách, gólman Marc-Andre Fleury pochytal všech 28 střel domácích hokejistů. Díky těmto faktorům dokázali hokejisté Vegas vyhrát zápas na ledě Red Wings 4:0 a získávají body do tabulky. Domácím dnes nevyšla útočná hra. Velmi dobře hrál Dylan Larkin, ani jedna z jeho pěti střel neskončila gólem. (04:04:52)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 3. Tuch, 31. Eakin (W. Karlsson), 38. Eakin (Nosek, Hunt), 39. Tuch (Eakin)

Detroit Red Wings: Howard (Coreau) – DeKeyser, Green, Ericsson, Daley, Kronwall, Jensen – Bertuzzi, Zetterberg, Nyquist – Frk, D. Larkin, Mantha – Abdelkader, Svečnikov, Athanasiou – Helm, Glendening, Witkowski.
    Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lagacé) – McNabb, Hunt, Theodore, Engelland, Merrill, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, Tatar – Perron, Haula, Hyka – Carpenter, Eakin, Tuch – Bellemare, Nosek, Reaves.

Rozhodčí: Rank, Charron – Driscoll, Smith

Diváci: 19 515