Poprad – Nitra 2:4 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Banská Bystrica 3:1 (kon.) | Detva – Žilina 1:4 (kon.)
Zvolen – Trenčín 4:5 (kon.) | Nové Zámky – Košice 4:2 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Pátek 09.03.2018, 17:30 • Titan aréna • Tipos Extraliga (SR) • 53. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Vážení športoví priatelia, vítame vás pri sledovaní piatkového hokejového zápasu 53. kola Tipsport ligy, v ktorom domáci tím MHK 32 Liptovský Mikuláš privíta na vlastnom štadióne HC '05 Banská Bystrica. Zápas sa začína o 17:00.

MHK 32 Liptovský Mikuláš
    Liptáci svoj posledný zápas odohrali na zvolenskom ľade. Liptáci sa dostali do vedenia v 6. minúte zásluhou Matúša Sukeľav trestnom strieľaní, no dlho sa netešili, lebo domáci v prvej tretine dokázali ešte otočiť stav stretnutia. Pol minúty po góle hostí sa presadil Špirko, ktorého v 15. minúte nasledoval Steen. Na začiatku druhej tretiny Zvolen svojmu súperovi odskočil na rozdiel dvoch gólov presilovkovým gólom Rossa. V tretej tretine na 4:1 zvýšil Flick, no po jeho góle dokázal Bača znížiť opäť na rozdiel dvoch gólov. Na definitívnych 5:2 spečatil svojim gólom Coffman a Zvolen sa tak zaslúžene tešil z plného bodového zisku. Liptáci sú v tabuľke na deviatom mieste a chýba im jediný bod na Nové Zámky, ktoré sú na postupovej pozícii do playoff.
    Skóre: 116:157
    Najproduktívnejší hráč: Martin Kriška (8+23)

HC '05 Banská Bystrica
    Svoj posledný zápas hrali Bystričania na súperovom ľade proti Košiciam. Hostia už po prvej tretine viedli dvojgólovým rozdielom zásluhou Bubelu a Surového. V druhej tretine Košice zvýšili tempo a po góle Dudáša a Šedivého vyrovnali na 2:2. V záverečnej tretine najprv hostí poslal do vedenia Bortňák, no Miklík bol proti a o tri minúty bolo opäť vyrovnané. O ďalšie štyri minúty boli hostia opäť vo vedení gólom Ďatelinku, ale víťazstvo si ustrážiť nedokázali, keď minútu pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal Suja. O osude stretnutia tak rozhodli až samostatné nájazdy, v ktorých sa Asselin postaral o víťazstvo hostí. Banská Bystrica je v tabuľke na druhom mieste o jediný bod za lídrom tabuľky z Nitry.
    Skóre: 209:127
    Najproduktívnejší hráč: Cason Hohmann (14+32)

Posledný vzájomný zápas:
    HC '05 Banská Bystrica – MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)
    Góly: 9. Kabáč (Gabor, Češík), 11. Bartánus (Hohmann), 15. Skalický (Faille, Ďatelinka), 18. Bartánus (Faille, Skalický), 50. Delisle (Gabor, Brejčák), 60. Asselin (Skalický, Kubka) – 28. Huna (Nádašdi)
    Strely: 38:26
    Vylúčenia: 3:3

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Úvodné zostavy:

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Gründling, Nemec, Suchý, Kuráli, Bača, Nádašdi, Moravčík, Pacalaj – Laco, Langhammer, Huna – Vybíral, Oško, Žiak – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška – Lištiak , Uhrík, Nechaj

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Mihalik, Pretnar, Brejšák, Delisle, Gélinas, Gabor – Lamper, Surový, Hrnka – Brittain, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Skalický – Kabáč, Češík, Bortňák

Rozhodca: Snášel, Orolin – Korba, Stanzel.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:15
    Liptáci sa dostali do útočného pásma. Medzi kruhy dostal prihrávku Langhammer, ale jeho strela z prvej letela vysoko nad bránu hostí.

01:00
    Do útočného pásma nahodil puk Pretnar, ale hostia išli striedať a pri puku sú opäť domáci.

01:33
    Kubkov nahodený puk tečoval pred brankárom Hohmann, ale Košarišťan bol pozorný a puk chytá. Hra sa prerušuje.

01:47
    Vhadzuje sa po ľavici brankára Košarišťana. Domáci buly vyhrali a okamžite sa nasťahovali do útočného pásma, kde sa ale dlho neohriali.

02:41
    Liptáci vyhrali buly v útočnom pásme. Puk sa dostal na modrú čiaru na Suchého, ale jeho zakončenie letelo vysoko nad bránu.

03:25
    Pekný protiútok domácich. Jakub Sukeľ naštartoval do útočného pásma Krišku, ktorý sa dostal medzi kruhy a nebezpečne vystrelil. Lukáš s problémami puk vyrazil do rohu klziska.

04:05
    Ofenzívna snaha hostí bola zastavená rozhodcom kvôli ofsajdu.

04:21
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Brittain – 2 min., podrazenie).

04:30
    Langhammerovu strelu vyrazil brankár hostí pred seba. K dorážke sa dostal Suchý, ale ani on nedokázal Lukáša prekonať.

05:04
    Banská Bystrica sa zatiaľ dobre bráni a Liptákov do gólových šancí v oslabení nepúšťa.

05:34
    Hostia vyhodili puk cez všetky čiaru a môžu ísť vystriedať.

06:01
    Kuráliho strelu od modrej čiary pred brankárom tečoval Huna, ale Lukáš bol pozorný a puk vyrazil.

06:23
    Hostia v plnom počte.

06:47
    Oško vybojoval puk v útočnom pásme a posunul ho na Vybírala. Jeho zakončenie dokázali hostia zastaviť a môžu v pokoji založiť útočnú akciu.

07:44
    Kubkov nahodený puk nedokázal nikto z jeho spoluhráčov tečovať a Košarišťan bez väčších problémov puk chytá a hra sa prerušuje.

08:50
    Kabáč vybojoval puk v útočnom pásma a pretlačil sa s ním až medzi kruhy. Jeho nebezpečnú strelu Košarišťan vyrazil za bránu.

09:58
    Na ľade zostáva ležať Žiak. Vyzerá, že bude v poriadku a pomaly vstáva z ľadu.

10:17
    Na oboch stranách je teraz viacero nepresností a hrá sa hore dole.

10:50
    Pekný protiútok domácich. Jakub Sukeľ mohol prihrávať na osamoteného Nádašdiho, ale puk na neho neprešiel a ohroziť bránu sa im nepodarilo.

12:05
    Rudolf Huna pred bránu prihral do výbornej pozície Uhríkovi, ale ten nebol schopný pod tlakom zakončiť. K strele sa ešte medzi kruhmi dostal Gründling, ale bránu minul.

12:15
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Faille – 2 min., hákovanie).

13:12
    Liptáci sa usadili v útočnom pásme, no k strele sa zatiaľ neodhodlali.

13:25
    Suchý nabil na modrú čiaru Kurálimu, ale hostia jeho strelu z prvej dokázali zastaviť a puk poslali mimo obranné pásmo.

14:15

14:20
    Pacalajovu strelu Lákaš vyrazil len pred seba. K dorážke sa dostal Langhammer, ale neodkázal brankára prekonať.

15:07
    Obrovská šanca Bubelu, ktorý sa ocitol sám pred Košarišťanom, no ten ten podržal svoj tím a jeho zakončenie vyrazil do rohu klziska.

16:22
    Domáci sú teraz pod veľkým tlakom svojho súpera.

16:38
    Košarišťan napokon hru dokázal prerušiť a vhadzovať sa bude po jeho pravici.

16:57
    Hostia buly vyhrali. Prernarovu strelu od modrej čiary brankár s problémami vyrazil.

16:57
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Faille – 2 min., sekanie).

17:42
    Liptáci majú problém dostať sa do útočného pásma.

17:50
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Kuráli – 2 min., sekanie).

18:00
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Gélinas – 2 min., podrazenie).

18:00
    Minútu sa bude hrať 4 na 3 a potom sa počty na ľade vyrovnajú.

18:32
    Kriškova prudká strela minula bránu a puk sa odrazil až do obranného pásma domácich.

19:19
    Banská Bystrica dala gól!
    Rýchly protiútok Banskej Bystrice sa končí gólom. Po peknej akcii na jeden dotyk do odkrytej brány zakončuje TOMÁŠ HRNKA. Asistencia: Ivan Ďatelinka.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina dnešného stretnutia sa skončila výsledkom 0:1 po kvalitnom výkone oboch mužstiev. Liptáci si vypracovali viacero veľmi dobrých príležitostí, no nedokázali ich zúžitkovať. Hostia strelili gól tesne pred koncom tretiny, keď sa po peknej akcii presadil Tomáš Hrnka.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:23.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:30
    Zatiaľ sa hrá v strednom pásme s veľkým množstvom súbojov.

20:41
    Bude sa vhadzovať v útočnom pásme Liptovského Mikuláša. Puk zostal na hokejkách Banskej Bystrice, ktorá o neho ešte musí zvádzať súboj v rohu klziska.

21:33
    Vhadzovať sa bude opäť v útočnom pásme Liptovského Mikuláša po zakázanom uvoľnení. Domáci vyhrali buly. Kriška sa snažil pred bránou nájsť Matúša Sukeľa, no jeho prihrávka bola nepresná.

22:12
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Pekná akcia domácich. MATÚŠ SUKEĽ dostal puk medzi kruhy, položil si brankára a puk poslal do odkrytej brány. Asistencie: Martin Kriška, Tomáš Nádašdi.

22:47
    Ďalšia šanca domácich. Laco pred bránu poslal puk na Uhríka, no ten v dobrej pozícii nedokázal pod tlakom zakončiť.

23:44
    Pri puku sú teraz hostia. Dostali sa do útočného pásma, no dlho sa tam neohriali a Liptáci ich pripravili o puk.

24:45
    Liptáci sa ubránili, puk vyviezli do útočného pásma a idú vystriedať.

25:04
    Vhadzuje sa v útočnom pásme Banskej Bystrice. Hostia buly vyhrali, ale Ďatelinkov nahodený puk domáci zachytili a puk poslali do stredného pásma.

25:30
    Uhrík sa dostal k odrazenému puku v dobrej pozícii a okamžite vystrelil. Puk tesne minul Lukášovu bránu.

26:28
    Huna bol v rýchlom protiútoku a pred bránou hľadal prihrávkou dobre postaveného Laca. Ten pod tlakom protihráča nedokázal zakončiť a puk skončil v rohu klziska.

27:40
    V útočnom pásme kombinuje Banská Bystrica, no k zakončeniu sa zatiaľ jej hráči neodhodlali.

27:46
    Útočné snaženie hostí napokon prerušil rozhodca pre postavenie hráča v bránkovisku.

28:33
    Obrovská šanca domácich. Po rýchlom protiútoku sa Kriška dostal medzi kruhy a nebezpečne zakončil. Puk brankárovi vypadol a zostal pred bránkovou čiarou. Obrancovia ho napokon v poslednej chvíli stihli poslať mimo nebezpečenstva.

30:05
    Mihalikovu delovku ešte tečoval pred Košarišťanom jeden z jeho spoluhráčov, no puk napokon minul priestor brány.

30:13
    Vhadzuje sa po Košarišťanovej pravici. Hostia vyhrali buly a nasledovala opäť strela Mihalika. Brankár mal dobrý výhľad a puk chytá.

30:54
    Žiak dokorčuľoval nahodený puk v útočnom pásme, obišiel si protihráča a pred bránu prihral osamotenému VLADIMÍROVI VYBÍRALOVI, ktorý strelou z prvej prekonal brankára. Asistencie: Lukáš Žiak, Matej Bača.

31:44
    Bubela sa dostal k strele veľmi dobrej pozície. Košarišťan s problémami puk vyrazil do rohu klziska.

32:38
    Hohmann bojoval o puk za bránou Liptovského Mikuláša, no napokon o neho prichádza a domáci ho poslali do stredného pásma.

33:32
    Vhadzovať sa bude v strednom pásme. Liptáci sa dostali do protiútoku. Huna našiel medzi kruhmi Langhammera, ale jeho zakončenie pod tlakom nebolo ideálne a Lukáš hru prerušuje.

34:35
    Obrovská šanca Češíka, ktorý sa dostal k odrazenému puku, ale vo veľmi dobrej príležitosti ho vychytal brankár Košarišťan.

35:33
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Kriška – 2 min., hákovanie).

35:37
    Domáci vyhrali buly a okamžite puk poslali cez všetky čiary.

35:59
    Hostia sa už usadili v útočnom pásme. Prudká strela Bubelu letela ponad Košarišťanovu bránu.

36:25
    Hostia pokračujú v tlaku na bránu domácich, ale ich strelecké pokusy sú zatiaľ nepresné.

36:50
    Failleho strelu z dobrej pozície Košarišťan vyrazil ramenom.

37:16
    Matúš Sukeľ išiel v oslabení sám na brankára a bol faulovaný. Rozhodca nariadil trestné strieľanie.

37:16
    Matúš Sukeľ svoje trestné strieľanie nepremenil, keď po blafáku netriafa bránu.

37:16
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Brittain – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

37:34
    Domáci v plnom počte.

38:11
    Kubkovu strelu brankár domácich vyráža a Liptáci puk poslali cez všetky čiary. Hra sa prerušuje, zakázané uvoľnenie.

38:36
    Mihalikov nahodený puk nebol tečovaný a Košarišťan ho chytá do lapačky.

39:05
    Hostia sú neustále v útočnom pásme, no Liptáci sa zatiaľ dobre bránia.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine stretnutia Liptáci dokázali otočiť stav zápasu. Najprv sa presadil Matúš Sukeľ, ktorého o osem minút nasledoval Vybíral. Liptáci tak naskočia do záverečného dejstva s vedením 2:1. Uvidíme, či si ho dokážu udržať do konca stretnutia.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:28
    Krásna a rýchla akcia domácich. Do zakočenia sa napokon dostal Nemec, ale nepodarilo sa mu Lukáša prekonať.

40:37
    Vhadzuje sa v útočnom pásme Liptovského Mikuláša. Hostia vyhrali buly a puk vyviezli do stredného pásma.

41:30
    Nádašdiho prihrávka cez stredné pásmo bola nepresná a pri puku sú opäť hostia.

42:22
    Mihalik sa dostal v útočnom pásme k odrazenému puku. Jeho delovku zastavili domáci obrancovia.

43:30
    Hostia sa dostali s pukom do útočného pásma. Gélinasova delovka od modrej čiary bola nebezpečná, no Košarišťan puk vyrazil na ochrannú sieť.

44:40
    Banská Bystrica vyvíja na súperovu bránu obrovský tlak. Liptáci majú problém s ich kombinačnou hrou.

44:58
    Domáci puk vyhodili cez všetky čiary aj za cenu zakázaného uvoľnenia.

45:15
    Kubka sa dostal k puku vo veľmi dobrej pozícii a z prvej vystrelil. Jeho zakončenie letelo ponad bránu Liptovského Mikuláša.

45:58
    Surový v obrovskej príležitosti. Sám pred brankárom zamiešal puk, no Košarišťan vytiahol parádny zákrok a svoj tím podržal.

46:55
    Prudká strela Hrnku letela opäť len ponad bránu a puk Liptáci vyviezli mimo nebezpečenstva.

47:40
    Hostia zvyšujú tempo a väčšinu času trávia v útočnom pásme.

49:00
    Bubela sa uvoľnil stredom klziska až do stredného pásma. Jeho strelu spoza obrancu Košarišťan vyráža.

49:45
    RUDOLF HUNA sa dostal do úniku sám proti brankárovi a presnou strelou ho prekonáva. Asistencie: Adam Nechaj, Matej Bača.

50:38
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Suchý – 2 min., údery).
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Gabor – 2 min., údery).

50:45
    Po vhadzovaní sa k strele od modrej čiary dostal Kubka. Košarišťan mal dobrý výhľad a puk chytá do lapačky.

51:20
    Lamper teraz parádne našiel Hrnku pred bránou, jeho zakončenie z obrovskej príležitosti minulo bránu.

52:39
    Oba tímy už hrajú v plnom počte.

53:01
    Vhadzovať sa bude v strednom pásme. Domáci buly vyhrali ale hra sa prerušuje. Po súboji pri mantinely sa bude vylučovať.

53:08
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Gélinas – 2 min., nedovolené bránenie).

53:35
    Rudolf Huna sa dostal s pukom do útočného pásma, ale domáci ho udržať nedokázali a hostia puk vyhodili cez všetky čiary.

54:26
    Po prihrávke Matúša Sukeľa sa k strele dostal Kriška, ale netrafil puk ideálne a ten letí mimo priestor brány.

55:08

55:21
    Surový sa obtočil okolo brány domácich a zakončil. Košarišťan mal s pukom problémy, ale napokon ho skrotil a hra sa prerušuje.

55:56
    Mihalik zachytil puk v útočnom pásme a okamžite vypálil. Košarišťan svoj tím opäť podržal a hra sa prerušuje.

56:10
    Košarišťan tentokrát kryl Delisleho strelu a vhadzovať sa bude po jeho pravici.

56:29
    Liptáci sa zatiaľ obrovskému záverečnému tlaku Banskej Bystrice úspešne bránia.

57:32
    V útočnom pásme sú teraz domáci, ale skôr zbierajú cenné sekundy do konca stretnutia.

58:25
    Oddychový čas hostí.

58:25
    Vhadzovať sa bude pred Košarišťanom. Hostia buly vyhrali a zostávajú v útočnom pásme.

58:48
    Laco sa puk podarilo pretlačiť do útočného pásma a domáci idú vystriedať.

59:15
    Hohmannovi puk ušiel na modrej čiara a hostia opäť stratili útočné pásmo.

Liptáci v tretej tretine zvýšili svoje vedenie na rozdiel dvoch gólov zásluhou Hunu. Hostia už nedokázali gólovo odpovedať a tak sa stretnutie končí výsledkom 3:1 a domáci si tak do tabuľky pripísali dôležité body o postup do playoff. Týmto sa s vami lúčim a prajem pekný zbytok večera. (19:51:03)

Michael Hruška

Branky a nahrávky: 23. M. Sukeľ (Kriška, Nádašdi), 31. Vybíral (Žiak, Bača), 50. Huna (Nechaj, Bača) – 20. Hrnka (Ďatelinka)

HC´ 05 Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Mihalik, Pretnar, Brejšák, Delisle, Gélinas, Gabor – Lamper, Surový, Hrnka – Brittain, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Skalický – Kabáč, Češík, Bortňák

Rozhodčí: Snášel, Orolin – Korba, Stanzel