Boston – Philadelphia 3:2 (kon.) | New Jersey – Winnipeg 2:3 (kon.) | Columbus – Colorado 5:4 (po pr.)
Ottawa – Buffalo 3:4 (1:2 po s.n.) | Detroit – Vegas 0:4 (kon.) | Tampa – NY Rangers 5:3 (kon.)
Florida – Montreal 5:0 (kon.) | Nashville – Anaheim 4:2 (kon.) | Chicago – Carolina 2:3 (kon.)
Edmonton – NY Islanders 2:1 (2:1 po s.n.) | Los Angeles – Washington 3:1 (kon.) | San Jose – St. Louis 2:0 (kon.)
po s.n. (2:1)
Edmonton Oilers
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
New York Islanders
Pátek 09.03.2018, 03:10 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (06:01:56)

Bodyčeky: 33-34

I druhý zápas Edmontonu s New Yorkem Islanders v této sezoně dospěl až do prodloužení a i podruhé se z vítězství radují Oilers. Zatímco ale v listopadu o své výhře rozhodli už v prodloužení, tentokrát se dočkali po samostatných nájezdech. Hrdinou domácího týmu je Connor McDavid, který dvě minuty před koncem normální hrací doby vyrovnal na 1:1, a ač v prodloužení neproměnil trestné střílení, v samostatných nájezdech se už nemýlil a vsítil rozhodující branku ve třetí sérii.

Connor MCDAVID - 2:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým Edmonton Oilers.
    Rozhodující gól vsítil Connor McDavid.

3. série
    2:1
    Tavares musel dát gól, aby nájezdy pokračovaly, ale zvolil střelu mezi betony, které dokázal Talbot včas sklapnout a puk vyrazit!

3. série
    2:1
    McDavid si najel před Gibsona velmi pomalu, posléze ale zrychlil, položil si brankáře a obhodil ho z ostrého úhlu.

2. série
    1:1
    Talbot rovněž chytá. Beauvillier na něho nevyzrál.

2. série
    1:1
    Draisaitl se pokusil vystřelit do protipohybu Gibsona, ten ovšem jeho úmysl přečetl.

1. série
    1:1
    Podobně to udělal Eberle na druhé straně, i když ten si před Talbotem trochu zamíchal s pukem. I Eberle vsítil branku.

1. série
    1:0
    První se vydal k nájezdu Nugent-Hopkins, který pomalu přijel ke Gibsonovi, nezatěžoval se kličkou a prudkou střelou propálil brankáře hostí.

Samostatné nájezdy začínají.

O vítězi utkání budou muset rozhodnout samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:37
    Gibson zastavuje hru po střele Nugenta-Hopkinse.

64:20
    Hraje se ze strany na stranu, brankáři odolávají! Talbot zastavil Eberleho ve vyložené šanci svým betonem.

63:43
    Hra se přesunula před Talbota, ale ani Eberle nezamířil přesně!

63:34
    Nurse míjí branku Gibsona při ráně od modré!

63:00
    McDavid se snažil vymíchat Gibsona, ale puk napálil pouze do levé tyče! Chybělo málo.

63:00
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Mathew Barzal – trestné střílení, hákování).

63:00
    McDavid obral soupeře ve vlastním pásmu a vydal se přes celé kluziště do útoku. Sice Gibsona nepřekonal, ale byl osekáván a hákován vracejícím se soupeřem a bude hrát trestné střílení!

62:25
    Nepřesnou přihrávkou se Edmonton připravuje o možnost útoku.

61:44
    Bailey našel Beauvilliera na pravé straně brankoviště, ale střelu hostujícího útočníka Talbot vyrazil.

61:25
    Gibson po další střele Nugenta-Hopkinse přerušil hru.

61:15
    Islanders zatím odolávají tlaku, daří se jim ale pouze vyhazovat puk do středního pásma.

60:43
    Další šance domácích, tentokrát se neprosadil McDavid.

60:27
    Domácí kombinovali v útoku a Klefbom se mezi kruhy dostal osamocen do vyložené šance, ale trefil jen přesouvajícího se Gibsona!

60:01

Šedesát minut hry nerozhodlo a o osudu utkání se bude hrát v prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:30
    Oba týmy pomalu míří do prodloužení.

58:33
    McDavid zůstal na ledě a pokusil se rozhodnout zápas dalším rychlým průnikem před brankáře. Nadvakrát se ale neprosadil – jednu střelu zablokoval Hickey, druhá skončila mimo tři tyče.
    58:10 Connor MCDAVID - 1:1

58:10
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Aktivita domácích se vyplácí! Gól je to ale velmi šťastný. CONNOR MCDAVID se dostal ze střeleckého úhlu a zkusil nahození před brankáře. Šťastně přitom trefil Gibsona zezadu do masky, od níž se kotouč odrazil za jeho záda. Asistence: Oscar Klefbom.

57:23
    Po delší době se do útoku dostali také hosté. Beauvillier bekhendovou střelou na Talbota nevyzrál.

56:44
    Barzal s Leem na hranici čistého zákroku odstavili před brankovištěm soupeře. Domácímu publiku se zákrok nelíbí, rozhodčí nepíská.

56:20
    Kotouč skončil mezi střídačkami. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:55
    Oilers se ale rychle vrací do útočného pásma.

55:45
    Klefbomovu střelu zblokoval Cizikas, který vyhazuje puk tak, aby nedošlo k zakázanému uvolnění.

55:30
    Okupace útočného pásma domácích pokračuje. Nurse od modré protáhl Gibsona, který nadále odolává.

55:00
    Prudkou střílenou přihrávku od modré se snažil před brankovištěm tečovat Slepyšev, ale puk poslal mimo tři tyče.

54:40
    Nugent-Hopkins obral ve středním pásmu soupeře a hnal se do útoku. Střelu z levého kruhu mu však srazil Boychuk mimo hřiště. Komerční přestávka.

54:20
    Edmonton nahozením jen odevzdal puk, kterého se zmocnili hosté.

53:17
    Tavares rychlostí blesku nabruslil s pukem před Talbota, který jeho střelu vyrazil jen před sebe. Tam se hnal Lee, jenže se mu kotouč zamotal mezi nohy a k dorážce, k úlevě domácího brankáře, nedošlo.

53:05
    Oilers byli vytlačeni z útočného pásma a při snaze o rychlý návrat se dopustili postavení mimo hru.

52:43
    McDavid ani Lucic nedokázali ukončit Gibsonovu neprůstřelnost. Tlak domácích se začíná stupňovat.

52:09
    Delší pasáž bez přerušení ukončila střela od modré Stromea, kterou Gibson i přes nepříjemné dotírání Slepyševa chytá do lapačky.

50:48
    A další přečíslení tří proti dvěma! Navíc ještě podpořeno čtvrtým hráčem z druhé vlny, ale ani tentokrát se Edmonton nedostal ke střele. Dvakrát za sebou domácí nedokázali z velkých šancí nic vymyslet.

50:35
    Edmonton se hnal ve třech proti dvěma, ale nakonec z toho ani nebyla střela na branku. Khairu zblokoval Boychuk.

50:19
    Rychlý útok Islanders zakončil Cizikas, ale obhodit se mu Talbota nepodařilo.

50:02
    Krátce po vhazování se u pravého mantinelu dostal ke střele Klefbom. Nepříjemný skákající kotouč Gibson dokázal zkrotit a ukrýt do lapačky. Další komerční pauza.

49:55
    Gibson lapil dělovku Larssona od modré a přerušil hru.

49:21
    Ladd si s pukem najel mezi kruhy a mohl ohrozit Talbotovu branku, jenže svou střelu poslal pouze do bránícího Russella. Od toho se kotouč odrazil do ochranné sítě.

48:45
    Sekerovu střelu z levého kruhu srazil hostující obránce mimo kluziště. Komerční přestávka.

48:20
    Hráči Edmontonu se snaží brát odpovědnost individuálně. Rychlé průniky do pásma ale zatím úspěch nepřináší.

47:27
    Nahozený puk Talbot jen zkontroloval a nechal proklouzat na zadní mantinel.

46:59
    A dopouští se icingu.

46:51
    Islanders hrají v plném počtu.

46:44
    Přihrávka přes střední pásmo domácím nevyšla. Je z toho pouze zakázané uvolnění.

46:28
    Klefbomova střela skončila jen na noze bránícího Nelsona. Hosté opět vyhazují.

45:40
    Velké šance nevyužil McDavid, který už měl svého obránce položeného na ledě, ale nepodařilo se mu zpracovat dobře puk, o který vzápětí přišel a hosté vyhazují.

45:25
    Domácí tým zaujal přesilovkové postavení a kombinuje v útoku.

45:03
    Islanders se daří vyhodit puk.

44:51
    Bude se vylučovat za příliš mnoho hráčů na ledě. Chybu udělali Islanders, kteří nabízí soupeři šanci na vyrovnání.

44:14
    Na jedné straně Boychuk, na straně druhé Nurse míjí svůj cíl, tedy branku.

43:38
    Barzalova střela se odrazila od zadního mantinelu až k Boychukovi na modré. Jeho okamžitý pokus chytá Talbot.

43:08
    Kassian bojoval o puk za brankou Gibsona, ale místo rychlé přihrávky do prostoru zaváhal a o kotouč přišel.

42:20
    Islanders jsou úvodním vstřeleným gólem pořádně nabuzení a opět se ženou do útoku. Cizikasovu střelu vyrazil Talbot, následný pokus Pulocka zblokoval Puljujarvi.
    41:56 Thomas HICKEY - 0:1

41:56
    Islanders právě vstřelili branku!
    Neprůstřelnost obou brankářů je u konce. Výbornou přihrávku mezi nohama soupeře vymyslel Brock Nelson, který uvolnil THOMASE HICKEYHO. Tomu se podařilo zakroužit z levého kruhu pro vhazování na střed a střelou z bekhendu obhodit brankáře Talbota. Asistence: Brock Nelson, Ryan Pulock.

40:37
    Chytrou přihrávkou na střed se snažil jeden z domácích hráčů dostat do šance, ale puk neprošel.

40:24
    Pelech pálil z první od modré, ale trefil pouze připraveného Talbota.

40:01

Další třetina začne přibližně v 05:00.

Ani druhá třetina nepřinesla první branku zápasu. Aktivnější byli jednoznačně domácí, kteří přestříleli soupeře 15-8 (celkem 22-17), ale přes výborně chytajícího Gibsona se zatím neprosadili.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:57
    Islanders vyhráli vhazování, ale střela od modré nebyla přesná.

39:53
    Ještě jedno přerušení ve druhé třetině. Vhazovat se bude před Talbotem.

39:24
    Nebezpečnou střelu Pulocka ještě tečoval v mezkruží Tavares, puk se ale odrazil do ochranné sítě a neohrozil Talbota, který celou situaci jen kontroloval v rozkleku.

38:14
    Po krátkém útočném výpadu Islanders se prohnali do útočného pásma opět domácí, ale Nurse už poněkolikáté od modré nenašel skulinu mezi Gibsonem a brankou.

37:24
    McDavid se natlačil před brankoviště, ale Hickey ho nepustil přes sebe a domácí hvězda musela střílet z nepříliš komfortní pozice. Brankář Gibson měl i tak hodně problémů s chycením puku.

36:53
    Velmi nepřesnou přihrávku z vlastního pásma vyslal hostující hokejista. Zakázané uvolnění.

36:20
    Domácí po nahození puku odchází střídat a ani z této akce se žádný útok nezrodí.

35:40
    Nepřesnosti na obou stranách vedou ke ztrátám puku.

34:47
    Tečovaným pukem se pokusil Talbota ohrozit Clutterbuck, ale skóre zůstává 0:0.

34:40
    Taktovku hry převzali hosté. Jejich snaha o kombinaci v útočném pásmu dostala do šance Pulocka, který měl před sebou otevřenou dálnici od modré čáry. Příliš dlouho ale váhal se střelou, až ho nakonec zblokoval Lucic.

34:03
    Na řadě je komerční přestávka. Brankář Islanders totiž nadvakrát zlikvidoval střelecké pokusy Klefboma, ukryl puk ve výstroji a přerušil hru.

33:32
    McDavid si najel mezi kruhy a přinutil Gibsona přerušit hru.

33:10
    Lucic měl na hokejce úvodní gól zápasu, když dostal přihrávku za obranu a měl před sebou pouze Gibsona. Byl ovšem ve velké rychlosti a navíc bokem k brance, kvůli čemuž také na poslední chvíli promáchl.

32:54
    Zakázané uvolnění Edmontonu přerušuje hru.

32:15
    Hraje se dlouho bez přerušení, ze strany na stranu, a doposud i bez střel. Porušil to až Nurse, který na nic nečekal a od modré prověřil pozornost Gibsona.

30:52
    Edmonton zatím drží ve druhé třetině převahu. Spousta střel ale končí mimo tři tyče či dokonce mimo led. To se netýkalo Puljujarviho, který napálil Gibsona.

30:30
    Znovu se ke střele napřáhl Klefbom, tentokrát ale puk srazil Nelson do ochranné sítě. Komerční pauza.

30:08
    Velký nápor na soupeře si vytvořili domácí, který v rychlém sledu vyslali na Gibsona tři střely, ale ani jedna neskončila kýženým gólem. Po ráně Klefboma od modré brankář hostí přerušuje hru.

29:16
    Barzal s pukem obkroužil prakticky celé útočné pásmo, aby následně dostal puk na střelu od modré. Tu se pokusil tečovat Eberle před brankovištěm, ale Talbot byl připraven a puk má ve své moci. Komerční přestávka.

28:15
    Islanders museli zkusit přihrávku skrz střední pásmo, jelikož se před nimi otevřela šance k brejku. Po nepřesném pasu je z toho pouze zakázané uvolnění.

27:44
    Vysunutý forčeking domácích slaví úspěch. Nejen, že se Islanders nemohou dostat z vlastního pásma, ale ještě se Edmonton dostal svou aktivitou do šance, kterou ale nevyužil Sekera.

27:04
    Přečíslení dvou proti jednomu domácích končí nepřesnou přihrávkou Puljujarviho.

26:03
    Icing Edmontonu.

25:50
    Pulockova střela nebyla přesná, ale využít toho se pokusil Tavares, který se natlačil k odraženému kotouči. Své zakončení z bezprostřední blízkosti poslal do Talbota.

25:42
    Pulock trefil pouze jednoho z obránců před Talbotem a kotouč vyletěl do ochranné sítě.

25:33
    Na druhé straně kluziště Draisaitl střelou od modré nutí Gibsona zastavit hru.

25:01
    Barzal si úspěšně položil svého obránce chytrou kličkou z křídla na střed, srovnal se v mezikruží ke střele, ale v nebezpečné pozici spálil svou šanci! Trefil jen zadní plexi.

24:30
    Edmonton kazí přihrávku a dopouští se zakázaného uvolnění.

24:21
    V obrovské příležitosti se objevil Nick Leddy, který si dokázal zabruslit až za obranu, vyhnul se i poslednímu soupeři a čelil už jen Talbotovi. Na něho však recept nenašel a pokus o kličku brankář domácích dokázal přečíst a zakončení Leddyho zlikvidovat.

23:14
    Postavení mimo hru hatí pokus o rychlý kontr Islanders.

22:42
    Sekera chytil střeleckou slinu, jeho další rána od modré ale orazítkovala jen zadní mantinel.

22:26
    Po dělovce Andreje Sekery od modré už Gibson raději přerušuje hru.

22:20
    Vstup do druhé třetiny mají jednoznačně lepší domácí. Gibson se musel vypořádat s dalšími dvěma střelami McDavida, které dělilo 25 vteřin. Oba útočné výpady kapitána domácích ale zvládl.

21:33
    Kvůli ofsajdu Edmontonu se vhazuje ve středním pásmu.

21:21
    Další dvě střely ale už na něho prošly, s oběma si Gibson poradil. Tlak domácích ukončila ztráta puku McDavida.

20:41
    Hra se přesunula před Gibsona. Ten nemusel zastahovat proti střele Nurseho, která byla zblokována.

20:16
    Barzal se dostal ke střele od modré čáry, ale trefil jen domácího gólmana.

20:10
    Hosté vyhráli vhazování a natlačili se před Talbota.

20:01

Další třetina začne přibližně v 04:04.

Úvodní dvacetiminutovka branku nepřinesla a oba týmy odchází za stavu 0:0 do kabin. Nedá se říct, že by některý z týmů měl herní převahu, pro oba nastalo několik krátkých pasáží hry, během nichž byly aktivnější. Celkově ovšem sledujeme vyrovnaný hokej.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:43
    Gibson nadvakrát zlikvidoval McDavidovo zakončení a přerušil hru. Domácí si vytvořili zatím nejdelší setrvání v útočném pásmu během utkání.

19:30
    Edmonton kombinuje dlouho v útočném pásmu.

19:01
    Zatímco začíná poslední minuta první třetiny, krátkou pasáž plnou nepřesností ukončilo zakázané uvolnění hostů.

18:06
    Clutterbuck po vhazování shodil rukavice společně s domácím Khairou. Krátkou bitku vyhrál Khaira, který dostal soupeře pod tlak a po několika pravých hácích ho přetlačil na led. Oba kohouti obdrželi pětiminutové tresty.

18:04
    Rychlý kontr Islanders, který zastavil až Talbot.

17:57
    Dva útočné výpady Edmontonu v rychlém sledu byly odvráceny neprostupnou hradbou hostí.

16:57
    Postavení mimo hru zastavuje rodící se útok Olejářů.

16:44
    Tavares v útočném pásmu zkoušel vymyslet kloudnou akci, bruslil podél levého mantinelu oběma směry a kombinoval s Hickeym. Nakonec dostal od Hickeyho zpětnou přihrávku na modrou, odkud vystřelil rychlý puk, který se Hickey pokusil před Talbotem tečovat, ale puk vyletěl pouze do ochranné sítě.

16:07
    Také Edmonton hraje v plném počtu.

15:33
    Začíná krátká přesilovka Islanders. A začala tvrdou ránou od modré čáry, která ovšem zaduněla pouze o zadní mantinel.

15:10
    Hosté drží puk a trpělivě vyčkávají s rozehrávkou.

14:34
    McDavidovu prudkou střelu Gibson vyráží až do ochranné sítě. Komerční přestávka.

14:20
    Probíhá hra ve čtyřech, Larsson schytal na středu hřiště tvrdý hit, po kterém se jen těžce zvedá a odchází na střídačku.

13:57
    A je po přesilovce. Ne však kvůli gólu, nýbrž za faul Draisaitla, jenž se provinil nedovoleným bráněním.

13:45
    Islanders vyhodili puk.

13:33
    Bude se poprvé v utkání vylučovat. Clutterbuck se provinil krosčekem na Pakarinena a odchází na trestnou lavici.

12:51
    Oilers se vrátili do útočného pásma a hodně aktivní byl před Gibsonen Pakarinen, kterému se ale nepovedlo propasírovat puk za záda brankáře Islanders. Gibson přikryl puk lapačkou a přerušil hru.

12:23
    Nahozený puk Edmontonu do útočného pásma sebrala hostující obrana.

11:55
    Hra je přerušena kvůli postavení mimo hru Edmontonu. Komerční přestávka.

11:45
    Krátký nápor hostujícího týmu. Napřed Lee od modré orazítkoval zadní mantinel, aby následně Davidson protáhl, rovněž od modré, brankáře Talbota. Pokus Baileyho z mezikruží byl zablokován.

10:31
    Leddy nepropustil na svého brankáře střelecký pokus Aberga a těsně před brankovištěm srazil puk mimo tři tyče.

09:57
    Jeden z fanoušků bude mít pěkný suvenýr, kotouč totiž vyletěl do hlediště.

09:45
    Kassian se zmocnil puku za brankou Islanders a pokusil se po vybruslení vedle brankáře hostí rychle zakončit. Kotouč ovšem poslal pouze skrz brankoviště k levému mantinelu.

09:10
    Hra je opět přerušena. Puk po souboji skončil na střídačkách.

09:01
    Pakarinen pálil od modré čáry, puk zapadl Gibsonovi do výstroje.

08:16
    Strome vyhrál vhazování před vlastní brankou a byl také na konci rychlé akce, při které však jeho střelu z prostoru před brankovištěm zblokoval jeden z obránců.

08:01
    Talbot chytá do lapačky střelu Tavarese z mezikruží a pozastavuje hru. Opět Islanders zkoušeli rychlý útok s dlouhou přihrávkou, tentokrát úspěšně.

07:11
    Islanders zkusili opět rychlý kontr, ale přihrávka nenašla svého adresáta a situace končí icingem.

07:01
    Pelech se dokázal ve středním pásmu prosadit přes dva hráče Edmontonu a vybojovat puk, přebruslil až mezi kruhy, ale střelu mu srazil McDavid.

06:44
    Chyba v rozehrávce Islanders vedla až k zakázanému uvolnění.

06:10
    Postavení mimo hru ukončilo dlouhou pasáž bez přerušení, která trvala více než tři minuty. Komerční pauza.

05:35
    Dvě velké šance Edmontonu, proti kterým se blýsknul brankář Gibson. Ale měl co dělat, první střela ho totiž dostala z brankářského postavení, když na poslední chvíli musel vytěsnit Kassianovu tečovanou střelu. Posléze si poradil s Khairovým pokusem z prostoru před brankovištěm.

04:40
    Hraje se dlouho bez přerušení.

03:38
    Talbot si připisuje svůj druhý zákrok v utkání. Zdárně zlikvidoval střelecký pokus Barzala.

03:10
    Nurse pálil z prostoru za kruhy pro vhazování, ale míjí branku Gibsona.

02:30
    Tempo hry mírně opadlo, oba celky se snaží vycházet ze zabezpečené obrany.

01:50
    Začátek střetnutí byl poměrně divoký. Hru přerušuje až postavení mimo hru hokejistů Islanders.

01:10
    Z bezprostřední blízkosti se na puku dostal Tavares ke střele, ale trefil jen beton Talbota.

00:53
    McDavid se prohnal skrz střední a útočné pásmo až k brankáři Gibsonovi, před brankovištěm zakroužil na střed, aby se dostal do lepšího střeleckého úhlu, ale těsně minul klec Islanders.

00:28
    Úvodní útočnou akci zápasu si připsali domácí hokejisté, ale dopadli stejně jako Barzal na druhé straně o chvilku později, tedy ztrátou puku.

00:01

Edmonton Oilers: Talbot (Montoya) – A. Larsson, Nurse, Russell, Klefbom, Benning, Sekera – Draisaitl, McDavid (C), Lucic (A) – Åberg, Nugent-Hopkins (A), Cammalleri – Slepyšev, R. Strome, Puljujärvi – Pakarinen, Khaira, Caggiula.

New York Islanders: Gibson (Halák) – Boychuk, Leddy (A), Pulock, Hickey, Davidson, Pelech – Jo. Bailey, Tavares (C), Lee – Eberle, Barzal, Beauvillier – Fritz, B. Nelson, Ladd – Clutterbuck (A), Cizikas, Wagner.

Rozhodčí: Meier, Brenk – Heyer, Devorski.

07. 02. 2016 New York Islanders - Edmonton Oilers 8 : 1

Oba týmy jsou v pozici, kdy nefigurují na postupových příčkách do play off, které se nezadržitelně blíží. Mnohem lepší výchozí pozici však mají Islanders, kteří ztrácí na východě pouze 6 bodů na osmý Columbus. Na druhé straně Edmonton aktuálně ztrácí už 17 bodů.

Souboj Edmontonu s New Yorkem Islanders bude součástí bohatého programu kanadsko-americké NHL v noci ze čtvrtka na pátek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 59. McDavid (Klefbom), rozh. náj. McDavid – 42. Hickey (B. Nelson, Pulock)