Boston – Philadelphia 3:2 (kon.) | New Jersey – Winnipeg 2:3 (kon.) | Columbus – Colorado 5:4 (po pr.)
Ottawa – Buffalo 3:4 (1:2 po s.n.) | Detroit – Vegas 0:4 (kon.) | Tampa – NY Rangers 5:3 (kon.)
Florida – Montreal 5:0 (kon.) | Nashville – Anaheim 4:2 (kon.) | Chicago – Carolina 2:3 (kon.)
Edmonton – NY Islanders 2:1 (2:1 po s.n.) | Los Angeles – Washington 3:1 (kon.) | San Jose – St. Louis 2:0 (kon.)

Tomáš Jurčo (CHI); (1+0), 3 střely, 12:10
    David Kämpf (CHI); (0+1), 3 střely, 11:28 (05:05:41)

Fantastický Scott Darling podržel Carolinu v rozhodujících momentech a Hurricanes si tak z United Center zaslouženě odnáší cenné body.

59:31
    Po vyhození jsou Hawks opět nastěhováni v útočné třetině.

59:03
    Po vyražené střele se snažil u pravé tyče prosadit Kane, ale Darling se ani nehnul.

58:50
    Také Keith mířil mimo tři tyče. Domácí stále v pásmu.

58:38
    Střela z levé strany šla mimo branku Hurricanes.

58:16
    Saad dokázal vybojovat buly a Hawks kombinují podél obvodu útočné třetiny.

58:10
    Oddechový čas pro Chicago Blackhawks.

57:58
    Domácí to zkouší v šesti s prázdnou brankou.

57:38
    A opět podobná situace na straně domácích! Oesterle našel před brankou Duclaira, který sice úspěšně nasměroval kotouč do branky, ale tento prostor skvěle vykryl Darling.

56:40
    Tak tato šance může domácí Chicago dost mrzet! Před levou tyčí byl zcela sám Oesterle, kterému následně byla adresována přihrávka skrz brankoviště. Obránce s dvaaosmdesátkou na zádech ale nedokázal sklepnout puk do značně odkryté sítě.

56:04
    Koncovka Highmora skončila ve výstroji brankáře Caroliny.

55:48
    Po sražené střele se dostal puk na Lindholma, který se s tím vůbec nemazal, ale tvrdou dělovkou z nápřahu minul vzdálenější tyč o pár centimetrů. Dopředu jdou opět Hawks.

55:36
    Na levém kruhu měl dostatek prostoru k zakončení Anisimov, ale jeho tvrdá střela zápěstím na Darlinga neprošla.

55:05
    Aho se pod tlakem snažil zpracovat žabičku z levé strany bruslí, ale kotouč si odkopl až za branku domácích.

54:44
    Osmnáctý zákrok si připisuje Darling po zachycení Seabrookovy střely z pravé strany modré čáry. Následuje komerční přestávka.

53:42
    Od levého hrazení vystartoval do středu pásma Hinostroza, jehož střelu přizvedl vysoko do ochranné sítě Riemsdyk.

53:23
    Schmaltz úspěšně zavezl kotouč do obranného pásma Hurricanes.

52:49
    Útočná akce Caroliny byla pozdržena na modré čáře a někteří hráči už zajeli do útočné třetiny, odpískaný ofsajd.

51:50
    Saad na levém křídle nabral velkou rychlost a přes dva hráče Caroliny dokázal dostat puk zadovkou mezi kruhy. Tam pořeboval být Kane o sekundu dříve, aby se dostal do potřebné koncovky.

51:24
    Hurricanes hrají velmi aktivně a málem za to byli odměněni brankou! Chybnou rozehrávku zachytil Faulk, jenž poslal puk před branku na osamoceného Skinnera. Ten se po přehození puku na bekhend snažil trefit místo u pravé tyče, ale byl už příliš blízko Bérubého, který zakončení vytěsnil ramenem.

50:28
    Rozjetý Gustafsson z levého křídla zkusil propašovat puk do brankového prostoru, ale trefil pouze prvního hráče před sebou a hra tak pokračuje soubojem v levém rohu.

49:41
    Útočící Nordström neměl kudy a tak pouze prodloužil hru za branku soupeře na Ryana. Ten se dostal pod tlak díky dvěma hráčům Chicaga a o kotouč přišel.

49:14
    Zakázané uvolnění domácích Hawks. Ti během necelých padesáti minut vyslali na Darlinga pouhých šestnáct střel.

48:38
    Po dobré kombinaci se dostal ke kotouč Murphy, který využil volného prostoru a od modré čáry si sjel až na vrch mezikruží. Darling ale měl volný výhled a střelu přímo do středu branky sebejistě zastavil.

47:14
    Po přechodu do útočného pásma Skinner nic nevymýšlel a od pravého hrazení to zkusil ke vzdálenější tyči.

46:57

46:06
    Od modré čáry to zkusil Keith, ale jeho střelu Darling bez problému vyráží.

45:51
    Dahlbeck úspěšně zablokoval Schmaltzovu střelu, ale i nadále setrvává přesilová pětka v útočném pásmu.

44:57
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Phillip Di Giuseppe – 2 min., hákování).
    44:35 Sebastian AHO - 2:3

44:35
    Carolina právě vstřelila branku!
    Poprvé do vedení jde po využité přesilové hře Carolina! Teuvo Teräväinen si sjel až na střed modré čáry, odkud využil zahuštěného provozu, ve kterém skryl svou střelu. Tu těsně před hranicí brankoviště tečoval do sítě hostí na hranici pravidel SEBASTIAN AHO. Asistence: Teuvo Teräväinen a Elias Lindholm.

43:44
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Patrick Sharp – 2 min., nedovolené bránění).

41:33
    Po Seabrookově dobrém bloku vyrazili Hawks do protiútoku, na jehož konci byl Gustafsson. Proti jeho střele od modré ale Darling zasahovat nemusel.

40:59
    Skinner zkusil štěstí z ostrého úhlu, ale Bérubé se k levé tyči přilepil a ramenem utěsnil i místo pod horní tyčkou.

40:28
    Dělovku Slavina zastavil mezi kruhy dobře postavený Murphy. Hra pokračuje ve střední třetině.

40:01

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:05
    Podobně to nyní zkusil Highmore. Jeho obhození bylo ale příliš dlouhé a skončilo tak až v náruči Darlinga.

38:36
    Hinostroza to zkusil individuálně přes osu útočného pásma, ale přes pohotovou obranu Hurricanes neprošel.

37:42
    Nahozený puk Rutta nedokázal včas před napadajícím Nordströmem odehrát a Carolina si tak prodlužuje pobyt v útočné třetině.

36:23
    Staal se rozhodl zaskočit domácí obranu zakončením k bližší tyči ihned po objetí branky, ale puk pouze projel brankovištěm.

36:07
    Fantastický zákrok Darlinga teď udržel vyrovnaný stav! Na steč se vydal Duclair, který se ale do koncovky přes bránícího Slavina nedostal. Po udržení hry na své holi ale následně našel rozjetého Kämpfa, který z první mířil k levé tyči, kam se pohotově svým betonem svezl právě Darling!

35:42
    U nahození hostí byl první McGinn, který pobídl ke střele Williamse. Ten ale minul a dopředu jdou domácí.

34:41
    Svižným průjezdem útočnou třetinou ohrozil Darlinga u levé tyče Anisimov, který na svou koncovku kvůli těsné obraně neměl dostatek klidu.

32:30
    Vyloučený Kämpf je zpět na ledě a domácí tak své první oslabení ubránili. Asi největší šanci měl po pasu z levé strany mezi kruhy Hanifin, který ale značnou část odkryté branky přestřelil.

32:09
    Schmaltz u hrazení zabojoval a po získání kotouče osvobozuje zbylé tři spoluhráče, kteří mohou v klidu vystřídat.

31:50
    Zatím pouze jediná střela, proti které musel zasahovat domácí brankář, byla nyní koncovka Skinnera z vrchu levého kruhu.

31:31
    Po dalším neúspěšném usazení v útočné třetině Hurricanes uspěchali přechod přes modrou čáru a jsou zastaveni ofsajdem.

31:10
    Přesilová pětka Caroliny je vyhnána až za vlastní branku.

30:39
    Krátce po vhazování vyrazil před branku clonit Staal, který následně zkoušel procedit kotouč mezi Bérubého betony.

30:30
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (David Kämpf – 2 min., podražení).

30:21
    Hlavní sudí signalizuje výhodu. Carolina si zahraje přesilovou hru poprvé v dnešním zápase.

29:54
    Domácí se ale nedostali přes útočnou modrou a Carolina se opět úspěšně usazuje v útočné třetině.

29:29
    Williams neudržel hru v útočném pravém rohu a po pádu se ujal kotouče rozehrávající Sharp.

29:08
    Velká šance Pesceho! Bek Caroliny dostal průnikovou přihrávku za obranu domácích a tak jel sám na Bérubého, který senzačním semaforem zastavil Pesceho střelu k pravé tyči!

28:42
    Kotouč se po souboji u levého hrazení dostal na Skinnera, který neposedný puk zpracovával příliš dlouho a Bérubé se proti jeho střele stihl přesunout.

26:22
    Po rychlém přechodu Hawks do útočné třetiny zkoušel u levé tyče zaskočit Darlinga bekhendovým zakončením Jurčo.

24:38
    Brankář Hawks si připisuje další zákrok a nyní už hru po Pesceho střele zápěstím z pravého kruhu přerušuje.

23:34
    Pohotová střela Williamse se otřela o Bérubého výstroj. Kotouč mají v moci domácí.

22:37
    Jasná gólovka Hurricanes! Fatální rozehrávkou poslal Bérubé kotouč k levé tyči, kde byl jeden z protihráčů. Ten vzápětí poslal puk na vnitřní oblouk pravého kruhu na Skinnera, který zakončoval do zcela odkryté branky. Všemu chyběla jen potřebná razance, protože rozjetý útočník Caroliny dostal přihrávku příliš za sebe.
    21:06 Justin WILLIAMS - 2:2

21:06
    Skvělý vstup Caroliny do druhé třetiny! S končícím trestem získal kotouč Elias Lindholm, který dlouhým pasem našel na středu útočné modré JUSTINA WILLIAMSE, jenž šel sám do koncovky proti Bérubému, kterému přesnou střelou do pravého růžku nedal nejmenší šanci. Asistence: Elias Lindholm.

20:23
    Obranná čtyřka Hurricanes se zatím úspěšně brání.

20:01

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:59
    Další prudké vyhození těsně vedle pravé tyče nadělalo Bérubému vrásky na čele! Kotouč totiž podivně skákal a ještě více nebezpečněji se odrazil od zadního hrazení.

19:44
    Oslabená Carolina po vyhrané buly okamžitě odpálila puk přes celé hřiště.

19:35
    Postavení mimo hru Hawks.

18:58
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Justin Williams – 2 min., hákování).

18:48
    Sharp se dokázal dostat na pravé křídlo a domácí se tak dostali do přečíslení dva na jednoho. Jeho následnou přihrávku skopl bránící Pesce přímo do betonu vlastního brankáře, od něhož se puk málem odrazil za brankovou čáru.

18:32
    Také Teräväinen projel útočnou třetinou až do těsně blízkosti Bérubého, přes kterého kotouč neprocedil.

17:44
    Na druhé straně musel být pozorný Darling, proti útočnému výpadu Jurča, jehož střela zápěstím z těsně blízkosti zapadla pouze do výstroje brankáře Hurricanes.

16:33
    Velká příležitost Caroliny na srovnání! Bekhendové nahození McGinna rozjelo v brankovišti domácích řetězovou reakci a po řadě tečí musel zasahovat Bérubé, který špičkou betonu vykopl skákavý kotouč směřující do branky.
    15:06 Patrick SHARP - 2:1

15:06
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Vedení jde opět na stranu domácích. Po rychlém přenesení hry pálil z pravého křídla David Kämpf, který zaměstnal Darlinga až svým druhým pokusem. Po nejistém zákroku vznikly v brankovišti zmatky, v nichž se nejlépe orientoval Anthony Duclair. Ten prošťouchl puk zpoza Darlinga na PATRICKA SHARPA, který jej bleskurychle dopravil do odkryté branky. Asistence: Anthony Duclair a David Kämpf.

14:45
    Zakázané uvolnění domácích. Střely na branku: 5-10.

14:13
    Na modré se na malou chvíli uvolnil střílející Skinner, proti kterému na poslední chvíli vložil svou hůl Jurčo.

13:35
    Střelu od modré tečoval na hranici brankoviště do Bérubého výstroje McGinn.

13:03
    Zadovka zpoza branky domácích prošla přes brankoviště až do středního pásma.

12:37
    Nordström přihrávkou z pravého rohu našel mezi kruhy Ryana, ale ten se rozhodl záhy vrátit puk zpět na Nordströma. Hurricanes drží útočnou třetinu.
    10:32 Jaccob SLAVIN - 1:1

10:32
    Stav utkání je po brance hostí opět vyrovnaný! Justin Williams z levého kruhu pobídl ke střele JACCOBA SLAVINA. Ten z modré čáry vyslal tvrdou střelu z nápřahu, která po teči těsně před domácím brankářem skončila v síti Hawks. Smutným hráčem je pravděpodobně Murphy, jehož čepel vymrštila kotouč přímo do levého růžku. Asistence: Justin Williams a Brett Pesce.

09:55
    V útočném pásmu nahodil bekhendem puk na brankáře Pesce. Těsně na hranici se snažil změnit dráhu puku tečující Williams.

09:41
    Hra přerušena. Kotouč opustil hrací plochu a vhazovat se tak bude na středovém kruhu.

09:20
    Útočící Teräväinen neprošel přes levé křídlo a kotouč si v obranném pásmu převzal Rutta, jenž uklidňuje hru za domácí brankou.

08:24
    Duclair zachytil rozehrávku na pravém kruhu a rychlým pohybem se uvolnil na střed mezikruží, odkud svižnou střelou k levé tyči protáhl zasahujícího Darlinga!

07:42
    Carolině se nedařil přechod přes střední pásmo a tak se hosté pokusili nahodit puk za branku Hawks. Tam byl ale Bérubé.
    06:02 Tomáš JURČO - 1:0

06:02
    Domácí se ujímají vedení po nepovedené rozehrávce soupeře. Darlingova rozehrávka přepadla přes čepel jednoho ze spoluhráčů a kotouč se tak dostal přímo na Brenta Seabrooka. Ten na modré nic nevymýšlel a záhy vyslal rychlou střelu, kterou na spodní části mezikruží tečoval TOMÁŠ JURČO za brankovou čáru. Asistence: Brent Seabrook.

05:20
    Od levého hrazení zkusil skrýt svou střelu Rask, ale tu likviduje Bérubé.

04:39
    Koncovku Kane nepropustil na Darlinga bránící Slavin.

04:17
    Přes pravé křídlo zavezl hru do útočné třetiny Toews, který bekhendovým pasem hledal k levé tyči najíždějícího Saada.

03:46
    Zpoza pravého rohu se tlačil do zakončení u pravé tyče Teräväinen. Pozorný Bérubé se nenechal zaskočit a útočníka Hurricanes anuloval.

03:05
    Po zablokované střele Seabrookem rozehrálo Chicago pouze na zakázané uvolnění.

02:40
    Z ostrého úhlu z levé strany zkusil své štěstí Di Giuseppe, ale brankář Hawks levou tyč dostatečně utěsnil.

02:18
    Domácím se nepodařil přechod přes útočnou modrou a dopředu tak mohou hosté.

01:41
    Oba týmy nasadily velmi rychlé tempo. Střelecký pokus Oesterleho srazil do střední třetiny bránící Riemsdyk.

00:47
    Také Hurricanes vlítli do útočné třetiny, kde proti rychlé kombinaci musel dával pozor Bérubé.

00:20
    Okamžitě po úvodním vhazování vyrazil mezi kruhy DeBrincat, odkud po přihrávce z levé strany pálil těsně vedle levé tyče.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Se stejným počtem zápasů se potýká i desátá Carolina ve Východní konferenci, která má celkem šedesát devět bodů. Šest proher v řadě, to je počet zápasů, ve kterých hráči Hurricanes zakusili chuť porážky. Vše skončilo výhrou 1:4 proti Flyers, na kterou navázala Carolina poměrem 3:1 proti celku New Jersey. Poslední dvě utkání se Carolině ale moc nevydařila. Nejprve na domácím ledě podlehla těsným výsledkem 2:3 proti Winnipegu a následně nestačila na tempo domácí Minnesoty, kde Hurricanes padli 6:2.

Celek Hawks má odehráno šedesát sedm zápasů, ve kterých nasbíral dohromady šedesát šest bodů. Tento počet stačí Chicagu pouze na dvanácté místo Západní konference. Po dvou prohrách na ledě Columbusu a San Jose dokázali Hawks zvítězit poměrem 3:5 na kluzišti Los Angeles. Následně ale hráči Chicaga nestačili na Anaheim. Po čtyřech venkovních zápasech se Chicago ukázalo i doma, kde v prodloužení porazilo Coloradu výsledkem 2:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 7. Jurčo (Seabrook), 16. Sharp (Duclair, Kämpf) – 11. Slavin (Williams, Pesce), 22. Williams (E. Lindholm), 45. Aho (T. Teräväinen, E. Lindholm)

Chicago Blackhawks: Bérubé (A. Forsberg) – Keith, C. Murphy, E. Gustafsson, Seabrook, Oesterle, Rutta – Saad, J. Toews, P. Kane – DeBrincat, Schmaltz, Hinostroza – Highmore, Anisimov, Jurčo – Sharp, Kämpf, Duclair.
    Carolina Hurricanes: Darling (C. Ward) – Slavin, Faulk, Hanifin, Pesce, H. Fleury, T. van Riemsdyk – Aho, E. Lindholm, T. Teräväinen – B. McGinn, J. Staal, Williams – Skinner, V. Rask, Di Giuseppe – Nordström, D. Ryan, Stempniak.